Skocz do zawartości
PanPawcio

Sports Champions

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobiłem sobie godzinny "trening" na poziomie srebrnym na gladiatorach. Założyłem profesjonalny pulsometr, żeby sprawdzić efektywność takiej zabawy. Mój średni puls z 1h wynosił 75-80% mojej normy. Czyli idealny HR dla spalania tkanki tłuszczowej. Jak ktoś ma wątpliwości, że PS Move może w ciekawy sposób pomóc zrzucić zbędne kg, to oto dowód. Jak dla mnie bomba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Jak się rozszczepia strzały (o co wougle z tym chodzi) ?

2. Jaką macie technikę na disc golfa? Słaby w tym jestem

3. O co chodzi z wyzwaniem w disc golfie, co trzeba uzyskać wynik -10?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Jak się rozszczepia strzały (o co wougle z tym chodzi) ?

2. Jaką macie technikę na disc golfa? Słaby w tym jestem

3. O co chodzi z wyzwaniem w disc golfie, co trzeba uzyskać wynik -10?

więcej Ci odpowiem na temat 2. i 3. pkt

1. strzała w strzałę :) ale pewny nie jestem, mało gram w łucznictwo, zniechęciłem się "celowaniem w górę" (2 move), którego nie naprawiłem, przy okazji dziękuję wszystkim za pomoc tutaj w tym :) (parę postów wcześniej)

2. ogólnie musisz zwrócić uwagę na parę rzeczy, położenie dysku, najlepiej zacznij od rzutu prosto, nie skrzywiaj go ("skrzywianie" - inne położenie niż równoległe do ziemi, nie ma to jak wymyślanie nowych słów ;p ), potem jak już opanujesz, możesz lekko skrzywiać go, służy to podkręcaniom. Druga sprawa to ruch nadgarstkiem, nie tylko skrzywianiem ale też i samym ruchem nadgarstkiem możesz podkręcać, na początek spróbuj wyczuć taki ruch nadgarstka dzięki którym dysk będzie leciał prosto (do tego oczywiście potrzebne jest równoległe położenie dysku do ziemi), prócz ruchu ręki, dłoni możesz też użyć trochę ciała, ruch do przodu, jak będą problemy możesz też podpatrzeć filmiki na youtube z prawdziwym disc golfem, bo odwzorowanie jest niesamowite :)

3. Tak jak w normalnym golfie. Jest ustalona pewna średnią rzutów dla każdego kosza (kosz - miejsce docelowe dysku, cel), powiedzmy dla łatwego dołka średnia wynosi 3 (większość dołków w grze ma par 3), jeżeli uzyskasz kosz w 3 rzutach to masz "par" (i twój wynik to 0 względem średniej), jak uzyskasz wynik w 2 rzutach to masz "birdie" (twój wynik to -1 względem średnij), +1 boogey, +2 double boogey, -2 eagle itd. więc przykładowe zdobycie wyzwania to (dla 18 dołków):

10x birdie (-1)

8x par(0)

i twój wynik w tym przypadku to -10,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie godzinny "trening" na poziomie srebrnym na gladiatorach. Założyłem profesjonalny pulsometr, żeby sprawdzić efektywność takiej zabawy. Mój średni puls z 1h wynosił 75-80% mojej normy. Czyli idealny HR dla spalania tkanki tłuszczowej. Jak ktoś ma wątpliwości, że PS Move może w ciekawy sposób pomóc zrzucić zbędne kg, to oto dowód. Jak dla mnie bomba.

A tak z ciekawości ile ważysz i ile kalorii przy tym spaliłeś w godzinę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:

1. Jak się rozszczepia strzały (o co wougle z tym chodzi) ?

2. Jaką macie technikę na disc golfa? Słaby w tym jestem

3. O co chodzi z wyzwaniem w disc golfie, co trzeba uzyskać wynik -10?

1. Jeśli chcesz zdobyć to to trofeum z rozszczepianiem strzał to: bierzesz łuk bloczkowy (nim bardzo łatwo rozszczepia się strzały), bierzesz jakąś planszą z tarczą na wprost (nie jest to warunek ale w taką najłatwiej się trafia) i dobrze celujesz, a w końcu uda Ci się wykonać zadanie:)

Łucznictwo moja ulubiona konkurencja:) brakuje mi tylko 3 gwiazdek do pełnego maxa:)

Liczę, że pomogłem.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości ile ważysz i ile kalorii przy tym spaliłeś w godzinę ?

Ważę 82 kg przy 180 cm wzrostu. Niestety nie sprawdziłem ilości spalonych kalorii, postaram się to zrobić przy następnej okazji. Zaznaczam, że nie machałem kontrolerem jak wściekły, więc można ćwiczyć intensywniej. Zależało mi jednak na utrzymaniu się w przedziale 70-80 % mojego maksymalnego HR.

Wydaje mi się jednak, że nawet dobry pulsometr oblicza KCAL niedokładnie i można to o kant d... rozbić, więc lepiej trzymać się odpowiedniego tempa.

