Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już jesteście zwolennikami FAT,a to nie piszcie że jest bardziej energooszczędny i że chłodzenie jest lepsze bo to jest śmiech na sali . Jak dla mnie to Facik wygląda jak zabawka z tą obudową świecącą , jest bardziej krucha itd, Slim jest prosty i poważny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę wersję "chlebakową", bo:

* więcej wiatraczków = lepsze chłodzenie konsoli

* jest bardziej energooszczędna

Więcej wiatraczków = większy hałas to raz a dwa slimka ciągnie mniej watów od chlebaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu jeszcze się kłócicie co jest ładniejsze, lepsze itd.? Pfff...

Dobra do rzeczy ja mam Slimkę i jestem zadowolony z niej :) jest mała, nie zajmuje dużo miejsca, jest ponoć energoszczędna, a to jest najważniejsze...

Fata nigdy nie miałem więc nie komentuje... mój kolega miał, ale to mi tam zwiasa czy to Fat czy Slim (choć tak szczerze wolałbym, żeby była energoszczędna), ale najważniejsze jest to. żeby działał i się długo trzymał :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie mogę się zdecydować na wersję ps3 :(

FAT :

Fajny wyglad

Slim :

Moze byc, ale jak dla mnie gorszy od FAT

Fajniejszy panel do wląnczania konsoli....

Teraz pytania :

1. Co się bardziej przegrzewa...

2.Czy w slim naprawdę "strzelają plastiki"?

3.Co to jest BIT STREAK i do czego służy ?

4.Bravia cos tam to pilot do sterowania slimka ?

5.Czy w FAT da sie zmienic dysk z 80 GB na 250/320GB bez utraty gwarancji?

6.Czy czekać do ok 18sierpnia by kupić slimke 320GB biala ? (i tak jade na oboz wiec moge poczekac:D tylko nie wiem czy warto)

7.Co daje linux, przecie w ps3 menu masz www i inne rzeczy ?

8.Czy w slimce nie ma mozliwosci instalacji linuxa ?

9. Ile jest gniazd usb w FAT i ile w SLIM?

10.Czy FAT ma taki mozliwosci jak SLIM czy SLIM ma wieksze bo nowszy?

11.FAT ma wlanczynik dotykowy czy trza kliknać?

12.Czy grajać 8 lat na pc i 10 dni na ps1/2/3 u kolegow i x-klocku mozna sie szybko przyzwyczajic do pada?

13.Ile bede na niej gral 4/5lat podobno w 2011/2012 ma byc ps4... czy to tylko plotki?

14.Wy gdybyście byli na moim miejscu co byście zrobili?

Edytowane przez tedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytania :

1. Co się bardziej przegrzewa...

2.Czy w slim naprawdę "strzelają plastiki"?

3.Co to jest BIT STREAK i do czego służy ?

4.Bravia cos tam to pilot do sterowania slimka ?

5.Czy w FAT da sie zmienic dysk z 80 GB na 250/320GB bez utraty gwarancji?

6.Czy czekać do ok 18sierpnia by kupić slimke 320GB biala ? (i tak jade na oboz wiec moge poczekac:D tylko nie wiem czy warto)

7.Co daje linux, przecie w ps3 menu masz www i inne rzeczy ?

8.Czy w slimce nie ma mozliwosci instalacji linuxa ?

9. Ile jest gniazd usb w FAT i ile w SLIM?

10.Czy FAT ma taki mozliwosci jak SLIM czy SLIM ma wieksze bo nowszy?

11.FAT ma wlanczynik dotykowy czy trza kliknać?

12.Czy grajać 8 lat na pc i 10 dni na ps1/2/3 u kolegow i x-klocku mozna sie szybko przyzwyczajic do pada?

13.Ile bede na niej gral 4/5lat podobno w 2011/2012 ma byc ps4... czy to tylko plotki?

14.Wy gdybyście byli na moim miejscu co byście zrobili?

1. Żadna się nie przegrzewa jeżeli o nią dbasz i stoi w dobrym miejscu.

2. Strzelają, tzn. nic się nie łamie, ale jak w każdym sprzęcie, czasem słychać drobny brzdęk plastiku.

3. dunno.

4. Bravia to nazwa serii TV od sony więc pewnie pilot byłby kompatybilny z ps3.

5. było wyżej, tak.

