Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

(...) bo konsola nie obsługuje połączeń PPPoE.(...)

A to dziwne bo ja mam podpięte właśnie w ten sposób i wyskakuje NAT1

Każda inna metoda podłączenia wywalała NAT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne bo ja mam podpięte właśnie w ten sposób i wyskakuje NAT1

Każda inna metoda podłączenia wywalała NAT3

 

Tak, to znaczy jak? 

Podajesz na konsoli dane PPPoE login/hasło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Dane z umowy z operatorem... Netia

Ich router tg589vn nie ma opcji DMZ, choć wcześniejszy model miał.

Nawet na infolinii nie potrafili zrozumieć co to jest NAT i DMZ.

Standardowa metoda podłączenia PS3 kończyła się na NAT3.

Dopiero PPPoE załatwiło sprawę... ale do tego musiałem dojść sam, w sumie przez przypadek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mój błąd.

Przepraszam.

Dobrze wiedzieć że PS3 wspiera PPPoE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Dane z umowy z operatorem... Netia

Ich router tg589vn nie ma opcji DMZ, choć wcześniejszy model miał.

Nawet na infolinii nie potrafili zrozumieć co to jest NAT i DMZ.

Standardowa metoda podłączenia PS3 kończyła się na NAT3.

Dopiero PPPoE załatwiło sprawę... ale do tego musiałem dojść sam, w sumie przez przypadek...

Nie bardzo rozumie.

Z gniazdka w scianie idzie ci kabel rj11 do routera tg589vn, a z niego do konsoli kabel rj45. Dopiero w konsoli wpisujesz login i haslo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza...

 

Nawet lapka tak podpiąłem i teraz wszystkie torrenty i inne P2P idą na max obrotach ...

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumie.

Z gniazdka w scianie idzie ci kabel rj11 do routera tg589vn, a z niego do konsoli kabel rj45. Dopiero w konsoli wpisujesz login i haslo?

 

Wszystko się zgadza.

Na początku jak to mamy w zwyczaju chciałem wyszydzić kolegów ale wystarczył szybki search w google i znalazłem :D

Też się zdziwiłem, ale rzeczywiście PS3 obsługuje PPPoE.

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connectadvance.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ze podczas udostępniania internetu Orange poprzez WiFi test połączenia wykazuje niepowodzenia na wpisie do PSN. Kupiłem z ciekawości kartę plusa z internetem i tutaj test przeszedł bez problemu. Zaciekawiło mnie to że gdy wydałem kartę plusa I Włożyłem Orange nie wyłączając w tym czasie konsoli udostepnilem WiFi z Orange i przeszło również bez problemu. Po włączeniu konsoli musiałem znowu włożyć kartę plusa i później Orange. Czy może być na to jakieś sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Na początku jak to mamy w zwyczaju chciałem wyszydzić kolegów ale wystarczył szybki search w google i znalazłem :biggrin:

Też się zdziwiłem, ale rzeczywiście PS3 obsługuje PPPoE.

http://manuals.playstation.net/document/pl/ps3/current/settings/connectadvance.html

Ajj... SephiroT  miałem Cię za "wyrocznię"  co do setupu neta w PS3 ... a tu się okazuje, że podstaw nie czaisz ... ? ocb ?

Toć to jest czarno na białym - a raczej biało na czarnym w XMB .. ????

Od ponad roku mam tak PS3 ustawione...czyli jakiś miesiąc od podpisania umowy...( bo zawsze robiłem na auto z przyzwyczajenia z poprzednim operatorem )

Sorry ale ... ne rozume .... taki laik jak ja zakumał "przez przypadek" .... (informatyka na poziomie "średnim"...nie wysokim bo wtedy by mnie tu nie było :P ... a może....?)

Reszta we własnym zakresie... bo ... wiadomo ... wszystkiego nam nie powiedzą... afery,banki, konta itp...

Oczywiście się nie czepiam... każdy ma prawo się pomylić.... albo ... czegoś nie czaić...

Edytowane przez INO1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz - pomyliłem się. Nie sprawdziłem dokładnie tylko założyłem. To było na tyle abstrakcyjne, że nie przyszłoby mi w życiu do głowy nawet że ktoś będzie próbował PPPoE puścić przez PS3 ...a tym bardziej że konsola będzie bezpośrednio PPPoE obsługiwała. Nadal jest to dla mnie totalną abstrakcją. :D

Jak widać nikt nie jest idealny. Ja w odróżnieniu od części forumowiczów jak ktos daje kontr argumenty nie idę w zaparte tylko potrafię to sprawdzić i przeprosić jak widzę że coś spierniczę :D

Czasem (jak widać) mi się zdarzy czegoś nie dopatrzeć przez ignorancję i się na tym przejechać ;)

 

A odpowiedź na twoje pytanie jest proste. PPPoE oraz wszelkich łącz aDSL lub czegokolwiek związanego z TPSA/Orange unikam jak ognia. Jeżeli bym miał Orange to wiedziałbym o połączeniu PS3 z Orange dosłownie wszystko a jak bym czegoś nie wiedział to przetestował na sobie ;) UPC mnie rozwydrzyło.

