Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w pracy, nie mam czasu (ani potrzeby) tego szukać. Wiem na 100%, że było. Chyba nawet w jakimś manualu.

Jak dobrze kojarze, to również w Q&A dot. fify 12 padla odp ze strony EA na pytanie gracza o usunięcie momentum, ze nie mają zamiaru tego robić.

Juz na kilku forach ten wątek był wałkowany milion razy, z których Ciebie również kojarzę. Sądziłem, ze osobom zainteresowanym takie rzeczy nie umykają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a po ce te spory i kłótnie :)

Ja jestem słaby (no powiedzmy mocno przeciętny), ale czasem "wyjdzie" mi mecz z kimś dużo silniejszym. Do tej pory sądziłem, że po prostu miałem farta, ale może to właśnie te momentum. Jeśli jednak ono istnieje, to niestety w moim przypadku nie występuje za często :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek-73, ja ani nie neguję momentum, ani nie potwierdzam istnienia momentum.

To, że sam w niego nie wierzę to inna kwestia. Dziś przynajmniej się dowiedziałem, że nie wierzę w niego bo mam klapki EA $port$. Jak szybko można kogoś rozgryźć ;) Ale może ja po prostu jestem przeciwnikiem wszelakich teorii spiskowych i zwykle szukam przyczyn porażki u siebie ;) Nie... klapki.

Wiem, że temat jest wałkowany od bardzo dawna, nigdy nie przeczytałem potwierdzenia tego przez EA (a byłby to przecież temat w kręgach fifowych na miarę katastrofy smoleńskiej, natychmiast copy paste na wszelkie strony internetowe zajmujące się grą). O tyle takie potwierdzenie byłoby dla mnie ciekawe, że osobiście znam parę osób z EA i mógłbym im to w końcu wytknąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Momentum istnieje. Gram w FIFĘ 11 już od 1,5 roku, i gdzieś w połowie tego czasu zaobserwowałem takie zjawisko. Ale żeby to chociaż była delikatna pomoc mi/przeciwnikowi... niestety, jest to strasznie ewidentne. Ale to nie działa tylko w jedną stronę. Czasami wygrywam mecze z kimś lepszym, gdzie ja oddałem 2 celne strzały, a przeciwnik z 15. Głupio mi wtedy, raz po jego 5 słupkach z rzędu i nieprawidłowo gwizdniętym spalonym wpakowałem samobója i dałem mu wygrać.

On mi wtedy: "Momentum sucks, thanks for fair play".

A więc- momentum istnieje i strasznie wkurwia. Centusie z EA muszą to zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek-73, ja ani nie neguję momentum, ani nie potwierdzam istnienia momentum.

To, że sam w niego nie wierzę to inna kwestia. Dziś przynajmniej się dowiedziałem, że nie wierzę w niego bo mam klapki EA $port$. Jak szybko można kogoś rozgryźć ;) Ale może ja po prostu jestem przeciwnikiem wszelakich teorii spiskowych i zwykle szukam przyczyn porażki u siebie ;) Nie... klapki.

To właśnie miałem na myśli - wiele wskazuje, że coś takiego istnieje, a jednak jednoznacznego dowodu na to nie ma (chyba). Trochę dziecinne są tylko takie przytyczki pod adresem osoby z innym zdaniem (nawet jeśli osoba ta nie ma racji). Wiem, wiem, nie Ty zacząłeś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to dla mnie nie jest potwierdzenie. EA bardzo waży słowa.

To jest powiedzenie, że w FIFA 13 nie będzie momentum. Ale też według nich nie było tego w żadnej z poprzednich odsłon. A resztę "czyt. mówią, że nie będzie znaczy było" to już sobie ludzie sami domawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lepiej spasuję, bo kompletnie nie rozumiem, jak można nie dostrzegać tego dziadostwa :)

Dla przykladu, w fifach mozesz zagrać 2 totalnie różne połówki w jednym meczu, a w starch pesach jak kogoś jechałeś, to od początku do końca.

Nie sądzę, ze w meczu trwającym 10 minut, dana osoba nagle przestaje pamiętać, jak gra się w tą grę, lub staje się geniuszem.

