Skocz do zawartości
ONE

L.a. Noire

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

DeX, ja znam angielski na stopniu powiedzmy komunikatywnym (duży zasób słownictwa, słaba gramatyka), i jakoś idzie granie :). Jak nie rozumiem jakiegoś słówka to obok mam kompa z odpalonym google translatorem, mimo, że jest to uciążliwe nie psuje mi zbytnio zabawy :). A co do wersji jaką brać to osobiście posiadam zwykłą (udało się kupić za 69zł używaną) ale w zasadzie nawet nie wiem, czy te dodatki są jakies bardzo obszerne. Pomyśle o tym jak przejde podstawe :).

Edytowane przez Abarth091
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znasz j.angielski na poziomie tzw. szkolnym - to bierz grę. Nawet jak nie zrozumiesz jakiegoś zdania, możesz się domyśleć o co chodzi thumbsup.gif. Ostatnio w mm gra jest po 89 zł (podstawka). Moim zdaniem weź podstawkę i jak Ci się spodoba to dokup w pss te 4 dodatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawde mówiąc to wątpie, żeby wszyscy rozumieli każdy dialog bez używania translatora. Żeby grać bez zadnych pomocy trzeba być anglikiem albo mieszkać w angli/usa :P. W dialogach używane jest słownictwo, którego nie znajdzie się w żadnym podręczniku (nie chodzi mi o przeklinanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawde mówiąc to wątpie, żeby wszyscy rozumieli każdy dialog bez używania translatora. Żeby grać bez zadnych pomocy trzeba być anglikiem albo mieszkać w angli/usa :P. W dialogach używane jest słownictwo, którego nie znajdzie się w żadnym podręczniku (nie chodzi mi o przeklinanie).

Lol, to że nie zrozumiesz jednego słowa czy dwóch nie znaczy, że nie zrozumiesz dialogu, jest jeszcze coś takiego jak rozumienie z kontekstu zdania :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zdecydowałem się na zakup "L.A. Noire Rockstar Pass". Zobaczymy czy opłacało się wydać te 34zł. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podziel się z nami opinią jak najszybciej :), sam zastanawiam się nad kupnem.

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem i przeszedłem, co do wrażeń to takie jak po pełnej wersji. Jeśli komuś się podoba to przedłuży sobie zabawę, jeśli nie to się dłużej pomęczy. Tyle że ja dałem 45...jakaś promocja jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak, że ze dwa dłuższe i dwa krótsze. Tyle tylko że czuć iż są wyrwane z całej fabuły bo o ile gra miała jakiś jeden wątek fabularny o tyle te misje wyglądają tak, że na początku kapitan mówi: "Jedźcie tam" i tyle, zaczynasz misję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle że ja dałem 45...jakaś promocja jest?

Promocja była jakiś czas temu i wtedy za te 4 dodatkowe sprawy + stroje płaciło się 28zł. Teraz 34zł to już chyba stała cena.

Całkiem długie te dodatki?. Czy można szybko przejsc?.

Jak na razie ukończyłem "A SLIP OF THE TONGUE" i zajęło mi to około 30min. Niedługo zabiorę się za "THE NAKED CITY" i z tego co wyczytałem jest on najdłuższym dodatkiem. Jego przejście zajmuje około 1h.

co do wrażeń to takie jak po pełnej wersji. Jeśli komuś się podoba to przedłuży sobie zabawę, jeśli nie to się dłużej pomęczy.

Dokładnie. Ukończyłem podstawkę jakiś czas temu i pomyślałem sobie, że fajnie by było znowu "spotkać się" z Phelpsem. Więc jak podobała Ci się pełna wersja to śmiało możesz zainwestować w te dodatki. ;)

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocja była jakiś czas temu i wtedy za te 4 dodatkowe sprawy + stroje płaciło się 28zł. Teraz 34zł to już chyba stała cena.

Ja 27 stycznia zapłaciłem 45...czuję się wydymany ;)

Dokładnie. Ukończyłem podstawkę jakiś czas temu i pomyślałem sobie, że fajnie by było znowu "spotkać się" z Phelpsem. Więc jak podobała Ci się pełna wersja to śmiało możesz zainwestować w te dodatki. ;)

Akurat mi się średnio podobało LA Noire, ale te 70% trofek brzydko wyglądało :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ukończyłem całą fabułe i zabieram się za platyne w La Noire. Mam jedno pytanie odnośnie trofeum dotyczącego zaliczenia wszystkich spraw na 5 gwiazdek a mianowicie: Aby zaliczyc sprawę na 5 gwiazdek nalezy zbadać wszystkie dowody i bezbłędnie przesłuchać wszystkie osoby?. Czy coś jeszcze wpływa na ocenę sprawy?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś jeszcze wpływa na ocenę sprawy?.

