Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę, odpowiedzcie na 2 pytania :).

1. Jak wprowadzić PS3 do strefy DMZ?

2. Czy do otwarcia portów w routerze potrzebne jest zew. IP?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wyrzuca mnie po każdym dołączeniu do byle jakiej gry w multi to znaczy, że mam zablokowane porty ? Jeśli tak to jak je odblokować (spodziewam się, że wcześniej jest to napisane ale nie będę przeglądać tylu stron).

Edytowane przez marol0v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli wyrzuca mnie po każdym dołączeniu do byle jakiej gry w multi to znaczy, że mam zablokowane porty ? Jeśli tak to jak je odblokować (spodziewam się, że wcześniej jest to napisane ale nie będę przeglądać tylu stron).

Wchodzisz na ta strone http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm , wybierasz router, patrzysz na reklame i ja omijasz (prawy gorny rog), znajdujesz "PS3 Red Dead Redemption" i masz opisane w bardzo latwy sposob jak odblokowac porty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem i dalej to samo. Ale to jest najgorsze, gdy sprawdzam czy są odblokowane, to pisze, że są zablokowane. Czy do odblokowania portów potrzebne jest zew. ip.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ponawiam swoje pytanie . Posiadam neostrade (tylko to można u mnie "założyć" ) podłączoną przez standardowy modem Sagem F@st 800 i chce podpiąć ps,a do neta. Mam już zdobyczny router wifi TP-LINK TL-WR543G . Czy będzie ktoś łaskaw powiedzieć mi jak to wszystko skonfigurować żeby było cacy ? Nie mam o tym zielonego pojęcia ,więc prosiłbym o objaśnienia krok po kroku.

Podłącz w ten sposób: neostrada->router>ps3 Wszystko kablem ethernet. Zobacz czy masz ci łączy z siecią na PS3. Jeżeli tak to sprawdź nat (test połączenia). Jeżeli masz NAT2 to zostaw, jest cacy. Jeżeli NAT3 to musisz wejść w system routera (przez komputer, oczywiście muszą być połączone ze sobą). Jeżeli nie wiesz jak, to wpisz w przeglądarce w pasek adresu 192.168.1.1 lub 192.168.100.1 (standartowe adresy). Login i hasło najprawdopodobniej to admin (powinno być w instrukcji). Port forwarding i wpisujesz odpowiednie porty (w sieci znajdziesz numery) dla PS3. Oczywiście musisz wpisać IP ps3 (do zobaczenia w systemie, chyba ustawienia sieci ale nie jestem pewien). I możliwe, że to już wystarczy. Zawsze możesz przypisać MAC konsoli do konkretnego IP, ale nie wiem czy masz taką opcję (poszukaj Addres Reservation).

Jeżeli coś pochrzaniłem proszę mnie poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na ta strone http://portforward.c...routerindex.htm , wybierasz router, patrzysz na reklame i ja omijasz (prawy gorny rog), znajdujesz "PS3 Red Dead Redemption" i masz opisane w bardzo latwy sposob jak odblokowac porty

Chodzi o to, że ja mam dynamiczne IP więc za każdą zmianą musiałbym wprowadzać od nowa. Więc potrzebuję wiedzieć jak dodac do DBZ bo chyba tylka ta metoda zadziała. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem , bo modem idzie do kompa przez USB więc jak to wszystko podłączyć kablem ethernet ? I wolałbym łączyć się przez wifi , gdyż musiałbym trochę kabla ciągnąć w innym przypadku ;/ w okno konfiguracji routera w przeglądarce potrafię wejść ,ale co dalej ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi odpowie wkońcu, czy do otwarcia portów jest potrzebne zewnętrzne IP? Proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi odpowie wkońcu, czy do otwarcia portów jest potrzebne zewnętrzne IP? Proszę...

aufkm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem , bo modem idzie do kompa przez USB więc jak to wszystko podłączyć kablem ethernet ? I wolałbym łączyć się przez wifi , gdyż musiałbym trochę kabla ciągnąć w innym przypadku ;/ w okno konfiguracji routera w przeglądarce potrafię wejść ,ale co dalej ?:)

a jak podłączysz modem z routerem skoro modem nie ma podłączenia z kabla RJ45 chyba że masz możliwość podłączyć kabel RJ45 z modemu

Jeśli nie to kupiłeś zły modem.

Czy do modemu idzie ci kabel telefoniczny ??

W twoim przypadku należałoby zakupić modem DSL z wbudowanym routerem i to będzie twoje rozwiązanie problemu wcześniej się pytasz czas i kase oszczędzasz pozdrawiam

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie dlatego odpisałem , bo modemu nie podłącze przez RJ45 , a co do tego ,czy kupiłem zły modem to przy neostradzie nie masz zwykle większego wyboru i jest to standardowy modem neo , sagem fast 800 jak już wcześniej pisałem . Tak do modemu idzie mi kabel telefoniczny ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież porty odblokowujesz z poziomu routera, który przy każdym nowym połączeniu będzie je miał odblokowane, co ma do tego ip?

A oczekiwanie odpowiedzi na temat portów i DMZ w temacie o RDR jest nieco hm... dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest z RDR, i to nie u mnie jedynego. No dobra, zrobiłem wszystko tak jak pisze na portforward i dalej nic :/ Porty pisze, że zamknięte nadal są :/ Co robić? Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem jest z RDR, i to nie u mnie jedynego. No dobra, zrobiłem wszystko tak jak pisze na portforward i dalej nic :/ Porty pisze, że zamknięte nadal są :/ Co robić? Pomóżcie...

