Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie nie rozumiem waszego zrażenia do slima, jest fajna , mała, czarnulka i jest mniej awaryjna i mnie poboru mocy :)

A tak przy okazji co wy się uparliście na tego Xbox'a ,ciągle tylko xklocek itp - najwyraźniej piszą do FanBoye PS3 ja powiem szczerze

mam i ps3 slim i xbox 360 slim i tym razem xbox bije na głowe ps3 pod względem wyglądu, i prosiłbym o nie porównywanie xbox z ps3 bo to jest temat Fat VS Slim a nie Ps3 vs Xbox 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, mam małe pytanko, wam też SLIMKA troche się nagrzewa w tylnej części? Nieco mnie to martwi, gdyż moja czarnula bardzo cicho chodzi i po dłuższym graniu z tyłu jest ciepła (przyciskając rękę można poczuć mocne ciepło) obawiam się czy wszystko ok z chłodzeniem. Jak u was to wygląda?

Każdy sprzęt się nagrzewa. To jest normalne.

Ogólnie nie rozumiem waszego zrażenia do slima, jest fajna , mała, czarnulka i jest mniej awaryjna i mnie poboru mocy :)

A tak przy okazji co wy się uparliście na tego Xbox'a ,ciągle tylko xklocek itp - najwyraźniej piszą do FanBoye PS3 ja powiem szczerze

mam i ps3 slim i xbox 360 slim i tym razem xbox bije na głowe ps3 pod względem wyglądu, i prosiłbym o nie porównywanie xbox z ps3 bo to jest temat Fat VS Slim a nie Ps3 vs Xbox 360

Slimka jest imho brzydsza i mniej "bajerancka" (brak przycisków dotykowych). X360slim jest ładniejszy od PS3 slim, jak i zwykłego X360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimka jest imho brzydsza i mniej "bajerancka" (brak przycisków dotykowych). X360slim jest ładniejszy od PS3 slim, jak i zwykłego X360.

No i nowy xbox otrzymal przyciski dotykowe:P A slimka ps3 je utracila:P Te przyciski byly naprawde bajeranckie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SLIM. Przede wszystkim wygląd jest znacznie lepszy, a tamto było jakieś takie "spasione" a to jest schludne i ładne, wręcz rzuca się w oczy oczywiście o pozytywnym znaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski dotykowe wcale nie są takie fajne. Kolega który ma xbox'a mówił, że często przecierając konsole z kurzu sama się włącza co robi się męczące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że xbox ma gówno a nie przyciski dotykowe. W PS3 fat działały na zasadzie

Działanie przełączników pojemnościowych oparte jest na zjawisku oddziaływania pola elektrycznego z przewodnikami, w szczególności z ciałem ludzkim, które jest wypełnione przewodzącymi elektrolitami i otoczone warstwą stratnego dielektryka – skóry. Elementem elektronicznym, który wytwarza pole elektryczne jest oczywiście kondensator i tak jak w każdym kondensatorze część pola wychodzi na zewnątrz okładek. Pole to jest nazywane polem brzegowym. Układ okładek w przełączniku dotykowym zaprojektowany jest tak, aby pole to było jak największe i skierowane do obszaru dostępnego dla palca użytkownika. Można zauważyć, że kondensator z równoległymi okładkami nie jest w tym przypadku dobrą konstrukcją, gdyż pole brzegowe jest w nim znikome.

Palec znajdujący się w brzegowym polu elektrycznym wprowadza do układu pewną pojemność, która nazywana jest pojemnością dotykową (CD). Pojemność przełącznika bez obecności palca w polu brzegowym określana jest mianem pojemności własnej (CP). Powszechnie panujące mniemanie, że do prawidłowej pracy przełączników pojemnościowych palec musi być uziemiony, jest błędne. Obecność palca jest wykrywana w polu brzegowym, ponieważ może on magazynować ładunek, a na ten fakt nie ma wpływu jego ewentualne uziemienie.

poprzez dotknięcie palcem. Przez ściereczkę by nie zadziałały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski dotykowe wcale nie są takie fajne. Kolega który ma xbox'a mówił, że często przecierając konsole z kurzu sama się włącza co robi się męczące.

Jak juz to xbox slim ma tylko jeden przycisk dotykowy i na pewno nie jest to

włącz/ wyłącz tylko wysuwanie i zamykanie tacki napedu.

Po drugie nie działa jak konsola jest wyłączona.

Twój kolega na pewno ma xboxa ? :)

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to xbox slim ma tylko jeden przycisk dotykowy i na pewno nie jest to

włącz/ wyłącz tylko wysuwanie i zamykanie tacki napedu.

