Skocz do zawartości
cwir

Klasy, Broń I Ekwipunek

Rekomendowane odpowiedzi

A co jeśli stoję w miejscu i nie da się zabić? :D

Ja wtedy wypowiadam moja ulubione zdanie "No kurw... nie wierze!" i gine :biggrin: Taki urok hitboxow i nic nie poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli stoję w miejscu i nie da się zabić? :D

Wtedy trzeba grać Tbaggerem, prędzej czy później zadusisz sqr....!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat tzn chodzi mi o klasę Assault i Engineer albo raczej o bronie do tych klas.

Grając żołnierzyną biegam z Abakanem albo M16A2 SA i nie mogę się jakoś zdecydować co tak naprawdę jest lepsze

Grając inżynierem biegam z 9A-91 albo UMP i do dokładnie to samo co wyżej ^^

Wiem,że nie da się jednoznacznie stwierdzić która broń jest "lepsza",ale może ktoś przegrał którąś z tych broni naprawdę dużo czasu i będzie mi jakoś umiał pomóc :)

Ps:Proszę nie wypisywać mi statystyk broni bo nie o to mi chodzi

Edytowane przez Mielcar1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat tzn chodzi mi o klasę Assault i Engineer albo raczej o bronie do tych klas.

Grając żołnierzyną biegam z Abakanem albo M16A2 SA i nie mogę się jakoś zdecydować co tak naprawdę jest lepsze

Grając inżynierem biegam z 9A-91 albo UMP i do dokładnie to samo co wyżej ^^

Wiem,że nie da się jednoznacznie stwierdzić która broń jest "lepsza",ale może ktoś przegrał którąś z tych broni naprawdę dużo czasu i będzie mi jakoś umiał pomóc :)

Ps:Proszę nie wypisywać mi statystyk broni bo nie o to mi chodzi

Jakby do pistoletu dało się zamontować lunetkę to byś ściągał ludzi z drugiej strony mapy, takie są różnice między broniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat tzn chodzi mi o klasę Assault i Engineer albo raczej o bronie do tych klas.

Grając żołnierzyną biegam z Abakanem albo M16A2 SA i nie mogę się jakoś zdecydować co tak naprawdę jest lepsze

Grając inżynierem biegam z 9A-91 albo UMP i do dokładnie to samo co wyżej ^^

AN-94 ma wiekszy dmg i wypluwa po 2 naboje (M16A2 po 3). Nie lubie tych broni wlasnie dlatego, ze maja burst zamiast ognia ciaglego. Te 2 bronie inzyniera sa podobne. Kazda z nich mozna spokojnie zatluc z biodra, sa okropnie silne i maja sredni odrzut. UMP ma tragiczna szzczerbine i to w sumie chyba jedyna powazna roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat tzn chodzi mi o klasę Assault i Engineer albo raczej o bronie do tych klas.

Grając żołnierzyną biegam z Abakanem albo M16A2 SA i nie mogę się jakoś zdecydować co tak naprawdę jest lepsze

Grając inżynierem biegam z 9A-91 albo UMP i do dokładnie to samo co wyżej ^^

Co do inżyniera preferuję 9A-91 bez celownika z większą ilością ammo, natomiast dla assaulta M416 albo XM8. Chyba, że masz w padzie burst button to wtedy jak najbardziej Abakan.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały dylemat tzn chodzi mi o klasę Assault i Engineer albo raczej o bronie do tych klas.

Grając żołnierzyną biegam z Abakanem albo M16A2 SA i nie mogę się jakoś zdecydować co tak naprawdę jest lepsze

Grając inżynierem biegam z 9A-91 albo UMP i do dokładnie to samo co wyżej ^^

Wiem,że nie da się jednoznacznie stwierdzić która broń jest "lepsza",ale może ktoś przegrał którąś z tych broni naprawdę dużo czasu i będzie mi jakoś umiał pomóc :)

Ps:Proszę nie wypisywać mi statystyk broni bo nie o to mi chodzi

Decyzja AN-94 vs M16 to już tylko preferencja - Abakan ma większy damage, ale M16 nie traci siły rażenia przy dalekich dystansach (jedna z nielicznych broni, któa na króki i daleki dystans ma taki sam damage) - ja preferuję AN-94, ale po nerfach tej broni M16 jest silniejsza w dobrych rękach.

