Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Widział ktoś już gdzieś w jakimś sklepie internetowym preordera f1 2011 oprócz oficjalnej strony :unsure:

Na zagranicznych można składać od dawna, ale u nas to dopiero góra na miesiąc przed premierą MOŻE będą oferty.

Nie no są już i na polskich od jakiegoś czasu.

Dłuższy już czas widnieje preodrer na F1 2011 choćby w Robsonie za 179zł.

======================================================

dziwi mnie jeszcze prędkość na prostej w

, tylko 186km ? czy to jakaś inna skala

Tak jak piszesz - inna skala, zwana "mil na godzinę" :)

---

Bolid inaczej hamuje tj. podobnie do prawdziwego. Mi np. jak grałem to drogi hamowania w ogóle się nie pokrywały względem prawdziwej F1.

Tu jesteś w błędzie.

W F1 2010 hamowanie może wyglądać tak samo, jak na przedstawionych filmach, a nawet jak w prawdziwej F1, tylko trzeba odpowiednio ustawić bolid.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale chyba każdy gracz w F1 2010 ustawiał bolid tak, aby był jak najszybszy. Czym szybszy bolid na długiej prostej, tym dłuższe hamowanie.

Na filmie gostek ledwo wyciągnął 310-312km/h na tej prostej w Turcji, więc hamowanie mogło dobrze wyglądać. Jechał jakimiś standardowymi ustawieniami, albo koncentrował się na skrętności i zwrotności ustawiając bolid. My zaś ustawialiśmy bolidy tak, że na owej prostej osiągaliśmy do 350km/h i stąd nienormalnie wyglądające hamowanie, gdyż od razu droga tego hamowania nam się wydłużyła, a więc nici do nawiązania do prawdziwej F1.

Chyba że w F1 2011 nie da się ustawić bolidu na tak szybkie prędkości jak w F1 2010.

Przy okazji przypomniała mi się taka historia jeszcze z pierwszego sezonu, gdy ktoś zapodawał filmik, jak w prawdziwej F1 Button jedzie okrążenie na GP Chin i hamuje tuż przed nawrotem po tej długiej prostej. Przy tym pisał, że gra F1 2010 ma spieprzoną fizykę, bo takie hamowanie w grze jest niewykonalne na tym odcinku. Początkowo i ja tak twierdziłem, aż nie spostrzegłem, że w prawdziwej F1 bolidy osiągają na tej prostej do 315km/h (Heidfeld wyciągnął chyba nawet deczko ponad 320km/h). Nie problem wtedy opóźnić dohamowanie. W grze zaś bolidy mieliśmy ustawione na prędkość 355km/h.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MilczaR- za wytłumaczenie. Ja się temu nigdy nie przyglądałem tak uważnie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no są już i na polskich od jakiegoś czasu.

Dłuższy już czas widnieje preodrer na F1 2011 choćby w Robsonie za 179zł.

======================================================

Dzieki milczar ale coś mi nie gra ,w robsonie premiera f1 2011 jest 03.09.2011 :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrusz

Z tym hamowaniem to racja. Ja w często zmieniam ustawienia bolidu w zależności od toru (i pogody) - aby przyczepność była optymalna. No i też widzę różnicę w drodze hamowania. Jak ustawi się większy docisk, to oczywiście prędkości maksymalne będa mniejsze, a droga hamowania krótsza. Nie wiem, jak to się ma do prawdziwego bolidu F1 - jak ktoś ma czas, to może porównać filmiki z wyścigów do jazdy w grze (jak wyżej pisze MilczaR). W sumie można by zrobić taki test: rozpędzić się do tej samej prędkości co prawdziwy kierowca i zacząć hamować przed zakrętem w tym samym miejscu. Ciekawe, czy się uda?

