Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie natomiast się wydaje iż każda kolejna wersja konsoli to robienie wszystkiego co by zmniejszyć koszty produkcji i wyjść co najmniej na "zero".

I oszczędza się na wszystkim co zmniejszy koszty produkcji więc nie sądzę co by slim (patrząc choćby na PS2) był mniej awaryjny.

Z resztą pożyjemy, zobaczymy (za 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, kolega ma, widziałem w sklepie... Typowe wymówki, które nie robią wrażenia ;)

Edytowane przez Code

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna / nieładna, to takie głupie gadanie. To nie mebel...

Co do awaryjności, to tak zdroworozsądkowo patrząc, chyba nowsza generacja - czyli SLIMy, powinny być mniej awaryjne. Jeśli producent dostaje sygnały z rynku, ze coś z jego sprzętem dzieje sie nie tak, to w kolejnym modelu stara sie to poprawić. Więc zakładam, ze im nowasza konsola, później wyprodukowana, tym mniejsze szanse na awarie (przynajmniej te występujące rok - dwa lata wstecz na rynku).

i dlatego wybralem najnowszego fata zeby byl udoskonalony i tez wybralem fata ze wzgledu na wyglad lepiej mi wyglada, nie wiem czemu ale dlamnie kazdy slim jest do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dlatego wybralem najnowszego fata zeby byl udoskonalony i tez wybralem fata ze wzgledu na wyglad lepiej mi wyglada, nie wiem czemu ale dlamnie kazdy slim jest do dupy.

Według mnie każdy powinien wybrać co mu się tak na prawdę podoba a czy to będzie gładkie czy chropowate i w plamki nie ma najmniejszego znaczenia jeżeli dostajemy od SONY produkt dobry i czy to będzie SLIM czy FAT w tym przypadku nie powinno mieć najmniejszego znaczenia ,a jeśli chodzi o doradzenia w kwestii czy to ma być SLIM czy FAT i który według was jest wadliwy który nie przekona się każdy który kupi SLIM czy FAT ja mam konsole PS3 FAT 40GB i działa już 4-ty rok i co mam wszystkim polecić ten model w dziale KRONIKI USZKODZONYCH KONSOLI wystarczy po czytać co pada co nie i padają jedne i drugie a co się podoba a co nie to kwestia gustu i miejsca w mieszkaniu czasem ludzie są zmuszeni do tego żeby kupować mniejsze rzeczy w tym przypadku SLIM pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Japonii swoją premierę miały 3 nowe modele PS3 Slim - CECH-2500A, CECH-2500A LW, CECH-2500B. Piszcie tutaj, jeśli pojawią się one w Europie, a w szczególności na sklepowych półkach u nas w kraju. Osobiście poluję na model z HDD 320GB. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli długo czekać, tak, jak to było w przypadku CECH-2100, gdzie Sony po cichu wypuściło nowy model i o niczym nie informując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanpsx - idąc Twoim tokiem rozumowania, to FAT powinien być SLIM, a SLIM powinien być FAT :) Skoro PS3 wydało konsolę "slim" to w takim razie chyba musi być coś ulepszone, prawda? Dla samego mniejszego wyglądu nie wydawali i to wcale nie prawda, że FAT jest więcej energooszczędny. Z resztą, sorry, ale te Twoje dowody są takie z d...y wzięte ;) to że masz konsolę fat to nie znaczy, że musisz ją tak zachwalać, że jest aż tak lepsza od slim, bo tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanpsx - idąc Twoim tokiem rozumowania, to FAT powinien być SLIM, a SLIM powinien być FAT :) Skoro PS3 wydało konsolę "slim" to w takim razie chyba musi być coś ulepszone, prawda? Dla samego mniejszego wyglądu nie wydawali i to wcale nie prawda, że FAT jest więcej energooszczędny. Z resztą, sorry, ale te Twoje dowody są takie z d...y wzięte ;) to że masz konsolę fat to nie znaczy, że musisz ją tak zachwalać, że jest aż tak lepsza od slim, bo tak nie jest.

Niestety ale tak jest FAT jest lepszy .Po co Sony wydało wersję Slim a no po to by zarobić -dali materiały zastępcze niższej klasy przez co tańsze(gumowy guzik do wyjmowania płyt -zamiast mechanizmy dotykowego,zmiana obudowy na matową -fakt nie brudzi się ale kiczowato wygląda i takie tam a no i niby ją pomniejszyli ) i z nich ulepili slimkę

Ale po co się kłócić to i tak nasza wspaniała machina PS3. I jak by nie wyglądała gramy na niej w te same tytuły pozdro

A zresztą kiedy mój facik padnie (oby nie szybko-gdzieś za 3 latka chociaż )to Slimkę i tak kupię

A teraz to jet tak ten kto ma Fata wychwala go ten co ma Slim -chwali ją proste

Edytowane przez 1908borsuk
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia kilka głównych różnic ....

