Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest jedna miejscówka że jestem na strzała, co do Graces to mój ulubiony tytuł na chlebak więc dopiero jak skończę Xillie to porównam, ale bohaterowie bardziej mi przypasili w Xilli i system walki też. (no dobra Sophie była wyjątkowa)

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was rozczarować:(Nawet późniejsi bossowie są na kilka strzałów.Jakieś 2min walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim poziomie trudności? Jeśli hard to będzie straszna kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie czasy, Xwesome button :P

Mi by bardziej zależało właśnie na fabule a tu ani fabuły ani wyzwania szkoda, ale i tak biorę w ciemno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyzwanie jest tylko nie jest związane z fabułą - wystarczy odpowiedniego moba znaleść :)

 

Ja gram na normalu i  jeden mob ma mnie na kilka hitów (na 46lvl padłem wszystkimi postaciami po 5 minutach, a dużo mu nie zrobiłem), a takich mobów jest pewnie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pięknie. Napaliliśmy się jak szczerbaty na suchary i znajdujemy pierwsze - wcale nie takie drobne - wady. Sami sobie ten hype uczyniliśmy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie ten hype uczyniliśmy ;P

Dobrze powiedziane :) Przeglądałem wypowiedzi forumowych jRPGowców na temat ToXa tu i w innych miejscach, sami siebie nakręcaliście zdrowo. A teraz czytam te głosy lekkiego zawodu i ech, sam nie wiem. Też miałem brać ToXa, świeżo ograłem ToGf, mojego pierwszego Talesa (jeszcze Future Arc mi został) i jechałbym dalej z serią, ale jak czytałem Wasze posty, to liczyłem, że ToX wyrzuci mnie z kapci. Okazuje się, że jednak tego nie zrobi i nie wiem czy brać teraz czy nie poczekać (tylko na co czekać w sumie :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kawał porządnego jRPG'a ze świecą teraz takich szukać.

 

Ponoć unknown jest zadowalający (chyba że dodali jeszcze coś), ale dopiero po ukończeniu gry, jedną postacią. 

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jrpg w sezonie ogórkowym, a wy jeszcze narzekacie oO! 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie - czy też podczas odpalania Mystic Arte macie "ścinke" gry na chwile (zwłaszcza u Milli i Alvina) podczas tej animacji gdy wjeżdża portret danej postaci? Pytam bo nie wiem czy to coś z moim ps3 już coś nie tak czy każdy/większośc tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic jak na razie się nie tnie, ale jeszcze nie posiadam Mystic Art'ów, więc wszystko przede mną.

 

Po 17h jestem pewny że gra mi się nie skończy na 30h, nie mam nawet wszystkich postaci w drużynie, więc nie będzie tak źle z czasem na ukończenie tego tytułu.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie Xillię nie wytrzymałem :)

Od czwartku idę na urlop, oj będzie się działo .

Głód jrpg miałem niesamowity nawet świetne NNK go nie zaspokoiło mam nadzieję że ToXik da radę :P

Mam nadzieję że te 2 scenariusze to coś się różnią miedzy sobą .

Na koniec typowo nerdowskie pytanie :D

Czy są jakieś upierdliwe missable trophy czy można na spokojnie sobie pykać ?

Tak tylko pytam po ostatnich 150h w RF gdzie ominąłem 2 trophy hehe.

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic jak na razie się nie tnie, ale jeszcze nie posiadam Mystic Art'ów, więc wszystko przede mną.

 

Po 17h jestem pewny że gra mi się nie skończy na 30h, nie mam nawet wszystkich postaci w drużynie, więc nie będzie tak źle z czasem na ukończenie tego tytułu.

Strife napisz proszę, że coś się zaczyna dziać po tych 15h, bo już tak wieje nudą, że bardziej jestem wkręcony w Rayman Origins na Vicie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie ostro expie,ale bardzo licze na fabularny rozkwit, ide w kierunku wodospadu i fabularnie jest slabo.

Narazie na ta konsole tylko GracesF,ff13 i ff13-2 zaspokoily glod jrpg.