Jak F1 2011 ma być poprawioną wersją z 2010, to ja się bardzo cieszę. Wolę dopracowane produkty, niż mnóstwo nowości, które mają wady, bo nie było czasu wszystkiego przetestować. I pomimo, że nie przejechłem jeszcze wszystkich torów w 2010 (grę mam od niedawna), to na pewno kupię nową wersję :smile:

Edytowane przez andrusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki milczar ale coś mi nie gra ,w robsonie premiera f1 2011 jest 03.09.2011 :pardon:

Widocznie zjedli dwójkę przed trójką :D

--

W sumie można by zrobić taki test: rozpędzić się do tej samej prędkości co prawdziwy kierowca i zacząć hamować przed zakrętem w tym samym miejscu. Ciekawe, czy się uda?

Ja już to testowałem w październiku czy listopadzie i wygląda to dobrze.

Edytowane przez MilczaR-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny filmik z ostatniej prezentacji (widok kokpitu, praca zawieszenia, jakiś dmg.)

no i jak co roku porównanie F1 2011 z prawdziwym wyścigiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem zniszczeń różnice niewielkie, a w sumie to ich nie widać... Szkoda, że nie będzie flat spota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrusz

Kolejny filmik z ostatniej prezentacji (widok kokpitu, praca zawieszenia, jakiś dmg.)

no i jak co roku porównanie F1 2011 z prawdziwym wyścigiem

Helion07 - dzięki :thumbsup: Na pierwszym filmiku bolidy jakoś tak "pływają" po to torze (zwłaszcza Redbull) :confused: Nie wiem, czy tak jest też w 2010 - jak sam jeżdżę, to nie mam czasu się przygladać. Może jakieś ułatwienia były powłączane?

Na drugim filmiku gościu jest tak szybki jak Massa - co jest mało realne, albo rzeczywiście taki dobry :rolleyes:

Edytowane przez andrusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak odnośnie pre-orderów z Polski. Pamiętajcie, że gra znowu może być w j. polskim.

A jak to wyglądało w przypadku F1 2010 to chyba każdy wie...bida z nędzą mówiąc łagodnie.

Co prawda Kubicy teraz nie ma i możliwe, że polonizacji nie będzie...ale wtedy też nie miało być wersji PL do ostatniego momentu...

Na drugim filmiku gościu jest tak szybki jak Massa - co jest mało realne, albo rzeczywiście taki dobry :rolleyes:

Nic trudnego, wierz mi... W F1 2010 większość oficjalnych rekordów można było pobić bez większego wysiłku.

Dodaj do tego niektóre asysty, odrobinę doświadczenia z grą i czasy robione w realu stają się powolne.

Nie mówię, że na każdym torze, ale na większości pobicie rekordu było w zasięgu ręki.

Także tutaj przy zwykłym przejeździe Massy nie ma się co dziwić, że gość jedzie tak samo, a nawet lepiej.

Jak ma włączoną chociażby taką trakcje, to już jest trochę do przodu, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to ryba czy będzie po polsku czy po angielsku, chociaż wolałbym bardziej polską tylko dobrze przetłumaczoną :whistling:

I jest pre-order http://muve.pl/plays...1-2011-ps3/2765

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrusz

Jeszcze tak odnośnie pre-orderów z Polski. Pamiętajcie, że gra znowu może być w j. polskim.

Mam nadzieję, że tak będzie - ale przetłumaczona porządnie! W końcu mieszkamy w Polsce.

Nic trudnego, wierz mi... W F1 2010 większość oficjalnych rekordów można było pobić bez większego wysiłku.

Jeszcze rozumiem, że najlepsi w tej grze mieliby szanse na pobicie oficjalnych rekordów, ale zwykli gracze po kilku przejazdach i asystach? To jakaś pomyłka - do bani taka gra :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby była o wiele lepsza.

