Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie slim ladny. podobno cena ma byc slim 120gb 299 euro a fat 80gb tez 299 euro czyli taka poczatkowa promocja

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie pozytywna cecha nowej konsoli to obniżony pobór mocy.Poza tym wersja fat włożona w obudowę wersji slim nic więcej. Kiepski żart ze strony firmy Sony :down:

marcinch.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wersja slim to odpowiedź na zarzuty, że konsola jest droga, bo fakt cena była dość wygórowaną nie ma co się ukrywać, produkt sony był znacznie droższy od konkurencji.

Sony stopniowo zaczęło ciąć koszty produkcji, na początku poszły czytniki kart, i wsteczna kompatybilność, teraz prostsza obudowa, jak na oko wykonana z tańszych materiałów (ale mogę się mylić takie mam wrażenie) zastąpienie guzików dotykowych zwykłymi gumowcami.

Wygląda to na odpowiedź na to czego klienci oczekiwali, czyli tańszej konsoli ale coś nie bierze się z niczego, na czymś te grosze trzeba było ucinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to poza poborem mocy nie ma różnic. HDD można wymienić, a ceny się w końcu wyrównają. Bez sensu jest sprzedawać "fata", żeby kupić "slima". :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat zdecydowanie lepiej się prezentuje. Na Slimie napis PS3 jest ledwo dostrzegalny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt miłą wiadomością jest to, że wszystkie dodatki związane z HDMI nie zadziałają prawdopodobnie na wersjach FAT. Mówię to o Bravia Sync i o DTSHD i DolbyHD...

Źródło

Czyli wygląda na to, że SLIM jednak w szczególikach się różni od FAT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie obie wersje nie są złe z wyglądu, ale jakbym miał po tym wybierać wziąłbym wersje FAT. Błyszcząca obudowa jest bardziej kozacka od tej matowej. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubaska jest piekna slim jest jakas taka anty . jakas taka kwadratowa , ni w piete ni w oko

ja tam lubie grube :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co mi dźwięk HD, skoro używam słuchawek ???

a czy obowiązkowym jest używanie słuchawek do PS3 ? Niektórzy ludzie używają głośników...nawet kilku :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt miłą wiadomością jest to, że wszystkie dodatki związane z HDMI nie zadziałają prawdopodobnie na wersjach FAT. Mówię to o Bravia Sync i o DTSHD i DolbyHD...

Źródło

Czyli wygląda na to, że SLIM jednak w szczególikach się różni od FAT ;)

A gdzie kto kolwiek napisał ze firmaweru 3.0 nie będzie można wgrać na fata? bo może coś przegapiłem ??

Napisano tylko, że wraz ze slimem pojawi się wersja 3.0 i jak na moje oko to normalnie w można będzie zupdetować starego fatka (choć może źle umiem czytać lub coś przeoczyłem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia sync nie jest częścią FW 3.0 ;)

To funkcja dostępna tylko w wersji slim.

Przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną, a prawdy dowiemy się 1 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia sync nie jest częścią FW 3.0 ;)

To funkcja dostępna tylko w wersji slim.

Przynajmniej tak to wygląda na chwilę obecną, a prawdy dowiemy się 1 sierpnia.

nie no, to się zgodzę, ale jakość dźwięku to już chyba zależy od niego.

No ale i tak wszystko w praniu wyjdzie :)

btw. chyba chodziło ci o 1 września :D

Edytowane przez kill
Ta, września :P , poprawiłem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe jaja by były gdyby jednak wsteczna kompatybilność wróciła w tym nowym fw 3.0 i była by tylko kolejną ściemą, że nie wróci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravia sync nie ma wpływu na dźwięk i jest przydatna jak ktoś używa telewizory sony bravia oraz kabla hdmi. Dzięki temu można film blu-ray odpalić jednym przyciskiem. Dekodery dźwięku hd na konsoli ps3 fat są już od dawna, więc "po co przepłacać"? Ja tylko ubolewam, że nie mam czytnika kart, 4 portów usb, czytnika płyt SACD... Przepraszam, to na inny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma SACD ? :ohmy: W Fat 40/80GB też nie było, czy dopiero w Silmie wykastrowali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma SACD ? :ohmy: W Fat 40/80GB też nie było, czy dopiero w Silmie wykastrowali ?

SACD jest tylko w 60tkach.

