Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

No powinni w reckach mieć odniesienie do poprzedników i według tego oceniać. A zawyżanie oceny tylko dlatego, że gra oferuje dużo więcej godzin grania niż przeciętny tratatata na 9/10 to też nie bardzawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powinni w reckach mieć odniesienie do poprzedników i według tego oceniać. A zawyżanie oceny tylko dlatego, że gra oferuje dużo więcej godzin grania niż przeciętny tratatata na 9/10 to też nie bardzawo.

Pytanie co takiego oferuje pięciogodziny tratatatam, że dostaje 9/10, a Xillia nie. 

 

@Tokk

Nie jest tak źle- 8.0. Pewnie gdyby ktoś zasponsorował im wakacje na tropikach i przechodzenie w tym samym czasie gry na użytek recenzji, jak w znanym przypadku pewnej serii tratatatam, to i 9.3 może by było. Nie mówiąc już o tym, że recenzentem każdy być może. Dlatego liczy się dla mnie tylko moja opinia. 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejdźmy się oceni... drugiego takiego recenzenta jak star który kochał gatunek juz raczej nie będzie.... ja nie nastawiam sie na petarde jaką było ni no kuni ale na kawał zajebistego rpga do ktorego mnie seria przyzwyczaiła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co takiego oferuje pięciogodziny tratatatam, że dostaje 9/10, a Xillia nie. 

 

@Tokk

Nie jest tak źle- 8.0. Pewnie gdyby ktoś zasponsorował wakacje na tropikach i przechodzenie w tym samym czasie gry na użytek recenzji, jak w znanym przypadku pewnej gry tratatatam, to i 9.3 może by było.

 

Więcej strzelania pewnie. Jeśli tratata jest b. dobrą grą w swoim gatunku to dostaje 9/10 i nic w tym złego. Xillia powinna  być oceniana podług gatunku jaki reprezentuje a nie według tego co oferują wysoko oceniane gry z innych gatunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Famitsu dało Xilli 10,9,10,10, a zważywszy na to że to pisemko kwadratowych :P to jest naprawdę dobrze.

Każdy recenzuje na własny sposób, Zdun o Starze wspomniał, gościu naprawdę trafne oceny wystawiał i rzadko kiedy można się było do czegoś przyczepić, jesli chodzi o mnie.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej strzelania pewnie. Jeśli tratata jest b. dobrą grą w swoim gatunku to dostaje 9/10 i nic w tym złego. Xillia powinna  być oceniana podług gatunku jaki reprezentuje a nie według tego co oferują wysoko oceniane gry z innych gatunków.

Tylko jest taki szczegół, że chyba żeden recenzent nie ocenia gier stricte gatunkowo. Praktycznie wszystkie gry sa oceniane wg. tych samych kryteriów czyli: grafiki, fabuły, gameplayu, itd. i wędrują niejako do jednego growego wora. Black Ops 2 dla IGNu - ocena 9.3 (8.0 dla Xilli) ma zajebistą (sic!)fabułę ogólnie, i recenzent nie bawi się przy tym w podziały na fpsy, jrpg, przygodówki, itd. Jest zajebista ogólnie - choć w zestawieniu z takim Nier czy Mass Effect - to kaszana i kropka. Tak wygląda ocenianie gier. 

Edytowane przez vann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja recek nie czytam już od x lat ale fakt, kiedyś już zauważyłem taką tendencje. U mnie wykształcił się jakiś instynkt i często jest tak, że już po paru informacjach wiem, że warto się grą zainteresować. Ale czasem też instynkt zawodzi. Żeby się dowiedzieć, czy gra jest watra ogrania najlepsze są topiki na forach, recki i oceny są niepotrzebne w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Struggler i Grabeq dorwali swoje kopie, więc panowie napiszcie jak pierwsze wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może chętny aby kupić Xillia na psn (120zł na łeb - mam kartę).

Jak coś pw:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie mógł cyfraka, uwielbiam wąchać nowo otwarte pudełko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z uwagi na obowiązki domowe, muszę oderwać się od konsoli. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, to moje pierwsze Tales of... więc się mocno jaram. Mam też pytanie. Czy przy rozwoju postaci powinienem się koncentrować na nodach w danego rodzaju? Chodzi mi o to, czy powinienem wybrać na przykład Dexterity i Agility (taki mam wstępny pomysł na Jude'a) i tylko to maksować, czy raczej należy równomiernie rozkładać nody, pomiędzy wszystkie atrybuty? 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakimi postaciami chcesz grać i jak, ale ładując tylko w to pozbawiasz się innych skili i artów.

 

Dobre jest to że możesz sam sobie inwestować w to co chcesz a nie z automatu dostajesz po kolei.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jest możliwe wymaksowanie wszyskiego? Bo jeśli tak, to nie widzę potrzeby koncentrowania się na określonej ścieżce i będę rozwijał równomiernie wszystkie gałęzie, z naciskiem na aspekty fizyczne lub magiczne, w zależności od postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bez problemu można wszystko wymaksować, na jakim poziomie gracie?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderate. Zostawiam sobie Hard na przejście gry Millą. Stwierdziłem, że muszę najpier ogarnąć system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawaj harda, możesz w każdej chwili zmienić, a różnicy prawie nie ma, ja najpierw Milli scenariusz przechodzę, i jak na razie 49hit combo max tylko :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zajarany niesamowicie grą,jak małe dziecko.Lece na hardzie i powiem wam że nie jest trudno,zobaczymy jak będzie dalej.

Co do fabuły się nie wypowiadam bo nic nie wiem,mam tylko nadzieję że będzie jakiś dobry badass i nie pogniewałbym się gdyby był mały romansik miedzy bohaterami.

System walki bardzo na plus.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze przeczytać że nie tylko taki stary koń jak ja jara się jak dziecko przy tym tytule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie mi czas i szanse do piątku (preorder psn) tez sie zajaram... oglądałem. gp na ps3site portalu - zapowiada sie gameplayowo bardzo soczyscie i oprawa naprawde daje radę chociaż nie zamiotlo jak swego czasu vesperia i niedawno nnk ale moze to jakość wideo z gejpleju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dalej w las tym lepiej z tym tytułem, chyba najlepszy zakup w tym roku.

 

Zdun, a przez Ciebie Tic Tac'a na youtube oglądałem, obyś szczezł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem swoją kopie. Namówiliście mnie. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6h wszystko wygląda bardzo dobrze. Cały czas jednak czekam, aż fabuła nabierze tempa, ponieważ historia rozwija się dosyć niemrawo. Zapowiada się jRPG pełną gębą. Spore lokacje, możliwość wściekłego grindu, świetny styl artystyczny, ciekawy system walki, mnóstwo item'ów. Rozwój postaci dość typowy. Generalnie trzeba rozwijać wszystko równomiernie, trudno wypracować jakiś specyficzny profil postaci. Ciężko po tak krótkim czasie napisać więcej, ale gra na pewno mocno wkręca i niełatwo  się od niej oderwać.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 15h godzinach grania jestem zadowolony z zakupu:)Podoba mi się patent z  levelovanie sklepów. Aby zakupić jakiś dobry sprzęt trzeba niezły asortyment materiałów zebrać.Grindowanie postaci też daje masę fraidy.Jedynie do czego można się przyczepić to mapa świata a dokładnie chodzi o questy...nie ma możliwości zaznaczenia lokacji danego questu.Przeważnie w grach rpg po odznaczeniu danego zadania na mapce pokazywana jest lokacja do której trzeba się udać w celu jego wykonania.A może ja zrobiłem się za wygodny:)Ogólnie mocne 9/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×