Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej ta -> http://en.wikipedia....tion_3_hardware

Tu sa podane informacje o technologii wykonania procow.

Tam nad tabelka tez ;p 3a czytac :D

ale fakt - Twoje bardziej przejzyste thumbsup.gif (edit: przejrzyste przez "z".. bosz..)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej podoba się wersja " Fat " sam takową posiadam,moim zdaniem jest to najładniejsza konsola jaka ujrzała światło dzienne,slim ma o tyle przewagę że jest lżejsza oraz mniejsza,oczywiście jeszcze coś by się znalazło,jednakże jestem za " Fat'em "

Pozdrawiam.

Edytowane przez Kacpinho6m
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja Fat jest zbyt duża, niezbyt mi się podoba , ale działa tak samo jak slim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wielkość kojarzy z mocą

np. tir :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdecydowanie bardzo podoba się slim. Przede wszystkim poręczniejsza w podróżach, lub jak trzeba wziąć do znajomych.

A i można w aucie grać. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie się podoba to jesteś inny niż wszyscy

BO WSZYSCY WIEDZA ZE FAT TO DZIEŁO SZTUKI :D

A w samochodzie grać na monitorku 10 cali

To już lepiej psp kupić :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie rozmawia, jednemu to się podoba drugiemu to. Jak kupowałem na początku slim to bardziej mi się FAT podobał, ale że dowiedziałem się, że jest bardziej podatny na YLOD to zrezygnowałem z jego kupna. Ostatnio byłem u kumpla co ma starszą wersje PS3 i po tym widoku już bym swojej nie zamienił. Mimo, iż ma dotykowe przyciski i cała błyszczy (co może być wadą - rysy) to jest ogromna ! Jest chyba 2x wyższa i 1/3 szersza.

Od teraz już mi bardziej odpowiada slim, choć nie ukrywam kiedyś FAT dla mnie był zajebiaszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi :P

Tylko że najnowsze faty sa już dopracowane a nie wiadomo co będzie ze slimkami :D

NIE WAŻNE CZY FAT CZY SLIM WAŻNE ŻE JEST :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kto lubi :P

Tylko że najnowsze faty sa już dopracowane a nie wiadomo co będzie ze slimkami :D

NIE WAŻNE CZY FAT CZY SLIM WAŻNE ŻE JEST :D

Najnowsze FATY? Świat o czymś nie wie? Sony produkuje FATY ! No nie do pomyślenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jak kupowałem na początku slim to bardziej mi się FAT podobał, ale że dowiedziałem się, że jest bardziej podatny na YLOD to zrezygnowałem z jego kupna ...

Oh RLY?

... A jako ciekawostka dodam, że w rocznej PS3 SLIM pasta termoprzewodząca jest w takim samym, kiepskim stanie jak w 2-3 letniej FAT. Pisałem o tym parę miesięcy temu, że z bilansu cieplnego wynika wyraźnie, że stopień odprowadzania ciepła w SLIM jest gorszy jak w FAT (Co z tego że cell jest o 30% mniej energożerny jak turbina chłodząca ma powierzchnię prawie 4 razy mniejszą, nie ma tyle metalowych ekranów, które przejmują i odprowadzają dużą część ciepła. Powoduje to gwałtowne i skrajne temperatury w konsoli - stąd te słynne "strzelające" plastiki w slimach - to wszystko są naprężenia termiczne, które w fat-ach zachodzą stosunkowo łagodniej).

Najnowsze FATY? Świat o czymś nie wie? Sony produkuje FATY ! No nie do pomyślenia !

Zapewne chodziło o najświeższe* czyli ostatnie z wyprodukowanych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo

Wiadomo, że jak się dba o sprzęt to będzie wszystko w porządku, ale FAT interesował mnie tylko w wersji 60 gb - trochę się o nich naczytałem i podobno były bardziej podatne na te badziewie. Zwykłe, czyli 40 i 80 chyba sprawują się dobrze, bo kumple mają i taką wersje i taką, i nigdy nic się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ aven

chodziło mi o to co napisał @ tomo

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak się dba o sprzęt to będzie wszystko w porządku,

No właśnie.

ale FAT interesował mnie tylko w wersji 60 gb - trochę się o nich naczytałem i podobno były bardziej podatne na te badziewie.

