Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi Ci przypadkiem o support? Np: jak jesteś zlinkowany z Leią, to jej support to kradzenie przedmiotów od wrogów, u każdej postaci masz inny co jest opisane, więc możesz sobie sprawdzić kto czego używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do linkowania warto byście sprawdzali poprzez R1 każdego wroga,w prawym rogu wyświetla się idealny partner do walki...

P.S Strife ile godzin,wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32h i jest coraz lepiej z każdą godziną, dla niektórych mobków jestem na strzała, fabuła ruszyła i zrobiło się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi Ci przypadkiem o support? Np: jak jesteś zlinkowany z Leią, to jej support to kradzenie przedmiotów od wrogów, u każdej postaci masz inny co jest opisane, więc możesz sobie sprawdzić kto czego używa.

Nie chodzi mi o to. Miałem na myśli skille typu stamina, spirit itp (te które się za SP ustawia). Niektóre mają możliwość łączenia (ta zielona ikonka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka nie zrozumialem, jeśli jesteś zlinkowany z postacią to ta postać dostaje te parametry, np: masz water guard to postać z którą jesteś zlinkowany też automatycznie ma water guard'a jesli masz dex  by 5% i druga postać ma dex by 5% to się sumuje i macie dex by 10% przy zlinkowaniu.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo wyjaśnia. Jak najlepiej to wykorzystywać?

I jeszcze kolejne pytanie. :-) Czy blokowanie w ToX ma w ogóle jakiś sens?

Edytowane przez Tokk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na easy nie ma, na hardzie ma i to dużo, przy późniejszych boss'ach parę razy mi tyłek uratowało tak samo jak i side stepy.

Przy blokowaniu 50% mniej damege'u dostajesz a jak zablokujesz w ostatniej chwili to 90% mniej po ustawieniu odpowiednich skilli.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to miła odmiana w porównaniu do ffxiii, gdzie walki polegały na klepaniu X.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem jaki mam z wyższymi poziomami trudności w ToX to brak jakiegokolwiek systemu wynagradzania gracza za większy wysiłek. Żadnego bonusowego expa ani hajsu. Tylko satysfakcja. Generalnie dla żółtodziobów to chyba nie jest aż tak śmiesznie prosta gra, ja się na Moderate czasami muszę spiąć, szczególnie przy mobach, które mają skłonności do juggle'owania moich postaci. No zobaczymy jak będzie później. Za szybko to wszystko się dla mnie dzieje, żeby w normalnych walkach blokować i robić uniki, może przy walkach z bossami, gdzie będzie tylko  jeden przeciwnik jakoś to ogarnę. W ogóle po 12h jest dużo lepiej i trochę dramatycznie się przez chwilę zrobiło, więc jestem ogólnie mocno zadowolony. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabeq ToGf ma bardzo podobny system;) I paluchy trzeba dobrze wyćwiczyć.

A już się martwiłem...

Mnie ToX wciągnął na maxa ale ToGf jednak troszkę lepszy ,głównie ze względu na bohaterów.

Zobaczymy jak będzie dalej ,narazie 15h.

P.S Grabeq dobry avatar-chociaż osobiście Teepo mi podszedł;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Avatar ma zajebisty, ale Teepo też mi podszedł i to nawet bardzo.

 

U mnie Struggler jest odwrotnie, tutaj mi bohaterowie bardziej pasują, ale tylko minimalnie(Sophie), później robi się naprawdę nieźle.

 

Największym minusem tego Tales'a jest ślamazarnie rozwijająca się fabuła, plus nie ma gotowania, a to mnie cholernie zabolało, jak mogli nie dać gotowania :( , no i upgrade sklepów, nie bardzo mi się podoba że w każdym sklepie można kupić te same bronie, wolałbym żeby każda miejscówka miała swój własny ekwipunek( i tak przez R3 można się w każdej chwili przenieść gdzie się chce) co do reszty to nie mam najmniejszych zarzutów, stary dobry Tales.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strife system shoppingu też nie bardzo mi podszedł,wolałbym by wraz z fabułą i nowymi lokacjami była możliwość kupowania nowych lepszych broni,acc,armo,itemy.

Co do gotowania też masz rację.

Sophie bardzo mi się podobała ,Lambda i Asbel też ,wydaje mi się że tutaj TOX nie da rady...

Skity za to są lepsze w Toxie;D w szczególności Alvin z Judem dają radę.

Czekam na rozwój akcji,16 h i jestem tuż przed motylem.Podbiję z 2-3 lv i ruszam na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dużo wam sie podoba fanboye serii :p ... już kończę dragons crown (to dopiero petarda grywalnosciowa) i zabieram sie za toxe nawet kupilem milli niczym "prawdziwy zwyrol i pedofil co lubi gejowe gry dla przyglupow" strój pokojowki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strój pokojówki w grach to podstawa ;d a ma kocie uszka ?XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacząłem na normalu ale chyba muszę zwiększyć poziom bo jako że jestem strasznym grinderem i farmerem to już w 2 chapterze miałem 50 lvl postaci i 70 lvl sklepów. Obecnie jestem w chapterze 3 (mam juz ponad 60h gry) i jedyne co było mnie w stanie zabić to Devil Beasty i Gentlegnome jak zaczynałem na nich expić. Co do strojów to pokojówkę kupie chyba tlyko Lei a tak to czekam na school uniformy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są królicze uszka, pieskie ogonki i pieskie mordki, reszty zwierzecej przebieranki jeszcze nie odkryłem, ale postacie ryją beret w tych przebrankach, Jude w kucykach wygląda pięknie :P hehe