Edit:

Poziom gold w tenisa stołowego jest tak przegięty, że ja pierniczę. W realu jestem nie najgorszy, w młodości obiłem się o grę klubową, ale to jest jakaś masakra :blink: Podkręcone piłki są tak nierealistyczne, że odechciewa się grać. Naprawdę, nie da się normalnie tak podkręcić piłki, serio.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważę 82 kg przy 180 cm wzrostu. Niestety nie sprawdziłem ilości spalonych kalorii, postaram się to zrobić przy następnej okazji. Zaznaczam, że nie machałem kontrolerem jak wściekły, więc można ćwiczyć intensywniej. Zależało mi jednak na utrzymaniu się w przedziale 70-80 % mojego maksymalnego HR.

Wydaje mi się jednak, że nawet dobry pulsometr oblicza KCAL niedokładnie i można to o kant d... rozbić, więc lepiej trzymać się odpowiedniego tempa.

Edit:

Poziom gold w tenisa stołowego jest tak przegięty, że ja pierniczę. W realu jestem nie najgorszy, w młodości obiłem się o grę klubową, ale to jest jakaś masakra :blink: Podkręcone piłki są tak nierealistyczne, że odechciewa się grać. Naprawdę, nie da się normalnie tak podkręcić piłki, serio.

Poziom tenisa wcale nie jest aż taki wysoki, zdobycie platyny w całej grze zajęło mi jakieś 15 h. Dodatkowe 10 h to podkręcanie wyników i zabawa ze znajomymi. Dziś włączyłem grę i zobaczyłem, że w rankingu spadłem na 42 miejsce. Godzinka gry i jestem już 38, może jutro troche pogram i pare miejsc przeskocze w góre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom tenisa wcale nie jest aż taki wysoki, zdobycie platyny w całej grze zajęło mi jakieś 15 h. Dodatkowe 10 h to podkręcanie wyników i zabawa ze znajomymi. Dziś włączyłem grę i zobaczyłem, że w rankingu spadłem na 42 miejsce. Godzinka gry i jestem już 38, może jutro troche pogram i pare miejsc przeskocze w góre.

Jeśli zdobyłeś platynę w 15h to jesteś jakimś nadczłowiekiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe. Zdobycie pucharu trwa średnio 1h, nie wierzę, że w złotym a tym bardziej w mistrzów, przeszedłeś każdego za pierwszym razem. Sam mecz w pingpongu może trwać nawet 10 min, w 25h to jeszcze zrozumiem, ale 15h jest po prostu wynikiem niemożliwym do osiągnięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zdobycie platyny w całej grze zajęło mi jakieś 15 h ...

Przy dobrej zabawie czas szybciej płynie ;) Z twoich trophy wynika że zdobywanie 100% na SC zacząłeś we wrześniu a skończyłeś 1 grudnia 2010. Na oko analizując godziny wpadania poszczególnych pucharków widać że zajęło Ci to więcej niż 15h, to jednak tylko ogólny obraz i ciężko mówić to o konkretnej statystyce.

Mimo wszystko i tak dla mnie zasługujesz na duży szacun, platyna w tej grze to jedna z najrzadziej zdobywanych na świecie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam 26 h gry z czego co najmniej 10 to masterowałem wyniki i grali moi siostrzeńcy więc nie potrzeba spądzić nie wiadomo ile czasu przy tej grze spędzić by zdobyć platyne. Odstęp pomiędzy pucharkami wynika z tego, że nie gram codziennie bo nie mam na to czasu. Czas gry jest do podejrzenia w statystykach, chyba, że one oszukują to sorry.

Najtrudniejsza gra do zrobienia 100% bo nawet nie ma platyny to Hustle Kings. Mam 95% i zostało tylko jedno trophy do zrobienia, ale nie znam nikogo na świecie kto by zaliczył te trophy( chodzi o wygranie turnieju snookerowego). Szkoda mi czasu na to jedno trophy po 5 nieudanych podejściach odpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Poziom gold w tenisa stołowego jest tak przegięty, że ja pierniczę. W realu jestem nie najgorszy, w młodości obiłem się o grę klubową, ale to jest jakaś masakra :blink: Podkręcone piłki są tak nierealistyczne, że odechciewa się grać. Naprawdę, nie da się normalnie tak podkręcić piłki, serio.

Nie przesadzaj, może trochę podkręcenia są przegięte, ale wszystko jest do pokonania. Spróbuj ostatni mecz złotego pucharu w disc golfie. Tam to dopiero jest przegięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, może trochę podkręcenia są przegięte, ale wszystko jest do pokonania. Spróbuj ostatni mecz złotego pucharu w disc golfie. Tam to dopiero jest przegięte.