Przy 9A-91 i UMP wybór jak dla mnie zależy od mapy - Avtomata biorę na mapy z dużą ilościa QCQ, a UMP na mapy gdzie strzela się na większy dystans. UMP jest na pewno bardziej uniwersalne, bo ma fantastyczną celność przy strzelaniu z biodra i można go używać praktycznie w każdej sytuacji.

W przypadku broni "inżynierskich" duże znaczenie ma właśnie szczerbinka, bo slot 1 często jest potrzebny na co innego niż kolimator/ACOG. Wielu ludzi narzeka na szczerbinkę UMP, któa rzeczywiście potrafi być problematyczna, zwłaszcza na ciemniejszych mapach.

Edytowane przez Bas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja AN-94 vs M16 to już tylko preferencja - Abakan ma większy damage, ale M16 nie traci siły rażenia przy dalekich dystansach (jedna z nielicznych broni, któa na króki i daleki dystans ma taki sam damage) - ja preferuję AN-94, ale po nerfach tej broni M16 jest silniejsza w dobrych rękach.

Przy 9A-91 i UMP wybór jak dla mnie zależy od mapy - Avtomata biorę na mapy z dużą ilościa QCQ, a UMP na mapy gdzie strzela się na większy dystans. UMP jest na pewno bardziej uniwersalne, bo ma fantastyczną celność przy strzelaniu z biodra i można go używać praktycznie w każdej sytuacji.

W przypadku broni "inżynierskich" duże znaczenie ma właśnie szczerbinka, bo slot 1 często jest potrzebny na co innego niż kolimator/ACOG. Wielu ludzi narzeka na szczerbinkę UMP, któa rzeczywiście potrafi być problematyczna, zwłaszcza na ciemniejszych mapach.

A to nawet nie wiedziałem,że M16 ma taki sam damage nie zależnie od dystansu na pewno mi to jakoś pomoże w wyborze choć od początku byłem bardziej nastawiony na M16

Co do inżyniera do dołączam się do ludzi narzekających na szczerbinkę w UMP chociaż i tak do wszystkiego się można przyzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś ciekawiło:

bfbc2chart.png

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa profesjonalne podejście do tematu :),dzięki wielkie

Tak żeby zakończyć mój dylemat,to nastawiłem się na inżyniera gram tym 9A-91 co prawda czasami daje w kość te 20 pocisków,ale wszystko się ogarnie z czasem.

Edytowane przez Mielcar1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej idzie tak:

Assalut:

XM8, M16A2,F2000

Engineer:

SCAR-L,UZI,XM8C

Medic:

Type88,XM8LMG

Recon:

M24,GOL,T88 (z celownikiem 4x albo red diod)

A ogólnie najwięcej kill-ów mam M870 bo rozwala jednym strzałem. Niestety długo trwa przeładowanie i jeśli dojdzie do otwartego starcia to zanim strzelisz drugi raz na pewno dedniesz :(

I jeszcze pytanie na koniec:

O co chodzi z tym K/D Ratio?

Edytowane przez PredatorsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie na koniec:

O co chodzi z tym K/D Ratio?

Stosunek zabójstw do zgonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K/D ratio to iloraz, który wychodzi po podzieleniu ilości osób, które zabiłeś przez liczbę Twoich zgonów.

Przykładowo masz 40 kill'sów (osób, które zabiłeś) i 20 death'sów (tyle razy padłeś/zostałeś zabity) dzielisz: 40/20= 2,00 więc tyle wynosi Twoje K/D ratio.

:whistling:

Edytowane przez Mistejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze pytanie na koniec:

O co chodzi z tym K/D Ratio?

