Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam podlaczona konsole przez kabel Lan jestem ciemny w tych sprawach sieciowych od razu mówie. 

mam neostrade 1mb i mam podlaczone ps3 pod karte sieciowa i nie wiem jak mam pokonfigurowac zeby dzialalo. Szukalem na necie ale znalazlem tylko nie jasne jak dla mnie wytlumaczenia.

prosze o pomoc.

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie

Hey! Ja również mam problem opisany ale nie jasno jak dla mnie w tym temacie. Oczywiście chodzi mi o ustawienie Nat type 3 na Nat type 2. ......... podporządkowałem im nowy IP adress dla playstation. Zrestartowałem router i po odpaleniu Test connetcion na konsoli UPnP mam available i dalej nat Type 3 (nienawidze go). Jestem raczej zielony w tych sprawach i prosze o pomoc!! 

No widzę że trochę lektury poczytałeś

to jeszcze co mi przychodzi masz konfigurację dhcp - tam przydziel adres dla konsoli ten sam co podałeś przy otwieraniu portów 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz odpowiedź na swoje pytanie

No widzę że trochę lektury poczytałeś

to jeszcze co mi przychodzi masz konfigurację dhcp - tam przydziel adres dla konsoli ten sam co podałeś przy otwieraniu portów 

Pozdrawiam

Przydzieliłem ale nadal mam Nat type 3 kurde ;d 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydzieliłem ale nadal mam Nat type 3 kurde ;d 

dobra porty masz tu http://www.ps3site.pl/forum/index.php?showtopic=24162&view=findpost&p=329140

od kogo masz internet i czy tam nie masz nieodblokowanych portów czy masz zewnętrzny IP na WAN czy wewnętrzny (najlepiej podaj IP WAN)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra porty masz tu http://www.ps3site.p...ndpost&p=329140

od kogo masz internet i czy tam nie masz nieodblokowanych portów czy masz zewnętrzny IP na WAN czy wewnętrzny (najlepiej podaj IP WAN)

Pozdrawiam

Internet mam w sieci Toya (4Mb), IP mam wewnętrzny (tyle udało mi się sprawdzić) iP WAN to 217.113.225.104 (To to??)

Edytowane przez niNjax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mam w sieci Toya (4Mb), IP mam wewnętrzny (tyle udało mi się sprawdzić) iP WAN to 217.113.225.104 (To to??)

Masz zewnętrzny - teraz pytanie zadzwoń do swojego operatora i poproś go o OTWARCIE portów potrzebnych dla PS3

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ps3 od jakiegoś roku i w sumie to lepiej mi się korzysta z internetu z kompa, niż z ps3. To konsola, chyba lepiej byłoby się poruszać gdyby miała myszkę i klawiaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym razem kiedy staram się jakoś utworzyć połączenie mimo rad nie których użytkowników dalej nie mogę ustawić połączenia ps3 z moim laptopem na którym ma Neostrada ale co dziwne połączenie kablowe jest spoko do czasu jak go nie podłącze i w laptopie i w ps3 w tedy to czasami jest (ale internet i tak nie działa) ale często pisze ze kabel jest odlaczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym razem kiedy staram się jakoś utworzyć połączenie mimo rad nie których użytkowników dalej nie mogę ustawić połączenia ps3 z moim laptopem na którym ma Neostrada ale co dziwne połączenie kablowe jest spoko do czasu jak go nie podłącze i w laptopie i w ps3 w tedy to czasami jest (ale internet i tak nie działa) ale często pisze ze kabel jest odlaczony

udostępnianie internetu plus sprawdzenie kabla 

Ale to pewno wiesz - także nie widzę jakiegoś większego problemu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam jeszcze kilka pytań.

1) Jak sprawdzić czy kabel jest dobry

2) Jakie mam wybrać połączenie bo mam ich aż piec

2.1)Połączenie 1394 karta sieciowa

2.2)Połączenie lokalne bluetooth personal area network

2.3)Połączenie lokalne Realtek PTL8169/8110 family gigabit ethernet nic #2

2.4)Połączenie sieci bezprzewodowej (nazwa karty sieciowej)

2.5)Neostrada z tego zawsze się łączę z internetem

3)Po wybraniu już połączenia jakiem mam wpisać ip dns bramke bo w konsoli windowsa po wpisaniu ipcongig/all mam tylko ip dns bramke połączenia Neostrady.

Edytowane przez KelThuzad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To mój pierwszy post na tym forum. Jestem świadom procedury zanim się powinno zadać pytanie, przeglądałem forum , ale tyle tu tego że naprawdę ciężko znaleźć konkretne potrzebne informację.

Do rzeczy. Mam sony bravia 46 cali ex-500 ... pc 2gb ramu procka duo 1,8 z ps3 1,20

pc z tv połaczyłem poprzez router 100mb itowy normalną skręttką utp 5kat.

Prawie wszystko działa.

Jednak mam pytania...

