Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój kolega ma problem z graniem on-line. Mianowicie nie działa mu GTA IV, ma też problem z Gran Turismo 5:P Ale czasami uda się pograć. Typ internetu nie znam ale prędkość około 1mb/s a ping 30-80. Macie jakieś pomysły ? Może jakieś porty zmienić ? Kolega ma: NAT2. Więc chyba nie powinno być problemu, może się zalogować, ściągać ale gdy chcemy pograć to pokazuje się błąd że dana gra dłużej nie istnieje (chociaż jest cały czas). A gdy chcę sam pograć nie wyszukuje mu graczy.

Pomoże ktoś ? Pilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że z połączeniem nie miałem problemów, czy to przez Wi-Fi czy kablem. Co do lagów, nie zauważyłem, żeby na kablu było jakoś lepiej przy bezprzewodowym połączeniu. Gra się fajnie płynnie :)

Internet mam radiowy na paśmie 5Ghz 1Mb/s ok 40ms ping.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dziwny problem z graniem z znajomym online w gry. Jak np. w Crriter crunch wysle zaproszenie znajomemu i chcemy zagrac to wywala albo błąd albo ze host opuscił gre. to samo z inymi grami. Raz sie udało zagrac w fat princess ale jak tylko host sie zmienieł to jedno z znas wywaliło. Co moze byc przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum i od razu problem.

Przedarłem sie przez ten i inne wpisy na tym forum i w necie ale nie udało mi sie znaleźć rozwiazania.

Mianowicie problem z NAT3.

Mam internet z aster,próbuje się połaczyć przez kabel ethernet jak i przez WIFI i nic z tego, próbowałem manualnie wprowadzac dane rózne zmiany i nic.

Na marginesie infolinia aster i ich dział tech zasługują na wpier.... i na rozwiazanie z nimi umowy

Czy ktoś moze mi poradzic co mam zrobic żeby móc grac w sieci?

pliz help!

Dodam jeszcze ze z PSS moge sie połączyć i raz nawet udało mi sie pograć w multi Uncharted 2.

jeszcze raz pliz help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam mam problem z siecią.

PS3 mam podłączone kablem ethernet do kompa. W kompie jest karta sieciowa 100Mb/s a gdy chce przesłać jakiś film z kompa na Ps3 przez media server to osiągam max 10% czyli 10Mb/s.

Wiecie co może być przyczyną? Jak jest z prędkością u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od tygodnia mam problem z NAT 3 ! <_< Podobnie jak w wielu innych przypadkach net śmiga jak ta lala (przeglądarka ps store itd.) jednak nie mogę grać online ! Co jest bardzo irytujące. Problem pojawił się gdy router został wyłączony na kilka tygodni. Wszystkie ustawienia zostały skasowane. Nigdy nie dodawałem ani nie odblokowywałem tam żadnych portów po kupnie konsoli i mimo tego net śmigał bez zarzutu. Podejrzewam że trzeba pokombinować coś z DMZ . Próbowałem naprawdę wszystkiego. Proszę o waszą pomoc ! Jestem tak zdesperowany że OSOBIE KTÓRA POMOŻE MI W ROZWIĄZANIU PROBLEMU STAWIAM SZEŚCIOPAK ! (na wybranym przez was koncie bankowym):thumbsup:

Router jaki posiadam to LanTech HR 114 Pro

a oto aktualne ustawienia routera:

rutery.jpg

Uploaded with ImageShack.us

ruter2.jpg

Edytowane przez pachwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taki mi się wyświetla"Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd. To jest błąd serwera DNS (80710102"

Dodam, że mam :

- LINKSYS WRT54GL taki router

- PS3 250 GB SLIM

- Internet z TOYA

Dodam też, że nie miałem nigdy w życiu problemów z internet tzn. czasem się rozłaczał albo coś ale to z reguły na krótko a to już trwa z ponad 2 godziny i w dodatku pierwszy raz mi wyskoczyło takie okienko...

Nie wiem kompletnie co mam robić, pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ DODAĆ DO HADESA ROUTER I PS3

Konfiguracja routera, gra w sieci i NAT

Mamy różne dostępy do internetu i rożnych dostawców, jednakże każdy chce się cieszyć pełnym dostępem i zabawą bez problemow w sieci

Otrzymujemy od dostawcy różne modemy zakończenia do sieci postaram się przedstawić kilka opcji

1) najlepsza - otrzymujemy RJ45 (czyli zwykły kabel sieciowy)

- po wpięciu do PS3 powinniśmy otrzymać adres sieciowy i wszystkie ustawienia oraz NAT-1

- jeżeli mamy publiczny adres IP i NAT-2 dzwonimy do operatora, jeżeli mamy prywatny adres sieciowy i jest NAT-3 dzwonimy do operatora patrz "Dzwonimy do operatora"

adresy prywatne

10.xxx.xxx.xxx

176.16.xxx.xxx-176.31.xxx.xxx

192.168.xxx.xxx

- najlepsze rozwiązanie gdy mamy internet tylko dla PS3 - jeżeli mamy w domu jeszcze jakieś komputery lub urządzenia pracujące w sieci patrzmy na opcję z routerem.

