Skocz do zawartości
Mkkala

Xbox 360 Czy Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Przez miesiąc zamieniłem się z kuzynem on dał mi swojego X360 a ja mu PS3 i powiem szczerze że przez ten okres strasznie się nudziłem, a miałem dość dużo gier do ogrania. Przeszedłem tylko Gear of War 2 a i tak strasznie mnie nudził ten tytuł, nie wiem co inni widzą w tej grze tylko jadka i w kółko to samo, cześć 3 tylko zacząłem i odstawiłem. Najlepiej grało mi się w Forza 4 i w NHL12 oraz FIFE12 ... W maju z radością powitałem moją czarnulę i więcej na taką zamianę nie idę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn bawił się świetnie, x'a sprzedawać nie chce przynajmniej na razie, a o ps3 ciągle myśli, ale czeka jak wyjdą nowe gry jak The Last Of Us, czy Beyond bo te ex'y co wyszły ograł dzięki mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam dwie konsole PS3 oraz XBOX360

Co prawda Xbox jest zbanowany dlatego sluzy mi do grania offline w "kopie zapasowe" Natomiast PS3 to inna bajka tam BF3 Buzz Fifa ...

Pprownujac na szybko gre na obu sprzetach to X ma bardziej przystepnego pada lepiej trzyma sie go w dloniach. Graficznie roznic nie ma zauwazalnych. Jedynie Live jest platny i to boli (mnie niestety juz nie) bo jednak trzeba miec ta gotowe co pewien czas na gre po sieci

Osobiscie wybral bym Ps3 przemawia darmowa sieciowka cichsza praca kpnsoli i mniej problemow technicznych choc podobno nowe modele X sa malo awaryjne no i najwazniejsza sprawa wspierasz rynek gier majac Ps3 hehe

Aaaa i jeszcze plus za X na ktorym jest nasza rodzima produkcja w postaci Wiedzmina 2

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Moski_81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest też na PC.

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin jest też na PC.

niektórzy wolą pograć na konsoli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej , mój ulubiony temacik :) Nie, no żartuję. Ja miałem xboxa około 2 lata , ale po jakiejś randomowej łapance przeróbek załapałem bana , chociaż grałem na oryginałach, nie robiłem modów , nie wklejałem własnych tapetek, w zasadzie nawet filmów nie oglądałem , tylko płaciłem za golda i grałem w gry . Po użeraniu się na infolini przez ponad 2 tygodnie , gdzie ludzie odsyłali mnie do rożnych forów : najpierw do oficjalnego supportu , gdzie nigdy nei odpowiedzieli , mimo tego , że pisałem parę razy, a potem na zwykłe forum na stronie m$ , gdzie jakieś dzieciaki zaczęły trolować a la "skąd MY mamy wiedzieć, że nie masz przeróbki " lol. Stanowisko m$ było takie, że ich maszyna do wykrywania przeróbek była nieomylna :] Za takie podejście do maniaka x360 (80 000 punktów na profilu) , to ja dziękuje.

pomyślcie dwa razy jakiej firmie dajecie swoje pieniądze

Sprzedałem swoją kolekcję (bo wtedy jeszcze zbierałem gry, teraz w ramach ostrożności mam tyle w ile gram + to, co z plusa) i kupiłem czarnulkę . Zostawiając urazę na bok, dobrze się złożyło , bo obcowanie z ps3 sprawia mi o wieeele , więcej frajdy.

Pierwszy mit , to to że m$ ma lepszy online. I tak , i nie. Ma o wiele wygodniejszy interfejs zapraszania, dołączania do gry. Można rozmawiać przez head set nawet jak kolega jest w innej grze . O wiele łatwiej zobaczyć, w co kolega ostatnio grał i porównać trofea. Kłamstwem jest natomiast to, że w gry się gra lepiej, bo lepsze połączenie :rofl: Gears Of War 2 , czołowy tytuł MP swego czasu, miał takie lagi, że ludzie podczas grania sobie , więcej z tego żartowali, niż grali. W grach codziennością było łapanie disconnectów . Jak ktoś gra tylko w CoD'y itp , to niech nie mówi , że nie ma problemu, bo to są najbardziej dopieszczone tytuły. a co z resztą? No właśnie...

