Skocz do zawartości
cwir

Klasy, Broń I Ekwipunek

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo możliwe że pytanie było ale wertować kolejne strony to straszne... Dla szturmowca m416, czy m16? M16 niby mniejsze obrażenia ale wyżej w tabeli gry? Jakie wady i zalety?

Jak nie grasz agresywnie, i wolisz wspierac ziomkow, to proponuje m16. Znakomita celnosc, i dosc duza sila obrazen. Dobra bron na mapy bez flory i fauny. M416 to swietna bron dla kogos kto lubi byc na pierwszej lini ognia ,znakomicie sie sprawdza na pol-dystansie. Strzela ciaglym ogniem i zadaje w miare spore obrazenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za takie specyfikacje. :) Co prawda przetestowałem obie już, może nie po kilkanaście godzin, ale wystarczająco by przekonać że bardziej leży mi m416. W m16 przerywanie irytujące, bo przyzwyczajony jestem że sam przerywam serie i te obrażenia jednak czuć.. Dobrze się czuje i dobrze mi idzie z m416, chociaż nie uważam się za dobrego gracza.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff. przeczytałem te 37 stron. zapoznałem się z wieloma radami i prośbami . wszystkim początkującym radzę ten wątek przestudiować , będzie łatwiej . gram reconem/snajperem/zwiadowcą/wodorostem ( niepotrzebne skreślić - wiem że są tacy co się mocno na niektóre nazwy wkurzają :P ) i rzeczywiście na początku moja gra wyglądała tak że czaiłem się w krzakach w przyczepie kampingowej i lizałem headshooty. nie ogarniałem totalnie jak i gdzie pomagać drużynie . teraz staram się jak atakujemy więcej wyłapywać "selectem" rywali, walić wsparciem lotniczym ,lub jak są możliwości wrzucać do chatek te sensory co wyglądają jak kule dyskotekowe. jak bronię , latam z shootgunem bliżej bazy , rozrzucam sensory ruchowe a kosą poszerzam uśmiechy atakującym. jeśli macie, dajcie jeszcze jakieś rady jakbym nie daj boże trafił na jakiś lepszy team cobym im bardziej ułatwiał niż utrudniał robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem założyć oddzielny temat poświęcony klasy szturmowca w BF3 tak aby ludzię chcący poczytać o tej klasie nie musieli wertować dziesiątek stron w innych tematach. Piszcie tutaj co sądzicie o tej klasie, jakie są wasze ulubione bronie dla szturmowca, wasze taktyki i ogólne refleksje na temat tej klasy w BF3. Zachęcam również do założenia podobnych tematów o innych klasach.

Zacznijmy może od broni. Jeszcze nie wszyscy pewnie odblokowali wszystkie dostępne w grze assault riffles ale jaka broń na tym etapie przykuła waszą uwagę? Niedawno odblokowałem F2000, mam naniej prawie 200 killów i uważam, że jest to świetna broń na mapy typu Grand Bazar czy Operation Metro. Zakładając do niej przedni uchwyt i tłumik sprawia, że zachowuje się ona jak SMG w BC2. Za to ssie strasznie na dalsze odległości dlatego staram się nie angażować w dalsze strzelaniny. Z celowników oczywiście kolimator albo holo. Nie wspominam nawet o IRNV (alias God Mode albo Predator Vision), bo ten celownik to istne przegięcie i nie daje prawie żadnej frajdy z zabijania. F2000 według mnie ma też jedną wadę: jej dźwięk. W BC2 brzmiała nieziemsko, miało się wrażenie, że rozrywa się nią przeciwnika. Tutaj brzmi jakoś tak nijako.

Z wcześniejszych broni wyróżnia się oczywiście M416 (moja ulubiona giwera z BC2) i M16A4. Szczególnie ta druga ma dla mnie jakiś taki klimat (może dlatego,że strzela burstem). Obie bronie spisują się świetnie na średnie- długie odległości mimo, że w tej grze ciężko cokolwiek ubićbronią szturmowca dalej niż 100m:). Niby powinna pomagać Heavy Barrel( ciężka lufa po naszemu?) jednak nie zauważyłem żeby dawała ona jakąś przewagę na odległość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie grałem tylko tą klasą, na wielki plus idzie żywotność jak dostanę parę kulek kładę się na glebie, rzucam apteczkę i po chwili mam zdrowie na 100%.

