Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Myślimy, że to problem gry. Nie ty pierwszy masz z tym problem. Na pewno nie procesora lol, żeś wymyślił :P

Przecież napisałem że na kolegi sprzęcie jest idealnie, więc nie wiem kto gorzej wymyślił, a procesor bo się przegrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy znany jest wam jakis sposób aby wzmocnic antenę od WIFI w konsoli PS3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dzisiaj zamówiłem PS3, w przyszłym tygodniu będę już miał :) W domu posiadam router (przewodowy), PC oraz laptopa. PC jest połączony z routerem, a laptop łączy się przez WiFi. Teraz pytanie: mając PS3 da się podłączyć konsolę pod router czy złapie mi sieć WiFi tak jak laptop? Co z ustawianiem IP, masek podsieci itp? Może wystarczy, że podepnę konsolę bezpośrednio do gniazda internetowego i nie będę musiał nic konfigurować? Proszę o pomoc ponieważ jestem zielony w temacie PS, jeżeli powtórzyłem temat przepraszam. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni nie mogę podłączyć konsolki do internetu. Dzwoniłem do usługodawcy i według niego konsola jest aktywna więc oni mi nie blokują sygnału. Pojawia się błąd "80710102 (DNS)". Na PC internet mi działa normalnie. Wie ktoś jak to zmienić :/ ? INTERNET podpinam przewodem aka kablem, nie przez router.

fotka ustawień:

dns.jpg

- nie działa

kolejne zdjęcie z ustawień:

iptip.jpg

- nie działa

- oto wyniki komendy ipconfig /all

Napiszcie proszę po kolei co i jak mam zrobić żeby działało..

BŁAGAM o pomoc bo już nie wyrabiam, cały dzień nad tym siedzę...

UWAGA: próbowałem też wpisywać serwery DNS "86.63.129.29" i "86.63.129.30"

Edytowane przez Jacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Rozumiem że DNSy z końcówką 222 i 220 ustawiałeś w samej konsoli? Jeżeli masz router to musisz zmienić też DNS w ustawieniach poprzez przeglądarkę.

edit:

sorry, nie doczytałem... Jeżeli poprzez kabel to też musisz mieć jakiekolwiek źródło sygnału... Modem? Cokolwiek?

Edytowane przez lipek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. (nie wiem czy tu może być ten post ale i tak napiszę :D)

Mam pytanie czy kartą Pre-paid można wykupić abonament PS+?? I czy są mniejsze kwoty np: 50zł,60zł??(bo patrzyłem na allegro to tylko 200zł i 100zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. Rozumiem że DNSy z końcówką 222 i 220 ustawiałeś w samej konsoli? Jeżeli masz router to musisz zmienić też DNS w ustawieniach poprzez przeglądarkę.

edit:

sorry, nie doczytałem... Jeżeli poprzez kabel to też musisz mieć jakiekolwiek źródło sygnału... Modem? Cokolwiek?

nie mam chyba :o. sory za to chyba ale jestem idiotą w tych sprawach. Kabel idzie od klatki do mnie do domu. nie mam żadnego modemu czy routerta :c.

http://nplay.pl/text/show/2/14/23 - mój internet

To przestało działaś z dnia na dzień.. a nic nie majsterkowałem w ustawieniach :(

Edytowane przez Jacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem zrobioną na win XP prostą sieć domową, aby na innym laptopie mieć internet i wszystko działało. Później okazało się że wystarczyło już tylko kabel podłączyć do ps3 i tam taż internet działał bez zarzutów. Niedawno zrobiłem format i chciałem znowu mieć połączenie, robię tak samo i nic ps3 nie może mi wykryć połączenie. Dziwne przy jednej próbie nie mogłem się połączyć z PSN, ale aktualizacje mi zrobił, trochę to dziwne. Mam neostrade i nie mam router. Może jednak coś nie tak robię przy tym konfigurowaniu połączenia nie wiem już sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż mój kumpel ma problem, a do rzeczy.

Posiada Internet Multimo na modemie i router D-Link Di-524 i chcemy podłączyć PS3, ale problem w tym że ten router nie posiada wejścia na kabel telefoniczny.