PS. (nie na temat)

Polska w fajnej grupie w eliminacyjnej na Mundial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz zwrocila moja uwage. wskaznik paliwa, czy to bedzie jak rok temu czy tez to bedzie taki paseczek jak np w gt5... Na video bowiem nie jest wskaznik aktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to jest coś pomiędzy. Nie będzie paseczka jak w GT5, ale pisze Ci na ile lapów do przodu masz paliwa.

Czyli np. na mieszance standardowej paliwa masz +3 lapsy do przodu, a na agresywnej czy coś takiego, pewnie będzie na styk.

Mam tylko nadzieję, że to będzie się dynamicznie zmieniało, tzn. jak pocisnę mocniej to od razu mi się to zmienia i pokazuje, a nie że po kilku okrążeniach nagle mi się pojawia tam -3 lapsy, czy coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że poprawią ograniczenie prędkości na treningach i torach ulicznych bo jak na razie to wszędzie po 100 jadą, a to odbiega od realizmu :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dopiero po dzisiejszym wyscigu na wegrzech sobie cos uswiadomilem. W wywiadzie z tym koordynatorem f1 2011 jest powiedziane ze drs moze byc automatyczny. zatem jak to sie ma do toru na wegrzech. Tam bowiem strefa otwarcia tego skrzydelka zaczyna sie w srodku zakretu... Auto traci wowczas przyczepnosc zatem czy w przypadku autmatycznego uruchamiania DRS-s bedziemy wypadac z toru??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę :D Skąd wiesz że jest aż taka utrata że wywala z zakrętu? A choćby nawet to odejmą gazu i po sprawie. LOL to temat o F1 11 :D więc wszystko jest w gestii programisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w obecnej chwili brak planów wydania polskiej wersji językowej.

cały artykuł na gol

f1 2011 gol

Nowy gameplay faktycznie coś ma nie tak z ręką :D

aa kamera to błąd gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że naprawią tą kamerę do premiery :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,ile kosztować będzie ta gra?Bo mam mały dylemat.Nigdy w to nie grałem,jedni piszą że super,drudzy że beznadziejna,inni że są bugi itd.Póki co na allegro wersja angielska kosztuje 90 zł.Warto kupować?Szczerze to czekam na nową ,ale nie wiem ile będzie kosztować,bo jeżeli 200 to ja dziękuje...Mam nadzieje że w przedziale 100-150 (lub mniej ! :D ),bo specjalnie teraz nie kupuje 2010 i czekam na 11,i żeby nie zrobili mi tu ceny z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie,ile kosztować będzie ta gra?Bo mam mały dylemat.Nigdy w to nie grałem,jedni piszą że super,drudzy że beznadziejna,inni że są bugi itd.Póki co na allegro wersja angielska kosztuje 90 zł.Warto kupować?Szczerze to czekam na nową ,ale nie wiem ile będzie kosztować,bo jeżeli 200 to ja dziękuje...Mam nadzieje że w przedziale 100-150 (lub mniej ! :D ),bo specjalnie teraz nie kupuje 2010 i czekam na 11,i żeby nie zrobili mi tu ceny z kosmosu.

Nie wiem jaki Twój wiek, oraz jak długo masz styczność z konsolami oraz rynkiem gier...ale z tego co czytam to chyba bardzo krótko.

Każda gra w dniu premiery kosztuje około 200zł...

Jedynie te nisko budżetowe kosztują mniej, ale tutaj mówimy o konkretnej grze z konkretnym budżetem od konkretnej firmy (chociaż w to akurat powoli zaczynam wątpić).

Także jedynej ceny jakiej możesz się spodziewać to właśnie w okolicach 200zł.

O przedziale 100 - 150 to możesz zapomnieć gdzieś tak do 2 - 3 miesięcy od premiery, może nawet dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt styczność z rynkiem gier konsolowych mam małą.Jest może w f1 2010 online pass?Bo mógłbym kupić używkę,później ewentualnie nową f1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ale w F1 2011 będzie już na pewno, jako że w DIRT 3 był to tutaj też się go można spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×