Niedawno nawet mialem taki mecz, że moj przeciwnik przez 40 minut nie wyszedł z własnej połowy (autentycznie). W 44 minucie strzeliłem sobie samobója, w 45 po jednym podaniu i cudownie rozbiegającej się mojej obronie, strzelił mi druga bramke. 2 połowa to znow zamykanie przeciwnika na swojej połowie na okresy +/- 15 minutowe. Efekt koncowy? Remis. Ja tego za normalne nie uważam, bo to nie ja popełniam błędy, tylko skrypty kochają mnie w zadek, a przy tak ewidentnej róznicy poziomów, widocznej przez cały mecz, wizerunek gry staje się jakimś totalnym nieporozumieniem. Czuje się, jakbym nie miał na nic wpływu. A chyba nie o to chodzi?

I co by od razu uniknąć argumentu typu: "taka jest piłka". Weźmy za przyklad najlepsza druzyne swiata - barcelone. Ile grają meczów w sezonie? Z 50-60? A przegrają ile? Dajmy na to, że 3

Więc niech szansa na mecz z dupy wynosi ~ 5% a nie w granicach 40, jak to ma aktualnie miejsce (moim zdaniem).

Edytowane przez Maty15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lepiej spasuję, bo kompletnie nie rozumiem, jak można nie dostrzegać tego dziadostwa :)

Dla przykladu, w fifach mozesz zagrać 2 totalnie różne połówki w jednym meczu, a w starch pesach jak kogoś jechałeś, to od początku do końca.

Nie sądzę, ze w meczu trwającym 10 minut, dana osoba nagle przestaje pamiętać, jak gra się w tą grę, lub staje się geniuszem.

Niedawno nawet mialem taki mecz, że moj przeciwnik przez 40 minut nie wyszedł z własnej połowy (autentycznie). W 44 minucie strzeliłem sobie samobója, w 45 po jednym podaniu i cudownie rozbiegającej się mojej obronie, strzelił mi druga bramke. 2 połowa to znow zamykanie przeciwnika na swojej połowie na okresy +/- 15 minutowe. Efekt koncowy? Remis. Ja tego za normalne nie uważam, bo to nie ja popełniam błędy, tylko skrypty kochają mnie w zadek, a przy tak ewidentnej róznicy poziomów, widocznej przez cały mecz, wizerunek gry staje się jakimś totalnym nieporozumieniem. Czuje się, jakbym nie miał na nic wpływu. A chyba nie o to chodzi?

I co by od razu uniknąć argumentu typu: "taka jest piłka". Weźmy za przyklad najlepsza druzyne swiata - barcelone. Ile grają meczów w sezonie? Z 50-60? A przegrają ile? Dajmy na to, że 3

Więc niech szansa na mecz z dupy wynosi ~ 5% a nie w granicach 40, jak to ma aktualnie miejsce (moim zdaniem).

WitamCiekawe , co by mogli powiedziec panowie z czolowki rankingu swiatowego no i oczywiscie ten hiszpan co drugi raz juz wygral mistrza swiata w fife o tym momentum czy tez maja takie mecze a jesli tak to jak sobie z tym radza , no bo jakos widac daja rade skoro sa tak wysokoPozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Cycerus, ja nie usprawiedliwiam swoich porażek tym czymś, bo momentum jak już pisałem działa w dwie strony i zazwyczaj po równo. Maty opisał dokładnie tak jak to coś działa. Nie ma takiego nakręcania na ten temat, bo:

a ) jeśli już ktoś wie o tym, to tylko gracze bardziej zaawansowani, którzy rozegrali dosyć pokaźną ilość gier i mają spore umiejętności,

b ) EA ten temat nie leży i to nie jest raczej powód do dumy, aby się chwalić na prawo i lewo.

c ) momentum zazwyczaj dzieli po równo. Raz jesteś na fali, a raz nie wychodzi najprostsza akcja.

@Vitruvian nie zdaję mi się, aby któryś z nich o tym nie wiedział. Jak oglądałem FIWCa, to zdecydowana większość z tych typów grała formacjami 5-x-x oraz Realem Madryt.