FAT/SLIM

Wymiary:

Szerokość: 325 mm 290 mm

Wysokość: 98 mm 65 mm

Głębokość: 274 mm 290 mm

Waga: 5kg 3,2 kg

Wejścia/wyjścia

Porty USB: 2, 4 w 80GB(2007), 60GB(2006), 20GB(2006) 2

Wi-Fi: Tak, Nie w 20GB(2006) Tak

Czytnik kart: Nie, Tak w 80GB(2007), 60GB(2006) Nie

Pozostałe

Wymiana HDD: tak tak

Zużycie energii: 380W (2006), 380W (2007), 280W (2008) 260W (2009)

Procesor: 90nm (2006), 65nm (2007), 65nm (2008) 45nm (2009)

Wsteczna kompatybilność z grami z PS2: nie, tak w 80GB(2007), 60GB(2007), 20GB(2007) nie

Wsteczna kompatybilność z grami z PS1: tak tak

Pojemność HDD: w zależności od modelu w zależności od modelu

BEST OF THE BEST FAT 80Gb 2007 Konsola miała 4 porty USB, czytnik kart, i wsteczną kompatybilność z PS2. Mój brat do dziś ją katuje, a kupił w dniu premiery. Mały dysk? Już dawno zmienił sobie na 500Gb.

Jak ktoś piszę że 20W różnicy (FAT2008 vs SLIM) w poborze energii to czynnik przeważający to niech się puknie w głowę i zobaczy ile zużywa pralka, lodówka, komputer czy choćby telewizor. :wacko: Wygląd jest to temat rzeka: jedni wolą długonogie szczupłe blondynki, a inni niskie puszyste rudzielce. Żaden z nich się nie przekona że drugie lepsze ...

Temat służy wyrażaniu opinii o modelu a nie opinii o opiniach (masło maślane). Posty odbiegające od topicu przejdą wraz z FAT'em do historii :ninja:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie slimka rządzi jest cicha i nie zawodna to jest najważniejsze:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezawodna ? Pod tym względem jest taka sama, jak fat :) Co do cichości, jeden dmuch sprężonym i grubasek działa jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś piszę że 20W różnicy (FAT2008 vs SLIM) w poborze energii to czynnik przeważający to niech się puknie w głowę i zobaczy ile zużywa pralka, lodówka, komputer czy choćby telewizor. :wacko:

W rachunkach pewnie się tego nie odczuwa... ale mniej prądu = mniej ciepła. Może tu moznaby się doszukiwać przewagi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rachunkach pewnie się tego nie odczuwa... ale mniej prądu = mniej ciepła. Może tu moznaby się doszukiwać przewagi???

Panowie po co w ogóle rozmawiać o poborach prądu i psuć sobie samopoczucie i przyjemność że nie będę grał bo konsola 380w ciągnie a ciekawe ile wam ciągnie pralka i kuchenka elektryczna już nie mówiąc ile na ciągnie komputer i lodówka szkoda gadać.

Jeśli mam się rozczulać co ile prądu ciągnie to po co ci PS3 bo to kolejna rzecz która ciągnie prąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad dwóch lat posiadam PS3 60GB FAT. Śmigała aż miło do czasu wystąpienia tzw. YLOD.

Konsolę oddałem do serwisu, gdzie powiedziano mi, że usterki nie da się naprawić gdyż padł układ GPU.

Wybrałem inny serwis, gdzie zaoferowano mi wymianę całej płyty głównej (nie wiem czy na nową).

Przy okazji został wymieniony laser (również nie wiem czy na nowy)

Mam możliwość wymiany "grubaska" na slimke.

Za starym modelem przemawiają do mnie: odtwarzanie gier z ps2 i czytnik kart (ilość USB nie ma tutaj większego znaczenia)

Moje pytanie do Was brzmi: czy wymienilibyście się ?

Boję się, że ten mój FAT może znów ulec awarii. Podobno jest to bardzo częsty przypadek, związany z wysoką temp.

EDIT: Przepraszam moderatora za dublowanie tematu. Szukałem pod frazą fat czy slim, ale nic mi nie wykazało.

Edytowane przez Dym0
Rozejrzyj się po Forum zanim zdublujesz temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji niestety nie ma.

Slimka ma 9 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Gwarancji niestety nie ma.

Slimka ma 9 miesięcy.

