Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się w końcu ubić tych gagatków niestety przez głupi błąd straciłem 40k dusz. Doszedłem do królowej i nareszcie dostałem ten gadżet do teleportacji pomiędzy ogniskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git. Mnie z uwagi na dość nadal kiepski ekwipunek trochę zeszło na czterech titanite demonach zalegających na dole Sen's Fortress, jednak w końcu padli. Dzisiaj wypad na Golema i do Anor Londo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to git. Mnie z uwagi na dość nadal kiepski ekwipunek trochę zeszło na czterech titanite demonach zalegających na dole Sen's Fortress, jednak w końcu padli. Dzisiaj wypad na Golema i do Anor Londo.

W sen's fortress widziałem tylko 2 titanite demony? Może coś pominąłem bo nie wiem gdzie są pozostali dwaj.

 

Mam jeszcze kilka pytań starałem się początkowo robić postać pod dexa do tego laito +10 ale w końcu znalazłem black knight sword i ma dużo lepszy dmg więc teraz sam nie wiem.

1. Jaką broń polecacie pod dexa? Bardzo fajnie mi się grało z halabardą. 

2. Jak ulepszyć broń powyżej +10? Bo żaden kowal mi tego nie robi.

3. Znalazłem w Amor Londo Great magic Weapon co bardzo mi odpowiada tylko nie wiem do końca czy to wina różdżki czy można ją dawać tylko na konkretne bronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie cztery titanite demony są na dole. Jak zlecisz, to zobaczysz ;) Możesz też się do nich, jak ja, sam pofatygować i poszperać, w sumie, to są niedaleko siebie, pomieszczenie nie jest duże. Tylko bez pierścionka ułatwiającego śmiganie po tej smole nie warto się tam zapuszczać.

 

Black knight sword podchodzi mi pod str, więc nie dla mnie. Pisałem Ci powyższej, co sam będę brał pod dex, jak tylko doczłapię do kowala w Anor Londo. Kamyki, broń bazową i duszę mam, więc jeszcze ten kawałek z lightning spear przejdę.

 

Do ulepszania powyższej +10 potrzebujesz zapewne kolejnego embera z New Londo Ruins.

 

Great Magic Weapon możesz używać tylko na niektóre zabawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierścień o którmy piszesz to zapewne rusted ring. Zdobyłem go jakiś czas temu.

W sumie skoro polecasz ten mieczyk dzisiaj troszkę pofarmię i chyba go zrobię bo duszę Witch Quelaag już mam te micezyki na +10 to żaden problem.

 

Jeszcze jedna rzecz czy można zwiększyć ilość great magic weapon. Bo obecnie 3 razy i muszę wracać do ogniska aby odnowić ten czar czy da się podnieś tę liczbę.

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to kolejne GMW dostępne będzie dopiero na NG+. Pyro, czary, itp. się stackują, więc jeżeli znajdziesz lub kupisz dwie sztuki, to masz dwa razy więcej slotów danego czaru/magi, pod warunkiem, że ustawisz na krzyżaku oba. Zobacz jeszcze pyro Power Within - co prawda tylko jednorazowego użytku, ale jak dorzucisz buffa z pierścienia, to i bossa porządnie posmyrasz gdzie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj zacząłem od nowa grę. Super gra się pod dex z uchi, teraz to zupełnie inna gra ;) aktualnie jestem po gargulcach i zaraz lecę w stronę blight town, już czuję ten nerwowy tik. W sumie najwięcej problemu do tej pory sprawił mi tradycyjnie Havel. Jego najsilniejszy atak momentami jest nieprzewidywalny, potrafi zrobić taki piruet, że aż pad przelatuje przez pokój. Poszedłem początkowo do niego jakoś na 15-17 SL i najdalej zbiłem mu życie jakoś do 1/3, potem mnie szlag trafiał. Po gargulcach początkowo myślałem, że pójdzie szybko - myliłem się, nienawidzę go. Może to moje złudzenie, ale im częściej się na nim pada tym staje się bardziej upierdliwy :P ale dla tego pierścionka warto się pomęczyć.

Edytowane przez vonde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo na jestem po Sen's a Havela jeszcze nie zaciukałem. Wcześniej nie miałem sprzętu - nie jestem masochistą :P Przyjdzie kolej na dziada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jestem uparty i do tego masochizm nie jest mi obcy :D a jaką zbroję mógłbyś polecić żebym mógł sobie spokojnie śmigać, a przy tym mieć jednak w miarę sensowną obronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od odzienia, gram pod dex, więc szukam raczej zwiewnych łachów. Póki co do Blighttown śmigałem w secie pyro, a teraz przerzuciłem się na gold-hemmed black set. Może później znajdę coś ciekawszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gold-hemmed to ten set dość blisko królowej? Bo obecnie z nim biegam i dobra obrona + duża zwinność. Ogólnie też gram postacią z wysokim dexem + staram się walić backstaby. Niestety parowanie jest dość trudne i nie u każdego wroga możliwe.