6. Sam sobie odpowiedz. 70gb w tą czy w tą gdy masz 250gb nie robi żadnej różnicy więc to kwestia gustu. Czerń to flagowy kolor PS więc nie udziwniałbym z bielą.

7. Zbliża kosolę do kompa, jeżeli głównie grasz to nie powinno Cię to interesować. Nie wiem jakie to ma możliwości także nie zabieram głosu.

8. Dunno. Gdzieś czytałem, że to kwestia firmware? Niech nie ktoś poprawi jak głupoty opowiadam.

9. FAT ma ich więcej, google w tych sprawach nie gryzie.

10. Możliwości, przynajmniej jeżeli chodzi o gry są takie same. "Slim" jest chyba wystarczającym określeniem zmian? To samo (+/-) w mniejszym pudełku.

11. "Kilka" jak w Slimce nie ma, ale w 100% nie potwierdzę bo grałem tylko chwilę u kumpli. Raczej dotykowy.

12. Baardzo szybko, intuicyjność to przecież największa zaleta padów. Nieco gorzej będzie z FPS, ale to kwestia kilku godzin gry.

13. Wiesz, na PS2 do dziś wychodzą gry, a biorąc pod uwagę fakt, że PS3 to wyższa technologia... długo. Tak naprawdę do dnia dzisiejszego nie wiele gier korzysta z full HD, część tytułów ma daty premiery pod koniec 2011. Osobiście nie sądzę aby PS4 czy jakkolwiek to się będzie nazywać, wyszło przed 2015. Szczególnie teraz gdy Plejak odrabia to co tracił wcześniej na rzecz klocka.

14. Słuchaj, ja osobiście całe życie przegrałem na piecyku. Nie chciałem już okupować kompa brata, którego dostał na komunię więc zdecydowałem się na Ps3. Wcześniej miałem epizod z Ps2, ale chwilowy więc next-geny były mi obce. Po tygodniu mogę stwierdzić, że to świetny zakup. Jeżeli tylko masz odpowiednie miejsce do grania ( Duży TV - lepszy komfort, nie zapominaj o Move bo to też będzie kawałek przygody ) to bierz śmiało. Konsolki to już nie tylko zabawka na imprezy, ale prawdziwe centrum rozrywki. Masz blu-ray, masz internet, gry przez sieć, dużą społeczność graczy, forum PS3 site :) Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Żadna się nie przegrzewa jeżeli o nią dbasz i stoi w dobrym miejscu.

2. Strzelają, tzn. nic się nie łamie, ale jak w każdym sprzęcie, czasem słychać drobny brzdęk plastiku.

3. dunno.

4. Bravia to nazwa serii TV od sony więc pewnie pilot byłby kompatybilny z ps3.

5. było wyżej, tak.

6. Sam sobie odpowiedz. 70gb w tą czy w tą gdy masz 250gb nie robi żadnej różnicy więc to kwestia gustu. Czerń to flagowy kolor PS więc nie udziwniałbym z bielą.

7. Zbliża kosolę do kompa, jeżeli głównie grasz to nie powinno Cię to interesować. Nie wiem jakie to ma możliwości także nie zabieram głosu.

8. Dunno. Gdzieś czytałem, że to kwestia firmware? Niech nie ktoś poprawi jak głupoty opowiadam.

9. FAT ma ich więcej, google w tych sprawach nie gryzie.

10. Możliwości, przynajmniej jeżeli chodzi o gry są takie same. "Slim" jest chyba wystarczającym określeniem zmian? To samo (+/-) w mniejszym pudełku.

11. "Kilka" jak w Slimce nie ma, ale w 100% nie potwierdzę bo grałem tylko chwilę u kumpli. Raczej dotykowy.

12. Baardzo szybko, intuicyjność to przecież największa zaleta padów. Nieco gorzej będzie z FPS, ale to kwestia kilku godzin gry.

13. Wiesz, na PS2 do dziś wychodzą gry, a biorąc pod uwagę fakt, że PS3 to wyższa technologia... długo. Tak naprawdę do dnia dzisiejszego nie wiele gier korzysta z full HD, część tytułów ma daty premiery pod koniec 2011. Osobiście nie sądzę aby PS4 czy jakkolwiek to się będzie nazywać, wyszło przed 2015. Szczególnie teraz gdy Plejak odrabia to co tracił wcześniej na rzecz klocka.