Problem tylko, że zdobywa się tak sporo killi (szczególnie na takich mapach jak metro czy sekwana) i po chwili pusty magazynek, a gracze grający klasą wsparcie mają wyjątkowy problem z rzucaniem amunicji :)

Ulubiona broń z tych co na razie odblokowałem to M416, celownik holo, przedni uchwyt, grałem chwilę z ciężką lufą, ale nie widzę plusów oprócz mocno zwiększonego recoil'u.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny beznadziejny temat który będzie tylko zaśmiecał forum,równie dobrze by trzeba było założyć jeszcze 3 oddzielne tematy dla pozostałych klas

Proszę

http://www.ps3site.pl/forum/topic/30408-klasy-bron-i-ekwipunek/page__st__720

Edytowane przez afrikan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co ma mniejszy recoil: PKP Pecheneg, M240B czy M60E4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna 50h gry supportem chciałbym podzielić się moim sposobem na grę z ładunkami c4 w trybie conqest.

Broń główna: pp-19 (holo, latarka, tlumik plomieni) / mk3a3 lub usas na metro i bazar (nie umiem strzelac tymi karabinami 100+ naboi)

Pistolet - 93R (z co-op)

Ammo

dodatek - C4

Perk- ładunki, chyba, że ktoś ma z drużyny, to przygważdżanie lub granaty

Taktyka nr 1 - świeżo poznana - po przejęciu flagi najbardziej "tłocznej" (każda mapa ma taką jedną lub dwie) rozkładamy c4 w każdym kącie GDZIE SAMI LEŻYMY PRZEJMUJĄC FLAGĘ, z perkiem na ładunki możemy rozłożyć aż 6 więc walimy przy każdej osłonie wokoł flagi i biegniemy zdobywać inną. Każda flaga ma swoją literkę (A-E) są one oznaczone kwadracikami nad minimapą i tak pierwszy od lewej to A, drugi B etc. Jeśli c4 rozłożyliśmy np na C i widzimy, że nam miga trzeci kwadracik od lewej (a akurat nas tam nie ma bo zdobywamy inną) - wyciągamy detonator i wpada nam od 1 do multi kill. Później ammo i ten sam temat na przejętej fladze, która jest najbliżej nas. Ja osobiście nie czekam, aż flaga zostanie przejęta tylko w momencie wyczyszczenia z wrogów, bądź sprawdzenia czy nikogo nie ma w pobliżu zaczynam rozkładać. Powód - gdy nas ktoś ściągnie po neutralizacji, napewno dobiegnie i zacznie przejmować samemu. Wtedy po respawnie natychmiast klikamy strzałke w prawo i r1 i mamy szybką zemstę.

Taktyka nr 2 - można by powiedzieć, że podejrzana z filmików o c4, czyli samochód - pułapka. Rzucamy na machę tyle c4 ile się da (pamiętajcie nie rzucać ani 4 ani 5 bo się najczęściej wtedy buguje i zamiast detonować rzuca następną) czyli rzucamy 3 lub 6 - jesli jest perk. Rozpęd na przyspieszeniu koniecznie i dalej wiadomo: katapulta przed zdarzeniem i co najważniejsze wsiadając do auta miejcie w rękach detonator wtedy po wysiadce od razu można r1 i detonate.

Taktyka nr3 - aby z niej korzystać trzeba mieć doświadczenie w grze snajperem. Jako, że przekatowałem sniperem największą ilość czasu w mojej karierze bf3 - ponad 60h to podzielę się swoimi doświadczeniami :P

Na każdej mapce poza metrem i bazarem są pozycje do komapienia snajperami. Czyli wszelkiego rodzaju dachy, wzgórza, domki, budynki z oknami itp. Do rzeczy: biegając od flagi do flagi zahaczajcie o własnie takie miejsca i rzucajcie 1-2 sztuki c4(jeśli w miarę długo utrzymujecie się przy życiu) lub 3 sztuki (gdy padacie jak muchy). Gdy tylko zobaczycie w prawym górnym rogu (tam gdzie ktoś kogoś zabił) broń sv98, m98, l96 itp w rękach przeciwnika detonujcie. Macie 50 % szans, że się uda zabić. Niestety ta taktyka jest najmniej efektywna i osobiście stosuje ją tylko na mapce Półwysep Sharqi, głównie dach stacji tv i pierwsze piętro domków niedaleko flagi punkt obserwacyjny. Tej taktyki używajcie tylko wtedy gdy Wasz zespół wygrywa. Gdy przegrywasz patrz taktyka 1.

