Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

to napisz mi jakie masz ustawienia w konsoli lub zrób fotę IP MASKA ROUTER i DNS oraz MAC

Pozdrawiam

EDIT)

i czy uzyskuje automatycznie czy wpisujesz z ręki

oto fota - jak widać, wpisuję z ręki. z automatu też nie działa

to napisz mi jakie masz ustawienia w konsoli lub zrób fotę IP MASKA ROUTER i DNS oraz MAC

Pozdrawiam

EDIT)

i czy uzyskuje automatycznie czy wpisujesz z ręki

edit 2) ważny

puść pinga z komputera na te adresy IP

192.168.137.121

192.168.137.122

192.168.137.123

192.168.137.125

192.168.137.126

i napisz który Ci odpowiada

wszystkie poza 192.168.137.123

post-17950-015819200 1284221136_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie poza 192.168.137.123

coś mi się wydaje, że masz internet drogą radiową - ale to mniejsza z tym

teraz jako router domyślny wpisz w PS3 wszystkie te adresy które Ci odpowiadają po kolei i testuj dostęp do sieci

Zajmie to chwilkę a ja idę sobie zapalić

w międzyczasie wklej mi z windowsa wynik polecenia

route print

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje, że masz internet drogą radiową - ale to mniejsza z tym

teraz jako router domyślny wpisz w PS3 wszystkie te adresy które Ci odpowiadają po kolei i testuj dostęp do sieci

Zajmie to chwilkę a ja idę sobie zapalić

w międzyczasie wklej mi z windowsa wynik polecenia

route print

Pozdrawiam

z tego co wiem, ten internet to światłowód

coś mi się wydaje, że masz internet drogą radiową - ale to mniejsza z tym

teraz jako router domyślny wpisz w PS3 wszystkie te adresy które Ci odpowiadają po kolei i testuj dostęp do sieci

Zajmie to chwilkę a ja idę sobie zapalić

w międzyczasie wklej mi z windowsa wynik polecenia

route print

Pozdrawiam

wpisałem i niestety cały czas lipa. Adres IP jest,a le połączenie nie - ten sam błąd

post-17950-049847800 1284222244_thumb.jp

Edytowane przez stablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, ten internet to światłowód...

można się mylić - ale nic tam - nie widzę całości polecenia - powiększ okno by było wszystko

No to na pewno masz coś porąbane u dostawcy 

1) sieć 192.168.137.120 maska 255.255.255.248 obejmuje adresy od 192.168.137.121 do 126 w tych adresach powinna się zawierać brama czyli domyślny router lub też gateway jak to nazywają inni 

2) router 192.168.0.1 znajduje się poza tą siecią i biorąc pod uwagę pkt 1. konsola nie może znaleźć domyślnej trasy do innych komputerów bo adres 192.168.0.1 jest dla niej poza jej siecią

3) dzwoń do nich i niech Ci odpowiedzą konkretnie co o tym myślą - podając pkt 1 i 2

4) rozwiązanie tymczasowe - udostępnianie internetu przez komputer 

5) zastanawia mnie też jeszcze czy w konfiguracji karty sieciowej jak dasz właściwości tam jest jeszcze konfiguracja alternatywna - pytanie czy tam nie masz czegoś wpisanego

Pozdrawiam - nic więcej nie wywalczymy chyba, że pkt 5 będzie stanowił

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem, ten internet to światłowód

wpisałem i niestety cały czas lipa. Adres IP jest,a le połączenie nie - ten sam błąd

nie wiem, czy dobrze widać

post-17950-049566800 1284223285_thumb.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 widać - jedynie nie wiem co oznacza On-link ale tak jak już pisałem w poście powyżej dzwoń do dostawcy i pkt 1 i 2

albo dowiedz się jakie masz przydzielane

Adres IP, MASKA, Default Gateway i adresy DNS

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można się mylić - ale nic tam - nie widzę całości polecenia - powiększ okno by było wszystko

No to na pewno masz coś porąbane u dostawcy

1) sieć 192.168.137.120 maska 255.255.255.248 obejmuje adresy od 192.168.137.121 do 126 w tych adresach powinna się zawierać brama czyli domyślny router lub też gateway jak to nazywają inni

2) router 192.168.0.1 znajduje się poza tą siecią i biorąc pod uwagę pkt 1. konsola nie może znaleźć domyślnej trasy do innych komputerów bo adres 192.168.0.1 jest dla niej poza jej siecią

3) dzwoń do nich i niech Ci odpowiedzą konkretnie co o tym myślą - podając pkt 1 i 2

4) rozwiązanie tymczasowe - udostępnianie internetu przez komputer

5) zastanawia mnie też jeszcze czy w konfiguracji karty sieciowej jak dasz właściwości tam jest jeszcze konfiguracja alternatywna - pytanie czy tam nie masz czegoś wpisanego

