Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Może to nie moja dyskusja, ale mam tu coś do fratera.

"mam problem z liveboxem" jest ok. 31 tys. wyników.

"mam problem routerem" i tutaj wyświetliło mi ok. 226 tys. stron, więc... yhm...

Statystycznie nie obrażając Cię to w 10% jesteś pedałem

Podaj mi definicję routera i opiosz mi funkcję LiveBox - i sprawdź pod jakimi nazwami jest on sprzedawany

Inaczej nie odpisuj

Czy mogę utworzyć sieć LAN między PC i PS3 z dostępem do internetu? Jeśli tak, to jak?

Tak poszukaj o udostępnianiu internetu - nawet kilka stron wcześniej pisałem i pomagałem

Mam model routera LINKSYS.

Produkt marki LinkSys - modelu w dalszym ciągu nie znamy - podaj coś więcej a dokładnie rzecz ujmując skad masz internet i jaki masz model

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINKSYS compact wireless-G BROADBAND ROUTER WRT 54GC VER.2.0 sieć Aster city

Dzięki Panowie za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LINKSYS compact wireless-G BROADBAND ROUTER WRT 54GC VER.2.0 sieć Aster city

Dzięki Panowie za zainteresowanie.

OK teraz WIFI czy po kablu

jeżeli po kablu to musisz zmienieć kabel na 100% jeżeli WIFI (masz oczywiście jakiś komputer w domu - bo będzie wtedy prościej)

najpierw skonfiguruj swoją sieć bzprzewodową bez żadnych zabezpieczeń i hasła oraz sprawdź czy Ci się łączy oczywiście zaznacz SSID że ma rozgłaszać

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z typem nat. Za każdym razem, gdy robię test połączenia internetowego wyskakuje mi "Nat type: failed". Ps3 mam połączone przez wi-fi (moc sygnału 80%-95%). Router: Pentagram Cerberus P 6381-2. W ustawieniach routera ps3 ustawiłem w strefie DMZ, jednak to nie pomogło. Przez to wszystko mam koszmarne problemy z graniem online. Raz zadziała, raz nie - częściej nie...

Dodatkowo w routerze ustawiłem uPnP na "enable". Tak samo w konsoli, jednak w czasie testu Plejka uparcie twierdzi, że uPnP jest niedostępne. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z typem nat. Za każdym razem, gdy robię test połączenia internetowego wyskakuje mi "Nat type: failed". Ps3 mam połączone przez wi-fi (moc sygnału 80%-95%). Router: Pentagram Cerberus P 6381-2. W ustawieniach routera ps3 ustawiłem w strefie DMZ, jednak to nie pomogło. Przez to wszystko mam koszmarne problemy z graniem online. Raz zadziała, raz nie - częściej nie...

Dodatkowo w routerze ustawiłem uPnP na "enable". Tak samo w konsoli, jednak w czasie testu Plejka uparcie twierdzi, że uPnP jest niedostępne. Proszę o pomoc.

Złość w tobie być musi - ciemna strona jest niebezpieczna, uPnP dla Ciebie zbędną rzeczą jest i mąci tylko myśli, oczyść swój umysł i przekaż siłą woli skąd źródło swej mocy masz

Domyślam się, że ustawiłeś na stałe adres IP dla PS3 no i zdradzisz nam od kogo masz internet uPnP tak naprawdę w do niczego Ci nie jest potrzebne

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jest bezprzewodowy, co do skonfigurowania to właśnie z tym mam problem. Nie ogarniam tych ustawień na stronie routera, dlatego też poprosiłem o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złość w tobie być musi - ciemna strona jest niebezpieczna, uPnP dla Ciebie zbędną rzeczą jest i mąci tylko myśli, oczyść swój umysł i przekaż siłą woli skąd źródło swej mocy masz

Domyślam się, że ustawiłeś na stałe adres IP dla PS3 no i zdradzisz nam od kogo masz internet uPnP tak naprawdę w do niczego Ci nie jest potrzebne

Pozdrawiam

Raz piszą, że pomocne, raz że nie to uPnP :P Skoro tak twierdzisz, to wyłączam, ale to nic nie zmienia niestety.

Internet to Neostrada (6 MB jeśli to ma znaczenie). Uzyskiwanie IP przez PS3 mam ustawione na automatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz piszą, że pomocne, raz że nie to uPnP :P Skoro tak twierdzisz, to wyłączam, ale to nic nie zmienia niestety.