Drugi mit to, że gry mają, W WIDOCZNY SPOSÓB , lepszą grafikę . Może i na jakimś teście wyjdzie , że widać o jedną źdźbło trawy więcej, ale co to dla ciebie zmienia? Są oczywiście wyjątki takie jak MAFIA II. Wiele osób też zapomina , że na ps3 dużo gier ma full hd zamiast hd ready jak na x360 (np dead island) , więc jak rozdziałka jest większa , to i łatwiej zobaczyć piksele - coś za coś...

Ostatecznie masz golda , który nic ci nie daje, a bez niego nawet wiadomości do kolegi nie wyślesz (czyli de facto, daje wszystko :P) , a tu masz plusa . Chyba nie muszę tłumaczyć...

Potem promocje : nawet jak na psn się powtarzają gry w promocji, to są to właśnie okazyjne ceny, gdzie tobie się może coś opłacić , a nie 10 % zniżki i wielkie halo, bo TRZEBA MIEĆ GOLDA, ŻEBY Z TEGO KORZYSTAĆ.... Plus , dla osób, które są zainteresowane, można na 2 się składać.

Blokada regionalna : byłem za granicą dość długo i założyłem konto , stosowne do kraju w jakim mieszkam . Po powrocie do Polski, nie mogłem ściągnąć nawet tego , za co zapłaciłem , bo blokada (nie tylko usa/eu/ja , ale dla każdego kraju europy oddzielna ) , zmienić oczywiście regionu nie można...

Czy wiedziałeś , że na x360 możesz mieć swoje konto aktywne tylko na jednej konsoli , a łączyć z konsolą możesz raz na pół roku , ale ok 10 w ogóle ?

No i oczywiście ex'y na ps3: co chwila jakaś hs kolekcja, albo prawdziwa gra . A m$ ma tylko halo , forze i gearsy , bo fable już dawno się stoczył .

Wszyscy , którzy mają kinecta , wiedzą że jestem bardzo mało gier , które w ogóle go dobrze czytają, większość gier , robi , co chce i tylko wnerwia.

Pozdro :banana:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TW_DoomMachine_ Przyznam, że większość mitów jakie obaliłeś, obaliłeś trafnie. Osobiście zgadzam się prawie ze wszystkim co napisałeś. No może ban, który dostałeś to twoja wina niestety.

Natomiast ja mam jak i czarnule tak i klocka więc wiem jak to jest w praktyce jak się ma kilka konsol w domu. Generalnie podział mojego czasu to 80% PS3 i 20% Xbox360. Wynika to głównie z faktu, iż exy na PS3 przechodzę kilka razy i wracam do nich bo naprawdę warto. I tak czas leci!. Oczywiście gry takie jak Gearsy, Halo, Forza też mają swój urok jednak grając w niech brakuje mi swego rodzaju "magii" :) jaka się pojawia w momencie grania na PS3. Nie pytajcie mnie co to jest bo sam nie wiem, najzwyczajniej w świecie lepiej mi się gra na PS3. Kwestię GOLD/PSS zostawiam dla każdego do własnie oceny. Są to usługi jak każde inne, więc wybierasz to co dla Ciebie w danej chwili jest lepsze. Grafika no cóż, przyznam, że ja w 99% nie widzę różnicy, a czasem wręcz przeciwnie na PS3 grafika bardziej zmierza w kierunku fotorealizmu co mnie w tym przypadku bardzo odpowiada. W szczególności przy odpowiedniej kalibracji TV, ps3 wypada lepiej. Jeżeli chodzi natomiast o Move/Kinect - no cóż miałem oba gadżety... i sprzedałem.

Edytowane przez ps3seth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłamstwem jest natomiast to, że w gry się gra lepiej, bo lepsze połączenie :rofl: Gears Of War 2 , czołowy tytuł MP swego czasu, miał takie lagi, że ludzie podczas grania sobie , więcej z tego żartowali, niż grali. W grach codziennością było łapanie disconnectów . Jak ktoś gra tylko w CoD'y itp , to niech nie mówi , że nie ma problemu, bo to są najbardziej dopieszczone tytuły. a co z resztą? No właśnie...