Pozdrawiam - nic więcej nie wywalczymy chyba, że pkt 5 będzie stanowił

to trudno - w tej chwili przez komputer raczej chyba nie mogę - wyjście ethernetowe jest jedno i używam go do połączenia kompa z siecią, a nie mam żadnych routerów. Nie mogę znaleźć tej konf. alternatywnej we właściwościach - nie mam takiej opcji. Zadzwonię w poniedziałek do providera

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trudno - w tej chwili przez komputer raczej chyba nie mogę - wyjście ethernetowe jest jedno i używam go do połączenia kompa z siecią, a nie mam żadnych routerów. Nie mogę znaleźć tej konf. alternatywnej we właściwościach - nie mam takiej opcji. Zadzwonię w poniedziałek do providera

thx

połączenia sieciowe, twoja karta sieciowa właściwości - ustawienia protokół internetowy TCP/IP właściwości i tam zakładka konfiguracja alternatywna

sprawdź - czasami mają dyżury :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączenia sieciowe, twoja karta sieciowa właściwości - ustawienia protokół internetowy TCP/IP właściwości i tam zakładka konfiguracja alternatywna

sprawdź - czasami mają dyżury :)

Pozdrawiam

ok sprawdziłem - konf. alternatywna jest pusta. syżurów nie mają, więc trzeba czekać do poniedziałku

pozdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, nie mogę odebrać połączenia internetowego na PS3. Wyskakuje mi błąd DNS(80710102).

Z góry dzięki.

Sorry gościu ale nie byłem w temacie bo kolega to u mnie robił.

Edytowane przez domalwwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zapodaje screeny gdyż sam nie wiem jak to ustawić, a tu poproszę was co wpisać.

http://zapodaj.net/7...6dceba.jpg.html

http://zapodaj.net/5...7634a4.jpg.html

i

http://zapodaj.net/9...b90b37.jpg.html

Muszę podłączyć kabel Ethernet nie do portu WAN tylko do innego, gdyż nie mogę tak to się podłączyć do samej konfiguracji routera (192.168.0.1).

Modem Multimo > PC > Karta sieciowa > Kabel > Router > PS3 Fail.

No dobra

0) router skonfiguruj WAN na automatyczne a jeżeli już coś to na pewno WAN IP Adress na 192.168.0.2 lub każdy inny niż 192.168.0.1

1) udostępnianie połączenia internetowego

2) na karcie SIS nic nie konfiguruj - po poprawnym skonfigurowaniu pkt 1) ta karta będzie miała określone wartości

3) ten podręcznik str 35 tam możesz ustalić, że będziesz się łączył przez WAN w celach administracji oczywiście remote adress 192.168.0.1

4) podłączenie PS3 (ustawienia automatyczne) pod router i hulaj dusza  chyba, że po wifi ale najpierw sprawdź po kablu 

5) zabezpieczyć sieć wifi by inni nie mogli latać po twoim internecie :)

Pozdrawiam

Edit 1)

a) Głupi zakup trzeba było kupić router z ADSL nie musi Ci wtedy chodzić komp by poszaleć w sieci pomiędzy PS3 a Internetem eliminujesz 2 urządzenia co daje ci zysk 5-50ms (mniejsze lagi w grze)

B) wystarczyłoby Ci udostępnianie połączenia internetowego (router rzecz zbędna)

c) chyba że nie zakup a masz po prostu router i chcesz się pobawić

edit 2)

Masz nod32 będziesz musiał pootwierać porty bo nie będzie Ci wszystko działało przy grze w sieci

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy:

Rozmawiałem z gościem który pracuje w kablówce,z której mam zresztą internet (nie mam routera) że w centrali jest przypisany adres MAC tylko dla mojego PC a PS3 działa na awaryjnej prędkości (128 kb/s) i teraz jak ja mam i gdzie wpisać adres MAC konsoli żeby było tyle ile mam czyli 1mb/.Samo w sobie PSN działa ale lagi niemiłosierne mam aż się patrzeć nie można.Pomocy i proszę o wyrozumiałość mam konsole od niedawna.

Edytowane przez micho223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy:

Rozmawiałem z gościem który pracuje w kablówce,z której mam zresztą internet (nie mam routera) że w centrali jest przypisany adres MAC tylko dla mojego PC a PS3 działa na awaryjnej prędkości (128 kb/s) i teraz jak ja mam i gdzie wpisać adres MAC konsoli żeby było tyle ile mam czyli 1mb/.Samo w sobie PSN działa ale lagi niemiłosierne mam aż się patrzeć nie można.Pomocy i proszę o wyrozumiałość mam konsole od niedawna.