Zgadza się ale wszystkie FAT-y są na to podatne nie ma reguły, po za tym jak czytałeś to wiesz że jest to najbardziej dopakowana wersja PS3

Osobiście Mam tą wersję PS3 60gb od premiery i nie odczułem specjalnie żeby była aż tak awaryjna, raz wymieniałem laser.

Zwykłe, czyli 40 i 80 chyba sprawują się dobrze, bo kumple mają i taką wersje i taką, i nigdy nic się nie działo.

Też znam osoby mające 40gb i 80gb, nie napisał bym że sprawują się lepiej. W wersji 40gb jeden już 2* wymieniał laser inny Miał Ylod i po naprawie sprzedał i nabył PS3 slim, trzeci Kolega raz wymieniał laser. PS3 80Gb jak wyżej laser oraz YLOD naprawiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli po części to co czytałem się zgadza. Trochę żałuję, że nie mam wersji 60 gb ;) z chęcią bym pograł w GT4, które jest o wiele dłuższe, niż 5 część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tam mam najnowszego fata 80GB teraz 320GB z 2008/2009 roku, i mam nadzieje ze tam ylod jest naprawiony ze go nie bedzie jak narazie jest spoko a mam go od czerwca prawie bedzie rok zaraz.

Moj model to CECHL04 czy jakos tak. wiem że CECHL, nawet na wikipedi jest ramka z datą konsoli.

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście przed zakupem konsoli bardziej podobał się FAT.

Ale ze względu na awaryjność dołozyłem i kupiłem slima.

Ostatnio jak wziąłem ps3 do kolegi (jemu w 60gb padł laser) i jak porownalismy obydwie konsole to jak dzien do nocy. Slim wyglada o niebo lepiej, plus mniejsze gabaryty przez co staje się poręczniejsza konsolą w podrożach. Fat błyszy się i mieni, ale rysy widac niemiłosiernie. No i jest DUŻO cichsza, bez porownania moge powiedzieć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie z nagrzewaniem mojego slima dając 2 wiatraki wywiewające z tyłu konsoli 1 120 mm a 2 80 i bardzo ładnie ją schładzają pozatym podstawka zapewniająca cyrkulacje powietrza pod konsolą i jest dobrze

Edytowane przez ChronoDark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co wy macie z tym chłodzeniem... po kilkunastu godzinach grania moja slimka była ledwo ciepła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podobnie jak niektórym z Was, również podobał się FAT, ale do momentu gdy nie ujrzałem tej konsoli na własne oczy... no co tu dużo pisać chlebak i już, myślałem ,że jest bardziej zgrabniejsza.... widać magię telewizji :tongue:. A Slimka jakoś tak od razu przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy PS3 parę lat temu wchodziło na rynek, to już mi się nie podobało wizualnie - na tamtą chwilę podobał mi się bardziej X-klocek. Jednak obecna wersja SLIM jak najbardziej przypadła mi do gustu i jak dla mnie jest ładniejsza od wersji FAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodać do ankietu tematę. ;)

:thumbsup:

Wracając do tematu :) Nowa FAT ładnie wygląda, ale strasznie szybko łapie ryski i później jak się o to nie dba to nie wygląda to ciekawie. Slim wybrałem bardziej ze względu na ekonomikę - mniej prądu i co ważne zajmuje mniej miejsca, a ja akurat tego miejsca mam mało w pokoju. A no i oczywiście większy dysk już w standardzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się slim nie podoba. Jakoś jego wygląd nie przemawia do mnie. Wciąż wolę swojego grubego, trochę porysowanego fata.

Edytowane przez Wielki Kartofel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę wersję FAT, ponieważ moim zdaniem wygląda o niebo lepiej od SLIMKI, ładnie się błyszczy, wydaję się być bardziej reprezentacyjna jako konsola oraz także ozdoba a SLIMKA przy niej wygląda jak zabawka dla dzieci. Matowa SLIMKA do mnie osobiście nie przemawia, wolę mój błyszczący fortepian :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam małe pytanko, wam też SLIMKA troche się nagrzewa w tylnej części? Nieco mnie to martwi, gdyż moja czarnula bardzo cicho chodzi i po dłuższym graniu z tyłu jest ciepła (przyciskając rękę można poczuć mocne ciepło) obawiam się czy wszystko ok z chłodzeniem. Jak u was to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×