Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obydwie wersje i obydwie działają bez problemowo, największa odczówalna różnica jest wizualna i to że slmka na tylnym panelu gdzie są gniazda o wiele bardziej jest nagrzana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam PS3 fat 60 gb, czyli najstarsza wersje z kompatybilnościa wsteczną. Jest ona dość ciężka i duża a ja dużo podróżuję i trochę mi niewygodnie ja wozić. A że w podróży po prostu potrzebuje PS3 to zastanawiałem się nad sprzedaniem grubej czarnulki, dolozeniem 200-300 zł i kupieniem slim 250 gb. I teraz moje pytanie: Czy mi się opłaca zmiana konsoli? Czy w slim oprócz mniejszych rozmiarów i mniejszego poboru prądu jest coś co przemawia na jej korzyść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie slimka rządzi jest cicha i nie zawodna to jest najważniejsze:thumbsup:

jakiś czas temu po wymianie fata 40 gb ( 5 ylodów) na nową wersje slim 320gb zauwazyłem że chyba chodzi.....głośniej niz stary fat ..;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam PS3 fat 60 gb, czyli najstarsza wersje z kompatybilnościa wsteczną. Jest ona dość ciężka i duża a ja dużo podróżuję i trochę mi niewygodnie ja wozić. A że w podróży po prostu potrzebuje PS3 to zastanawiałem się nad sprzedaniem grubej czarnulki, dolozeniem 200-300 zł i kupieniem slim 250 gb. I teraz moje pytanie: Czy mi się opłaca zmiana konsoli? Czy w slim oprócz mniejszych rozmiarów i mniejszego poboru prądu jest coś co przemawia na jej korzyść?

Nie, za to w slim-ach nie wiem czy wiesz zasilacze potrafią padać jak przysłowiowe muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się opłaca zmiana konsoli? Czy w slim oprócz mniejszych rozmiarów i mniejszego poboru prądu jest coś co przemawia na jej korzyść?

Masz unikat - jesli w doopie masz kompatybilnosc, czytnik kart itd. to jak najbardziej PRZEMAWIA - zamiast 3 letniej konsoli, masz nowke. PS3 to nie wino, ze im starsze tym lepsze. Z kazdym dniem wzrasta ci ryzyko wystapienia YLODa, czy zrypania bluraya. A reballing kosztuje wiecej niz nowy zasilacz. Masz siano na wymiane - wymien - wpada Ci nowa konsola i gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A reballing kosztuje wiecej niz nowy zasilacz.

Tak wymieniałeś wiesz? ile dana naprawa kosztuje.

Masz siano na wymiane - wymien - wpada Ci nowa konsola i gwarancja.

Nowa konsola która wyglądem przypomina kupioną z rynku ojwa obudowa, rzecz gustu.

Po za tym nie lepiej wydać owego "siana" na gry. Podstawowe pytanie: po co się kupuje konsolę? Żeby GRAĆ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wymieniałeś wiesz? ile dana naprawa kosztuje.

Nowa konsola która wyglądem przypomina kupioną z rynku ojwa obudowa, rzecz gustu.

Po za tym nie lepiej wydać owego "siana" na gry. Podstawowe pytanie: po co się kupuje konsolę? Żeby GRAĆ

1. Polecam zaznajomic sie z obsluga internetu - zycie staje sie prostsze - nawet glupie allegro wskazac moze cene takowej uslugi (mam nadzieje, ze roznica pomiedzy reflowem, a rebalingiem jest znana), ktora w warunkach domowych raczej nie zostanie wykonana. Znajdziesz tam takze koszt naprawy zasilania w Slimach. Dla chcacych oraz potrafiacych wykorzystywac zalety plynace z posiadania przeciwstawnych kciukow - refurby kosztuja po 45$. Wczorajszy kurs dolara wg. NBP - 2,89pln.

2. Gust? Nie sadzilem, ze ktos, kto w dalszej czesci swej wypowiedzi, argumentuje posiadanie konsoli, przjemnoscia plynaca z jej uzywania, odwola sie do gustu pardon.gif to juz sie lekko owej przyslowiowej "kupy" nie trzyma...

3. Zapraszam do watku "kroniki uszkodzonych Playstation3" - tam w wiekszosci wypowiadaja sie zadowoleni posiadacze starych PS3, dla ktorych owe GRANIE stalo sie prawdziwa przyjemnoscia thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Polecam zaznajomic sie z obsluga internetu - zycie staje sie prostsze - nawet glupie allegro wskazac moze cene takowej uslugi (mam nadzieje, ze roznica pomiedzy reflowem, a rebalingiem jest znana), ktora w warunkach domowych raczej nie zostanie wykonana. Znajdziesz tam takze koszt naprawy zasilania w Slimach. Dla chcacych oraz potrafiacych wykorzystywac zalety plynace z posiadania przeciwstawnych kciukow - refurby kosztuja po 45$. Wczorajszy kurs dolara wg. NBP - 2,89pln.