14. Słuchaj, ja osobiście całe życie przegrałem na piecyku. Nie chciałem już okupować kompa brata, którego dostał na komunię więc zdecydowałem się na Ps3. Wcześniej miałem epizod z Ps2, ale chwilowy więc next-geny były mi obce. Po tygodniu mogę stwierdzić, że to świetny zakup. Jeżeli tylko masz odpowiednie miejsce do grania ( Duży TV - lepszy komfort, nie zapominaj o Move bo to też będzie kawałek przygody ) to bierz śmiało. Konsolki to już nie tylko zabawka na imprezy, ale prawdziwe centrum rozrywki. Masz blu-ray, masz internet, gry przez sieć, dużą społeczność graczy, forum PS3 site :) Czego chcieć więcej?

Generalnie to niczego tylko że tak dokładnie to nie wiem jaką wersje ty jaką masz ? I nie wiem bo te aktualizacje sa takie same jak do fatu i slimki?

ktora bardziej polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to niczego tylko że tak dokładnie to nie wiem jaką wersje ty jaką masz ? I nie wiem bo te aktualizacje sa takie same jak do fatu i slimki?

ktora bardziej polecasz?

Stary, ja tu akurat autorytetem nie jestem bo PS3 mam od tygodnia więc pewnie i z Fata 20gb bym się cieszył. Mam slima 250gb i w tym momencie to chyba najlepszy wybór.

Aktualizacje są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest różnica pomiędzy padem bezprzewodowym i przewodowym? Zawsze grałem w psx ps2 i reakcja była bardzo szybka, czy w padzie DS3 można zauważyc opóźnienie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Generalnie to niczego tylko że tak dokładnie to nie wiem jaką wersje ty jaką masz ? I nie wiem bo te aktualizacje sa takie same jak do fatu i slimki?

ktora bardziej polecasz?

Wiem że pytanie nie było skierowane do mnie ale mam nadzieję że odpowiem szybciej i wniosę coś do tematu. Mianowicie aktualizacje są identyczne to te same "bebechy" obydwie konsole "od środka" są zbudowane bardzo podobnie dlatego też kwestia Firmware nie zmienia się ni trochę. Nie wiem jak kolega z którym pisałeś ale ja posiadam Fat'a 80gb i jestem zadowolony. Całość działa poki co świetnie, a i myślę że trochę zdrowego rozsądku wystarczy aby sprzęt nie padł po kilku tygodniach maratonów xD PS3 Fat a Slim to kwestia gustu mnie oczarowała starsza wersja ps3 która stojąc obok telewizora (najlepiej też czarnego) robi dobre wrażenie. Ładna obudowa piano black, wygląd zewnętrzny, dotykowy panel a nie "guziczki" i ogólnie lepsze samopoczucie oglądając przed sobą fat'a:teehee:. Ps3 slim to mniejsza konsola, według mnie - mniej atrakcyjny wygląd, większa oszczędność energii (chociaż i tu można się kłócić bo podobno działa to tylko w menu i w stanie spoczynku, podczas gry ciągnie to samo z naszych gniazdek co starszy fat)

11.FAT ma wlanczynik dotykowy czy trza kliknać?

W pełni dotykowy, przejedziesz leciutko palcem a cała maszyna "budzi się do życia":thumbsup:

Edit:

A jest różnica pomiędzy padem bezprzewodowym i przewodowym? Zawsze grałem w psx ps2 i reakcja była bardzo szybka, czy w padzie DS3 można zauważyc opóźnienie czy nie?

Według mnie różnicy nie ma, pad działa błyskawicznie. Cały czas gram bezprzewodowo na wbudowanych akumulatorach.

