Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy możecie podpowiedzieć, na co trzeba uważać ( nie przeoczyć), żeby platyna wpadła przy pierwszym przejściu gry.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam enchant na broni to mogę go jakoś usunąć i nałożyć nowy, czy muszę wykuć nową broń i wtedy nałożyć nowy enchant?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak mam enchant na broni to mogę go jakoś usunąć i nałożyć nowy, czy muszę wykuć nową broń i wtedy nałożyć nowy enchant?

Magicznych ulepszeń absolutnie nie da się usunąć. Nowy enchantment tylko na zwykły, niemagiczny przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kiedy może ukazać się edycja GOTY ? I czy będzie po polsku ?

otóż że ja od dłużego czasu kontaktowałem sie panem z Cenegi i pisałem z nim na temat lokalizacji Skyrima na konsole i każda wiadomościa sie z wami dzielilem. Oststnia wiadomość brzmi że Betsheda nadal nie wyraża zgody,ale oni(Cenega) dalej będą "walczyć o PL w Skyrimie przy edycji Goty bo widzą w tym sens. Za niedługo ponownie do nich napisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walcz chlopie walcz ! Masz poparcie u wszystkich fanow gier rpg . Osobicie tez czekam , az wyjdzie wersja pl bo watpie , zebym dal sobie rade z misjami pobocznymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toć normalne, że jak ma być GOTY pl to będą zwlekać z ogłoszeniem tego co by wydanie premierowe się jeszcze trochę posprzedawało a i znajdzie się sporo takich co kupią drugi raz grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magicznych ulepszeń absolutnie nie da się usunąć. Nowy enchantment tylko na zwykły, niemagiczny przedmiot.

Magicznych ulepszeń absolutnie nie da się usunąć. Nowy enchantment tylko na zwykły, niemagiczny przedmiot.

Oki, dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Errr... może nie umiałeś go używać? Nic tak mnie w całej grze nie bawiło jak schować się w kąciku, przyzwać Dremorę i patrzeć jak sam kosi wszystkich przeciwników w pień wykrzykując zabawne teksty. Dla odpowiedniego typu postaci laska jest bardzo użyteczna.

Pomyliłem się faktycznie ten artefakt jest fajny pomyliło mi się z Waberjackiem czy jakoś tak , POMYŁKA hehe !

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się faktycznie ten artefakt jest fajny pomyliło mi się z Waberjackiem czy jakoś tak , POMYŁKA hehe !

Hehe :D A tu się nawet z Tobą zgodzę, Wobbajack czy jak tam się to nazywa jest rzeczywiście beznadziejny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wabbajack* ;-) Wbrew pozorom jest dość ciekawy i nieprzewidywalny (podobnie jak osoba która go nam podarowała :P), w sumie nigdy nie wiadomo jaki będzie efekt jego użycia, więc dla samego rozluźnienia można się pobawić.

Edytowane przez Numinex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wabbajacka można też użyć do podpakowania followera, jak się go zmieni np. w kurę to po powrocie do normalności zeskaluje się z naszym levelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z questem ,,Diplomatic Immuniuty" (skradankowa). Mam dopiero siódmy level, postać pakera i nie chcę/ nie inwestowałem w skradanie. Czy jak przejdę tego questa zabijając strażników w otwartej walce, to będę miał u kogoś przekichane? Chodzi mi o to, czy podpadnej jakiejś rasie/frakcji i stracę w rezultacie parę questów?

Kolejne pytanie to do kiedy polecacie ciągnięcie głownego wątku przed zajęciem się zadaniami pobocznymi. Kiedy postać zdobędzie wszystkie umiejętnośći z głównego wątku (takich jak krzyk u pewnych dziadków na górze) i kiedy pojawią się smoki na Skyrim, bo jak na razie widziałem tylko dwa (w głównym wątku)? Nie chcę jak na razie ciągnąć fabuły do końca. Wolałbym zająć się sidequestami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak przejdę tego questa zabijając strażników w otwartej walce, to będę miał u kogoś przekichane?

Nie. Możesz spokojnie ich wycinać w pień.

Kolejne pytanie to do kiedy polecacie ciągnięcie głownego wątku przed zajęciem się zadaniami pobocznymi.