Po drugie nie działa jak konsola jest wyłączona.

Twój kolega na pewno ma xboxa ? :)

Możliwe że zmyślił, ja tylko napisałem co mi powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciski dotykowe wcale nie są takie fajne. Kolega który ma xbox'a mówił, że często przecierając konsole z kurzu sama się włącza co robi się męczące.

Dlatego to się nazywa przyciski dotykowe

To znaczy, że xbox ma gówno a nie przyciski dotykowe.

Troche cie nie rozumiem, mój kolega miał od nowości PS3 Fat i tam zamiast dotknąc klawisza trzeba go mocno nacisnąc, a w xbox 360 slim wystarczy tylko przejechac i działa - to raczej w takim razie ps3 fat ma podróbę przycisków dotykowych.

I jeszcze raz proszę żebyście nie porównywali xbox 360 z ps3 tylko fat ze slim (ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że obrażasz moje kolege?!

Ok, tyle że co to jest niby te 2 przyciski od włączania i wysuwania płyty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj. Nie rób z siebie i kolegi idioty. Nikogo nie obrażam, ale jeśli zaczniesz się upierać, że w PS3 FAT są jakieś przyciski i w dodatku trzeba je wciskać, to nie dość, że obrażę ciebie i kolegę to jeszcze wywalę cię z Forum za sianie zamętu i wprowadzanie ludzi w błąd. I proponuję naprawdę na tym skończyć, bo średnio mi się uśmiecha tłumaczenie ślepemu jak wyglądają kolory.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że xbox ma gówno a nie przyciski dotykowe. W PS3 fat działały na zasadzie

Działanie przełączników pojemnościowych oparte jest na zjawisku oddziaływania pola elektrycznego z przewodnikami, w szczególności z ciałem ludzkim, które jest wypełnione przewodzącymi elektrolitami i otoczone warstwą stratnego dielektryka – skóry. Elementem elektronicznym, który wytwarza pole elektryczne jest oczywiście kondensator i tak jak w każdym kondensatorze część pola wychodzi na zewnątrz okładek. Pole to jest nazywane polem brzegowym. Układ okładek w przełączniku dotykowym zaprojektowany jest tak, aby pole to było jak największe i skierowane do obszaru dostępnego dla palca użytkownika. Można zauważyć, że kondensator z równoległymi okładkami nie jest w tym przypadku dobrą konstrukcją, gdyż pole brzegowe jest w nim znikome.

Palec znajdujący się w brzegowym polu elektrycznym wprowadza do układu pewną pojemność, która nazywana jest pojemnością dotykową (CD). Pojemność przełącznika bez obecności palca w polu brzegowym określana jest mianem pojemności własnej (CP). Powszechnie panujące mniemanie, że do prawidłowej pracy przełączników pojemnościowych palec musi być uziemiony, jest błędne. Obecność palca jest wykrywana w polu brzegowym, ponieważ może on magazynować ładunek, a na ten fakt nie ma wpływu jego ewentualne uziemienie.

poprzez dotknięcie palcem. Przez ściereczkę by nie zadziałały.

nie bawiłem się ani nowym x slimem ani ps3 fatem... ale z tego co tutaj czytam, to zarówno X slim jak i PS3 fat mają dotykowe, tylko ps3 fat ma dotykowy pojemnościowy...

bawiłeś się kiedyś nawigacją z rysikiem? czy to nie jest ekran dotykowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od rodzaju ekranu dotykowego. Te rysikowe wychodzą już z mody, właśnie na rzecz pojemnościowych (elektro-dotykowych?), zastosowanych obecnie w iphonach, ipadach czy NGP(!). I tam rysik nie zadziała. Musi być dotyk ludzkiego ciała albo jak sądzę innego przewodnika. PS3 FAT miał podobne czujniki tylko zamiast naładowanego elektrycznie ekranu widniały eleganckie metalowe znaczniki. Cięcia kosztów w PS3 Slim objęły również i tą, zbędną acz bajerancką technologię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz może być tylko jedna.

Jeżeli nie zależy wam na wstecznej kompatybilności to tylko i wyłącznie PS3 slim

Mniej prądu pobiera a to juz jest argument na plus !

Nie wiem po co ten temat jest wałkowany przez tyle stron

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem slimka lepsza, bo dobre tytuły z ps2 trafiają na PSN, a inne bajery takie jak więcej portów usb, czy czytnik kart można sobie dokupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie SLIM. Przede wszystkim wygląd jest znacznie lepszy, a tamto było jakieś takie "spasione" a to jest schludne i ładne, wręcz rzuca się w oczy oczywiście o pozytywnym znaczeniu.

