Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to BVB na niemieckich stadionach tradycyjnie witana jest tym okrzykiem, stąd pewnie i u nas taka śpiewka. Okazuje się, że u nas poziom znajomości niemieckiego jest za niski i wyszło jak wyszło, parę osób krzyknęło "Jude"  zamiast "nutte" (co w sumie prowokuje do pytania, co obraźliwego jest w słowie "Żyd") i tyle. Afera wydumana strasznie, ale wiadomo, w mediach się sprzeda, a przy okazji jest pożywka dla różnych frustratów. 

 

Na szczęście UEFA jak nigdy okazała się w tym względzie uczciwa i bzdurne zarzuty oddaliła. 

 

I tylko szkoda, że i tak kilkadziesiąt osób dało pretekst do poważnych kar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz to tak wymyślają aby ciekawie było. No to mają. 

Kiedyś jak Żyleta była od strony basenów,  to repertuar był mniej oryginalny ale wszyscy go znali. Na dzień dobry wyłapywał Dziurowicz ( że jest kondomem), a potem sędzia  ( spalić sędziego i całą rodzinę jego-to było grube), na końcu było pastwienie na jakimś dobrym piłkarzu ekipy przyjednej. A teraz? Jakieś flagi na cały sektor, rymowanki. Nie nadążam :38_worried:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, fryz napisał:

Z tego co wiem, to BVB na niemieckich stadionach tradycyjnie witana jest tym okrzykiem, stąd pewnie i u nas taka śpiewka. Okazuje się, że u nas poziom znajomości niemieckiego jest za niski i wyszło jak wyszło, parę osób krzyknęło "Jude"  zamiast "nutte" (co w sumie prowokuje do pytania, co obraźliwego jest w słowie "Żyd") i tyle. Afera wydumana strasznie, ale wiadomo, w mediach się sprzeda, a przy okazji jest pożywka dla różnych frustratów. 

 

Na szczęście UEFA jak nigdy okazała się w tym względzie uczciwa i bzdurne zarzuty oddaliła. 

 

I tylko szkoda, że i tak kilkadziesiąt osób dało pretekst do poważnych kar. 

Jakich poważnych kar ? Jak by była poważna to po jednym , dwóch takich wybryku klub by zrobił taki porządek ze by się nawet jeden taki baran na stadionie nie uchował.

A tak to co ich to kosztuje ? Nic 80 tys , kasa z biletów nie jest ważna bo dla Legii to jest tylko bonus który nie był uwzględniany w budżecie .

 

Kara powinna być tak dotkliwa żeby odstraszyć , a to co teraz może zrobić UEFA jest najzwyczajniej w świecie śmieszne . 

 

To że obecne kary są nieskuteczne najlepiej widać na przykładzie Legii ,który to już jest ich wybryk w rozgrywkach organizowanych przez UEFA w ostatnich latach ? Czwarty? Piąty ?

 

Nie ma co bronić tych baranów za to odpowiedzialnych bo przez tą grupkę traci nie tylko Legia ale i cały kraj .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu uparcie twierdzisz, że ktokolwiek ich broni. 

 

Co do kar to ja się absolutnie zgadzam - karać, ostro, dotkliwie, skutecznie. Tylko, na litość boską, karać winnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to klub jest odpowiedzialny za to kogo na ten stadion wpuszcza , więc żeby kary były skuteczne to trzeba karać klub , odpowiedzialność zbiorowa w tym momencie jak najbardziej powinna być podtrzymana.

 

Bo jak by karać tylko tych kilkunastu którzy gaz rozpylili to co to zmieni ? Kolejnym razem znajdzie się kolejnych kilkunastu i tak w kółko .

 

Dopóki kary są jakie są to kluby nie będą sobie z nich nic robić , tak jak mówiłem to powinno być nie 80 tys co jest kwotą śmieszna a minimum 5/10 % rocznego budżetu klubu , i rosnącym poziomem kar wraz z kolejnymi wybrykami (włącznie z  wykluczeniem z rozgrywek na czas określony )  .

Klub by zapłacił taka karę raz , drugi i by się zastanowił czy chce dalej mieć pewne osoby na trybunach , czy może lepiej części z nich podziękować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak jest nieco bardziej skomplikowane, a poza tym klub klubem, ok, mogę zrozumieć zasadność kar dla klubu, ale zamykanie stadionu to czysta głupota i bezsens. 

 

I zastanawiam się skąd pewność, że po wyeliminowaniu jednych znajdą się następni - znam nieco środowisko i gwarantuję, że nie, nie znajdą się, zwłaszcza jeśli ci pierwsi zostaną skutecznie ukarani. Tylko tu trzeba działać naprawdę, a nie na pokaz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to klub jest odpowiedzialny za to kogo na ten stadion wpuszcza , więc żeby kary były skuteczne to trzeba karać klub , odpowiedzialność zbiorowa w tym momencie jak najbardziej powinna być podtrzymana.

 

Bo jak by karać tylko tych kilkunastu którzy gaz rozpylili to co to zmieni ? Kolejnym razem znajdzie się kolejnych kilkunastu i tak w kółko .

 

Dopóki kary są jakie są to kluby nie będą sobie z nich nic robić , tak jak mówiłem to powinno być nie 80 tys co jest kwotą śmieszna a minimum 5/10 % rocznego budżetu klubu , i rosnącym poziomem kar wraz z kolejnymi wybrykami (włącznie z  wykluczeniem z rozgrywek na czas określony )  .

