Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

KERS był przecież w F1 2009, kto miał PSP albo Wii to mógł zagrać i zobaczyć jak to działa.

Ja oczywiście grałem i moje uczucia odnośnie tego KERS'u były bardzo mieszane.

A dlaczego?

Używanie go sprawiało dosłownie wrażenie używania turba w Mario Kart czy Modnation.

Do tego dziwaczny dźwięk jakby się turbina włączała, a bolid dostawał niesamowitego przyspieszenia.

Licznik od KERS'u był w formie kuleczek przy prędkościomierzu, bardzo brzydkich zresztą.

Oczywiście wszystko można było ustawić w konfiguracjach, siłę KERS'u, itd. Ale i tak to wszystko blado wypadało.

Zobaczymy jak to będzie w F1 2011.

Jeśli chodzi o DRS, to tutaj widzę opcję automatycznego włączania, ponieważ i tak jak każdy będzie miał tylko możliwość odpalenia go to to zrobi.

Więc po co marnować przycisk jak można go zrobić automatycznego. Jechanie z wciśniętym przyciskiem na kierownicy wygodne nie jest, gwarantuje.

Mimo, że droga prosta, to przecież przy wyprzedzaniu zawsze można popełnić jakiś mały błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KERS był przecież w F1 2009, kto miał PSP albo Wii to mógł zagrać i zobaczyć jak to działa.

Ja oczywiście grałem i moje uczucia odnośnie tego KERS'u były bardzo mieszane.

A dlaczego?

Używanie go sprawiało dosłownie wrażenie używania turba w Mario Kart czy Modnation.

Do tego dziwaczny dźwięk jakby się turbina włączała, a bolid dostawał niesamowitego przyspieszenia.

Licznik od KERS'u był w formie kuleczek przy prędkościomierzu, bardzo brzydkich zresztą.

Oczywiście wszystko można było ustawić w konfiguracjach, siłę KERS'u, itd. Ale i tak to wszystko blado wypadało.

Zobaczymy jak to będzie w F1 2011.

Jeśli chodzi o DRS, to tutaj widzę opcję automatycznego włączania, ponieważ i tak jak każdy będzie miał tylko możliwość odpalenia go to to zrobi.

Więc po co marnować przycisk jak można go zrobić automatycznego. Jechanie z wciśniętym przyciskiem na kierownicy wygodne nie jest, gwarantuje.

Mimo, że droga prosta, to przecież przy wyprzedzaniu zawsze można popełnić jakiś mały błąd.

DRS też w kwalifikacjach jest i dal tego wydaje mi się, że poświęcą mu przycisk, bo tam już trzeba wybrać gdzie się chce "dopalacza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie tak, zapomniałem o kwalifach. No nic, poczekamy zobaczymy.

Oby tylko nieprzekombinowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze doniesienia mówią, że będzie.

Ale tak jak pisałem kiedyś wcześniej. Sporej dawki oficjalnych materiałów możemy się dopiero spodziewać na GamesComie 2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DRS może być bardzo uciążliwy zwłaszcza dla tym którzy jeżdżą na padzie bo ja wtedy skręcać i w ogóle mieć panowanie nad bolidem. Dla tych którzy będą jeździli na kierownicy to już będzie trochę łatwiejsze, ale dalej pojawia się pytanie jak dobrze panować nad kierownicą... Jedyna słuszna opcja jest taka, żeby DRS był włączany poprzez jedno kliknięcie i wyłączany tak jak jest czyli poprzez naciśnięcie pedału hamulca innego wyjścia nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że SC będzie tylko w singleplayer. W multi jest on niepotrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryman a co to za filozofia z tym sterowaniem np. dadzą gaz i hamulec L2 i R2 to mogą na L1 i R1 dać KERS i DRS. Druga opcja pod przyciskami prawego kciuka, bo lewym będziesz zmieniał kierunek jazdy. Z reszta te systemy są stosowane na prostych, także nie widzę tutaj żadnej filozofii w ustawieniu klawiszy.

Nie ma co teraz gdybać, trzeba poczekać na jakieś gamepleye i wstępne recenzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pod kwadratem KERS i trzymać ile chce się żeby był włączony, tak samo z DRS, tylko pod X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOWI ja akuratnie pozmieniałem sobie sterowanie dla wygody i ani gazu ani hamulca nie mam pod L2 i R2.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem bo o gazie pod L1 i R1 nic nie mówiłem. Tak w ogóle to sobie to poustawiasz jak będziesz chciał, nawet na gałkę będziesz mógł walnąć jak będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z F1 2011, możliwe że dziś później pokażą się kolejne fotki.

http://ow.ly/i/dX8x/original

http://ow.ly/i/dXCR/original

http://twitpic.com/5m171i/full

No i jeszcze jedno. Podobno nie będzie safety car'a.

Generalnie już tryliard tych fotek powrzucali, ale większość jest chaotyczna. Jak coś ciekawego wyłapię to wstawię.

Edytowane przez pitian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony SC bez sensu. Precież AI jest nieomylne, a zniszczone bolidy znikają po kilku sekundach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, z drugiej strony SC jest raczej nie potrzebne, ja tam nie liczyłem na SC i może to i lepiej że tego nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaję, że ten pasek nad prędkościomierzem będzie odpowiadał za DRS, a ten obok prędkościomierza za KERS.

Jednak poczekajmy na jakiś gameplay, żeby zobaczyć jak to wygląda w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda niezle, ale jak to będzie "chodziło", tego jestem ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wyświetlanie pozycji będzie poprawione, a tu taki zonk.

video ma być na weekendzie Silverstone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że genialny system kar znów w akcji ^^ 10 sekund, pewnie za to, że raczył wyprzedzić kogoś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

photo1hk.jpgphoto4lo.jpg

photo3ei.jpg

photo5it.jpg

Więcej nocnych fotek, video jutro

Widać nową kierownicę RB, nowe linie

zmienili także ilość opcji i informacji dostępnych podczas wyścigu.

edit:

F1 2011 wet

F1 2011 dry

F1 2011 Schumii

Już ktoś zapodał swoją recenzje, wynika z niej, że DRS I KERS ma być w pełni kontrolowany ale nie wiem czy trzymamy przycisk czy wystarczy raz nacisnąć :D lepiej chyba trzymać :)

Edytowane przez Helion07
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest! Zmienili już prawie wszystko co chciałem, nie wiem jak wy ale ja widzę ogromny postęp od tego video z E3. Czekam na kolejne. KOWI faktycznie nie pisałeś o L1 i R1 tylko o L2 i R2 sory, mój błąd.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zniszczeń:

wp000765.jpg

wp000766.jpg

Porównanie kierownic 2010 vs. 2011

capturekur.jpg

Na deser :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się na prawdę świetna gra :whistling: Szkoda tylko, że te zniszczenia nadal tak wyglądają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się na prawdę świetna gra :whistling: Szkoda tylko, że te zniszczenia nadal tak wyglądają...

Po kliku fotkach i animacji celebracji wnosisz, że będzie "naprawdę świetna gra" ?

Gratuluję dobrego samopoczucia thumbsup.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×