W rezultacie lecąc na połączonych 2 routerach z Wi-Fi z radio 5ghz 40mhz (90mb/s na PC po Wi-Fi) i 2.4Ghz 20mhz i wszelakiej dziwnej konfiguracji DLNA, urządzeń na Androidzie, PC, Vita, PS3 i PS4 z DSL wyłożyłem się na aDSL i bezpośredniej obsłudze PPPoE.

 

...nadal uważam że PPPoE na konsoli o ile chcemy używać internetu do czegoś więcej niż tylko PS3 jest bardzo "od siekiery", ale jeżeli działa i nie mamy kasy lub nie chcemy routera to jest to rozwiązanie dobre jak każde inne.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)...nadal uważam że PPPoE na konsoli o ile chcemy używać internetu do czegoś więcej niż tylko PS3 jest bardzo "od siekiery", ale jeżeli działa i nie mamy kasy lub nie chcemy routera to jest to rozwiązanie dobre jak każde inne.(...)

Mi wystarczy... nie wywala mnie z żadnej gry, mam NAT1...  mogę hostować każdą grę .... nikogo wtedy nie wywali z mojego pokoju i "widzę" każdego w pokoju...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma router D-link GO-RT-N150 dostawca internetu to firma voltronik internet po  kablu z klatki schodowej na roterze działa pc i telefon komórkowy xperia  z co ma zrobić żeby w ps3 działał internet (z góry przepraszam za wszelki błędy ) proszę rzetelną odpowiedz jest zielony w ps3

 

własnie ze tak robie jak piszesz ze najpierw USTAWIENIA>Ustawienia sieci  i wybieram wifi
\wyszukuje moja siec wpisuje poprawne SSID oraz poprawne klucz WPAdaje auto na adres ip  ,nie ustwiam hosta ,DNS auto,proxy daje nie uzywam ,UPnP daje wyłącz  i przy teście wyskakuje mi że upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP jaki moze byc powód tego
prosze o porade czy popełniam gdzieś błąd

na podpietym telefonie przez przenosny hotspot wifi wifi w konsoli działa

na takich ustawieniach sieci jak powyżej napisałem
przy prubie podpiecia na recznym wprowadzeni (IP,maski sieci,bramce i dns) test połonczenia konczy sie komunikatem wystopił bład połączenia (8913013D) pomocy

Próba przy metodzie wprowadzania łatwe i postępowania wedle poleceń na ekranie kończy  się na wpisaniu klucza WPA i wyskakuje błąd (8013013D) a ta sama metoda czyli łatwo tylko z brakiem klucza WPA daje rezultat taki ze wyskakuje komunikat (upłyną  dozwolony czas próby uzyskania adresu IP jeszcze raz proszę o POMOC z góry dziękuje
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma problem z podpięcie do sieci konsoli wzaden sposób nie da rady albo bład(8013013D) albo upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP prosz o pomoc 9z góry przepraszam o chrakter postu pisze na telefonie w autobusie xperia z)


sorry pomyłka nie czytac tego krutkiego postu problem to tyczy tego samego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam ma router D-link GO-RT-N150 dostawca internetu to firma voltronik internet po  kablu z klatki schodowej na roterze działa pc i telefon komórkowy xperia  z co ma zrobić żeby w ps3 działał internet (z góry przepraszam za wszelki błędy ) proszę rzetelną odpowiedz jest zielony w ps3

 

własnie ze tak robie jak piszesz ze najpierw USTAWIENIA>Ustawienia sieci  i wybieram wifi
\wyszukuje moja siec wpisuje poprawne SSID oraz poprawne klucz WPAdaje auto na adres ip  ,nie ustwiam hosta ,DNS auto,proxy daje nie uzywam ,UPnP daje wyłącz  i przy teście wyskakuje mi że upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP jaki moze byc powód tego
prosze o porade czy popełniam gdzieś błąd

na podpietym telefonie przez przenosny hotspot wifi wifi w konsoli działa

na takich ustawieniach sieci jak powyżej napisałem
przy prubie podpiecia na recznym wprowadzeni (IP,maski sieci,bramce i dns) test połonczenia konczy sie komunikatem wystopił bład połączenia (8913013D) pomocy

Próba przy metodzie wprowadzania łatwe i postępowania wedle poleceń na ekranie kończy  się na wpisaniu klucza WPA i wyskakuje błąd (8013013D) a ta sama metoda czyli łatwo tylko z brakiem klucza WPA daje rezultat taki ze wyskakuje komunikat (upłyną  dozwolony czas próby uzyskania adresu IP jeszcze raz proszę o POMOC z góry dziękuje
 

 

 

 

ma problem z podpięcie do sieci konsoli wzaden sposób nie da rady albo bład(8013013D) albo upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP prosz o pomoc 9z góry przepraszam o chrakter postu pisze na telefonie w autobusie xperia z)

sorry pomyłka nie czytac tego krutkiego postu problem to tyczy tego samego

 

- Niektóre PS3 maja problem z WiFi bez hasła. (zaraz mnie ktoś pojedzie za ten tekst ale taka jest prawda).