Mniejszy druk też jestem w stanie przeczytać - podaj MAC PS3, natomiast prosto zmienisz MAC w PC na taki sam jak ma PS3

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostradę i chce podłączyć ps3 do internetu z lapka przez kabel ethernet bez zbędnego routera. A coś mi nie wychodzi stworzenie małej sieć domowa, ale ps3 nie widzi podłączonego kabla czy może mi ktoś krok po kroku napisać jak to zrobić od stworzenia małej sieci domowej próbowałem już na wiele sposobów ale jako laik nie wiem o co chodzi proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Neostradę i chce podłączyć ps3 do internetu z lapka przez kabel ethernet bez zbędnego routera. A coś mi nie wychodzi stworzenie małej sieć domowa, ale ps3 nie widzi podłączonego kabla czy może mi ktoś krok po kroku napisać jak to zrobić od stworzenia małej sieci domowej próbowałem już na wiele sposobów ale jako laik nie wiem o co chodzi proszę o pomoc

No tak pierwszy raz spotykam się z takim problemem, może to pomoże

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, nie mogę odebrać połączenia internetowego z PS3. Podczas łączenia wyskakuje mi błąd serwera DNS.(80710102)

Dziękuje za porady.Proszę o szybką odpowiedz z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem, nie mogę odebrać połączenia internetowego z PS3. Podczas łączenia wyskakuje mi błąd serwera DNS.(80710102)

A konsolę skąd masz ukradłeś, znalazłeś czy kupiłeś - a jak kupiłeś to powiedz czy coś poczytałeś na jej temat

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem "wszystkim ludziom dobrej roboty" napisać, że jeśli nie chcecie mieć lagów, zrywanych połączeń i szybką przeglądarkę to podłączcie się kablem bezpośrednio z modemu do konsoli. Nat 1 to jest dla PS3 jak kokaina dożylnie.

Nawet jeśli wydaje wam się, że nie macie lagów w grach FPS to jesteście w błędzie. Sam długie lata żyłem w tej nieświadomości. Przy dobrym ISP ping spadnie wam z ~ 60 ms do 30 ms i odkryjecie zupełnie inny wymiar grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc.Mój problem wygląda następująco:

Mam upc 5 mega, podłączam konsolke PS3 loguje sie do sklepu ściągam dema gier i tu jest ok, natomiast, kiedy chce zagrać w sieci np fifa zrywa mi połączenie.Ledwo odpale mecz jak mnie wywala z serwera.

Taka sytuacja ma miejsce, kiedy sygnał leci przez modem a następnie przez router(belkin). W momencie kiedy sygnał puszczam przez sam modem jest wszystko ok. Ma ktoś może jakis pomysł co należałoby zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porty mam odblokowane ale niektóre, chodzi o jakies konkretne porty, które umowzliwiają granie w sieci jesli tak prosze o podanie nr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podlaczona konsole przez kabel Lan jestem ciemny w tych sprawach sieciowych od razu mówie. 

mam neostrade 1mb i mam podlaczone ps3 pod karte sieciowa i nie wiem jak mam pokonfigurowac zeby dzialalo. Szukalem na necie ale znalazlem tylko nie jasne jak dla mnie wytlumaczenia.

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey! Ja również mam problem opisany ale nie jasno jak dla mnie w tym temacie. Oczywiście chodzi mi o ustawienie Nat type 3 na Nat type 2. To co zrobiłem do tej pory to dodałem nowy adress IP (by the way mam router Linksys model WRT54GC) i przeznaczyłem go pod konsole, następnie na sonce ustawiłem ręcznie nowe IP w internet connection setting i zapisałem. Na stronie Linksysa otworzyłem porty w kolejności 80, 443 dla TCP 5223 dla TCP i UDP i 3478, 3479, 3658 dla UDP podporządkowałem im nowy IP adress dla playstation. Zrestartowałem router i po odpaleniu Test connetcion na konsoli UPnP mam available i dalej nat Type 3 (nienawidze go). Jestem raczej zielony w tych sprawach i prosze o pomoc!!

 

Edytowane przez niNjax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey! Ja również mam problem opisany ale nie jasno jak dla mnie w tym temacie. Oczywiście chodzi mi o ustawienie Nat type 3 na Nat type 2. To co zrobiłem do tej pory to dodałem nowy adress IP (by the way mam router Linksys model WRT54GC) i przeznaczyłem go pod konsole, następnie na sonce ustawiłem ręcznie nowe IP w internet connection setting i zapisałem. Na stronie Linksysa otworzyłem porty w kolejności 80, 443 dla TCP 5223 dla TCP i UDP i 3478, 3479, 3658 dla UDP podporządkowałem im nowy IP adress dla playstation. Zrestartowałem router i po odpaleniu Test connetcion na konsoli UPnP mam available i dalej nat Type 3 (nienawidze go). Jestem raczej zielony w tych sprawach i prosze o pomoc!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×