Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Rzuć okiem na to - lista rzeczy do zrobienia przed zabiciem finalnego bossa:

 

To-do List before defeating Final Boss
  1. Visit all areas and kindle all bonfires to the max.
  2. Make sure you have obtained all unique items like titanite slabs from treasures around the world, and killed the various Crystal Lizards.
  3. Purchase all spells/miracles/pyromancies, as they will carry over to the next game and may be stacked with multiple copies.
  4. Visit the blacksmiths and upgrade your weapons as much as you can, as you will lose all the upgrade embers at the start of NG+.
  5. Farm the Kiln of the First Flame Black Knights for materials: they consistently grant chunks of various kinds of titanite and respawn. Or just farm the New Londo Ruins darkwraiths for slabs, which will grant chunks as well.
  6. Trade everything you can with Snuggly.
  7. Visit every merchant and buy items in preparation, as well as Humanity, Rings of Sacrifice, and Gravelord eyes if you saved Patches.
  8. Kill NPCs: You will get humanity, weapons, armor and Firekeeper souls. They will all revive for NG+ and your sins are absolved so don't worry about it.
    • Killing any of the Firekeepers will reset the Kindle on their respective fires in Ng+
    • Killing Gwynevere will reset the chamber of the princess bonfire kindle
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego dziś na gaf znalazłem:

cnUnt9q.gif

Kto tam był wie o co chodzi :P

Edytowane przez shemaforash
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego dziś na gaf znalazłem:

cnUnt9q.gif

Kto tam był wie o co chodzi :P

 

Hahaha!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak chcesz to możesz zabić wszystkich w NG+ jest reset wszystkiego (z npców polecą głównie humanity).

Zobacz czy zabiłeś Gwynevere w New Londo, bodajże Darkmoon Tomb (bonefire). To ten boss od covenantu niebieskich najeźdźców :) mój ulubiony :)

 

 

 

Mógłbyś bardziej objaśnić  o jakiego bossa chodzi? To jakiś w the Abbys? :)

 

 

 

Rzuć okiem na to - lista rzeczy do zrobienia przed zabiciem finalnego bossa:

 

To-do List before defeating Final Boss
  1. Visit all areas and kindle all bonfires to the max.
  2. Make sure you have obtained all unique items like titanite slabs from treasures around the world, and killed the various Crystal Lizards.
  3. Purchase all spells/miracles/pyromancies, as they will carry over to the next game and may be stacked with multiple copies.
  4. Visit the blacksmiths and upgrade your weapons as much as you can, as you will lose all the upgrade embers at the start of NG+.
  5. Farm the Kiln of the First Flame Black Knights for materials: they consistently grant chunks of various kinds of titanite and respawn. Or just farm the New Londo Ruins darkwraiths for slabs, which will grant chunks as well.
  6. Trade everything you can with Snuggly.
  7. Visit every merchant and buy items in preparation, as well as Humanity, Rings of Sacrifice, and Gravelord eyes if you saved Patches.
  8. Kill NPCs: You will get humanity, weapons, armor and Firekeeper souls. They will all revive for NG+ and your sins are absolved so don't worry about it.
    • Killing any of the Firekeepers will reset the Kindle on their respective fires in Ng+
    • Killing Gwynevere will reset the chamber of the princess bonfire kindle

 

 

Dzięki wielkie. O to mi wlaśnie chodziło xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky polecam też pójście pofarmić humanity w razie czego...dzięki temu na spokojnie od razu podbijesz wszystkie bonefire na maxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam też skończenie questa u cebulaka jeśli jeszcze nie skończyłeś. I wyssanie humanity Dark Handem z każdego NPC później zabicie ich, spróbuj też zdobyć itemy typu avelyn i kamienie od smoka. Do Gwyndolina dojedziesz jak użyjesz obrotowego mostu(jeszcze raz musisz przekręcić żeby się przemieścił w dół), i tu masz 2 rozwiązania albo możesz zebrać pierścień "Darkmoon Seance Ring" w katakumbach który otworzy ci przejście i wtedy Gwyndolin pozwoli ci dołączyć do convenantu(nie przechodź wtedy przez fogwalla dopiero jak dołączysz do convenantu i dostaniesz osiągnięcie), albo zabijesz cycatą i Gwyndolina(nie potrzebujesz pierścienia).