- Próbowałeś zmieniać hasło?

- Próbowałeś zmieniać typ hasła?

- Na pewno poprawnie wpisujesz hasło (duże/małe litery maja znaczenie)?

- Jak daleko konsola jest od routera i czy po drodze są jakieś ściany/sufity?

- Voltronik nie daje żadnych ograniczeń co do ilości urządzeń podpiętych do wi fi ?

- Próbowałeś podpinać konsole kablem?

- Najlepiej by było przepatrzeć ustawienia routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przez kabel i nic ,próbowałem na zmieninym haśłe ,nie wiem jak zmienić rodzaj hasła z tym pozesz mi wytłumaczyć router ma pod biurkiem a konsole na blacie tego biurka ,jak chcesz to jak ma ci dostarczyc te ustawiena routera


SephiroT skontaktujemy sie przez gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniec mojego tematu 

 

Jak już piszesz to pisz konkretniej.

...wyszło na to że kabel od konsoli jest do wymiany a po wi-fi pewnie trzeba by było pogrzebać w ustawieniach zabezpieczeń ale nie ma to sensu bo konsola jest zaraz przy routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) Mam pytanie czy access point lub karta sieciowa na usb poprawiłaby jakość sygnału w moim ps3?? Pisze mi, że mam 60 % natężenie sygnału jest to chyba bardzo słabo :(  Dodam że router stoi ok.10-15 m od mojego ps3.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta? Chyba nie. Predzej point. Sprobuj przyblizyc router i zobacz natezenie sygnalu. Moze wina routera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) Mam pytanie czy access point lub karta sieciowa na usb poprawiłaby jakość sygnału w moim ps3?? Pisze mi, że mam 60 % natężenie sygnału jest to chyba bardzo słabo :sad:  Dodam że router stoi ok.10-15 m od mojego ps3.

 

Czy to ci w czymkolwiek przeszkadza?

Zrywa ci połączenie?

Nie ściąga ci gier?

Jeżeli nie, to po co kombinujesz? ;)

10 - 15 metrów to wcale nie tak mało zwłaszcza jak po drodze jest ściana / sufit lub inne urządzenia generujące fale radiowe.

 

Karta? Chyba nie. Predzej point. Sprobuj przyblizyc router i zobacz natezenie sygnalu. Moze wina routera

...jeżeli weźmie przedłużacz USB i przybliży kartę do routera to może poprawić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jak wyzej, taka odleglosc to nie jest malo. Moze sprobowac jeszcze przestawic antenke routera w strone ps3 choc nie wiem czy to cos daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena zawsze do góry, router jak najwyżej pod sufit,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak gdy gram w fife 14 to mam lagi i przerywa co chwile połączenie. Spróbuje podlaczyc stary access point moze to cos da


Więc tak gdy gram w fife 14 to mam lagi i przerywa co chwile połączenie. Spróbuje podlaczyc stary access point moze to cos da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam problem z ps3 które zawiesza się w menu, gdy tylko próbuje wykonać czynność związaną z połączeniem z siecią tzn. próbuje wejść w ustawienia sieci lub kiedy próbuje dostać się do psn (w obu przypadkach następuje nieskończenie długie ładowanie z którego nie da się wyjść i trzeba wyłączyć konsole padem). Konsole mam od ponad roku i przez cały ten czas była podpięta do sieci (przez wifi) i niebyło żadnych problemów. Konsola była dwa razy restartowana (z przycisku). Prócz tego problemu konsola działa poprawnie, gry działają ok, nie przegrzewa się itp. Co o tym sądzicie, spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem, bo szukałem w necie i na stronie producenta informacji, ale nic nie znalazłem ?

Edytowane przez Zumol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Możliwe a nawet pewne ze to pytanie padło ale znaleźć ciężko. Co może być przyczyną rozłączania z PSN . Nie jest to jakiś określony czas po prostu wywala i muszę ponownie się logować. Wiecie jak irytujące jest to przy grze online. Mam net z kablówki 75/14 ale co ciekawe przy poprzednim dostawcy miałem identyczny problem. I mam podejrzenia że wina leży po stronie konsoli. Zmieniany był też w między czasie router. W tej chwili nie mam modemu a jedynie kabel podpięty bezpośrednio pod router. Z routera przewodowo mam podłączoną konsolę. Router ma ostatnią aktualizację. Mile widziane odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×