@kovacs polecałeś uchigatane na light czy nie lepiej iść w fizyczne obrażenia bo przy błyskawicach tracimy całą premię uzyskaną z wysokiego dexa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tego seta pilnuje Ceaseless Discharge, niedaleko siedliska pajęczycy.

Co do uchi, to ze względu na to, że nadal jestem na niskim lvl dex, to idę w lightning. Jeżeli masz wysoki dex, to sam zdecyduj, czym i jak Ci się lepiej gra (buffy). Light przyda mi się na łobuzów podanych na smyranie prądem.

Co do parowania, to poćwicz. Wężowate gadziny z Sen's ładnie na klatę brały R1 po udanym parowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Jak ulepszyć broń powyżej +10? Bo żaden kowal mi tego nie robi.

+10 to max niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wybacz ale się nie znasz. Można ulepszyć w normalu do +15. Trzeba tylko znaleźć Very Large Ember w New Londo Ruins i zanieść to kowalowi.

 Zresztą jeden z użytkowników już o tym napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale się nie znasz. Można ulepszyć w normalu do +15. Trzeba tylko znaleźć Very Large Ember w New Londo Ruins i zanieść to kowalowi.

Zresztą jeden z użytkowników już o tym napisał.

Oh, sorry chłopaki, myślałem ze pisze temacie DkS 2.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko się wyjaśniło. Jednak się znasz ale pomyliłeś tematy ;) . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo na jestem po Sen's a Havela jeszcze nie zaciukałem. Wcześniej nie miałem sprzętu - nie jestem masochistą :P Przyjdzie kolej na dziada.

 

Też pamiętam swego czasu pierwsze zejście w dół schodami prowadzącymi do niego. To były moje pierwsze godziny i nawet nie wiedziałęm jak on się nazywa. Teraz to aż mi sie morda uśmiecha na myśl o tym jak go opisywałem i Koledzy tu na forum mnie lekko próbowali nakierować. Ten moment był niezłym szokiem, dól - Havel. Góra - też kaszana. Old good times.

Cóż jestem uparty i do tego masochizm nie jest mi obcy :biggrin: a jaką zbroję mógłbyś polecić żebym mógł sobie spokojnie śmigać, a przy tym mieć jednak w miarę sensowną obronę?

 

DO dnia dzisiejszego używam tego, podkreslam bardzo popularnego modelu firmy Nike. A tak na poważniej to z całego serca polecam - spoko staty i nie waży miliarda ton. Troszkę sie trzeba postarać, żeby ją zdobyć - ale jak wspominałem - warto.

 

http://darksouls.wiki.fextralife.com/Paladin+Set#.U4Zi5vl_vDw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż jestem uparty i do tego masochizm nie jest mi obcy :biggrin: a jaką zbroję mógłbyś polecić żebym mógł sobie spokojnie śmigać, a przy tym mieć jednak w miarę sensowną obronę?

 

DO dnia dzisiejszego używam tego, podkreslam bardzo popularnego modelu firmy Nike. A tak na poważniej to z całego serca polecam - spoko staty i nie waży miliarda ton. Troszkę sie trzeba postarać, żeby ją zdobyć - ale jak wspominałem - warto.

http://darksouls.wiki.fextralife.com/Paladin+Set#.U4Zi5vl_vDw

Ze średnich pancerzy set Leeroya jest jednym z najgorszych- bardzo dużo waży i nie ma jakiejś super ochrony, już lepszy jest cały steel set który wazy tylko 3 jednostki więcej i ma o wiele lepszą ochronę i poise(cały set paladyna:33 wagi, 52 poise, 234 podstawowej obrony vs steel set 36 wagi, 60 poise i 261 podstawowej obrony), właściwie to set Leeroya można klasyfikować już jako ciężki pancerz a nie średni .Moim zdaniem lepiej jest już używać setu Elite Knight-  dobre poise(46) i obrona(230) o stosunkowo małej wadze(26.8), jak chcesz mieć 56 poise to możesz używać zestawu: Hełm Elite, Pancerz Elite, Rękawice Havela i spodnie Wanderera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MachoMan