Internet to Neostrada (6 MB jeśli to ma znaczenie). Uzyskiwanie IP przez PS3 mam ustawione na automatyczne.

No to po pierwsze ustaw w opcjach serwera by PS3 miało adres na stałe przypisany i wpisz mac address ps3 do opcji serwera DHCP oraz jeżeli to możliwe powyżej 24h czas dzierżawy.

Następnie jak to zrobisz to poprawnie zdefiniuj DMZ

czyli wg tego podręcznika http://www.pentagram.pl/content/download/5359/44983/version/2/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6381-2+PL.pdf

str 34 - Address Lease Time ustaw na 2880

domyślnie masz na 120 czyli co 120 min konsola na nowo pobiera ustawienia sieciowe czyli co 2h wywala cię z netu :pardon:

str 35 DHCP / Address Reservation tam dajesz Add NEW (np 192.168.1.101) i wpisujesz MAC adres z XMB ->Ustawienia -> Ustawienia sieci -> Lista ustawień -> MAC Adres

no i ten sam adres IP (np. 192.168.1.101) wpisujesz w DMZ czyli str 39

Natomiast uPnP działa tylko w sieci lokalnej aczkolwiek przeczytaj str 39 całą i nie włączaj forwardingu dla uPnP

i przeczytaj nt. chociażby w http://pl.wikipedia.org/wiki/UPnP a zwłaszcza na temat sieci bezprzewodowoych

Pozdrawiam

Nie ogarniam tych ustawień na stronie routera, dlatego też poprosiłem o pomoc.

To będze potrzebna bardziej interaktywna pomoc ok 20-21 powinienem być już w domu to mnie łap

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Normalnie moja konsola jest podłączona kablem do neta ale dzisiaj postanowiłem zrobić eksperyment i sprawdzić, czy może uda mi się znaleźć jakąś niezabezpieczoną sieć WiFi. Udało mi się nawet lepiej niż myślałem ale do czasu ... Fakt, że podłączyłem się do sieci z 4 krotnie szybszym internetem niż "mój domowy", bo mam transfer 260kb/s, a tu miałem 2MB/s; ale tu pojawił się problem. Postanowiłem sprawdzić jak szybko filmy na YouTube będą się ładować i tu zaczęły się problemy, konsola się zawiesiła, więc użyłem przycisku ON/OFF (tego z przodu), aby ją zresetować. Po restarcie konsola się uruchamia ale Nic w menu się nie ładuje, tzn w zakładach wszystkich oprócz Ustawienia i Sieć jest pusto; w ustawieniach mam wszystko ale jeśli wejdę np. w sieć czy dźwięk to następuje zwiecha i po ok. minucie ekran robi się czarny. Nawet resetowanie konsoli poprzez przycisk ON/OFF nic nie daje; dopiero wyjęcie wtyczki z gniazdka pomaga ale po ponownym podłączeniu i uruchomieniu konsoli pojawia się komunikat, że konsola została niepoprawnie uruchomiona i jeśli nie mogę jej uruchomić, żebym ponownie zainstalował oprogramowanie przez przytrzymanie Select i Start LUB wcisnął przycisk PS i spróbował ją uruchomić, niestety podczas próby robi się znowu menu "bez niczego" i znowu po wybraniu jakiej kolwiek opcji konsola się zawiesza i znów czarny ekran.

Myślę, że to może wina tego WiFi, bo może ktoś się kapnął, że się podłączyłem i zablokował sieć albo się włamał do PS3 ? Może to wina Firmware 3.41 ?

Co mam teraz zrobić, jeśli zainstaluje od nowa oprogramowanie to pewnie stracę save'y ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dokładnie tak jak powiedziałeś i niestety nie poskutkowało ;/ Po zmianie ustawień router włączyłem ponownie, aby załapał ustawienia i nic. Jest dokładnie tak samo jak przedtem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli głupieję - nie siciągasz może na kompie czegoś jakichś torrentów albo innych p2p

a co pokazują logi (str. 54 manuala) po tym jak Cię rozłączy na routerze - czy łącze się restartuje - czy też nie - masz to od jakiegoś czasu coś się wtedy zmieniło czy masz to od początku

jak masz kumputer to puść pinga na jakiś serwer np.:

ping -t onet.pl

i zobacz co się dzieje podczas gdy Cię wywala z netu czy ping idzie tak samo czy też go wywala i pokaż logi z routera jak Cię wywali