Nnk niestety mnie znudzil mnie po dluzszym ograniu,bohaterom tez zabraklo do Togfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przedstawić jakieś know-how w zakresie maksowania combosów? Co jest ważne? Na co zwracać uwagę? Czy zmieniać kontrolowaną postać w trakcie combo? Itp. Itd. Jestem zielony jeżeli chodzi o system walki, więc takie hints&tips byłoby bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy są jakieś upierdliwe missable trophy czy można na spokojnie sobie pykać ?

Tak tylko pytam po ostatnich 150h w RF gdzie ominąłem 2 trophy hehe.

 

No właśnie z tymi trophy jest jakaś dziwna sprawa.po 22h wpadły mi tylko dwa...brązowy i srebrny.W dalszym ciągu nie widać na psn gry z listą trophy więc nie ma jak sprawdzić co z czym się je:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiłem o co biega z tym błędem z synchronizacją, bamco nie dodało tego na serwery sony, powinni to naprawić niedługo, na japońskim id mi wszystko widać.

 

Są missable trophy chyba 5 lub 3 u Milli i 3 u Jude'a coś w ten deseń.

 

Ja po 17h mam 3 trofiki i czyli 4%, mało jak na bamco :P

 

Co do combosów to podstawa to mieć sporo AC, plus jak robisz ataki łączone i masz możliwość przedłużyć to zmieniać postacie z którymi jesteś zlinkowany, nie można dwóch ataków łączonych takich samych zrobić więc musisz na przemian coraz to inne ładować w przeciwnika.

 

Co do fabuły to nadal się wlecze, ale dolazłem w nocy do fabularnego bossa, co mi dupsko skopał z 4 razy i nawet mu połowy energii nie zabrałem. (albo taki szmaciarz ze mnie i nie potrafię grać :P )  Dobra to było chyba zmęczenie materiału, bo dziś chciałem spróbować i padł w 4 minutki.

 

 

23h za mną i zrobiło się fajnie, fabuła ruszyła i jak na razie jest coraz lepiej, przede mną jeszcze sporo gry, gdyż dużo miejsc z mapy jeszcze mam do odkrycia. (z tymi 25h fabuły to był chyba jakiś wał)

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem do Moderate. Nie ogarniam tego systemu walki. Mialem z 10 podejść do walki z motylem - Nameless Anomaly. Poza tym, czlowiek ktory wymyślił Teepo na zawsze powinien odejsc z branzy gier...

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam problem na hardzie. Zatrzymałem się na bossie Deadwood (zapomniałem jak się nazywa). Nie ogarniam tego systemu walki. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym linkowaniem skilli? I jak robić combo aby nabić jak największy wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z Nameless Anomaly sporo mnie nauczyła. Teraz wiem jak działają poszczególne arty innych postaci. Uświadomiłem sobie też, że muszę się nauczyć grać każdym. Nie wiem jak się przedłuża chain link, trzeba wbić odpowiedniego arta z tego co pamiętam, ale tutorial jakoś średnio to wyjaśnił. Nie czuję tez przeskakiwania między postaciami podczas combos'ów. Jeszcze kilka trudnych walk i będzie dobrze, ale powoli się przyzwyczajam to tales'wego systemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zlinkowany z daną postacią to walisz na początku chain arta(możecie sobie sprawdzić w menusach kto z kim ma jakie ataki to dużo ułatwia niż walenie na oślep) jeśli ma

 

się możliwość kontynuowania to można to zrobić z tą samą postacią z którą jesteśmy zlinkowani ( o ile masz innego łączonego chain arta z nią, ten sam ma spore opóźnienie i się nie

 

opłaca używać) lub szybko krzyżakiem zlinkować z inną i ciągnąc dalej combosa i tak do wyczerpania AC, lub TP.(mi się udało góra pięć ataków łączonych wykonać jak na razie)

 

Anomaly to pikuś w porównaniu z późniejszymi, niestety w tym tytule Hard jest najłatwiejszy ze wszystkich dotychczasowych Talesów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można efektywnie wykorzystać skille współdzielone przez połączone ze sobą postacie (chodzi mi o te z zieloną ikonką obok nazwy np. stamina)? Nie bardzo widzę sens w tym. Mają jakiś wpływ na reszte ekipy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×