2) ADSL/DSL RJ-45 - opcja router (neostrady, dialnety, kablówki i inne)

a) konfigurujemy połączenie z internetem (WAN) - nieważne, czy dla kompa, czy PS3, czy czegoś tam

- połączenia - LAN i wifi pozostawiamy bez konfiguracji jeżeli mamy dostęp do internetu to dobrze

- powinniśmy już przy WIFI czy też LAN mieć typ NAT-2 przechodzimy do opcji konfiguracji FireWalla oraz routera przy NAT-3 powinniśmy dzwonić do operatora jednakże wstrzymajmy się do konfiguracji firewalla

B) w przypadku neostrad, neti, DSL'ow otrzymujemy najczęściej adres publiczny adres IP powinniśmy mieć NAT-2 jeżeli mamy NAT-3 dzwonimy do operatora

c) teraz przystępujemy do konfiguracji routera

- zabezpieczamy WIFI (by inni nie mogli cieszyć się darmowym internetem), jeżeli jest taka możliwość ustawiamy WiFi w trybie AP (AccessPoint)

- większość routerow posiada możliwość zdefiniowania w opcjach DHCP serwera przypisanie adresu poszczegulnym urządzeniom - zrobić to dla PS3, kompa i czego tam jeszcze (jeżeli nie mamy opcji przypisania adresu IP w serwerze DHCP najlepiej zmienić router)

- przypisujemy MAC Address xx:xx:xx:xx:xx:xx i z reguły końcowka adresu IP, ulatwi nam to życie, zawsze PS3 komp i inne urządzenia otrzymają zawsze ten sam adres w serwerze DHCP najlepiej ustawić maksymalny czas dzierżawy

d) konfiguracja firewalla

należy odblokować porty (te koniecznie - te poniżej nie jestem pewien)

TCP: 80, 443, 5223, oraz UDP: 3478, 3479, 3658.

Jest jeszcze port range TCP i UDP 10070-10080

w przypadku zakresów 10070-10080 i 9600-9699 - w routerach mamy opcje port range forwarding

Ponoć dla niektórych gier - ale tego nie sprawdziłem (jednakże część portów się powtarza)

Army of Two

UDP: 3658

TCP: 6000

Motor Storm

UDP: 3659-3660

Burnout Revenge

UDP: 3659, 9600-9699

Resistance Fall of Man

UDP: 9600-9699

Call of Duty 3

TCP: 3074

UDP: 3074

NAT-3 Wszystko zawodzi i mamy problemy z graniem online czyli DZWONIMY DO OPERATORA

Delikatnie mówimy, że mamy problem z zabawą OnLine i prosimy go o odblokowanie portów

i tutaj ładnie listujemy

TCP: 80, 443, 3074, 3658, 3659, 3660, 5223, 6000, zakres 10070 do 10080

UDP: 3074, 3478, 3479, 3658, 3659, 3660, zakres 9600 do 9699 oraz zakres 10070 do 10080

Zapytajmy się na kiedy będzie zrealizowane i uzbrajamy się w cierpliwość

- jeżeli nie mogą tego uczynić - to albo cieszyć się internetem bez możliwości zabawy online lub zmienić operatora

NAT-1 - Połączenie bezpośrednie z internetem (The best of the best)

NAT-2 - Połączenie z internetem za pośrednictwem routera(-ów) wszystko skonfigurowane poprawnie

NAT-3 - Połączenie z internetem za pośrednictwem routera(-ów) niektóre porty zablokowane na routerze lub firewallu - problemy z rozgrywką online, chat itp.

p.s.

Nie ma możliwości opisania wszystkich routerów - ale wszędzie wygląda to podobnie DHCP, FireWall, Port Forwarding, Port Range Forward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki problem jak kolega który pisał o tym 2 posty wyżej tylko ma p3 od marca i cały czas internet mi działał a wczoraj chciałem pograć i wyskoczył ten błąd.internet mam z neostrady router linksys jeśli ktoś wie jak rozwiązać mój problem niech napisze byłbym wdzięczny :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podłączeniem ps3 do internetu kiedy wyszukuje mi sieć po jakimś czasie pisze że nie może uzyskać adresu ip. ( połączenie wi fi) router adsl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim kablem podpinamy router z ps3 prostym czy krosowanym??