Kwestia gustu. Imho Slimka wygląda na tandetną podróbkę z bazaru (tak nawet sądzono, kiedy wyciekły pierwsze zdjęcia nowego modelu PS3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KopaczK, wygląd SLIM jest po prostu fatalny. Nie wiem kto to projektował? :shok: Dodam tylko, że sam jestem posiadaczem PS SLIM 120 GB, więc nie jest to żadna subiektywna opinia.

PS FAT wygląda zdecydowanie lepiej, no ale FATki mają mniejszą pojemność dysku, no i chyba szybciej się brudzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie uważam, że ładniejsza jest opcja SLIM. Głównie ze względu na matowy czarny kolor, wersja FAT świeci się jak psu jajca :P

Tak na serio wersja FAT jakaś szczególnie brzydka nie jest i nie przeszkadzało mi gdyby stała na mojej szafce zamiast wersji szczuplejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie KopaczK, wygląd SLIM jest po prostu fatalny. Nie wiem kto to projektował? :shok: Dodam tylko, że sam jestem posiadaczem PS SLIM 120 GB, więc nie jest to żadna subiektywna opinia.

PS FAT wygląda zdecydowanie lepiej, no ale FATki mają mniejszą pojemność dysku, no i chyba szybciej się brudzą...

Brudzą się, ale jeśli się zadba o czystość sprzętu, to robi wrażenie. ;)

BTW dysk można wymienić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kam354

Naprawdę myślisz że gry z PSN są dostępne tylko na SLIM'ie? No więc posiadam FAT'a i również mam dostęp do Store i gier o których napisałeś :yes:

@saracen

Wsteczna kompatybilność lada moment podzieli los dinozaurów, szczerze to nie używajcie tego argumentu bo głowę dam sobie ściąć że już niewielki procent (a może nikt) z zabierających tu głos korzysta jeszcze z 60'tki. Energooszczędność Slima jest tak znikoma w porównaniu z Fatem że za ewentualne roczne oszczędności z tego wynikające mógłbyś sobie co najwyżej kupić zestaw Happy Meal od przyjaciół Wujka Sama :no:

@KopaczK

Z tym dyskiem to nic na siłę, posiadam Fata z oryginalnym dyskiem 160Gb, konsoli w tym roku stuknie 3 lata. Mam kilkanaście gier z PSN upakowane na dysku, do tego patche/game data i inne pliki od wszystkich pozostałych wydań pudełkowych. Wszystko to cholernie dużo zajmuje a ja i tak mam nadal w chooj miejsca wolnego.

@all

Raczej nie udowadniajcie sobie która konsola ładniejsza bo każdemu się podoba co innego i nikt go nie przekona do swojego zdania. Każda konsola ma plusy i każda ma swoje wady. SLIM w wyniku miniaturyzacji ma o kilkanaście % zmniejszone kanały wentylacyjne i radiatory odprowadzające ciepło. Nawet Szymon z serwis_konsol pisał że w wyniku tych cięć stan techniczny rocznej slimki jest porównywalny z 2 letnim Fatem. Ylod który podobno miał nie występować w maluchach już się pojawia, aczkolwiek za wcześnie by szacować i porównywać awaryjność obu urządzeń. Zresztą trudno o rzetelne dane bo nikt nie prowadzi pełnych badań tego zjawiska. Gadanie o tym; bez sensu ;)

Nie wiem też o co chodzi z tymi rysami na obudowie i innymi pierdołami, część widzę że popadła w jakiś kult tego urządzenia i traktują je z większą dbałością niż członków rodziny. Ja raz lub dwa razy w tygodniu opierdzielę konsolę tymi samymi ścierkami co czyszczę meble i jakoś nie zauważyłem efektu matowienia się obudowy. Pewnie można brać ją pod słońce albo gapić się przez lupę tylko po co? Czy gry będą lepiej chodzić?

Podsumowując, miłej dyskusji Panie i Panowie; prośba jednak aby wypowiadały się głównie osoby które posiadały lub choćby widziały na oczy obie konsolę, posty typu; mam slima i jest najlepszy niewiele wnoszą do dyskusji :dry:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomo Wsteczna kompatybilność na PS3 faktycznie podzieli los dinozaurów aby sie ponownie odrodzić w PS4

A moze Sony znowu zaserwuje nam konsole bez tej opcji bo przeciez PS3 sie sprzedaje

Patrząc na polityke Sony to konsola na starcie ma wszystko a im dalej tym gorzej.