To akurat wina kodu sieciowego GoW2 który jest fatalny.

Czy grafika jest lepsza w Xie czy PS3 to akurat zależy od tytułu. AC1 ma wyraźnie gorszą grafikę na PS3, Just Cause 2 mniejsza rozdzielczość i wyraźny AA. Z kolei Deus Ex i Dead Island raczej lepiej wyglądają na PS3. Na pewno lepiej działa Borderlands na PS3. Nie ma takich spadków animacji i lagów po sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X ma lepsze serwery i tyle i to jest fakt. W BC2 i B3 lepiej się gra na x360.Ale co z tego gold się skończył i nie przedłużam bo ok 100 znajomych gra na ps3 a na xsie paru. Trudno M249 i 30 kul na klatę lub G3 ifull magazynek bo nigdy na ps3 nie jestem pewien czy gościu pada czy nie. Po graniu na xsie szybciej puszczam spust i zdziwko,dalej klient stoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 6 lat byłem użytkowniem X-boxa 360 najpierw był falcon potem elite a n końcu slim. Konsole sprzedałem i od 4 dni jestem posiadaczem ps3. Puki co mam problem z ogarnięciem tej konsoli ale to pewnie dlatego że byłem przyzwyczajony do X-boxa. Podoba mi sie to że na PS3 nie trzeba płacić za neta ale znowu nie wiem gdzie można pobrać jakieś gierki z neta coś jak XBL w X-boxie. I przy okazji pytanie gdzie można sprawdzić ile jeszcze jest wolnego miejsca na dysku i zawartość dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji pytanie gdzie można sprawdzić ile jeszcze jest wolnego miejsca na dysku i zawartość dysku?

Zakładka Ustawienia---> Ustawienia Systemu ---> Informacje o Systemie

Zawartość to nie bardzo rozumiem co dokładnie masz na myśli, gołym okiem widać co masz w poszczególnych podkategoriach... :happy:

Gry pobierasz z PlayStation Store, opcjonalnie możesz wykupić PS+, bardzo korzystna oferta.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie można pobrać jakieś gierki z neta coś jak XBL w X-boxie. I przy okazji pytanie gdzie można sprawdzić ile jeszcze jest wolnego miejsca na dysku i zawartość dysku?

Gierki możesz pobrać z Playstation Store, wolne GB sprawdzisz w ustawienia systemu->informacje o systemie ale jakiejś listy z zawartością dysku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodziło mi o liste z zawartością dysku bo w X360 coś takiego było jak już nie grałem w poszczególną gre to ją usuwałem i miałem więcej miejsca a ps3 tak sie nie da? Ale jak wchodze w PS store to nie moge tam znaleść takich gier

Edytowane przez Sycho Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, instrukcja nie gryzie... :happy:

Chodzi Ci o dane zainstalowanej gry? (Jednak nie każda gra wymaga instalacji na dysku)

Zakładka Gra ----> Narzędzia Danych Gier, następnie :triangle:----> Usuń oraz zatwierdzasz :x: (W tym katalogu, mogą również znajdować się pobrane uprzednio uaktualnienia dla danego tytułu)

O jakie gry z PSStore chodzi konkretnie? (Przy okazji, załóż sobie dodatkowe konto na amerykańskim PSStore)

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Nie mam konkretnej gry bo nie wiem co tam mają ciekawego ale poszukam jeszcze dokładnie. A po co mam zakładać konto na amerykańskim PSStore?

Edytowane przez Sycho Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe dema, filmiki, tematy chociażby, często niedostępne w europejskim Store (bywa jednak też odwrotnie). Aktualizacja jest dzień wcześniej niż w Europie (we wtorki), co się przydaje dla niecierpliwych :)

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodziło mi o liste z zawartością dysku bo w X360 coś takiego było jak już nie grałem w poszczególną gre to ją usuwałem i miałem więcej miejsca a ps3 tak sie nie da? Ale jak wchodze w PS store to nie moge tam znaleść takich gier