Może nie jest to jakieś mistrzostwo świata w ogarnięciu supporta, ale frajde z gry daje dużą i napewno pomoże początkującym "wysadzaczom" :)

Uwagi & inne taktyki mile widziane :)

Edytowane przez rejczu
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy strzelajac z tlumikiem dzwieku jest sie widocznym na minimapie?

chodzi mi o bronie AN-94, Famas i L85A2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rejczu Te twoje taktyki długo nie podziałają jak c4 będzie znikać po śmierci, a z tymi ładunkami w kątach to dobre na kamperów, aczkolwiek ja przy przejmowaniu flagi wolę biegać pod flagą :D

Chcecie dobrą taktykę to trzymajcie się w grupie i osłaniajcie dupy kompanów to daleko zajdziecie, aha i nie spierdalajcie jak widzicie, że kolega do kogoś strzela lub do niego walą tylko mu pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rejczu Te twoje taktyki długo nie podziałają jak c4 będzie znikać po śmierci, a z tymi ładunkami w kątach to dobre na kamperów, aczkolwiek ja przy przejmowaniu flagi wolę biegać pod flagą :D

Chcecie dobrą taktykę to trzymajcie się w grupie i osłaniajcie dupy kompanów to daleko zajdziecie, aha i nie spierdalajcie jak widzicie, że kolega do kogoś strzela lub do niego walą tylko mu pomóżcie.

moje taktyki są na "niepilnowane" miejsca, tam gdzie jesteśmy robimy to co Bozia przykazała czyli jak napisałeś, nie spierdalamy tylko szczelamy i pomagamy :)

a jak c4 będzie znikać to zostanie samochód pułapka po za klasyczną grą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wczoraj tak się bawiłem, ale niestety potrzebuję jeszcze treningu w opcji "na taliba" czyli samochód pułapka bo często ginę zanim wjadę w czołg. Szkoda, że reconowi zabrali C4 bo teraz nie ma już prawie nic ciekawego poza MAVem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tym brakiem C4 u zwiadowcy to lipa, bo nie ma nic co by mnie zachęciło do grania tą klasą. No chyba że dodadzą QS.

Póki co biegam z M4A1 i dopóty nie zdobędę ostatniej gwiazdki, to się z nią nie rozstanę. Do tego rpg który sprawdza się w każdej sytuacji - pojazdy naziemne jak i latające, a do tego dobry też na kamperów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gram zwiadowcą, i zależnie od strony gram różnymi broniami. Dopóki nie zdobędę Barreta, to po stronie USA gram MK11 MOD 0 z ACOGiem, jest to po prostu idealne połączenie. Nie nazwałbym tego snajpowaniem, bo tylko biegam, przymierzam i dwoma strzałami zdejmuje wroga. Po stronie RU, preferuję ten karabinek PP 2000 z powiększonym magazynkiem i ACOGiem. 42 naboje w magazynku w zupełności wystarczają, a zawsze jakiś EXP do tego Recona wejdzie. Drugą z kolei klasą jest Support. Genialnie się sprawdza na dużych mapach, gdzie jest dużo pojazdów i chcę sobie potrollować np. przyczepiając C4 do helikoptera, parkując go przy fladze i czekać aż jakiś przeciwnik skorzysta z okazji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak biegam z C4 to zreguly jestem terrorysta-samobójcą. Podbiegam, podrzucam i od razu BOOM:)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak biegam z C4 to zreguly jestem terrorysta-samobójcą. Podbiegam, podrzucam i od razu BOOM:)

niepotrzebnie, wystarczą dwie sekundy by uciec, a do patchu c4 działa nawet po śmierci, respisz się i detonujesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z C4 jest przednia. Raz na bazarze, szturm, obrona przy 3. stanowisku m-com-ów stałem przy przejściu, jak jest długa uliczka i za nią skręca się w prawo do m-com-a i tylko wychylałem się żeby rzucić C4 za ścianę i detonowałem. Z 7-9 osób tak ubiłem, a ze śmiechu myślałem, że nie wyrobię. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zgine to te C4 dalej zostaje?Dziwne:/hm.. a jak rozrzucę kolejne to tamte znikną? I czy tak samo jest z minami p.pac.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zgine to te C4 dalej zostaje?Dziwne:/hm.. a jak rozrzucę kolejne to tamte znikną? I czy tak samo jest z minami p.pac.?

Masz maksymalnie 6 sztuk rozłożonego C4. Tzn. że jak rozłożyłeś 6 i rzucisz kolejne, to to pierwsze znika.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z minami jest tak samo?BTW super patent z drużynowi perkami(np. drużynowe ładunki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z minami jest tak samo?

Dokładnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Dzięki:) a jeszcze jedno. Jak to jest z tymi minami, że czasem je widzę, a czasem nie, bo jako Technik bardzo często zajmuje się ich detonacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z minami jest tak samo?BTW super patent z drużynowi perkami(np. drużynowe ładunki).

Min można nawalić do bólu, dopiero w kolejnym patchu mają ograniczyć do 6, później poprzednie będą znikać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×