1. Czy w takim połączeniu HD to HD czy po sieci jakość spada?

2. filmy mkv z napisami w 720 p działają bez zarzutu, jednak przy 1080p tnie strasznie, czy może to być wina słabego procka czy ogólnie sprzętu pc (w/w) i czy wymiana procka tu coś pomoże?

bitrate skacze pomiedzy 20-65mbit średnio 30-40 więc wg mnie sieć wyrabia się. procek przy720 czy 1080 czasami ma sufit... :(

3. filmy avi przy małej rozdzielczości <570p działają normalnie jednak pryzy 720p i więcej dźwięk fiksuje . próbowałem tu różnych opcji na ślepo w ps3, włączałem i wyłączałem chyba wszytko i nic nie pomaga. spotkaliście się z tym ?

4., czy jakaś specialna konfiguracja sieci pomaga w w/w problemach (zmiana portów na routerze, na sztywno wbite ip, czy może wymiana routera na gigowy- mam gigową karte w pc) ?

z góry dzięki za pomoc. pozdrawiam.

Edytowane przez resident

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok mam jeszcze  kilka pytań.

1) Jak sprawdzić czy kabel jest dobry

2) Jakie mam wybrać połączenie bo mam ich aż piec

2.1)Połączenie 1394 karta sieciowa

2.2)Połączenie lokalne bluetooth personal area network

2.3)Połączenie lokalne Realtek PTL8169/8110 family gigabit ethernet nic #2

2.4)Połączenie sieci bezprzewodowej (nazwa karty sieciowej)

2.5)Neostrada z tego zawsze się łączę z internetem

3)Po wybraniu już połączenia jakiem mam wpisać ip dns bramke bo w konsoli windowsa po wpisaniu ipcongig/all mam tylko ip dns bramke połączenia Neostrady.

ad 1) są testery - lub sprawdzić pomiędzy innymi urządzeniami

ad 2) 3

ad 3) automat - bo komp z windowsem uruchomi sobie serwer DHCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1) są testery - lub sprawdzić pomiędzy innymi urządzeniami

ad 2) 3

ad 3) automat - bo komp z windowsem uruchomi sobie serwer DHCP

ok to najpierw przetestuje ten kabel a później po prostu tamto połączenie uwierzytelnić a w konfiguracji ps3 dać by automatycznie wybrał ip i takie tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim PS3 (slim), mimo tego że jest wyłaczony, ciągle świeci się dioda symbolizujaca pracę wifi. Net działa dobrze, nic się nie dzieje, ale mnie  to niepokoi.  Ostatnio zmieniałem coś w ustawieniach, może to być powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z prędkością internetu w moim Ps3. Posiadam bezprzewodowy internet w UPC 25 mb/s, modem Thomson. Problem jest w tym, iż prędkość internetu w laptopie oscyluje w granicach 18-22 mb/s, natomiast w ps3 prędkość ta wynosi 4 do max 8 mb/s. Prędkości te są zawsze takie same niezależnie w jakim miejscu jest laptop i ps3. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W moim PS3 (slim), mimo tego że jest wyłaczony, ciągle świeci się dioda symbolizujaca pracę wifi. Net działa dobrze, nic się nie dzieje, ale mnie  to niepokoi.  Ostatnio zmieniałem coś w ustawieniach, może to być powodem?

ble ble ble szukać każdy może

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić zestaw Liveplug( wykorzystanie sieci elektrycznej do przesyłu internetu). Czy nie będzie się to gryzło z PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupić zestaw Liveplug( wykorzystanie sieci elektrycznej do przesyłu internetu). Czy nie będzie się to gryzło z PS3?

A niby dlaczego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z prędkością internetu w moim Ps3. Posiadam bezprzewodowy internet w UPC 25 mb/s, modem Thomson. Problem jest w tym, iż prędkość internetu w laptopie oscyluje w granicach 18-22 mb/s, natomiast w ps3 prędkość ta wynosi 4 do max 8 mb/s. Prędkości te są zawsze takie same niezależnie w jakim miejscu jest laptop i ps3. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Chce sobie kupic router WiFi D-link Dir-300 i chcialbym sie spytac jakby mniej wiecej wygladalo podlaczenie internetu do mojego ps3.Mam neostrade 1,3 mb Sagem 800.Slyszalem ,ze wystarczy podpiac kabel

od modemu do routera bez podlaczania routera do pc.Da sie tak? Prosze o szybka odpowiedz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Tony_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelek od telefonu podpinasz do routera (z wbudowanym modemem). w routerze podpinasz kabel lan do pc,ps3,laptopa.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój kolega ma problem z graniem on-line. Mianowicie nie działa mu GTA IV, ma też problem z Gran Turismo 5:P Ale czasami uda się pograć. Typ internetu nie znam ale prędkość około 1mb/s a ping 30-80. Macie jakieś pomysły ? Może jakieś porty zmienić ? Kolega ma: NAT2. Więc chyba nie powinno być problemu, może się zalogować, ściągać ale gdy chcemy pograć to pokazuje się błąd że dana gra dłużej nie istnieje (chociaż jest cały czas). A gdy chcę sam pograć nie wyszukuje mu graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kabelek od telefonu podpinasz do routera (z wbudowanym modemem). w routerze podpinasz kabel lan do pc,ps3,laptopa.......

Ale ja chce polaczyc internet do kompa i ps3 bezprzewodowo wiec to bedzie tak samo tylko ze bez kabla? bezproblemowo?

Ps. Jestem zielony w tych sprawach:sick::sad:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×