Edytowane przez MachoMan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłem Gwyndolin. Początkowo irytując walka, okazała się bardzo przyjemna. Szybko poszło. Teraz masowo farmię humanity. Zacząłem do depthsów (pierścień na drop założony) i farmię szczury ;) Ale zdziwiło mnie jedno: Ognisko w Deptsach jest bez interakcji (wtf!?) tzn. nie mogę go rozpalić, o co kaman? Nie wiem, czy jest jakiś związek, z tym, że w akcie obrony musiałem zabić Strażniczkę (złota zbroja) w Anor Londo, jak mniemam członkinie przymierza...   ;)

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś Fire Keepera danego ogniska...więc już to ognisko zostaje wyłączone do końca gry.

 

A co do Humanity to lepiej leć na małe szkielety plus minus 40-60 min i masz 99 humanity na sobie i w eq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiłeś Fire Keepera danego ogniska...więc już to ognisko zostaje wyłączone do końca gry.

 

Ale chyba nie wszystkie ogniska będą wygaszone? (bo farmię humanity głównie dlatego, żeby je ulepszyć).

 

 

A co do Humanity to lepiej leć na małe szkielety plus minus 40-60 min i masz 99 humanity na sobie i w eq.

 

Chodzi ci o tych "Skeletion babies" w Tomb of the Giants, co taplają się po tej wodzie, a obok nich są magowie? Zaraz przed wejściem do Nito? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie wszystkie ogniska będą wygaszone? (bo farmię humanity głównie dlatego, żeby je ulepszyć).

 

 

 

Chodzi ci o tych "Skeletion babies" w Tomb of the Giants, co taplają się po tej wodzie, a obok nich są magowie? Zaraz przed wejściem do Nito? :)

 

Wygaszone będą tylko niektóre - te, których fire keeper nie żyje. W NG+ zaczynasz od nowa i masz ulepszone ogniska. I tak - chodzi o te małe, odradzające się szkielety z Tomb przy wejściu do Nito.

Edytowane przez dwypij
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kentucky jup o te szkielety chodzi. Zabijasz magów i potem już tylko non stop zabijasz te szkielety. Mobki te mają infinite respa więc nigdzie nie musisz odpoczywać żeby znowu się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - przypomnijcie mi jak to jest z tym ogonem Kalameeta - czy gdy jestem przyzwany to mam szansę go uciąć i dostać Obsidian Greatsword. Czy muszę samemu go wykończyć? I chodzi mi czy koncentrować ciosy tylko na ogonie - czy to zależy tylko od szczęście?

 

Jak ja tego Kalameeta w NG+ sam dałem radę utłuc...? I have no idea hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest podczas przywołania ale ogólnie ogon to około 1/4 życia przeciwnika...więc atakuj ogon i jak trafisz celnie to powinien odpaść zanim w ogóle zabijesz bossa...w razie gdyby się nie udało to daj się zabić i próbuj znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki - przypomnijcie mi jak to jest z tym ogonem Kalameeta - czy gdy jestem przyzwany to mam szansę go uciąć i dostać Obsidian Greatsword. Czy muszę samemu go wykończyć? I chodzi mi czy koncentrować ciosy tylko na ogonie - czy to zależy tylko od szczęście?

 

Jak ja tego Kalameeta w NG+ sam dałem radę utłuc...? I have no idea hehe. 

Jak ty jesteś przyzwany i odetniesz ogon to host dostaje obsidian gsa, tak więc możesz kogoś przyzwać i mu napisać żeby skupił się na ogonie, trzeba trafiać w ogon.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty jesteś przyzwany i odetniesz ogon to host dostaje obsidian gsa, tak więc możesz kogoś przyzwać i mu napisać żeby skupił się na ogonie, trzeba trafiać w ogon.

 

Dzięki za odpowiedź. W sumie ruch jest i mnie przyzywają jako tako nawet na tym SL 163 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoze ktoś z kamieniami? Potrzebuje ich dosyć dużo. Jak ktoś gra z glitchem i może je duplikować to proszę o pomoc i priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni boss w DS. pokonany. Początkowo było cholernie trudno, no ale po kilku próbach się udało. Miałem na niego fajną technikę: Stać za kamieniem, i od razu ripostować! I tak ni się obejrzałem, pokonałem dziadka. Odblokowałem jedno zakończenie i.. od razy po Creditsach wylądowałem w Asylum. Jak mniemam, automatycznie rozpocząłem przygodę w Ng+

Cała gra zajęła mi 170 h.

 

Mam takie pytanie jeszcze. W NG+ chciałbym tworzyć bulid po typowego rycerza, albo warriora. Czy jest jakaś możliwość resetowania perków i powkładanie ich w inne miejsca (jak to było np. Borderlands)? Czy jedyna możliwość to zagrać od nowa?