I zawsze staraj się zadbać o to, aby było ono wynikiem dodatnim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze staraj się zadbać o to, aby było ono wynikiem dodatnim :)

No niestety jest ledwo co dodatni. Mam więcej zgonów niż killów ale dopiero 19 lvl wszystko się nadrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest ledwo co dodatni. Mam więcej zgonów niż killów ale dopiero 19 lvl wszystko się nadrobi :D

dokladnie, pamietam moje piersze ratio na Battlefieldzie moja pierwsza mapa 3 - 27 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest ledwo co dodatni. Mam więcej zgonów niż killów ale dopiero 19 lvl wszystko się nadrobi :D

Ja po 200h wyszedlem z ujemnego k/d. :)... I jedna rada. Jak masz w przeciwnej druzynie same tagi klanowe lub 50lvl, to zmykaj z meczu (pod warunkiem ze grasz sam). Nie ma sesnu robic za mieso armatnie :) ,,,Jeszcze sobie przypomina jedna rzecz. Dopiero po jakichs 150hrs zauwazylem, ze atakujacy na rushu maja 75 ticketow na jedna baze. :rolleyes:

Nie wierze, ze Vintowka, to cos trzelajace kapiszonami ma takie same parametry jak M16. :woot:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema

ta vintowka jest dobra czy jak tam sie pisze .Czy moglby ktos wyjasnic te skroty strzalki itd z tabelki wyzej ,dzieki i pozdro

dodam ze nie jestem trolem ;p gralem w csa od powstania czyli dawno temu.Przeprowadzilem sie i nie mam kompa to kupilem konsole i od 3miesiecy wku**** sie na pada :D no nie umiem i juz ;p .Umiem strzelac ale na cyferkach sie nie znam ;p cs jest prosty .Ale juz sie przyzwyczailem do pada i nie jest zle ,nawet powiem dobrze na tak kroki czas z padem bo niegdy wczesniej nie mialem w reku ( kilka razy u kuzyna na ps1 czyli dawno temu)

doodawac mnie do znajomych i dawac inv do bc2 jak gracie ,narazie nie ma hs ,kupie za 2 tyg .

pozdrawiam V__Supas__V i ludzi ktorzy ze mna graja :D szukam jakies ekipy stalej

Edytowane przez piotrek86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintovka to chyba najgorsza broń moim zdaniem u assaulta, przez to że ma straszny rozrzut, trzeba mashować R1 żeby strzelać tak zwanym" burstem po 1-2 strzały żeby mieć pewność co do killa.

Co do tabelki z broniami powyżej to masz tam w pierwszej kolumnie damage - range czyli obrażenia broni, im wyższa liczba tym silniejsze obrażenia przy czym np. XM8 ma 16.7 damage'a do ok. 50m a powyżej on już spada 14.3. Potem masz fire rate czyli szybkostrzelność w drugiej kolumnie, w trzeciej czas przeładowania. Dalej te cyferki itd by mógł już jasniej wytłumaczyć forumowy expert od tych spraw czyli Bas :thumbsup:.

Edytowane przez Mersi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej te cyferki itd by mógł już jasniej wytłumaczyć forumowy expert od tych spraw czyli Bas :thumbsup:.

Nie wiem czy to sarkzam, ale postaram się wytłumaczyć - może komuś się przyda :)

Damage i Range - raczej logiczne.

Rate of Fire - "Rate" mierzone w Rounds per Minute, czyi ilość wystrzelonych pocisków na minutę (szybkostrzelność). "Time" to odstęp czasowy pomiędzy jednym a drugim pociskiem.

Reload - "Add" to czas kiedy w magazynku pojawia się pełna liczba kul (od tego momentu można zrobić tzw quick-reload, czyli 2x Trójkąt), a "Time" to czas całej animacji przeładowania broni.

Trochę inaczej wygląda to z "jednostrzałowymi" shotgunami, gdzie ammo ładowane jest pojedynczo i bodajże ładowanie pierwszego nowego pocisku trwa zawsze dłużej niż reszty (czyli "First" to ładowanie pierwszego pocisku, "Next" to ładowanie każdego następnego, a "Ready" to możliwość oddania strzału (przy zrobienu quick-reloada).