Poza tym jeśli dobrze pamiętam to obsługę tzw. True HD dodano w FW 2.30, więc o co chodzi? (odnośnie wcześniejszych postów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to konsola służy do grania, a nie świecenia plastikiem pod TV. Im mniejsza i bardziej niewidoczna tym lepiej. Jak będę chciał co mieć fajnego w pokoju do pooglądania, to sobie dobre zdjęcie kupię :tongue:

Szkoda tylko że ta obniżka to w Polsce w żaden sposób nie jest zauważalna. Może trzeba poczekać do 1.09, wtedy się okaże jakie będą ceny w sklepach, może dużo niższe niż sugerowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimka wygląda jak tania podróba na tych zdjęciach z targów. A Fat jawi się na sprzęt hi-tech, majestatycznie stoi na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wlasnie wywiad z Kazuo Hirai, bardzo ciekawy swoja droga, i bylo tam cos co mnie powiem szczerze zaskoczylo:

It’s well known that Sony loses money on every PS3 it sells. Will that still be the case with the new machine?

If you're just talking about the hardware alone, the quick answer is yes. That makes good headlines, but I don't actually know that that's the true nature of the business that we're all in, whether it's PlayStation, Xbox or the Wii. I think the better indicator is to look at the business as a whole platform, to ask: are you profitable in terms of the hardware, software and peripherals. And the answer t o that question is yes on a gross profit level since the last fiscal year.

Tlumaczenie (luzne):

Jest powszechnie wiadomo ze Sony traci pieniadze na kazdym PS3 ktore sprzeda. Czy bedzie tak nadal w przypadku nowej maszyny [PS3 Slim]?

Jesli mowisz o samym sprzecie to szybka odpowiedz brzmi tak. Robi to dobre naglowki, ale nie wiem czy jest to prawdziwa natura biznesu w ktorym wszyscy jestesmy, czy jest to Playstation, Xbox lub Wii. Mysle ze lepszym wskaznikiem jest patrzenie na biznes jako cala platforme, pytanie: czy przynosicie zysk biorac pod uwage sprzet, oprogramowanie i peryferia. I odpowiedz na to pytanie brzmi: tak na poziomie zysku brutto [nie wiem czy tak sie to tlumaczy ale chodzi o "cena minus koszty produkcji"] od ostatniego roku podatkowego.

Myslalem ze Slim przede wszystkim zacznie przynosic zyski Sony sam z siebie. A tu prosze. Mimo obnizenia kosztow produkcji i tak beda Slima sprzedawac za mniej niz produkuja. Bo kasa lezy w grach. A w Q4 wychodza takie tytuly ze wazniejsze jest zaopatrzenie wiekszej ilosci ludzi w sprzet, zeby mogli te gry kupowac.

Ciekawe to jest i chcialbym zobaczyc taka "rozpiske" jak i w jakim czasie przecietny uzytkownik "splaci" ta roznice ktora Sony doklada do kazdej konsoli. Ile Sony dostaje ze sprzedazy kazdej gry i ile takich gier musi gracz kupic zeby w sumie konsola+gry przyniosly Sony zysk na tej osobie. Na mnie na bank juz zarobili bo na gry wydalem rownowartosc chyba z 4 konsol :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zmianie plastiku i wielkości nie za dużo można zaoszczędzić. Ale każdy zaoszczędzone 5 czy 10 dolarów, po sprzedaniu np 2 mln sztuk to już oszczędności rzędu 10-20mln. Mimo że konsola może przynosić nadal ogromne straty (jako produkcja sprzętu) to kilkadziesiąt milionów zaoszczędzonych jest lepsze niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że stara PS3 wygląda lepiej niż nowa. To tyle jeżeli chodzi o wygląd :)

Ciekawe jaka jest specyfikacja tej NOWEJ PS3 w porównaniu do starej, że ma aż tak zmniejszone zapotrzebowanie na energię ? (może procek w innej technologii, albo jakiś inny nowszy model ? )

P.S.

Dlaczego u nas każdy to nazywa PS3 Slim

Cos takiego nie istnieje !!

Sony samo na konferencji przedstawiało "nowe PS3" i nie padło tam ani razu określenie "slim"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła nazwa slim ;) A proces technologiczny to 45nm. Między nową 80GB Fat a slimem różni się tylko ok 30w poboru więc to nie jest takie straszne. Między starszymi wersjami fata a slimem jest różnica chyba 200w. Nie pamiętam dokładnie więc nie chce wprowadzać w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(może procek w innej technologii, albo jakiś inny nowszy model ? )

bedzie nowszy procek. i ponoc troche lepszy w czymstam. juz to gdzies potwierdzono. nie mam czasu szukac linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między nową 80GB Fat a slimem różni się tylko ok 30w poboru więc to nie jest takie straszne. Między starszymi wersjami fata a slimem jest różnica chyba 200w. Nie pamiętam dokładnie więc nie chce wprowadzać w błąd.

Mam wersje 40GB i po podłaczeniu miernika pokazała mi sie liczba pomiędzy 140~150W. Więc 30W to wcale nie tak mało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×