Do tego typu zadani mam takich jak Ty :smile: (bez urazy)

2. Gust? Nie sadzilem, ze ktos, kto w dalszej czesci swej wypowiedzi, argumentuje posiadanie konsoli, przjemnoscia plynaca z jej uzywania, odwola sie do gustu pardon.gif to juz sie lekko owej przyslowiowej "kupy" nie trzyma...

No może się Tobie osobiście slim podoba, bo Mi nie i mam prawo uważać że jest jak to określiłeś powyżej w innym kontekście "kupą".

3. Zapraszam do watku "kroniki uszkodzonych Playstation3" - tam w wiekszosci wypowiadaja sie zadowoleni posiadacze starych PS3, dla ktorych owe GRANIE stalo sie prawdziwa przyjemnoscia thumbsup.gif

Jak się dba tak się Ma, jeśli ktoś trzyma konsolę 10 cm od ściany albo w jakiejś zamkniętej szafce, gdzie konsola nie ma zapewnionej odpowiedniej cyrkulacji powietrza to już jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu zadani mam takich jak Ty :smile: (bez urazy)

No może się Tobie osobiście slim podoba, bo Mi nie i mam prawo uważać że jest jak to określiłeś powyżej w innym kontekście "kupą".

Jak się dba tak się Ma, jeśli ktoś trzyma konsolę 10 cm od ściany albo w jakiejś zamkniętej szafce, gdzie konsola nie ma zapewnionej odpowiedniej cyrkulacji powietrza to już jego sprawa.

Heh byleby tacy jak ja nie przejeli wiekszosci z zadan takich jak Ty, bo wtedy w zwiazkach moze byc roznie biggrin.gif Choc przy takim podejsciu to zapewne temat juz nie obcy thumbsup.gif (bez urazy of koz)

Nie pisalem o wygladzie, a jedynie odpowiadalem na pytanie, co przemawia za zakupem nowej konsoli. Tym bardziej, iz do pokrycia jest jedynie roznica w cenie, a nie calosc.

A ostatnie twierdzenie to wow!... Trzeba pisac do Sony, iz rozwiazales problem wystepowania YLODa - to bylo takie proste..

btw. mam obydwie wersje i takze uwazam FAT za ladniejsza - ale niestety takze za bardziej awaryjna..

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ostatnie twierdzenie to wow!... Trzeba pisac do Sony, iz rozwiazales problem wystepowania YLODa - to bylo takie proste.

:thumbsup:

Podałem tylko jeden z kilku przykładów dla czego owe "Żółte Światło Śmierci" występuje, wiadome jest że Sony spartoliło sprawę z tymi Lutami w wersji Fat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post. Przeczytałem wszystkie i myślałem do samego końca że mnie H...... strzeli. Żadnych konkretów,same pierdoły o wyglądzie. Może jeden konkretny Pana: ---Lucrimos---Szacunek! Ludzie przeczytajcie sobie jeszcze raz od początku swoje posty.Wygląd ,czy się świeci, czy się grzeje,czy głośniejsza czy nie i czy zmieści się do półki. Czy na tym Forum w tym temacie wypowiadają się sami nastolatkowie?Może jeśli tak Pie...........cie cały czas o wyglądzie to może Odpowiecie mi na pytanie dlaczego: przy jednym wejściu HDMI,na tym samym kablu ( Techlink XS )materiał odtwarzany na modelu konsoli CECHH4-40GB jest lepszy obraz niż na modelu CECH2104B ( posiadam obydwa ) widoczne gołym okiem od razu. Model CECH2104B jest mniej wyraźny w szczegółach,mniej ostry,mniej dynamiczny i mniej kontrastowy. Testowałem i przełanczałem na tych samych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo slimy to g**no wszystko niby mniejsze ale kosztem czegoś ale inni tego nie mogą porównać bo nie mają obydwu konsol (nie mówie wszyscy). Mam Fata 80gb najnowszego z CECHL04 i jestem zadowolony nic nie stuka nie puka nie grzeje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uzupełnienia wypowiedzi pozwolę sobie jeszcze zacytować eksperta w dziedzinie naprawy konsol Playstation:

... A jako ciekawostka dodam, że w rocznej PS3 SLIM pasta termoprzewodząca jest w takim samym, kiepskim stanie jak w 2-3 letniej FAT. Pisałem o tym parę miesięcy temu, że z bilansu cieplnego wynika wyraźnie, że stopień odprowadzania ciepła w SLIM jest gorszy jak w FAT (Co z tego że cell jest o 30% mniej energożerny jak turbina chłodząca ma powierzchnię prawie 4 razy mniejszą, nie ma tyle metalowych ekranów, które przejmują i odprowadzają dużą część ciepła. Powoduje to gwałtowne i skrajne temperatury w konsoli - stąd te słynne "strzelające" plastiki w slimach - to wszystko są naprężenia termiczne, które w fat-ach zachodzą stosunkowo łagodniej).