Ustawianie stałego IP:

http://portforward.com/networking/static-xp.htm

Odblokowywanie portów ( na jakimś routerze, na twoim opcje są pewnie zbliżone ):

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Draytek/Vigor2500/PS3_Red_Dead_Redemption.htm

2 minuty szukania w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Moj problem wyglada nastepujaco; Na playu zawsze mialem neta ale niestety poprzez kabel z tego wzgledu ze niegdy nie udalo mi sie ustawic WIFI zeby dzialalo na laptopie jak i ps3. Jakis czas temu kolega mojego taty przyszedl i nam wszytsko ustawil. WIFI bylo w calym domu wiec gdzie nie poszedlem z laptopem mialem neta. Wszystko bylo super bo teraz net na kazdym uzadeniu byl bez przewodowy ale do czasu. Po kilku dniach net przestal dzialac na ps3. Gdy wpisywalem haslo do neta to mi je akceptowalo, wszytsko bylo ok tylko jak probowal sie polaczyc to po 1/2min wyskakiwalo: ''the attempt to obtain the IP address timed out'' Najsmieszniejsze jest to ze net na wszystkich innych uzadzeniach dziala bez problemowo tylko ps3 ma problem z polaczeniem sie poprzez WIFI ( na kablu dziala).

Mialm ktos juz kiedys taki problem? Moze wie jak temu zaradzic? Przychodzi mi tez do glowy ze mogl mi sie po prostu wifi popsuc w ps3 ale nie jestem tego pewien.

Ponawiam swoje pytanie. Jest ktos tutaj kto jest wstanie mi pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie dlatego odpisałem , bo modemu nie podłącze przez RJ45 , a co do tego ,czy kupiłem zły modem to przy neostradzie nie masz zwykle większego wyboru i jest to standardowy modem neo , sagem fast 800 jak już wcześniej pisałem . Tak do modemu idzie mi kabel telefoniczny ;p

Ja znalazłem tyle http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=modem+DSL+router

jeśli to problem znaleźć to przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja zbytnio mi nie pomaga, jeżeli chodzi o ustawienie stałego IP. Mam Win 7 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta instrukcja zbytnio mi nie pomaga, jeżeli chodzi o ustawienie stałego IP. Mam Win 7 :/

http://portforward.com/networking/static-win7.htm

Myszka Ci nie działy masz jakiś niedowład ramienia? Na tej stronie WSZYSTKO jest, wystarczy kilknąć... Jak to nie pomoże to niestety więcej nie odpiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam problem z połączeniem PS3 z internetem. Posiadam internet w chello. Kupiłem router TP-LINK model TL-WR340G. Skonfigurowałem router instalacją automatyczną w komputerze (wybrałem typ połączenia: dynamiczne. ip)

Wszystko zakończyło się pomyślnie. Włączyłem PS3. W teście połączenia internetowego wyskakuje błąd przy połączeniu internetowym. Dokładnie jest to: "Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd. To jest błąd serwera DNS.(80710102).

Ustawienia mam wszystkiego na automatyczne.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem.

Najpierw przedstawie jak wygladala u mnei sytuacja do tej pory: internet mialem osiedlowy, radiowy, na recznie wpisywany adres IP. Na komputerze mialem jeden adres, a na konsoli podobny (ostatnia cyfra zwiekszona o 1) i wszystko smigalo, z tym ze czasem byly lagi nie powodane przeze mnie i musialem je przeczekiwac aby moc znowu normalnie grac. Gralem glownie w nocy zeby ich uniknac xD NIestety z czasem bardzo sie nasilily, co zmusilo mnie do zatelefonowania do firmy. Przyslali technikow, ktorzy zalozyli nowa skrzynke i zmienili mi adres na dynamiczny, tzw mac adres (czy cos takiego) i od tamtej pory juz nie moglem odbierac internetu na ps3 dopoki nie kupilem routera. Router mam tp-link WR340G, wg mojej oceny spisuje sie poprawnie, nie bylo zadnych problemow z rozdzieleniem internetu na urzadzenia. Niestety mam teraz inny, dziwny problem.

Na komputerze odpalam sobie ping do jabber.wp.pl i mam pingi eleganckie po 10-11 ms, przy graniu w tekkena i szukaniu walki sa one tak samo niskie. Natomiast kiedy zaczyna sie pierwsza runda, rosna drastycznie do 300-400 - grac sie nie da -.-. To samo z MGO, przy szukaniu meczu i przy wchodzeniu do rozgrywanej gry: pingi po 10-11 natomiast kiedy zaczynam juz biegac moja postacia : 1000-1500. Czy ktos ma jakiekolwiek pojecie co jest grane?:D Przy graniu na komputerze przez internet raczej nie ma problemow, na pewno nie takich, ze mam lagi tylko wtedy kiedy gram. Wracajac do tekkena po wygranej/przegranej rundzie pingi wracaja do 10-11 a po rozpoczeciu nastepnej - znowu lagi. Co sie dzieje? Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam PC i PS3. Do komputera podłączone jest internet Neostrada 2,5Mb/s. Modem to Sagem fast 800 USB. Chcę sobie pograć online na PS3 i potrzebuję routera bezprzewodowego aby PS3 działało osobno ( nie wymagało włączania internetu w PC ) . Zależy mi aby nic nie przycinało i pięknie hulało :) PS3 jest około 10m od PC ( przez ściany) Proszę o pomoc w celu wybrania routera który pozwoli mi mieć internet na konsoli i komputerze. Proszę o pomoc.

Edytowane przez seba1305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszukaj ten temat, a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie. ja osobiscie polece ci firme linksys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeszukaj ten temat, a znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie. ja osobiscie polece ci firme linksys

Szukałem i nie mogę znaleźć dokładnie bo czytałem że Neostrada potrzebuje innego routera i o czy do mojego musi być USB czy też inny, proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×