A jednak wtopiłem i odpisałem później niż lipek90. :tongue:

Edytowane przez Kar95ol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pytanie nie było skierowane do mnie ale mam nadzieję że odpowiem szybciej i wniosę coś do tematu. Mianowicie aktualizacje są identyczne to te same "bebechy" obydwie konsole "od środka" są zbudowane bardzo podobnie dlatego też kwestia Firmware nie zmienia się ni trochę. Nie wiem jak kolega z którym pisałeś ale ja posiadam Fat'a 80gb i jestem zadowolony. Całość działa poki co świetnie, a i myślę że trochę zdrowego rozsądku wystarczy aby sprzęt nie padł po kilku tygodniach maratonów xD PS3 Fat a Slim to kwestia gustu mnie oczarowała starsza wersja ps3 która stojąc obok telewizora (najlepiej też czarnego) robi dobre wrażenie. Ładna obudowa piano black, wygląd zewnętrzny, dotykowy panel a nie "guziczki" i ogólnie lepsze samopoczucie oglądając przed sobą fat'a:teehee:. Ps3 slim to mniejsza konsola, według mnie - mniej atrakcyjny wygląd, większa oszczędność energii (chociaż i tu można się kłócić bo podobno działa to tylko w menu i w stanie spoczynku, podczas gry ciągnie to samo z naszych gniazdek co starszy fat)

W pełni dotykowy, przejedziesz leciutko palcem a cała maszyna "budzi się do życia":thumbsup:

Edit:

Według mnie różnicy nie ma, pad działa błyskawicznie. Cały czas gram bezprzewodowo na wbudowanych akumulatorach.

A jednak wtopiłem i odpisałem później niż lipek90. :tongue:

Bardzo ladnie opisane tylko FAT chce najnowszą wersję i nie wiem jaki kod produktu (albo z ktorego miesiaca kupowac to dla mnie wazne) i na niej jest napisane ile ma dysk GB? bo jak nie to sobie zamienie na 250gb :D

Edytowane przez tedzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem nie dawno najnowsza 80 FAT 26 czerwca a jej model to CECHL04 na wikipedi jest tabelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki a da sie panel slima przemontowac by byl dotykowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie edytowalem ale jakies errory mi wyskakuja ze uprawnien nie mam mniejsza z tym...

Czy jak kupiliście sobie FAT'a to teraz kupicie SLIMA 320 GB jak wyjdzie?

A moze jak ps3 oglosi ze posiadacze slima beda mieli jakis event to kupicie slima (wymienicie)

Czy i tak zostaniecie przy Facie?

Bo nie mogę się zdecydować bo ps3 fat fajniej wyglada, i bo linuxa mozna instalowac, a slim nie mozna instalowac miedzyinnymi gadugadu... i wytluacyz ktos co to bit streak za opcja w slimce?

czemu sony nie robi juz w slim mozliwosci instalowania linuxa? chyba powinni dodawac opcje a nie wymieniac je na inne... (i czy na fatce pss. psn to jest to samo co na slim?)

mozna zrobic w slim by nie strzelali plastiki jak to pisza ?

i tez mozna zmienic dysk bez utraty gwarancji ?

bedzie mozliwosc instalacji linuxa ?

wiecej jest osob co maja slim czy fat?

w saturnie blue city ps3 slim kosztuje (gry ma slabe... by najmniej mi sie nie podobaja) 1399 zl a na allegro nawet za 1100zl, a z grami (super grami nawet 3-6 lub padami 2) 1300-1500zl

jak byscie mieli kase to bysie zamienili fata (posiadacze to do was pisze :PP) na slimke? (sprzedajac fata tylko by slimke zamienic?) byl by w tym sens?

sony robi slimke nowa koloru bialego 320 GB i tutaj by sie zmienilo cos z tymi mozliwosciamy? (Np mozna miec dunnno co to jest bit streak oraz instalowac linuxa mozna)

pisze roztrzepanie bo sie spiesze !

POZDRO

jak ktos nie rozumie prosze napisac to edytuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, bądźmy szczerzy. Jak dla mnie jesteś bardzo młodym człowiekiem, który powinien poszukiwać głównie rozrywki. Stąd też nie wiem dlaczego czepiłeś się tego Linuxa... Zwracaj uwagę na to co ważne, a nie na pierdoły.

A fakty są takie, że Fatów już nie produkują. Niby nic, ale daje do myślenia. Po co inwestować w coś czego niedługo nie będzie na półkach? Biały ps3... Już Ci tłumaczyłem, to kwestia gustu. Oprócz dysku i koloru wszystko pozostaje takie same.

BIT STREAK - Mimo szczerych chęci i grzebaniu w internecie, nie znalazłem nawet wzmianki o czymś takim, nie przekręciłeś czegoś?