@Odek następny taki post w Twoim wydaniu będzie ostatnim na tym forum :thumbsup: Żądasz poziomu wypowiedzi? Zacznij od siebie!

Zgadzam się z jednym: świeży posiadacz Ps3 w wydaniu Slim który Fata nie widział na oczy w sumie mógłby sobie darować wydawanie opinii w tym topicu :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę,dziękuję za zainteresowanie się sprawą, lecz nadal nie dowiedziałem się nic na temat różnicy w jakości odbieranego obrazu z obydwu konsol.:rolleyes:( z kąt się bierze różnica jeśli na moim Panasonicu 46 cali widać różnicę gołym okiem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę,dziękuję za zainteresowanie się sprawą, lecz nadal nie dowiedziałem się nic na temat różnicy w jakości odbieranego obrazu z obydwu konsol.:rolleyes:( z kąt się bierze różnica jeśli na moim Panasonicu 46 cali widać różnicę gołym okiem )

Wiesz w konsoli można ustawić różne opcje mi. Obraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam PS3 Fat (model 40GB) i niestety powoli zaczynają się problemy z napędem. Nie wiem za bardzo czy naprawić moją konsolę czy kupić sobie slima i mieć spokój. Co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam PS3 Fat (model 40GB) i niestety powoli zaczynają się problemy z napędem. Nie wiem za bardzo czy naprawić moją konsolę czy kupić sobie slima i mieć spokój. Co mi radzicie?

A jak u Ciebie z Kasą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz w konsoli można ustawić różne opcje mi. Obraz .

O jakie opcje Ci chodzi jeśli w jednej i drugiej konsoli ustawienia mam te same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakie opcje Ci chodzi jeśli w jednej i drugiej konsoli ustawienia mam te same?

Opcję ustawienia obrazu wysyłanego przez konsolę do tv o to Mi chodzi, ale jeśli Masz takie same to może któraś konsola się sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcję ustawienia obrazu wysyłanego przez konsolę do tv o to Mi chodzi, ale jeśli Masz takie same to może któraś konsola się sypie.

Nowa konsola Slim parę dni temu zakupiona się sypie? No chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa konsola Slim parę dni temu zakupiona się sypie? No chyba nie.

1. Na tej z gorszym obrazem sprawdz, czy nie masz odznaczonej opcji 720p - jesli tak to zaznacz (czesc gier przelancza sie wtedy na SD)

2. Zamien kable hdmi - niektore maja problem z full hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ? Muszę w swojej rocznej slimce wymienić pastę, żeby nie dostała YLOD'a ?

Gwarancji nie posiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się obie wersje podobają. Fat ma taki ładny, klasyczny wygląd. A z kolei Slim jest mniejsza, lżejsza i ma większe dyski.

Osobiście mam Fat, ale Slim też jest fajne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się obie wersje podobają. Fat ma taki ładny, klasyczny wygląd.

To raczej PS3 slim ma klasyczny wygląd, fat wygląda nowocześnie jak na konsolę nowej generacji przystało.

A z kolei Slim jest mniejsza, lżejsza i ma większe dyski.

Duże jest lepsze :biggrin:, a co za problem kupić nowy większy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie będę,dziękuję za zainteresowanie się sprawą, lecz nadal nie dowiedziałem się nic na temat różnicy w jakości odbieranego obrazu z obydwu konsol.:rolleyes:( z kąt się bierze różnica jeśli na moim Panasonicu 46 cali widać różnicę gołym okiem )

a dales ustawienia fabryczne ? poprostu "zresetuj" obie konsolki i sproboj jeszcze raz.

Czyli co ? Muszę w swojej rocznej slimce wymienić pastę, żeby nie dostała YLOD'a ?

Gwarancji nie posiadam...

YLODa jak dostanie to do piekarnika wrzuc to pomaga w 90% wszyskie uklady na nowa sie lekko przytapiaja i lutuja. wiem brzmi to drastycznie, ale po przeczytaniu wielu postow na amerykanskich forach widze ze ludzia to pomaga. a paste to mozesz profilaktycznie zmienic bo z czasem ona wysycha no i nigdy firmowa nie jest tak dobra jak osobno kupiona i nalozona, ale dobra nie jakias kupe za 3 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×