Klub by zapłacił taka karę raz , drugi i by się zastanowił czy chce dalej mieć pewne osoby na trybunach , czy może lepiej części z nich podziękować .

Odpowiedzialność zbiorowa powinna być podtrzymana?

Sory ale pierdolisz jak potłuczony.

Wyjaśnię Ci to na skrajnym przykładzie.

Sytuacja czysto hipotetyczna.

Ty kradniesz to wg mnie powinieneś zostać ukarany a idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się zamknąć pozostałych członków Twojej rodziny bo przecież przyjdą następni.

Widzisz już tą subtelną różnicę?

Po to są te monitoringi, ochrona i policja żeby wylapywac tych nadgorliwych żeby potem sąd im tak dopier... żeby im się odechciało wszystkiego a nie karać przy tym niewinnych ludzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malyksg86 napisał:

Odpowiedzialność zbiorowa powinna być podtrzymana?

Sory ale pierdolisz jak potłuczony.

Wyjaśnię Ci to na skrajnym przykładzie.

Sytuacja czysto hipotetyczna.

Ty kradniesz to wg mnie powinieneś zostać ukarany a idąc Twoim tokiem rozumowania powinno się zamknąć pozostałych członków Twojej rodziny bo przecież przyjdą następni.

Widzisz już tą subtelną różnicę?

Po to są te monitoringi, ochrona i policja żeby wylapywac tych nadgorliwych żeby potem sąd im tak dopier... żeby im się odechciało wszystkiego a nie karać przy tym niewinnych ludzi.

Przecież kary indywidualne też do cholery są , i nie pierdol mi tu ze są skuteczne .

Bo na miejsce kilku ukaranych następnym razem pojawi się kilkunastu kolejnych .

Dopóki taki element będzie wpuszczany na stadion, sytuacja będzie się powtarzać .

To w interesie klubu powinno być zapewnienie bezpieczeństwa na trybunach , nie odwrotnie .

 

 

Dodam do tego że jak dochodzi już do takich akcji jak teraz na Legii czy bardziej  skrajnych przypadków w których dochodzi do bezpośrednich ataków fizycznych to Policja powinna mieć prawo do użycia ostrej amunicji, wtedy może by się taki jeden Sebix z drugim zastanowił dwa razy czy warto ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że raczej nieuchronność kary, a nie jej wysokość jest czynnikiem odstraszającym. A tu już kluby dużo nie mogą, cała odpowiedzialność spoczywa na aparacie państwowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuciak po dziś dzień nie puścił żadnej bramki w Hull....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisełka dzisiaj wygrana i już część ligi dogoniona. Szkoda że tydzień temu nie siadła wygrana, bo mogłoby być miejsce w okolicach dziesiątki po tej kolejce.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robertinio troszkę niepokojąco sie zacial w Bajernie.Ogladalem dzis jego mecz i słabiutko to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adick, daj plusa, było 3:0, a mogło być 7. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 30.09.2016 o 14:01, okoni napisał:

 

 

 

Kiedyś jak Żyleta była od strony basenów,  to repertuar był mniej oryginalny ale wszyscy go znali. Na dzień dobry wyłapywał Dziurowicz ( że jest kondomem), a potem sędzia  ( spalić sędziego i całą rodzinę jego-to było grube), na końcu było pastwienie na jakimś dobrym piłkarzu ekipy przyjednej. A teraz? Jakieś flagi na cały sektor, rymowanki. Nie nadążam :38_worried:

Jeszcze wtedy było: Jaaaceeeeek Maaaaagieraaaaa  :1_grinning: i to wróci :1_grinning:

Co za gra, co za mecz! A wyśmiewany wcześniej często Vadis, to zaczyna być Pan Vadis ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Adick, daj plusa, było 3:0, a mogło być 7.

Widziałem tylko pierwszą połowę i normalnie żałowałem, że w przerwie szychta się kończy i nie zobaczyłem drugiej.

Mogłem w sumie nadgodziny walnąć.

Świetny mecz. Po pierwszych minutach zastanawiałem się na ile Legii starczy sił, a tu proszę.

Natarcie niczym Tyson na Holliefielda.

Lechia też w pierwszej połowie miała momenty. Cieszy postawa Peszki.

Teraz tylko pytania się rodzą, co było z Legią dwa tygodnie temu?

Kwas jakiś szatnia-trener?

Druga połowa też na takim zaangażowaniu w obie strony?

P.S. Byłeś na stadionie?

Aż dziwne, że na Żylecie nie pojawiła się fana z insynuacjami do UEFA...

No brawo. Jedyny mecz w sezonie, dzięki któremu ekstraklasa zasługuje na swoją nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem powtórkę stan futbolu na eleven - jak to jest 3 udziałowców , romanowski 2.0 ma 60% i wszyscy mają takie samo prawo głosu ? Jakaś dziwna ta umowa :) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Real dalej podtrzymuje swoją passe remisów. Może i Legii uda się z nimi zremisować :1_grinning:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie przypadek.. jak nie bronił to Ronaldo po słupkach mu strzelał.. hehe jakaś aura jest między jego słupkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna maniana. Przypomina się to co było rok temu i wtedy po przerwie reprezentacyjnej zaczęła się seria bez porażki. Oby teraz było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzą ploty, że krulewscy nie chcą u siebie "kibiców" Legii ? :trap: Prawda to ? :trap:

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×