Powiem Ci że sam chciałem brać fata bo to wkońcu PS3 i ładnie wygląda ale jestem zadowolony bardzo ze slima . Nie zamienił bym na nic :D dysk 250 wystarcza (narazie) i nie narzekam. Dodatkowe plusy to mniej miesca zajmuje oraz NAJWAŻNIEJSZE mniejszy pobór prądu a co za tym idzie MNIEJ ciepła wydziela . Nie słyszałem żeby wystąpił tu YLOD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o wygląd to "grubasek" jest ładniejszy (Ten dotykowy panel ^^), lecz strasznie się kurzy.

Jeśli chodzi o kolege z dyskiem 60gb, jeśli masz dużo gier ps2, nie wymieniaj, a nawet jakby na allegro możesz 60 gb wcisnąć za ładną sumkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60GB nie sprzedam, ponieważ już się wymieniłem :) Mam nadzieję, że dzięki temu uchronię się przed YLOD. Podobno częsty przypadek w wersji z kompatybilnością wsteczną.

Slimka jest zdecydowanie cichsza i wydziela mniej ciepła. Co do wyglądu, to obie konsole mi się podobają i nie ma to większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Sprzedałem swoją starą 80-tkę z 2008 roku, nie miałem z nią nigdy problemów, ale wentylator zaczął powoli dawać się we znaki i zrobił się denerwujący - fan test też dużo nie pomógł. W każdym razie jestem teraz nastawiony na kupno Slimki, moje pytanie jest następujące, czy obecne w sprzedaży 120 GB są z najnowszą rewizją (tj. 45 nm GPU i CPU), czy lepiej dołożyć i kupić 320 GB wersję (kosztuje u mnie 349 €, 120 GB 280 €).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Sprzedałem swoją starą 80-tkę z 2008 roku, nie miałem z nią nigdy problemów, ale wentylator zaczął powoli dawać się we znaki i zrobił się denerwujący - fan test też dużo nie pomógł. W każdym razie jestem teraz nastawiony na kupno Slimki, moje pytanie jest następujące, czy obecne w sprzedaży 120 GB są z najnowszą rewizją (tj. 45 nm GPU i CPU), czy lepiej dołożyć i kupić 320 GB wersję (kosztuje u mnie 349 €, 120 GB 280 €).

w obiegu sa dwie wersje 120GB - modele CECH-20xxA i CECH-21xxA i oba nie sa najnowsza "rewizja" ps3. najnowsze to wlasnie 320GB i 160GB (czyli CECH-25xxB i CECH-25xxA) - wiec jak chcesz najnowszy model, to bierz 320GB.

ps - CECH-21xxA (nowsza 120GB), CECH-25xxB i CECH-25xxA maja rsx w 40 nm a cella w 45 nm. modyfikacje w modelach CECH-25xxx dotyczyly innych elementow plyty glowniej (dalszy, lecz minimalny spadek zuzycia energii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupuję 320 GB, bo kosztuje 349 € z grami lub Movem, a 160 GB 299 €.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba śnie. Kupiłem nową PS3 SLIM 250 GB. nagrałem odgłos jak sobie chodzi przy odtwarzaniu tego filmu

(w 1080p) z DYSKU PS3 !!!. I oto co słychać http://w782.wrzuta.pl/audio/alDO5FXxNr3/voice1004_000 (w tle żona się tłucze w kuchni wiec nie zwracajcie na to uwagi). posłuchajcie do końca bo są 2 miejsca gdzie idą obroty w góre a na koniec wyłączam żeby było porównanie z ciszą. Co jak co ale jak jest cichy film to wnerwia strasznie. Mysle nad spzredaniem tego w cholere i kupnie Fata (podobno cichszy bo większy i nie ma wiekszy wiatrak który nie musi tak szybko chodzisz). Ale o co chodzi. to co słychać to nie jest szum powietrza, to takie tyrkotanie jakby to spowolnić, łożyska czy co ?? nie da sie wymienic chociąz wiatraka na lepszy, cichszy, tuningował ktos w ten sposób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalny odgłos slima, po nagraniu cieżko ocenić jednak natężenie dźwięku. Mój brzmi tak samo jednak na tyle cicho, że słyszę go jedynie gdy nie ma innego źródła dzwięku w pokoju. Przy graniu lub oglądaniu filmu nie odczuwam wogóle jego pracy. Slimka pracuje i tak ciszej od fata co miałem okazję przetestować na konsoli kolegi (ma fata 80gb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój FAT tak chodził. Tak mnie to wkurzało aż go sprzedałem. Teraz mam Slim 120GB CECH2104A i wszystko jest ok. Tak wiec jak masz możliwość to wymieniaj w sklepie na inny egzemplarz bo jest to losowa przypadlosc niezalezna od modelu (cierpia na nia niektore egzemplarze zarówno FATow jak i Slimów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×