Spread - tu chyba chodzi o minimalny rozrzut broni przy strzelaniu "z biodra": "Base" stojąc w miejscu i "Move" ruszając się (dodatkowo dla pistoletów i paru innych broni jest parametr "Zoom", czyli stojąc z przymierzeniem).

Spray - to chyba dodatkowy rozrzut dodany po każdym strzale (czy to "z biodra", czy też przymierzając)

Recoil - to "podskakiwanie" celownika po każdym oddanym strzale (oczywiście mierząc). Współczynnik "Amp" modyfikuje "Kick" - gdy "Amp" się zwiększa, "Kick" staje się bardziej nieprzewidywalny i przypadkowy.

Odnośnie tych czerwonych i niebieskich strzałek - mogę tylko zgadywać, że to są zasyngalizowane zmiany od poprzedniego patcha (np M16 miało zmniejszony damage - poprzednio było to coś około 16, a teraz 14.3; zmniejszono damage LMGs i zwiększono rozrzut tych broni itd.).

@piotrek - ja też przesiadałem się na konsolę po 6 latach gry w CS-a. Jak palce zapamiętają przyciski to idzie się przyzwyczaić, to tylko kwestia czasu :)

Edytowane przez Bas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzieki .w sumie to tych 2 kolumn z celowanie z biodra itp nie kumalem .Ja szybko sie przyciskow nauczylem i nie mam problemu z ich opanowanie, mam problem z mikroruchami analoga przy celowaniu w ruchome cele i w bliskim kontakcie ,zazwyczaj gine zanim namierze kolesia :P na dalekie odleglosic to nie ma problemow ,lubie zabija snajperow :D a z tym analogiem to ma tak ze albo mi sie nie rusza albo odrazu leci na maksa ;/ strasznie to czule , sensivity mam ustawione tak dwie kreseczki za polowe wartosci ,nie wiem jak wy macie .Oglodalem filmy na youtubie Znaleziatka i chyba ma podobnie jak ja ta wartosc :) Jest temat o gameplayach to jak by ktos chcial to moze wrzucic cos .ja troche znalazlem na youtubie i ogladam patrze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dzieki .w sumie to tych 2 kolumn z celowanie z biodra itp nie kumalem .Ja szybko sie przyciskow nauczylem i nie mam problemu z ich opanowanie, mam problem z mikroruchami analoga przy celowaniu w ruchome cele i w bliskim kontakcie ,zazwyczaj gine zanim namierze kolesia :P na dalekie odleglosic to nie ma problemow ,lubie zabija snajperow :D a z tym analogiem to ma tak ze albo mi sie nie rusza albo odrazu leci na maksa ;/ strasznie to czule , sensivity mam ustawione tak dwie kreseczki za polowe wartosci ,nie wiem jak wy macie .Oglodalem filmy na youtubie Znaleziatka i chyba ma podobnie jak ja ta wartosc :) Jest temat o gameplayach to jak by ktos chcial to moze wrzucic cos .ja troche znalazlem na youtubie i ogladam patrze itd.

Większość dobrych graczy ma na maksa i to jeszcze za mało :tongue: jak się przyzwyczaisz do tej czułości zwiększ ją odrobinę i tak pomału aż będziesz miał maksymalną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zawsze staraj się zadbać o to, aby było ono wynikiem dodatnim :)

k/d moze byc tylko dodatnie ;) nie ma ujemnego k/d ;)

moze byc conajwyzej powyzej i ponizej 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość dobrych graczy ma na maksa i to jeszcze za mało :tongue: jak się przyzwyczaisz do tej czułości zwiększ ją odrobinę i tak pomału aż będziesz miał maksymalną

Ja gralem zawsze z max czuloscia, i low pack, jak koles na filmiku. Lecz quick scope nie opanowalem, aby wymiatac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×