Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

A co chodzi z tym 1,5 rocznym terminem albo polrocznym? Bo nie rozumiem. 

po upływie 0,5 roku od dnia zakupu sprzedawca może nie zgodzić się z twoją opinią, że towar był niezgodny z umową w chwili wydania i domagać się dodatkowych ekspertyz itp., wystarczy sięgnąć do źródła: "Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania." 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam sie nad kupnem konsoli na allegro ale mam pytanko co oznacza "gwarancja Sony POLSKA door to door " czy to oznacza że jeśli kupię konsole to będę ją mógł ją oddać do serwisu sonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oznacza to ze jak cos sie zepsuje to kurier przyjedzie po zepsuty sprzet do ciebie do domu i jak go napawia to tak samo wroci.

tak jest to gwarancja sony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A np. gdy kupie konsole na allegro w sklepie który znajduje się w warszawie to jeśli konsola popsuje się to czy bedę mógł iść do salonu sony w moim mieście i oddać ją do naprawy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie minal rok od zakupu to nie widze przeciwwskazan. pamietaj ze musisz miec rachunek za zakup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie np kupuje konsole z 3 grami i dajmy na to że by się zepsuła to na gwarancje oddaje samą konsole w pudełku z kablami padem i grami czy bez gier czy jak to w ogóle jest bo nie wiem... a chce wiedzieć bo jakbym kupował właśnie z grami to czy mogę je od razu sprzedać/zamienić jakby mi się nie podobały???

Edytowane przez Xayro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancje oddajesz tylko konsolę - może być nawet bez dysku. Gry możesz od razu sprzedać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na gwarancje to i bez gier ale czytałem, że jak oddawali już cały zestaw do wymiany po 1-1,5 roku to musieli dokupić gry które mieli w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam już nie wiem... musiałbym znaleźć promocję bez gier na 250 gb slimke i bym o tym nie myślał ;/:scare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam już nie wiem... musiałbym znaleźć promocję bez gier na 250 gb slimke i bym o tym nie myślał ;/:scare:

Na gwarancji do naprawy oddajesz samą konsolę, jeżeli padnie całkowicie to wtedy jak pisałem wyżej proszono ludzi o zwrot całości. Teraz sprzedaż drożej a kiedyś kupisz taniej brakujące gry. Nie widzę w tym, aż takiego dużego problemu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie. Mam problem. Zlozylem do MM w Toruniu moje popsute ps3 na podstawie ustawy o zgodnosci towaru. Konsola została kupiona przeze mnie 29.08.2008. Problem jest taki ze konsola zawiesza sie po wlaczeniu zdarzy pokazac tylko logo ps3, teraz juz wogole nic nie wyswietla jest czarny ekran i nie mozna polaczyc ja z padem. Media markt odrzucilo moja gwarancje uzasadniajac nastepujaco: problemy z oprogramowaniem, brak komunikacji konsoli z padem sa do stwierdzenia juz przy pierwszym uruchomieniu urzadzenia. W racjonalnej ocenie nie wystepuje prawdopodobienstwo aby niezgodnosc objawiajaca sie powyzszymi problemami istniejacą juz w dacie wydania towaru ,przy uwzglednieniu normalnej eksploatacji ujawnila sie dopiero po 15 miesiacach uztywkowania. Z powyzszych wzgledow, po wszechstronnym rozwazeniu wszelkich znanych nam okolicznosci faktycznyc h, zmuszeni jestesmy odrzucic zgloszaona przez Pana reklamacje. Powiedzcie mi co ja mam w tej sprawie poczac? Bo wydaje mi sie ze sprawa przegrana jest na starcie i rzeczoznawca nic nie pomoze. Ale (oby) moze sie myle. Prosze Was o rady. CZytajac poprzednie posty nie dokonca rozumiem czy mam prawo w takiej sytuacji ubiegac sie o naprawe lub wymiane czy tez nie. Podobno gwarancja unijna wynosi 2 lata, ale po takim orzeczeniu z media nie wiem czy cos zdzialam. Prosze o pilna pomoc, poniewaz konsola czeka niezywa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zakupilem PS 3 slim jakies 5 dni temu na allegro . Dostalem ksero Paragonu a nie oryginal czy moze byc z tego powodu problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Zakupilem PS 3 slim jakies 5 dni temu na allegro . Dostalem ksero Paragonu a nie oryginal czy moze byc z tego powodu problem??

nie wiem czy moze być problem, ale kserować należy każdy paragon z tej przyczyny iż orginalny paragon z kasy jest drukowany na papierze fax-owym, który po pewnym czasie (ok 1 roku) robi sie biały, napisy znikają i jest to normą - czyli bedziesz miał pusta białą karteczkę, bez jakiegokolwiek napisuwink.gif , to dopiero byś się wkurzyłangry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam problem z padem, to mam raczej jechać do ME(mam trochę daleko), czy mogę zadzwonić do SONY? Konsolę mam od października i to slim... I tak przed Nowym Rokiem tego nie odeślę, bo przez kabel mogę grać, a mam trochę gier do skończenia(ogólnie to mi chyba akmultor padł w padzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonic to mozesz zawsze bo i tak ci przez telefon pada nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizowałem... to nie ten problem, że konsola nie wykrywa pada bezprzewodowo a z kablem tak. Mi wykrywała bezprzewodowo zanim się totalnie rozładował, ale teraz nie da się załadować go. Zamiast ikony ładowania mam kreskę i nic. lampki nie mrugają itd. Opisywałem to w temacie.