Więc podłączyliśmy neta normalnie przez modem do kompa, potem od karty sieciowej zintegrowanej do routera do wejścia WAN bo tam się podłącza źródło neta.

Po tym chcieliśmy odpalić neta na PS3 i wyskoczyło żeby wpisać hasło, ale nie znałem go i skonfigurowałem router tylko musiałem podłączyć sam router do kompa bez modemu aby się to udało.

Po tym odpalamy, ale podczas sprawdzania neta wyskakuje błąd DNS (807101020), bawiłem się w ustawieniach połączenia, ale to to samo, albo nawet gorzej bo problem z IP też może wyskoczyć. Szukałem w Googlach, ale są różne porady i ludzie są w innych sytuacjach, a chciałbym poznać wasze zdanie/rozwiązanie.

Proszę o pomoc ! Będę bardzo wdzięczny ! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otóż mój kumpel ma problem, a do rzeczy.

...Proszę o pomoc ! Będę bardzo wdzięczny ! Pozdrawiam

Ale wy kombinujecie - a po co wam jeszcze tam router podłącz PS3 bezpośrednio do kompa usdostępnianie internetu i to wszystko - po co komplikujecie

Pozdrawiam

Witam. Od kilku dni nie mogę podłączyć konsolki do internetu. Dzwoniłem do usługodawcy i według niego konsola jest aktywna więc oni mi nie blokują sygnału. Pojawia się błąd "80710102 (DNS)". Na PC internet mi działa normalnie. Wie ktoś jak to zmienić :/ ? INTERNET podpinam przewodem aka kablem, nie przez router.

.....

UWAGA: próbowałem też wpisywać serwery DNS "86.63.129.29" i "86.63.129.30"

nic nie wpisuj - daj wszystko z automatu - tylko, że twój dostawca jest z lekka normalny inaczej jak daje Ci dzierżawę na 30 min - czyli co 30 min zmieniają się ustawienia IP w urządzeniach 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem PS3 do lokalnego internetu radiowego (wcześniej grałem online przez blueconnect - ogromne lagi, tyłek często skopany) i na razie jestem zadowolony, pingi do Kaliforni udało mi się raz uzyskać 60 ms !!! zwykle jest rzędu 200 ms - myślę że 200 ms to typowy wynik dla Polski niezależnie czy net jest kablowy czy neostrada - tak wypowiadali się na forum ps3site.pl grajacy online w Battlefield Bad Company 2.

Ciekawe jak to sie ma do polskich graczy . proponuję moderatorom założenie wątku przyklejonego: jakie pingi do Polski i dla porówania do dalekiego serwera np Kaliforni są u polskich graczy; proponuję sprawdzanie na www.pingest.net i z linii poleceń kompa, wpisujcie jakie macie neta.

Edytowane przez mack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wpisuj - daj wszystko z automatu - tylko, że twój dostawca jest z lekka normalny inaczej jak daje Ci dzierżawę na 30 min - czyli co 30 min zmieniają się ustawienia IP w urządzeniach

Jak biorę automat to nawet Obtain IP address mam failed przy teście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak przeglądałem oferty ps3 znalazłem coś.W jedne ofercie jest znaczek wi-fi a w drugiej nie.Czy to oznacza że konsola nie ma wi-fi ?

ps32padypilot1.jpg

A tu jest

ps3big.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - pisałem o tym pół roku temu, ale nic się nie zmieniło. Nie wiem, czy to zgodne z regulaminem forum, ale oferuję za skuteczną pomoc 50 PLN. Oto sytuacja

PS3 Slim z USA

połączenie z internetem - bezpośrednie połączenie PS3 przez Ethernet: wtyczka ethernetowa w ścianie i w ps3 z drugiej strony

co zrobiłem: adres MAC - zmieniłem adres karty sieciowej w kompie na adres PS3, powiadomiłem o zmianie providera i na kompie internet hula bez problemu

wszystkie dane niezbędne do ustawienia połączenia internetowego z ps3 pobrałem z ustawień komputera:

- IP

- subnet mask

- DNS

- router = brama domyślna

Podczas testu: IP zostaje wykryty, ale wyskakuje informacja o błędzie DNS (80710102)