Nie omieszkam sprawdzić. Póki co nie mam czasu na grę, ale może w weekend coś ruszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ze średnich pancerzy set Leeroya jest jednym z najgorszych- bardzo dużo waży i nie ma jakiejś super ochrony, już lepszy jest cały steel set który wazy tylko 3 jednostki więcej i ma o wiele lepszą ochronę i poise(cały set paladyna:33 wagi, 52 poise, 234 podstawowej obrony vs steel set 36 wagi, 60 poise i 261 podstawowej obrony), właściwie to set Leeroya można klasyfikować już jako ciężki pancerz a nie średni .Moim zdaniem lepiej jest już używać setu Elite Knight-  dobre poise(46) i obrona(230) o stosunkowo małej wadze(26.8), jak chcesz mieć 56 poise to możesz używać zestawu: Hełm Elite, Pancerz Elite, Rękawice Havela i spodnie Wanderera.

 

 

Elite Knight Set, no tak - polecaliście mi go i prześmigałem w nim pewnie pierwsze 100 godzin. W sumie od czasu jak dorwałem Great Shield of Artorias to mało co mnie interesuje, zresztą dopakowałem już tak, że w zasadzie jestemnawet w palladyńskim secie zwinny jak baletnica. Przesadzam, ale na serio fajnie mi się w nim grało. 

 

Nie byłem nigdy aż tak zaawansowany w podliczaniu, porównywaniu i wyciskaniu z dostępnych rzeczy 100% tego, co możliwe. Na Raw Claymore +5 przeszedłem chyba też dobre pół DkS. 

 

I najważniejsze dla mnie to chyba wygląd. Wymiatacze śmigają w gaciach i masce, a ja sobie truchtałem zawsze w tym, co mi się podobało. 

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to jakiś czas temu - fajnie się przegrazało przez kolejne wersy, ponieważ podobnie jak wielu z Was ja również przechodziłem przez to samo. Póki co chyba najbardzie utkwił mi pojedynek z Sifem. Ile to ja w tym temacie użalałem się nad tym jaki to on cięzki do zabicia, jak go przez 6 godzin walki nienawidziłem...i jak mnie serducho zabolało, gdy musiałem go kulejącego biedaka dobić.

 

W podziemiach DLC historia Artoriasa i Sifa pięknie się zamknęła. Od tamtego czasu oba te imiona znaczą coś więcej, a przyjaźń pana i wilka u każdego psiarza wyciska łzę w oku. Serio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie Sif padł bez problemów za pierwszym podejściem. Póki co tylko Caprą z wiadomych powodów nieco się męczyłem. No i ze Stray Demonem, bo sprzęt miałem jeszcze kiepski,a uparłem się na rusted iron ring przed czyszczeniem dolnych pomieszczeń Sen's Fortress. Teraz przede mną czterej królowie, ale do dark wrócę dopiero za jakiś czas.

Przy okazji, fajna ta checklista z artykułu, przy mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem z poradnika na naszym forum. Jeżeli chodzi o bronie to taka lista faktycznie pomaga. Zanim zacząłem śmieć myślec o platynie już trochę, albo nawet sporo wszystkiego mi się nazbierało. Obowiązkowe przejrzenie tego co już mam, a czego nie - zajęło sporo czasu. Tuż przed końcem - kilkadziesiąt godzin zajęło mi zdobycie ostatniej z broni do listy - Channeler's Trident. Miło powspominać te chwile...

 

Sen's Fortess...tak, Titanite Demony - to był swego czasu mój koszmar. W bagienku nie jest zbyt miło z nimi walczyć, no ale wszystko jest do ogarnięcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed długi czas nie zwracałem uwagi na trofea. Starałem się grać na ślepo, bez pomocy i na listę trofeów zerknąłem gdzieś tak na końcu NG+. Najwięcej problemów miałem z odcięciem ogona Seatha, nie obyło się bez coopowej pomocy niestety.

 

Ciężko mi natomiast wybrać najbardziej pamiętny moment, bo cała gra jest w zasadzie taka - na pewno każde odkrycie nowej lokacji wrzucało ciary na plecy. Pamiętam chociażby pierwsze zejście do Darkroot Garden; pierwsza konkretna zmiana klimatu i "wystroju". Największe wrażenie zrobiło na mnie za to odkrycie The Great Hollow, całkowicie przypadkiem. Miałem już walczyć z Gwynem, ale postanowiłem że jeszcze wrócę do paru lokacji, żeby sprawdzić, czy nie pominąłem leżących w różnych zakamarkach przedmiotów. Szczególnie w Blighttown. No i jak się okazało, na odkrycie czekała cała całkiem spora lokacja, covenant, hydra. Satysfakcja nieziemska.

Edytowane przez Numinex
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×