Ogólnie dalsze gdybanie na takie tematy nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipek ja z piastowa 500 metrow od pruszkowa(odemnie) a do wawy 10km/15km :D

Gdzie kupiles PS3? Nie zmieniasz na ta ps3 co wyjdzie? mam 12 lat :) (teraz twoja kolej :PP chyba 20 po nicku sadze)

*nie chce sie wtracac w prywatki, ale jaka macie prace ? taka 3/4+ tys (mies to jak sie mi spodoba tez pojde na ten kierunek :D bo sie zastanawiam na grafikiem, koszykarzem, robieniem stron )

---------------Pozdrowka--------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipek ja z piastowa 500 metrow od pruszkowa(odemnie) a do wawy 10km/15km :D

Gdzie kupiles PS3? Nie zmieniasz na ta ps3 co wyjdzie? mam 12 lat :) (teraz twoja kolej :PP chyba 20 po nicku sadze)

*nie chce sie wtracac w prywatki, ale jaka macie prace ? taka 3/4+ tys (mies to jak sie mi spodoba tez pojde na ten kierunek :D bo sie zastanawiam na grafikiem, koszykarzem, robieniem stron )

---------------Pozdrowka--------------

Tak myślałem, że nie jesteś jeszcze gotów na wypowiedzi na tym Forum. Nie macie tam w Przedszkolu jakiegoś kółka zainteresowań? Anyway... Wróć jak skończysz 21 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie wspomnę o fakcie, iż Linuxa nie da się już nigdzie zainstalować ;)

nigdzie pewnie nie, ale pewnie ktos by umiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na slimce działał pad oryginalny z ps1 z przejściówką na USB w tekken 6? bo pewnie ta gra nie wymaga posiadania dulashock w wersji 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole Slimke :D. Mam ją od tygodnia dopiero, ale jest boska ;dd.

@Code

Dwóch kumpli ma faty -.-. I oglądnąłem fata dokładnie i jakoś wole slimke. Peace. o.o

Edytowane przez alienkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałeś Fata ? Jeżeli nie, to się nie wypowiadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja od Grudnia 2009 jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem FATa 80GB i mialem do wyboru FAT i SLIM i wziąłem FATa. Jego wygląd robił od jego wejścia na mojej twarzy :o takie coś. Piękny kolor i ta masywność... SLIM jak wyszedł to myślałem że to jakiś żart. Wygląda on gorzej niż PS2 SLIM które też posiadam. Cały matowym i chropowatym plastiku i jeszcze te przyciski do włączania zamiast dotyku... Nie wiem co w nim jest ładnego ale to tylko moja opinia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja od Grudnia 2009 jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem FATa 80GB i mialem do wyboru FAT i SLIM i wziąłem FATa. Jego wygląd robił od jego wejścia na mojej twarzy :o takie coś. Piękny kolor i ta masywność... SLIM jak wyszedł to myślałem że to jakiś żart. Wygląda on gorzej niż PS2 SLIM które też posiadam. Cały matowym i chropowatym plastiku i jeszcze te przyciski do włączania zamiast dotyku... Nie wiem co w nim jest ładnego ale to tylko moja opinia :rolleyes:

Sądzę że dyskusja nie ma na celu wyłonienie ładniejszej, bo to każdy wie :) Pytanie brzmi, która jest bardziej/mniej awaryjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole Slimke :D. Mam ją od tygodnia dopiero, ale jest boska ;dd.

@Code

Dwóch kumpli ma faty -.-. I oglądnąłem fata dokładnie i jakoś wole slimke. Peace. o.o

kazdy chwali swoje a nie tak naprawde ktora jest mniej awaryjna itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna / nieładna, to takie głupie gadanie. To nie mebel...

Co do awaryjności, to tak zdroworozsądkowo patrząc, chyba nowsza generacja - czyli SLIMy, powinny być mniej awaryjne. Jeśli producent dostaje sygnały z rynku, ze coś z jego sprzętem dzieje sie nie tak, to w kolejnym modelu stara sie to poprawić. Więc zakładam, ze im nowasza konsola, później wyprodukowana, tym mniejsze szanse na awarie (przynajmniej te występujące rok - dwa lata wstecz na rynku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×