Wszystkie rozwiązania problemu, które znalazłem na forach dotyczą albo sytuacji łączenia przez router albo przez komputer - u mnie tego nie ma, wpinam kabel bezpośrednio do gniazdka z jednej strony, a do PS3 z drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Podczas testu: IP zostaje wykryty, ale wyskakuje informacja o błędzie DNS (80710102)

potestuj z opendns (208.67.222.222 i 208.67.220.220) googledns (8.8.8.8 i 8.8.4.4)

jestem ciekaw jak długą masz dzierżawę adresu IP - bo już kilkakrotnie zauważyłem, można przeglądnąć wcześniejsze posty, że nie wiem czym to spowodowane ale już ze 3 osoby miały problemy przy niskim czasie - chyba, że są od tego samego dostawcy bo i czas ten sam - a tego nie wiem.

Pozdrawiam

Dla wszystkich co próbują z innymi DNS niż daje dostawca warto zrobić test jest polecenie w linuxie, windowsie i mac'u

nslookup playstation.com <<ADRES IP TESTOWANEGO SERWERA>>

warto przetestować czy inne serwery DNS będą działały

na załączonej grafice wynik testów w tym przypadku akurat openDNS  208.607.220.200 dał dupy bo nie odpowiedział (z tego powodu dałbym go jako zapasowy lub też całkowicie wyeliminował)

bez adresu serwera odpytujemy swój domyślny

post-17990-069658300 1284214042_thumb.jp

Pozdrawiam i miłej zabawy życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawcę mam lokalnego. Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o dzierżawie IP - zupełnie się na tym nie znam. Próbowałem z opendns, które podałeś i niestety nic to nie dało.

pozdrawiam

potestuj z opendns (208.67.222.222 i 208.67.220.220) googledns (8.8.8.8 i 8.8.4.4)

jestem ciekaw jak długą masz dzierżawę adresu IP - bo już kilkakrotnie zauważyłem, można przeglądnąć wcześniejsze posty, że nie wiem czym to spowodowane ale już ze 3 osoby miały problemy przy niskim czasie - chyba, że są od tego samego dostawcy bo i czas ten sam - a tego nie wiem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostawcę mam lokalnego. Nie wiem, co masz na myśli mówiąc o dzierżawie IP - zupełnie się na tym nie znam. ....

w windowsie jak dasz polecenie 

ipconfig /all

to masz tam takie pozycje - DZIERŻAWA UZYSKANA i DZIERŻAWA WYGASA

odejmując 1 czas od 2 masz długość dzierżawy - osobiście mam 72 godz. czyli 3 dni

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie jak dasz polecenie

ipconfig /all

to masz tam takie pozycje - DZIERŻAWA UZYSKANA i DZIERŻAWA WYGASA

odejmując 1 czas od 2 masz długość dzierżawy - osobiście mam 72 godz. czyli 3 dni

Pozdrawiam

Tak wygląda ipconfig/all

post-17950-015915300 1284216299_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ipconfig/all

no to masz 12 dni z hakiem

A jaką wersję softu masz w PS3

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz 12 dni z hakiem

A jaką wersję softu masz w PS3

Pozdrawiam

Najnowszą, dostępną na stronie PS network, dla konsol kupowanych w USA, aktualizowaną dzisiaj rano

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszą, dostępną na stronie PS network, dla konsol kupowanych w USA, aktualizowaną dzisiaj rano

pozdr.

A możesz przeglądać strony z ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz przeglądać strony z ps3

nie, nie mogę. Pobierałem pliki na komputer, a potem przez pendrive aktualizowałem softa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mogę. Pobierałem pliki na komputer, a potem przez pendrive aktualizowałem softa

to napisz mi jakie masz ustawienia w konsoli lub zrób fotę IP MASKA ROUTER i DNS oraz MAC

Pozdrawiam

EDIT)

i czy uzyskuje automatycznie czy wpisujesz z ręki

edit 2) ważny

puść pinga z komputera na te adresy IP

192.168.137.121

192.168.137.122

192.168.137.123

192.168.137.125

192.168.137.126

i napisz który Ci odpowiada

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×