Edytowane przez qim
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dobrego zawodnika kupić za 15k monet żeby nie przepłacić? Jeszcze jedno pytanko, czy zawodnicy którym skończyły się kontrakty wliczają się do wartości klubu bo mam takich sporo i nie wiem czy trzymać ich czy sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram na PS3 od FIFY 09, rozegranych meczy ok. 2000, w 11 miałem ponad 1000 (bez tych w klubie). Dziś myślałem że mnie szlak trafi, miałem już wyłączyć i obiecać sobie że nie gram do 13. To co się czasami dzieje to jest po poprostu niemożliwe. Najbardziej denerwuje mnie to, że 90% meczów które przegram wyglądają tak: posiadanie 70-30 dla mnie, strzały 15-1, z czego ten jeden strzał to była kontra. Ogólnie ta gra jest beznadziejna, bo promuje antyfutbol, dużo łatwiej jest wygrać oddając inicjatywę przeciwnikowi i czyhać na kontrę ale ja tak nie potrafię grać, nie lubię. Podejrzewam że do końca tygodnia skończę z tą odsłoną Fify i poczekam na 13. Jeszcze na koniec, dziś grałem mecz z gościem który w tej chwili jest w top 1000 na świecie (wiem bo dodałem go potem do znajomych) a napisał mi że był swojego czasu w granicach 30 pozycji na całym świecie. Przegrałem 2-1. Byłem dużo lepszy od niego, strzałów ze 4 razy więcej, całą drugą połowę może raz był za połową, większość akcji toczyła się pod jego polem karnym po czym wyprowadził tylko jedną kontrę i strzelił. U mnie Ronaldo potrafił trafić 2 razy w słupek do pustaka, już nie mówiąc o innych sytuacjach. Po meczu gość napisał mi wiadomość "Dont worry, this is FIFA, and that was f*cking momentum".

Edytowane przez Xalen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgrosze jest to, ze taki leszcz co przeslizgnal sie na konsolowym farcie potrafi jeszcze po meczu napisac, ze jest lepszy i zebym potrenowal :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgrosze jest to, ze taki leszcz co przeslizgnal sie na konsolowym farcie potrafi jeszcze po meczu napisac, ze jest lepszy i zebym potrenowal :-)

Zazwyczaj tak piszą hamburgery z USA i turki. Najczęsciej także oni uciekają przed 5. minutą.

Xalen: Masz czas jutro zagrać spara ? Jesli tak to o której to wtedy postaram się być o tej na ps3.

Edytowane przez krycha94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę jutro gdzieś od 12 grał, a jutro mam dużo czasu wolnego i mam zamiar pograć trochę dłużej więc dodaj mnie na PSN i jakoś się złapiemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, grając w tryb kariery nie wpada mi doświadczenie i poziom nie idzie w górę. Wie ktoś co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, grając w tryb kariery nie wpada mi doświadczenie i poziom nie idzie w górę. Wie ktoś co z tym zrobić?

mam to samo po kilku meczach , jest chyba jakis dzienny limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, nie wykorzystałem limitu. Dostaje PD tylko za odpalenie FIFY i za wyzwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w trybie sezony pojedynków można zmienić konto EA bez problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam sie zdarzyło cos takiego?Przeciwnik kolo 10 min. pausuje gre i nagle gra sie zacina oczywiscie zapisuje mi jako walkower sie wkurzyłem troche.Następnego dnia wpadam na tego samego typa,oczywiscie znowu kolo 10min,pausue znowu sie zawieszka .Mojemu znajomemu to samo sie przytrafiło z tym samym debilem.W ranking miesięczny wchodze,ten oszust ma 120 pare wygranych,0 remisów i 3 porażki,zj...ny debil powinien dostać dożywotniego bana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam sie zdarzyło cos takiego?Przeciwnik kolo 10 min. pausuje gre i nagle gra sie zacina oczywiscie zapisuje mi jako walkower sie wkurzyłem troche.Następnego dnia wpadam na tego samego typa,oczywiscie znowu kolo 10min,pausue znowu sie zawieszka .Mojemu znajomemu to samo sie przytrafiło z tym samym debilem.W ranking miesięczny wchodze,ten oszust ma 120 pare wygranych,0 remisów i 3 porażki,zj...ny debil powinien dostać dożywotniego bana.

Jeśli tak jest faktycznie to współczuję takiej logice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego dobrego zawodnika kupić za 15k monet żeby nie przepłacić? Jeszcze jedno pytanko, czy zawodnicy którym skończyły się kontrakty wliczają się do wartości klubu bo mam takich sporo i nie wiem czy trzymać ich czy sprzedać?

zawodnicy bez kontraktu niewliczaja sie do wartosci klubu.kup jakis kontrakt brazowy najtanszy co daje +1 i daj go temu co niema kontraktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×