Obawiam sie aby pod koniec żywota PS3 człowiek nie został z samym napędem:)

Krótko mówiąc Microsoft dodaje opcje do konsoli a Sony je odbiera :)

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na polityke Sony to konsola na starcie ma wszystko a im dalej tym gorzej.

Obawiam sie aby pod koniec żywota PS3 człowiek nie został z samym napędem:)

Krótko mówiąc Microsoft dodaje opcje do konsoli a Sony je odbiera :)

Jak czytam takie posty to aż mnie zatyka...

Zobacz ile opcji "zabrała" ci zła Sony od czasów premiery konsoli. (Wyciąłem poprawki bezpieczeństwa)

Firmware Release Date Comment

1.00 Nov 11, 2006 Original Japanese PS3 firmware

1.10 Nov 12, 2006 ATRAC audio, PSN support, Chinese language in browser

1.11 Nov 28, 2006 Account management option

1.30 Dec 06, 2006 BD remote support, backup and restore PS3 system

1.31 Dec 13, 2006 PS2 games needing harddrive now supported

1.32 Dec 21, 2006 Online gaming functions updated

1.50 Jan 23, 2007 AOSS wireless support, Korean input

1.51 Feb 02, 2007 PS3 gaming support updated

1.54 Mar 01, 2007 USB camera support updated

1.60 Mar 22, 2007 Background downloading, Folding@Home, WMA audio, MJPEG, AVCHD

1.70 Apr 19, 2007 PSN downloaded PlayStation game support

1.80 May 24, 2007 DLNA, Internet Remote Play, USB printer, RGB Full, Super White, x.v.Color

1.81 Jun 14, 2007 PS2 online gaming improved

1.82 Jul 05, 2007 AVC High Profile (H.264/MPEG-4)

1.90 Jul 13, 2007 Custom background pic, emoticons, audio CD upsampling

1.92 Sep 04, 2007 PS2 gaming support updated

1.93 Sep 13, 2007 Networking updated

1.94 NA Included in "Ratchet and Clank: Tools of Destruction"

2.00 Nov 08, 2007 Playlists, Information Board, Canon printers, PlayStation Eye support

2.01 Nov 20, 2007 Stability in PS3 games, Information Board, and PS2 games.

2.10 Dec 17, 2007 DivX, VC-1 (WMV), Blu-ray Disc Profile 1.1 support

2.17 Mar 13, 2008 PS3 gaming support updated

2.20 Mar 25, 2008 Blu-ray Disc Profile 2.0 support, DivX subtitles, BD-R version 1.2 discs

2.30 Apr 15, 2008 New PlayStation Store, LPCM DTS-HD MA and DTS-HD HRA support

2.35 May 14, 2008 PS3 gaming support updated

2.36 Jun 17, 2008 PlayStation gaming support updated

2.40 Jul 02, 2008 In-game XMB, Trophies, System Clock, DTS-ES, DTS 96/24, DTS-ES Matrix

2.42 Jul 30, 2008 PS2 and PS3 gaming support updated

2.43 Sep 17, 2008 Video rental in Japan

2.50 Oct 12, 2008 Auto-off for Wireless Controller, Network Printers, HP Printers, Flash 9

2.52 Nov 05, 2008 PS3 gaming support updated

2.53 Dec 02, 2008 Full Screen Flash

2.60 Jan 21, 2009 Picture Gallery, DivX 3.11

2.70 Apr 02, 2009 Text Chat, Copy and Paste Text

2.80 Jun 23, 2009 Increased Message Size (64 chars), Faster XMB, Security related (Remote Play)

3.00 Sep 01, 2009 Redesigned XMB

3.01 Sep 14, 2009 Freeze fixes.

3.10 Nov 18, 2009 Facebook support, photo grid view.

3.15 Dec 10, 2009 Minis game support. PS3 to PS3 data transfer.

3.21 Apr 01, 2010 3D output support. Linux and OtherOS support disabled.

3.30 Apr 21, 2010 3D gaming support. Adobe Flash upgraded. Lower memory footprint

3.40 Jun 01, 2010 Deep Color output Setting (12 or 8 bits primary). PlayStation Move. PlayStation Plus features.

3.41 Jul 27, 2010 Recommended products listed in PlayStation Store. 15 seconds store downloaded preview clips.

3.50 Sep 21, 2010 Blu-ray 3D. Facebook. Grief Reporting.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill Bardziej chodziło mi o

Porty USB

Zabranie linuksa

Brak kompatybilności wstecznej gier

Niektóre pady przestają działać

Brak możliwości wymiany dysku ------- Nie wiem czy juz to poprawili w kolejnym firmware

Ta cała lista która przedstawiłeś świadczy tylko o nieudolności Sony

Edytowane przez saracen
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×