 

A tutaj mój aktualny bulid z jakim stoczyłem walkę z dziadkiem (lvl 77)

 

https://mugenmonkey.com/darksouls/?c=428749130483861843

 

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanie jeszcze. W NG+ chciałbym tworzyć bulid po typowego rycerza, albo warriora. Czy jest jakaś możliwość resetowania perków i powkładanie ich w inne miejsca (jak to było np. Borderlands)? Czy jedyna możliwość to zagrać od nowa?

 

A tutaj mój aktualny bulid z jakim stoczyłem walkę z dziadkiem (lvl 77)

 

https://mugenmonkey.com/darksouls/?c=428749130483861843

Z tego co masz zrobisz typowego rycerza, możesz albo lvlować w: 50^vit,40^ end,28 str,40 dex, albo 50vit, 40 end, 40 str, 40 dex. Wtedy możesz nosić większość broni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam jeszcze do kolekcji Obsidian Greatsword. Trochę to zajęło, ale i tak czekam na preordera dwójki, który będzie we wtorek (sick).

 

Zatrzymałem się na SL 165. Koniec jazdy w górę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem ochotę na spróbowanie się w końcu z Dark Souls i tak od prawie tygodnia się zagrywam. Idzie mi to strasznie powoli (chyba), bo pokonałem Seatha dopiero co w sumie. Biegam w zbroi Ornsteina z Quelaag's furrysword +2 i...mam problem. Chciałem udać się do katakumb żeby spróbować się z Nito, ale brak divine weapon mi to strasznie utrudnia. Dotarłem do Pinwheela i pokonałem go bez najmniejszego problemu, ale po drodze załatwiałem głównie nekromantów a od reszty uciekałem. Macie jakiś pomysł, jak mogę się zaopatrzyć w miarę dobrą divine weapon? (Silver knight' spear odpada, mam za mało dexterity i za dużo dusz potrzebuje do wylevelowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabrałem ochotę na spróbowanie się w końcu z Dark Souls i tak od prawie tygodnia się zagrywam. Idzie mi to strasznie powoli (chyba), bo pokonałem Seatha dopiero co w sumie. Biegam w zbroi Ornsteina z Quelaag's furrysword +2 i...mam problem. Chciałem udać się do katakumb żeby spróbować się z Nito, ale brak divine weapon mi to strasznie utrudnia. Dotarłem do Pinwheela i pokonałem go bez najmniejszego problemu, ale po drodze załatwiałem głównie nekromantów a od reszty uciekałem. Macie jakiś pomysł, jak mogę się zaopatrzyć w miarę dobrą divine weapon? (Silver knight' spear odpada, mam za mało dexterity i za dużo dusz potrzebuje do wylevelowania)

 

Mieczyk Artoriasa wymaga tylko 18 dex z tego co widzę:

http://darksouls.wikidot.com/greatsword-of-artorias

I jeżeli nie zjadłeś duszy Sifa to możesz go sobie wykuć u kowala w Anor Londo :)

 

Ja samemu myślałem pod kątem divine o tych dwóch broniach (wymagają 13 dex):

http://darksouls.wikidot.com/murakumo

http://darksouls.wikidot.com/server

 

Kupiłem Prepare to Die Edition i zacząłem 2 dni temu od zera. Też myślę o broniach typu divine, bo chcę na spokojnie pochodzić po Catacombs i Tomb of Giants - przy pierwszym przejsciu generalnie przebiegłem przez te lokacje :) Ale najpierw chcę wymaksować Pyromancy, a do tego jest potrzebne około 400 k dusz :biggrin: Zostawię 20 level i będę pomagał innym. Great Combustion z 500-600 dmg to będzie ciekawa opcja. Ewentualnie podbiję do 38 levelu, żeby móc nosić tarczę Artoriasa.

 

I wracając do tych dusz - nie chce mi się biegać 100 razy po lesie, żeby nabić pół miliona dusz. Widziałem jakieś filmiki z tym glitchem z R2 i ustawieniem tego co chcemy duplikować obok estusa itd. Może ktoś potwierdzić, że to działa? Albo jakiś inny zabieg, żeby szybko uzbierać dusze? Ewentualnie na priv takie info poproszę :)

 

EDIT: Już znalazłem glitcha, który działa.

Edytowane przez falcon87pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza broń divine IMO będzie jakaś "macka" jedno lub dwuręczna. Sam używałem chyba tej z kolcami, którą można znaleźć na początku gry w tych 3 skrzyniach obok cmentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×