Pozdrawiam

edit 1)

i jaki masz modem do neostrady może wina jest po stronie modemu bo coś musi się łączyć z tą neostradą - czyli jakieś urządzonko o tym nic nie wiemy

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał stachna01 upewnij się, że dobrze skonfigurowałeś DMZ, jeśli tak z NATem nie powinno być problemu wtedy router przepuszcza cały ruch dlatego IP bez ograniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć konsoli ustawienia fabryczne i powinno być ok, wątpię żeby miało to związek z WiFi, musiałby to być jakiś bardzo duży zbieg okoliczności. Co do instalacji firmware nie stracisz save'ów chyba, że chodzi Ci o format dysku konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy router (dokładnie to modem z routerem, ale mniejsza z tym). Na starym potrafiłem przypisać konkretne IP do MACa konsoli. Tylko teraz najlepsze jest to, że nie pamiętam w której zakładce to się robiło. Coś mi świta, że w DMZ host, tylko nigdzie (czyt. w google) nie mogę znaleźć odpowiedzi. Niektóre wypowiedzi są tak pokręcone, że sam nie wiem. Więc zadaje pytanie wprost: Czy DMZ host to przypisanie konkretnego IP do MAC konsoli.

Z góry dzięki za odpowiedź

Edit: Odpaliłem stary router i zobaczyłem, co tam mam. I znalazłem magiczną zakładkę o nazwie "Addres Reservation". Żeby było śmieszniej, to w nowym modemie nie mam jej. Kiepsko jest. A Konsola ma się z nim łączyć przez Wi-fi. Tylko mnie zastanawia, czy po każdorazowym wyłączeniu konsoli adres mi się nie zmieni. a porty trzeba odblokowac ;/

Edytowane przez Stopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy.

Ps3 Mam podłączone do laptopa za pomocą kabla.

Laptop bierze neta z routera po przez wifi i go dzieli na połączenie z ps3.

Mam Nat Type 3 da się coś z tym zrobić czy po prostu mam za dużo namieszane żeby to działało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Jak większość tu obecnych mam problem ze ścisłym NAT-em. Posiadam router Linksys model wrt120N. Odwiedziłem wiele for i obejrzałem mnóstwo tutorialii na youtube, odblokowałem wskazane porty i dalej występuje problem. Pytanie moje jest następujące: czy aby przekierowanie zadziałało to czy w zakładce "setup", w polu " internet connection type " musi być przełączone na "Automatic Configuration-DHCP" ? Na tutorialach z youtube wszyscy mają właśnie tą opcję zaznaczoną. Tylko, że kiedy ja ją zaznaczę to w ogóle nie mam neta, ani na konsolach, ani kompach. Dopiero kiedy przełączę na " Static IP" wszystko wraca do normy. Net hula bez problemu, lagi i wywalenia z gry zdarzają się sporadycznie. Tylko nie mogę się dołączać do gier przez otrzymane zaproszenie, ani nikt też nie może się do mnie dołączyć kiedy ja wyślę swoje. Internet to radiówka o prędkości 2mb. Operator twierdzi, że on nie blokuje żadnych portów. Spotkał się może ktoś już z podobnym problemem? Macie może jakieś porady, sugestie, albo gotowe rozwiązanie?:biggrin: Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich. Jak większość tu obecnych mam problem ze ścisłym NAT-em. Posiadam router Linksys model wrt120N. Odwiedziłem wiele for i obejrzałem mnóstwo tutorialii na youtube, odblokowałem wskazane porty i dalej występuje problem. Pytanie moje jest następujące: czy aby przekierowanie zadziałało to czy w zakładce "setup", w polu " internet connection type " musi być przełączone na "Automatic Configuration-DHCP" ? Na tutorialach z youtube wszyscy mają właśnie tą opcję zaznaczoną. Tylko, że kiedy ja ją zaznaczę to w ogóle nie mam neta, ani na konsolach, ani kompach. Dopiero kiedy przełączę na " Static IP" wszystko wraca do normy. Net hula bez problemu, lagi i wywalenia z gry zdarzają się sporadycznie. Tylko nie mogę się dołączać do gier przez otrzymane zaproszenie, ani nikt też nie może się do mnie dołączyć kiedy ja wyślę swoje. Internet to radiówka o prędkości 2mb. Operator twierdzi, że on nie blokuje żadnych portów. Spotkał się może ktoś już z podobnym problemem? Macie może jakieś porady, sugestie, albo gotowe rozwiązanie?:biggrin: Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zostaw Static IP. NIe wiem jakiego masz dostawcę, ale zostaw. Skoro działa, tzn, że tak ma być. Przypisałeś konkretny IP do adresu MAC konsoli? Jeżeli wszystko to zorbiłeś, to cię pocieszę. Miałem to samo. Jak to rozwiązałem? Ano drastycznie. Zamieniłem modem z routerem, na modem z wbudowanym routerem. Poprawa od razu. Możliwe, że jest inne rozwiązanie. Ja niestety (a raczej stety, bo zyskałem sieć wi-fi) zmieniłem sprzęt i mam NAT 2 (czyli jest git).