Tak - stłuczki, niszczenie różnych elementów otoczenia i co najważniejsze potrącenia. To wszystko sumuje się po zakończeniu danej sprawy i przy dużej ilości ma wpływ na ilość przyznawanych gwiazdek.

EDIT: A tak w ogóle to polecam Ci ten poradnik(pewnie już o nim słyszałeś): trophyhunters .pl/poradniki/retail/L-A-Noire/pelna/ (usuń spacje i dodaj http:// )

Edytowane przez Krypto
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie ukończyłem całą fabułe i zabieram się za platyne w La Noire. Mam jedno pytanie odnośnie trofeum dotyczącego zaliczenia wszystkich spraw na 5 gwiazdek a mianowicie: Aby zaliczyc sprawę na 5 gwiazdek nalezy zbadać wszystkie dowody i bezbłędnie przesłuchać wszystkie osoby?. Czy coś jeszcze wpływa na ocenę sprawy?.

Nie musisz mieć wszystkich dowodów. Możesz też się z raz pomylić w przesłuchaniu, chodzi jedynie o te stłuczki, o których kolega wyżej wspomniał. Najlepiej to niech twój partner jeździ (trzeba trójkąt przytrzymać przy aucie).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedzi. Do platyny pozostały mi juz tylko 3 trofea jedno z nich to oczywiście Autofanatic, od tego pucharka dzieli mnie tylko 7 aut :/. Macie może jakies pomysły gdzie moge znaleśc te oto auta:

2-Door:

10-Buick Custom

13-Packard Custom

19-Lasalle V8 sedan

21-Nash super 600

4-Door

11-Frazer Manhatan

12-Lincoln zepr... (jakoś tak to szło)

Police

7- International Police Wagon

Ja już powoli trace nerwy do tego, jeżdze jak durny po całym miescie i ciągle napotykam te same auta. Jak zdobęde autofanatic to odrazu wpadnie mi trofeum za 100% gry, a potem dorobie już tylko trofeum za wszystkie sprawy na 5 gwiazdek i platyna moja, ale ten autofanatic... :/.

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki glitch, który Ci pomoże.

Wejdź w menu w taki zbiór aut, nie pamiętam jak się to nazywa. Wybierz jakiekolwiek auto, którego nie masz i naciśnij dwa razy X. Teraz wejdź w sprawy, wybierz Wydział Zabójstw (Homicide) i ten cały free ride (streets of L.A bodajże). Gdy gra się załaduje auto, które wybrałeś na 99% procent będzie na ulicy. Sam tej metody używałem ale kilka autek wyspawnowało się albo ulice dalej albo na parkingu.

Jak to nie zadziała to tutaj masz ładny poradnik.

http://www.ps3trophies.org/forum/la-noire/108551-la-noire-vehicle-locations-guide-help-thread-w-pictures.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Homer, jak tylko zwolni sie TV to odrazu sprobuje :P.

Edit:

Autofanatic zrobiony, glitch mi nie zadziałał ale dzieki poradnikowi zdobyłem brakujące autka :).

Edytowane przez Abarth091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam taki problem skończyłem fabułę i wziąłem się za misje poboczne, wchodziłem po kolei we free w ostatnie cztery wydziały, razem uzbierało mi się 35 misji, chciałem włączyć pierwszy wydział ale tam nie ma trybu free i brakuje mi 5 misji, gdzie je mogę znaleźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj czerwonych ludzików na mapie, w każdym wydziale. Jeśli ukończysz w danym wszystkie, ukaże się odpowiednia informacja w lewym górnym rogu ekranu.

Edytowane przez PonurakPS3
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Patrol" nie ma żadnych dodatkowych misji. Musiałeś pominąć te 5 w pozostałych wydziałach. Pamiętaj, że niektóre zadanka zależne są od pory dnia. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

E: musiałem kilka razy powchodzić w poszczególne sekcje i się w końcu po pojawiały

Edytowane przez misiek9000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie przyznac ze po przejsciu kilku spraw gra przelezala troche na polce i kompletnie zapomnialem sterowania, chodzi mi konkretnie o walki, namierzanie ze strzalem ostrzegawczym i reszte tych pierdol! Pomoze mi ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu jest do pamiętania? Podczas walki trzymasz :l2: i atakujesz :x:, uniki robisz :square:, i gdy koleś jest lekko poobijany możesz go złapać :triangle:. Żeby oddać strzał ostrzegawczy musisz namierzyć kolesia i trzymać go na celowniku dopóki nie zapełni się kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie namierzalo i strzelalo? Bo tego tez nie pamietam! :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:l2: namierzanie, :r2: strzelanie. Pierwszy raz w życiu na konsoli grasz? :laugh: Poza tym masz instrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×