 

Darkman, a Struggler się martwił że po 25h zobaczy napisy końcowe.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ps3trophies to cała platyna zajmuje 60 godzin (w tym 2 przejścia gry jako Jude i jako Milla) ale mówię, że ja gram dość specyficznie - musze zwiedzić każdy milimetr mapy, porozmawiać z każdym npc z którym się da, co chwile wracam do każdego miasta żeby sprawdzić czy nie pojawiły się jakieś subeventy a jak znajde dobre miejsce do expienia czy farmienia przedmiotów to siedze tam dosyć długo. Ostatnio znalazłem gdzie można wykraść mats do leveleowania sklepu który daje 2200 punktów to okradałem te moby tak długo aż miałem ich 99 (niestety to ta ostatnia kategoria która nigdy nie występuje jako bonusowa z mnożnikiem 2/3x :sad:). Do mojego czasu gry lepiej się więc nie odnosić bo jak już pisałem mam ponad 60h a jestem dopiero po akcji na (to nie jest w sumie spoiler ale na wszelki wypadek schowam)

bagnach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej grze jest czas na myślenie podczas walki (strategia, różne czary, rodzaje uderzeń)? Czy liczą się tylko umiejętności zręcznościowe?

 

 już kończę dragons crown (to dopiero petarda grywalnosciowa)

 

Grałeś w Muramasę? Da się te gry jakoś porównać? Muramasa mnie mocno wciągnęła i zastanawiam się nad Dragons Crown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już teraz cała trylogia atlusowa za mną... napiszę dzis w temacie o dc więcej więc zapraszam za dłuższą chwilę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ps3trophies to cała platyna zajmuje 60 godzin (w tym 2 przejścia gry jako Jude i jako Milla) ale mówię, że ja gram dość specyficznie - musze zwiedzić każdy milimetr mapy, porozmawiać z każdym npc z którym się da, co chwile wracam do każdego miasta żeby sprawdzić czy nie pojawiły się jakieś subeventy a jak znajde dobre miejsce do expienia czy farmienia przedmiotów to siedze tam dosyć długo. Ostatnio znalazłem gdzie można wykraść mats do leveleowania sklepu który daje 2200 punktów to okradałem te moby tak długo aż miałem ich 99 (niestety to ta ostatnia kategoria która nigdy nie występuje jako bonusowa z mnożnikiem 2/3x :sad:). Do mojego czasu gry lepiej się więc nie odnosić bo jak już pisałem mam ponad 60h a jestem dopiero po akcji na (to nie jest w sumie spoiler ale na wszelki wypadek schowam)

bagnach

Od jakich mobków wykradasz ten mabs,znaczy w której lokacji.I jak się kradnie w tej grze,bo tego jeszcze nie obczaiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim typom moba Gentleman (jak Gentlegnome, Gentlefreet - taki wysoki, chudy i mówi "Hello there" jak cie widzi) np w Old Vicalle Mine czy Nala Lava Tubes można to wykraść a nazywa się Dingy Puffball - aby kraść musisz być zlinkowany z Leią, ona musi być po drugiej stronie moba (nie zawsze ale w 90% przyladkow tak), najlepiej jak nie będzie nikogo za tobą wtedy on nie będzie cię bronić i musisz powalić moba (najlepiej atakuj X'em i trzymaj lewy analog w dół). Mam też lepszy spot na Xagut Floodmeadow - od Plated Boar kradniesz Eye of the Demon Beast (700p za sztuke + może być bonus 3x) a od Water Djinn dropisz Libavius Ore (1500p za sztuke + też może być bonus 3x) oraz czasami trafi się Gentleman. Działa już synchronizacja trophy szkoda że straciłem kilka jak próbowałem zrobić Rebuild database które nie udało się z początku i usunęło mi niezsynchronizowane trophy przez co mam że skończyłem chapter 2 a nie mam że skonczyłem chapter 1 hehe

Edytowane przez darkman
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark jak gram tak samo, niucham każdy kąt i liże wszystkie ściany.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam co raz mniejszą ochotę na kontynuowanie gry. I to nie przez ToX, ale przez mój TV. Niestety akurat w przypadku tego tytułu wyszły wszystkie wady krawędziowego podświetlania ekranu LED. We wszystkich rogach ma efekt kwawienia, widoczny tak wyraźnie właściwie tylko w przypadku Xilli, ciemna tła mają niebieską poświatę i zaczyna mi to cholernie przeszkadzać. Ciekawe dlaczego akurat w przypadku tej gry, aż tak się to uwidacznia. To tak jakby Xillia miała jakiś specyficzne efekty świetlne, które uwypuklają wady ekranu. 

 

Edit:

 

Wygląda jednak na to, że to gra nie lubi się z pewnymi telewizorami. U mnie problem występuje tylko w niektórych miejscówkach. 

 

http://www.gamefaqs.com/boards/616012-tales-of-xillia/66927447

 

http://www.gamefaqs.com/boards/616012-tales-of-xillia/66935996

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×