Potrzebuje pomocy.

Ps3 Mam podłączone do laptopa za pomocą kabla.

Laptop bierze neta z routera po przez wifi i go dzieli na połączenie z ps3.

Mam Nat Type 3 da się coś z tym zrobić czy po prostu mam za dużo namieszane żeby to działało???

Mogę się mylić, ale prawdopodobnie komp jest tu zbędny. A po co ci komp do ps3, skoro masz wbudowana karte sieciową do konsoli. Czyżby znajdowała się tak daleko, że aż nie łapie sygnału i musisz po kablu ciągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeśli to nie problem to czy mógłbyś napisać z jakim routerem miałeś problem i na jaki go wymieniłeś? A tak na marginesie czy NAT type 3 ma wpływ na grę w multi Bad Company 2? Bez problemu mogę się dołączać do gier znajomych, ale jeśli oni chcą stworzyć skład przed meczem to za chiny ludowe się do nich nie przyłączę. Tak samo w druga stronę, jak ja tworze skład to nikt nie może się dołączyć. W taki np. Onslaught mode nie udało mi się jeszcze z nikim ustawić. Kolejna sprawa to Modern warfare 2. Multi śmiga bez zarzutu mimo wyświetlanego NAT type 3. Po za tym spokojnie mogę się dołączać do spec ops jak i zapraszać. Nad mienię również, że posiadam również xbox360 i tam nie zauważyłem tego problemu. Wcześniej używałem router asusa i przy multi Halo wyświetlał się komunikat o ścisłym NAT, po zmianie routera na wyżej wymieniony więcej tego komunikatu nie zauważyłem. Mogę teraz bezproblemowo dołączać do party jak i samemu je tworzyć. Przechodziłem kampanię w 3 osoby, więc teoretycznie przy NAT 3 nie powinienem mieć takiej możliwości. Dobrze to rozumiem? Jeśli nie to proszę mnie poprawić bo już naprawdę tracę kontakt z rzeczywistością przez te routery, NAT-y, porty, MAC-i :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nowy router (dokładnie to modem z routerem, ale mniejsza z tym). Na starym potrafiłem przypisać konkretne IP do MACa konsoli.

tak mniej więcej szukaj w opcjach DHCP

Laptop bierze neta z routera po przez wifi i go dzieli na połączenie z ps3.

Jak to mówią wyżej dupy nie podskoczysz - chyba że na laptopie masz linuxa - a jeśli się nie mylę to win i udostępnianie - dalej nie ma co się rozpisywać

....czy w zakładce "setup", w polu " internet connection type " musi być przełączone na "Automatic Configuration-DHCP" ? Na tutorialach z youtube wszyscy mają właśnie tą opcję zaznaczoną....