A co do telefonu pytam, bo w ms to wygląda tak: dzwonisz, mówisz co i jak i następny(albo najpóźniej dwa) dzień kurier do ciebie przyjeżdża, bierze awaryjny sprzęt i (w moim przypadku) masz go po 5 dniach naprawionego(ja akurat wysyłałem całego xbox'a, a nie pada), ale wiem, że jak się wymienia pada, to kurier bierze starego, a daje nowego.

A jeszcze jedno: jak zakupiłem konsolkę w Media Expert w x mieście, to mogę go zamienić w y mieście? bo mam torchę bliżej i oni tam mają jakieś partnerstwo sony dodatkowo...

Edytowane przez ppatroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich a więc konsolę ps3 60gb kupilem w listopadzie 2007 dokupiłem dodatkową gwarancje do listopada 2012 konsolka padła w pierwszy dzień świąt gdy dzieciaki chciały zagrac w singstar polskie hity gra pochodziła pól godziny zwiech czarny ekran no i od tej chwili żadnej płyty nie widzi z gra ani dvd czy cd, więc dziś zadzwonilem pod numer telefonu podany na dodatkowym bezpieczeniu sprzętu a tam pani odrazu oświatcza że jak to laser to gwarancji nie uwzględnią gdyż najczęściej on pada, pytam skąd pani dorazu wie odp. że najczęściej laser siada, pytam po co wogole to bezpieczenie skoro z góry zakładacie że jak to laser to naprwa na mój koszt - cena naprawy nie pokrywa się z ceną ubezpieczenia i muszą dokładać - szkoda że nie nagrałem tej rozmowy - czekam za telefonem od ubezpieczalni gdzie mam sprzęt dostarczyc. Mam wiec pytanie i prosze o poradę co zrobić gdy nie bedą chcieli naprawic spręt z tytułu dodatkowego ubezpiecznia, może mam jakieś prawo wyegzekwować tą naprawę skoro zostala dokupiona dodatkowa gwarancja (koszt dodatkowego ubezpieczenia-368zł) - dzięki za pomoc - pozdrawiam i wszystkiego naj naj naj w Nowym Roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak to jest? zapłaciłeś prawie 400zł i nie dostałeś żadnego dodatkowego dokumentu, że ta gwarancja różni się od tej 12-miesięcznej Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i gdzie to ubezpieczenie kupiłeś ?

Przedłużoną gwarancję można dokupić tylko i wyłącznie w momencie zakupu sprzętu. Najczęściej ubezpieczycielem jest "Hestia".

Dopłacasz 30% wartości sprzętu i masz PG na 5 lat... Generalnie takie coś jest bardziej opłacalne przy ratach... Bo wtedy dopłacasz tylko 290 zł (stała kwota).

Dodatkowy dokument musiał dostać... Polisę razem z warunkami przedłużonej gwarancji, które powinien przeczytać przet wybuleniem tych prawie 400zł...

A tak... "A Ty Kliencie plac i placz..."

Walcz o to, żeby mimo wszystko przyjeli ją na serwis... Nie można stwierdzić wady na podstawie rozmowy telefonicznej... Domagaj się oświadczenia o odmowie naprawy, postrasz że dalej już będziesz wiedział co z tym zrobić itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tłumaczenie, że koszt ubezpieczenia jest niższy od kosztu naprawy przeczy definicji ubezpieczenia :). Bo w sumie równie dobrze można schować te 400zł do skarbonki i z niej opłacać naprawę usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się ubezpieczenie mam i papier też podobno to Hestia - czekam nadal za telefonem jz parę godzin minęlo i nic

a kupilem w RTV EURO AGD

Edytowane przez przemo512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jest zadna gwarancja, tylko umowa ubezpiecznia sprzętu, w zaleznosci od wariantu albo obejmuje jedynie awarie, albo awarie i nieszczesliwy wypadek (np gdy w przypadku PS3 bysmy go upuscili nieumyslnie). Co do wysokosci sumy ubezpieczenia, czyli sumy do wysokosci, ktorej odpowiada ubezpieczyciel, to jest ona rowna cenie jaka placimy brutto za sprzet. Reasumujac ubezpieczyciel moze zaplacic za naprawe do wysokosci ceny jaka zaplacilismy za sprzet, a nie do wysokosci ceny ubezpieczenia. Wszystko zalezy co ubezpieczyciel wpisal w warunkach ubezpieczenia i co uwaza za awarie. Czesto za awarie nie uwaza sie zuzycia sprzetu bedacego normalnym nastepstwem jego uzywania. Pytanie czy awaria lasera jest zuzyciem bedacym normalnym nastepstem. Pytanie co odpowie rzeczoznawca, ew. serwis. na pewno po pol roku, czy roku to raczej nienormalne, pytanie czy po kilku latach ma prawo przestac funkcjonowac. Na pewno zachowanie osoby ze strony ubezpieczyciela, bez zadnej analizy, sprawdzenia sprzetu przez serwis, badz rzeczoznawce jest nieuprawnione. Ja bym tej sprawy nie zostawil, tylko staral sie do konca wyjasnic, nawet gdyby sie okazalo, ze po klilku latach awaria lasera jest juz normalnym zuzyciem czesci. Nie znam sie na elektronice i nie wiem jaka jest srednia zywotnosc laserow w tego typu urzadzeniach.

zycze powodzenia w pozytywnym zalatwieniu sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×