Osobiście uważam, że najlepszy moment na zatrzymanie się z fabułą na dłużej i ruszenie wątków pobocznych to właśnie quest Diplomatic Immunity. IMO nie powinieneś był go dokończać. Jest to najlepszy czas dlatego że smoki już są, kluczowych NPC poznałeś, ale fabuła jeszcze nie jest rozkręcona. Po tym queście się rozkręca i nieprzyjemnie się ją przerywa. Ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że najlepszy moment na zatrzymanie się z fabułą na dłużej i ruszenie wątków pobocznych to właśnie quest Diplomatic Immunity. IMO nie powinieneś był go dokończać. Jest to najlepszy czas dlatego że smoki już są, kluczowych NPC poznałeś, ale fabuła jeszcze nie jest rozkręcona. Po tym queście się rozkręca i nieprzyjemnie się ją przerywa. Ale to moje zdanie.

Akurat zostawiłem sobie sejwa przed tym questem. Wielkie dzięki :)

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudziesięciu godzinach TESV mam mieszane uczucia. Przy czym mocno przeważają te pozytywne. Nie będę się rozpływał nad projektem świata, ogromem możliwości, klimatem itp. bo wiele na ten temat napisano. Kudos za poradzenie sobie z przekleństwem Obliviona, jakim był fatalny level scaling. W Skyrimie w ogóle go nie czuć.

Jeśli chodzi o złe rzeczy to po pierwsze dwa słowa - smithing i enchanting. Fatal. Nuda, nuda, nuda. Niestety na wyższych poziomach trudności można zjeść pada bez rozwinięcia chociażby jednej z tych umiejętności. Naprawdę chciałbym stworzyć postać asasyna albo maga bez enchantów... ale nie. Jako thief jestem na jedno pyknięcie przez bossów (jeśli nie ma możliwości wbicia sztyletu w potylicę), a jako mag palę manę jak dzikus ... i nie zadaje w ogóle obrażeń. Jak tu grać czystym magiem nastawionym na destrukcję, jak obrażenia czarów nie skalują się proporcjonalnie do rozwoju skilla :o Jakieś popieprzone rozwiązanie. Sparksy robią na poziomie destrukcji równym 25 tyle samo obrażeń co na poziomie 100. Dlatego ludzie zaklinają szaty na 100% redukcji many. Słabo.

Po drugie nudny jak flaki z olejem main ques.(zadania dla frakcji są w większości zajebiste, szczególnie dla TG i DB).

Po trzecie, robimy wielkie rzeczy, zdobywamy wielkie tytuły... i cały świat w ogóle tego nie zauważa. Zero reakcji. Jesteśmy traktowani tak samo jako na początku, no może strażnik od czasu do czasu coś powie jak nas minie.

No to moje trzy gorzkie ziarna do tego gara słodkości. Tak czy owak to wielki tytuł i chyba... GOTY.

Edit: GOTY ale w 2011. Zapomniałem, że to gra z tamtego roku .

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak czy owak to wielki tytuł i chyba... GOTY gdyby nie Dark Soul

Zgadza się hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Można dołączać do gildii/frakcji jak się chce? Przykładowo robie wszystkie questy w jednej gildii i idę sobie do następnej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,można dołączyć do każdej ,nie ma wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

tesv.jpg?139d23

Pierwsze DLC nosi nazwe Dawnguard, premiera latem na X'a miesiac pozniej na PS3.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze praktycznie nic nie wiemy na temat tego DLC. Wiemy tylko tyle, ze najpierw dodatkiem zadowola sie posiadacze xboxa, oraz to, ze dodatek ten ma pojawic sie w wakacje (oczywiscie na xboxa). Wiecej informacji mamy spodziewac sie na E3...

Mam nadzieje, ze to nie bedzie jakas popierdolka, ten dodatek rozmiarem powinnien przypominac SI z Obliviona.

A tu ciekawa lista modow, ktore moglyby znalezc sie w Skyrim. Wedlug Bethesdy, wszystkie wymienione dzialaly w Skyrim i niektore z nich, moga pojawic sie w przyszlych patch'ach czy tez add-on'ach

  • Seasonal foliage – snow, growing grass, turning leaves…
  • Flow based waters shader
  • Spears!
  • Kill cams for magic and ranged combat
  • Guards can relight darkened areas
  • Hanging structures and moving platforms for dungeons
  • Water currents in dungeons
  • Dark dungeons – a neat atmospheric trick that made running into a cave filled with spiders that much scarier
  • Adoption
  • Build your own home – complete with skeletal butler!
  • Goblins
  • Waygate fast travel
  • Epic new mounts – want to ride a flaming skeleton horse?
  • Mounted combat
  • Dragon mounts
  • Kinect shouts
  • Enhanced underwater visuals
  • Ice and fire arrows
  • Werebear – for those of you who don't care for werewolves
  • Lycanthrophy perk tree
  • Vampire feeding and become a vampire lord, vampire imp minions

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby wrzucili mozliwosc grania wloczniami. Swietne animacje do tego zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×