Na kamieniu było napisane ch... usiadla kobieta i złapała wilka..... zna ktoś ten humor :)

Musisz się skonfigurować pod dostawcę a nie to co jest na red... youtube

Jak już Ci wszystko działa to dopiero dajesz port forwarding i ustawiasz - jak działa Ci łącze do internetu to już go nie ruszaj zajmij się następnymi rzeczami a nie szukaj dziury w działającej rzeczy - jak chcesz wiedzieć które porty to służę ale jutro model i typ routera mile wskazane

Edit 1)

Nie jutro a już dziś po południu (wersje routerów dosyć często się rożnią - aczkolwik konfiguracja na 99,9% ta sama tylko ten 0,1% nie daje mi spokoju)

Jak ktos czuje się obrażony to trudno

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego humoru to nie znałem :biggrin:. Router to linksys model WRT120N. Porty które odblokowałem to TCP: 80, 443, 5223, oraz UDP: 3478, 3479, 3658. Wziąłem je z manuala na ps3. Dzięki za zainteresowanie sprawą :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej długiej wypowiedzi nie przeczytałem szczegółowo, tylko przeleciałem (ale wiem o co chodzi). NAT 3 może mieć wpływ na rozgrywkę. Miałem to samo z zaproszeniami, trochę w innej formie. Nie mogłem dołączyć do kogoś, jeżeli skład istniał w menu (jeszcze przed rozpoczęciem gry). To samo w drugą stronę, nikt nie mógł do mnie wbić zanim rozpocząłem grę, a skład był utworzony. Router to TP-Link (stary). Dziś mam Toshibę (router-modem) i bez ustawiania (bez przekierowywania portów itp.) mam NAT2. Toshibę dostałem od UPC. NAT3 może różne problemy wywoływać. Jak pisałem, u mnie BC2 trochę dołączanie szwankowało, a w Red dead nie mogłem grać na multi (już mogę). Podobno niektórym Nat 3 nic nie robi, a niektórym uniemożliwia rozgrywkę. Ja przez pół roku grałem na Nat 3. Dopiero zmiana sprzętu zmieniła sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna posiadam PS3. Chcę kupić router, ponieważ się na tym nie znam, to proszę Was o pomoc.

Internet w Chello. Potrzebuję jakiś dobry i niedrogi bezprzewodowy router.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WRT120N. Porty które odblokowałem to TCP: 80, 443, 5223, oraz UDP: 3478, 3479, 3658.

Prawie dobrze

wedłu tego manuala str 19 Applications and Gaming > Port Range Forwarding i sprawdź różnicę jeszcze tutaj właśnie ten zakres dajesz w range 10070-10080

Internet w Chello. Potrzebuję jakiś dobry i niedrogi bezprzewodowy router.

http://allegro.pl/it..._linux_upc.html

http://allegro.pl/it..._upc_aster.html

No dobra - nie chcę nic mówić lub też po prostu http://allegro.pl/li..._view=1&order=p

trochę inwencji wpisanie allegro.pl i 3 słów "router wifi chello" i zaznaczenie opcji szukaj w opisach - nie róbcie z siebie aaaaaaa już nic

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moj problem wyglada nastepujaco; Na playu zawsze mialem neta ale niestety poprzez kabel z tego wzgledu ze niegdy nie udalo mi sie ustawic WIFI zeby dzialalo na laptopie jak i ps3. Jakis czas temu kolega mojego taty przyszedl i nam wszytsko ustawil. WIFI bylo w calym domu wiec gdzie nie poszedlem z laptopem mialem neta. Wszystko bylo super bo teraz net na kazdym uzadeniu byl bez przewodowy ale do czasu. Po kilku dniach net przestal dzialac na ps3. Gdy wpisywalem haslo do neta to mi je akceptowalo, wszytsko bylo ok tylko jak probowal sie polaczyc to po 1/2min wyskakiwalo: ''the attempt to obtain the IP address timed out'' Najsmieszniejsze jest to ze net na wszystkich innych uzadzeniach dziala bez problemowo tylko ps3 ma problem z polaczeniem sie poprzez WIFI ( na kablu dziala).

Mialm ktos juz kiedys taki problem? Moze wie jak temu zaradzic? Przychodzi mi tez do glowy ze mogl mi sie po prostu wifi popsuc w ps3 ale nie jestem tego pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam swoje pytanie . Posiadam neostrade (tylko to można u mnie "założyć" ) podłączoną przez standardowy modem Sagem F@st 800 i chce podpiąć ps,a do neta. Mam już zdobyczny router wifi TP-LINK TL-WR543G . Czy będzie ktoś łaskaw powiedzieć mi jak to wszystko skonfigurować żeby było cacy ? Nie mam o tym zielonego pojęcia ,więc prosiłbym o objaśnienia krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×