Jak chcesz usunąć grę którą już ograłeś to wchodzisz do zakładki Gra i stamtąd ją usuwasz, opcje masz pod trójkątem. Jak chcesz usunąć jakiś filmik to w zakładce Wideo itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem PS3 i sprzedałem po miesiącu użytkownia, TRAGEDIA. -.- Od padów po 3 godzinach gry w Black Ops'a miałem mokre ręcę i bolały mnie kciuki. Interfejs PS3 tragiczny, musiałem długo szukać potrzebnych mi rzeczy. PSN jest o dziwo dobry, lecz czasami były lagi czy cuś. Urzekły mnie ex'y (przeszedłem GoW 3 częsci i LBP) ale reszta to porażka.I Move, badziewie, zepsuł mi się kontroler do move i musiałem odsyłać na gwarancję. Blu-ray w mojej "czarnulce" był nadgorliwie głośny i to mnie wkurzało, gry taki jak BF3 wyglądał tragicznie na PS3. (Na xboxie, którego teraz posiadam wygląda o 20-30% lepiej).

Kupiłem xbox'a na początek wakacji i był o wiele lepszy od PS3. KUPIŁEM SLIMA ZA 700 ZŁ Z KINECTEM I 2 PADAMI !!!!!! -.- A PS3 kupiłem za 1250 zł + 2 move i 1 gra (Black Ops) Slim.. Xbox live cudowny ! Okazało się, że w moim mieście dużo osób ma x'a i siedziemy po 4 osoby na part, jeden gra w BF3, drugi w Black Opsa, a trzeczy w Minecraft. BOSKO ! I te pady, po 6 godzinnej nocnej nawalnki w Black Ops'a dłonie nie były spocone i mnie nie bolały tak mocno jak na PS3. I kinect jest cudowny, dla moich 2 młdoszych braci sięmocno spodobał.

Jak widać DORADZILIŚCIE mi o wiele zły wybór i PS3 sprzedałem za 1100 zł a X'a z kinectem slim i 3 mc golda kupiłem za 700 zł i dokupiłem 5 gier : Borderlands, Black Ops, Max Payne 3 i DC i BF3 z online passem. Każdy ma swoje gusta i guściki i X360 okazał się o wiele lepszy MOIM ZDANIEM od x'a. ;)

Peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem i jedno i drugie i w graniu nie widzę żadnej różnicy. ceny gier takie same, tyle że na boxie płatna gra online... a pad? jestem przyzwyczajony do pada od plejki ale jak gram u kolegi na X to nie robi mi prawie żadnej różnicy. wszędzie znajdą się zwolennicy jednej albo drugiej konsoli. Plusem X jest większa kompatybilność z Windowsem z oczywistych względów i moim zdaniem wygodniejsze menu. Minusem jest podobno dużo większa awaryjność, i pad na baterie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PS3 ,na Xbox360 grałem kilka razy. Sam planuję kupić konsolę microsoftu do grania na piratach ,to jedyne co przyciąga mnie do tej konsoli. Nie pracuję jeszcze ,więc oszczędzenie 200zł na premierze to dla mnie dużo. A żeby nie wyłapać bana ,po prostu nigdy w życiu nie podepnę jej do internetu (dla pewności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam PS3 ,na Xbox360 grałem kilka razy. Sam planuję kupić konsolę microsoftu do grania na piratach ,to jedyne co przyciąga mnie do tej konsoli. Nie pracuję jeszcze ,więc oszczędzenie 200zł na premierze to dla mnie dużo. A żeby nie wyłapać bana ,po prostu nigdy w życiu nie podepnę jej do internetu (dla pewności).

Jak dalej będziesz taki sprytny to w przyszłości będzie Cie stać na "oszczędzenie" tych 200zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem xboxa 360 przez trzy lata. Kupiłem go, bo był wyraźnie tańszy od PS3 (wtedy). Ten okres wspominam bardzo dobrze. Serie Gears of War, Forza, Halo, Wiedźmin... Na dodatek ten cudowny pad, który po prostu kładzie na łopatki DS od Sony. Kontroler xboksowy jest duży, ma idealne rozstawienie analogówi bardzo dobre triggery. Moim zdaniem pad to najważniejszy argument konsoli od MS. Warto też wspomnieć o dobrym menu, xbox live oraz integracji z PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×