Prosty - przy czym większość nowych urządzeń ma już autodetekcję

Witam mam problem z podłączeniem ps3 do internetu kiedy wyszukuje mi sieć po jakimś czasie pisze że nie może uzyskać adresu ip. ( połączenie wi fi) router adsl

To wywal wszystkie zabezpieczenia na wifi - podłącz się - jak działa to dopiero ustaw zabezpieczenia (hasło do sieci - zezwoleń na MAC Adress itp.)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam jeszcze przez rok niestety internet iplusa modem taki jak w temacie jest to modem na usb, czy mozna dzienki niemu miec internet w ps3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj ten temat, a dowiesz sie ,ze mozesz udostepnic polaczenie internetowe z poziomu windowsa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. Chciałbym podłączyć internet do ps3, za pomocą kabla ethernet. Internet w moim domu to kablówka, nie mam żadnego routera, ani nic z tych rzeczy. Net do komputera wchodzi taką końcówką jak do telefonów stacjonarnych, czy jest możliwość podłączenie go do "plejki" za pomocą wcześniej wspomnianego kabla i jeśli tak to czy może być on dowolny czy skrosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam zamiar kupić klawiaturę do PS3 taką jak tu http://www.shopmania...~p-2588861.html

I Zastanawiam się czy gdy będę pisał w przeglądarce to będę miał polskie znaki??Czy wogule w przeglądarce są polskie znaki ?

A co do wcześniejszego posta to jak od kompa do ps3 podłączysz tym kablem to normalnie net powinien działać.Ale chyba tylko jak masz kompa włączonego,

albo się mylę ale raczej tak.A kabel to zwykły.

Edytowane przez Ebi22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że tematów o tym jak powinno się podpiąć neta do PS3 było już multum, ale mój problem jest na tyle dziwny, że jeszcze się z podobnym nie spotkałem. Przechodząc już do sedna: mam internet w neostradzie z routera "idzie" on do PS3. No i tu pojawia się problem. Niby wszystko śmiga, PSS działa, można pisaćze znajomymi, można ściągać dema itd. Jednym słowem wszystko działa dobrze, wszystko poza grą on-line. W większości gier znajduje mi przeciwników itp. ale nie mogę się z nimi połączyć. Dla przykładu: chcę zagrać online w FIFe, włączam mecz online, znajduje mi przeciwnika po czym zaczyna się ładować mecz. No i tutaj pojawia się mój problem, gra ładuje się około 3-5 min po czym wyskakuje błąd, że zerwano połączenie z przeciwnikiem itd. W innych grach pisze mi, że nie znaleziono hosta, ale to i tak działa podobnie jak na podanym przeze mnie przykładzie. Gry które chciałem włączyć online to m.in. LittleBigPlanet, Modern Warfare 2, FIFA 10, FIFA World Cup, NBA 2k10, Blur. Tyle jestem sobie na ten moment w stanie przypomnieć. No ale jest też kolejny psikus w moim problemie. W Bad Company 2 dało się grać multi, bezproblemowo dołączałem do gier, tylko że czasami zdarzały się takie laggi, że moja postać sama się lekko przesuwała i był niezły delay, ale to chyba spowodowane było tym, że mam słabego neta (Neo 1 Mb/s). A no tak, zapomniałbym, że wcześniej neta w PS3 nie miałem po routerze, ale po kablu z PC, do którego był podłączony modem. Wtedy dało się grać online, ale był problem ze ściąganiem dem. Internet miałem ten sam. Czy wie ktoś czyja to wina? PS3? Moja? Neostrady? Routera? Z góry dzięki za pomoc, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podczas łączenia konsoli z komputerem (po to by odbierałą neta) podczas robienia testu połaczenia usyskaj adres IP jest powodzenie, ale za to Połączenie internetowe jest niepowodzenie : Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd. To jest błąd serwera DNS.(80710102). Mam internet z playa. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupilem router tp-link  TL-WR340G , przeczytalme wiele tematów na tym forum na temat przypisywania statycznego IP dla ps3 :/ ale na tym routerze nie potrafie tego zrobic :/ , jeżeli ktoś ma taki router lub poprostu wie jak to zrobić prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kupilem router tp-link  TL-WR340G , przeczytalme wiele tematów na tym forum na temat przypisywania statycznego IP dla ps3 :/ ale na tym routerze nie potrafie tego zrobic :/ , jeżeli ktoś ma taki router lub poprostu wie jak to zrobić prosze o pomoc

ble ble ble - masz instrukcję - nawet nie chciało ci się przeczytać 3.6.3 str. 32 wg tego manualahttp://www.volia.com...TLWR340G_en.pdf

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko wszystkim. Mam pewien problem, otóż posiadam Livebox tp i do dziś wszystko działało. Jednak akurat neo robiło jakąś aktualizację czy coś i od nowa musiałem wpisywać swoje dane do konfiguracji neta. No i potem chciałem zagrać sobie na PS3, lecz nie mogę się zalogować. Cały czas wywala, że minął czas szukania ip.. co się dzieje? Wszystko poprzez kabel ethernet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, tam jest jeszcze napisane, że jak reset modemu i liveboxa nie pomoże, to spisać kod 80130182 i skontaktować się z działem technicznym. Co ten kod oznacza? Szukałem wszędzie, ale nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuklame kilka(naście) stron tutaj i na internecie, ale nie doszedłem do niczgeo. Mam taki problem, że ustawiam ręcznie, bo inaczje się nie da internet w ps3, ip się zgadza, a potem DNS error (80710102)

Co powinienem zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×