Disc golf nie jest aż taki trudny, fakt że ten ostatni mecz na goldzie jest ciężki, zacząłem wczoraj poziom mistrzowski i kenjego ograłem za pierwszym razem bez problemu różnicą 4 rzutów. Jak będe miał czas to wymasteruje tego golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wreszcie zabiorę się do zabawy z dwoma różdżkami, gladiatorzy i łucznictwo przede wszystkim:)

A widziałem wczoraj w Saturnie taką grę, coś z 5 dyscyplinami tenisowymi na move'a - zna to ktoś? Ogólnie pierwszy raz tak wyposażony i przygotowany dział konsol widziałem (Magnolia Park Wrocław) - mnóstwo akcesoriów, 2 guny i dwa karabiny do Move, ładowarki, silikonki, obudowy sportowe (łuk, rakietka itd) - no mieli mnóstwo gratów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe. Zdobycie pucharu trwa średnio 1h, nie wierzę, że w złotym a tym bardziej w mistrzów, przeszedłeś każdego za pierwszym razem. Sam mecz w pingpongu może trwać nawet 10 min, w 25h to jeszcze zrozumiem, ale 15h jest po prostu wynikiem niemożliwym do osiągnięcia

W ping-ponga do poziomu mistrzowskiego wszystkich ogrywałem za pierwszym razem, może tylko Kenji ze dwa trzy razy, na poziomie mistrzowskim dopiero trzech ostatnich zawodników zajęło troche więcej czasu reszta gra słabo. Nie wiem w jaki sposób konsola zlicza czas gry podejrzewam, że jest to efektywny czas gry czyli taki przy którym liczona jest czysta gra więc nie czas jak jest włączona konsola z grą. Najwięcej problemów z całej gry zajęło mi pokonanie golda w gladiatorach pozostałe dyscypliny są do przejścia za pierwszym razem więc nie wiem o co tyle szumu, gladiatorzy w sumie też ale niestety mam wybity bark i dlatego miałem problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałem wczoraj w Saturnie taką grę, coś z 5 dyscyplinami tenisowymi na move'a - zna to ktoś?

Pewnie była to gra Rocket Sports , jednak z całego serca tej gry Ci nie polecam. Miałem ją przez jakieś 2 dni i wylądowała na allegro ... Sterowanie różdżką w tej grze jest takie proste , zresztą byle jak odbijesz to piłka wlatuje w np.kort.

E: Mam czasami taki problem ,że po skalibrowaniu Move'a (w Sports Champions) , kamera jakby nie widziała różdżki albo lata byle jak po ekranie(kursor w menu).Wtedy wyłączam różdżkę i po ponownym włączeniu jest wszystko okey , no niby pierdoła ale czasami wkurza.

Edytowane przez Oranje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie czy może to trophy, żeby w 18 dołkowej grze w disc golfa zdobyć wynik - 10 lub leprzy to można zrobić to w 4-osobowej grze? Jak gram 1 na 1 z botem to po 10 rundach wygrywam już i jest trudno tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz grę bez przeciwnika sterowanego przez konsolę. Będziesz grał sam, to trofeum jest w sumie dosyć łatwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E: Mam czasami taki problem ,że po skalibrowaniu Move'a (w Sports Champions) , kamera jakby nie widziała różdżki albo lata byle jak po ekranie(kursor w menu).Wtedy wyłączam różdżkę i po ponownym włączeniu jest wszystko okey , no niby pierdoła ale czasami wkurza.

Też tak mam, ten problem pojawia się, gdy różdżka nie jest w pełni naładowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam czasami taki problem ,że po skalibrowaniu Move'a (w Sports Champions) , kamera jakby nie widziała różdżki albo lata byle jak po ekranie(kursor w menu).Wtedy wyłączam różdżkę i po ponownym włączeniu jest wszystko okey , no niby pierdoła ale czasami wkurza.

Też tak mam, ten problem pojawia się, gdy różdżka nie jest w pełni naładowana.

Czasami sie zdarza że w menu celownik nam sie rozjezdza i dziwnie działa ale jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy strzepnąć kontrolerem w dół i znów złapać poziom. Wszystko znów sie skalibruje. Wynika to z tego że w menu gra nie korzysta z kamerki tylko z wewnętrznych czujników kontrolera a w taki sposób można je jakby zresetować i na nowo wskazać prawidłową płaszczyzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to platyna zaliczona.

Gratulacje. Coraz więcej jest platyn w Sports Champions. :) Mnie do tego jeszcze daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupiłem drugiego Move'a (tylko 150 zł, nówka, odbiór osobisty :P) i w końcu będę mógł zagrać we 2 w pingla :P Potem będzie trzeba sprawdzić czy w ogóle ta gra coś dała i czy będę choć trochę lepszy na normalnym stole ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek kupiłem drugiego Move'a (tylko 150 zł, nówka, odbiór osobisty :P) i w końcu będę mógł zagrać we 2 w pingla :P Potem będzie trzeba sprawdzić czy w ogóle ta gra coś dała i czy będę choć trochę lepszy na normalnym stole ;)

Na pewno będziesz trochę lepszy. Jeden kolega tu gdzieś pisał, że po treningu na move ogrywa wszystkich w szkole. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzeć to jest to gra wyrabiająca refleks w umiejętności bardzo zbliżonej ruchowo do prawdziwego ping ponga więc i w prawdziwej grze musi pomagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×