Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Gra świetna.

Tactical Defending to świetna opcja, defensywa nie polega już na trzymaniu 1-2 klawisza ciągle, ale na odpowiednim ustawieniu się 1 lub 2 obroncami i wyczuciem momentu ataku na piłkę.

Idę grać dalej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem demem mocno pozytywnie zaskoczony :) Gra mi się bardzo miło i przyjemnie, gra w obronie trudniejsza do opanowania niż X i O ale to wielki plus :) nie żałuję że pre-order zamówiłem już w sierpniu :)

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/93023624 coś takiego udało mi się ustrzelić w 2 meczu :) idę naparzać! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się świetnie. Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale widzę dużo zmian względem 11 (a niektórzy tutaj odwrotnie).

- Tactical Defending jest genialny. Podczas pierwszych 2 meczy nie wiedziałem co się dzieje, teraz już w porządku. Trudniej odebrać piłkę i nie ma już tego pressingu z 11. Miód.

- poprawiona grafika (krawędzie szczególnie) i te kolory, jakby bardziej z PESa. Modele postaci również na wyższym poziomie.

- w końcu 'kółko' odpowiada za przepychanie się przy gonieniu piłkarza. Teraz to my decydujemy kiedy popchnąć i możę Drogba z Ronaldo nie będą już tak szaleć.

- udźwiękowienie, w końcu czuję tych kibiców

- wolniejsza gra. Wreszcie gra się w piłkę nożną a nie 'kto pierwszy ten lepszy'. Można pomyśleć nad skonstruowaniem ciekawej akcji, nie trzeba szybko podawać w obawie przed stratą.

- mniej sytuacji bramkowych na mecz, ciekawsza gra w polu (wiem, że wpływ na to ma 3-minutowa połowa ale mimo wszystko). Teraz konstruuje się akcje a nie lata z jednej pod drugą bramkę.

- drybling bardzo ok.

- CIĘŻSZA PIŁKA. Czuć przy strzałach, nawet podaniach. Piłka jest dużo cięższa, strzały bardziej soczyste.

- ogólny designnowej Fify jak i soundtrack bardzo na plus.

Tylko tego Impact Engine jakoś nie odczułem. Ani nie mam żadnych kwiatków z youtube'a, ani jakichś super animacji (kosiłem jak kosiarka).

Podsumowując nowa FIFA (po kilkunastu meczach w demie) spełnia moje oczekiwania, a jeśli dodać to tego Head to Head Season i Football Club - zakup obowiązkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nie ma Ronaldo Chopa bo wydaje mi się że Sanchez robi tak samo ten trick jak Messi czy Villa.

Czy mi się tylko wydaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo chop jest, przynajmniej ja Silva robilem.

Wszystko spoko lepsza ta fifa od 11, ale bramkarze to dalej super ludzie. Wzialem najnizszy poziom i bombarduje bramke silnymi strzalami(ktore zostaly poprawione) i co? Jajco, albo w trybuny(to akurat nic zlego) albo bramkarz wyciaga. I mimo ladnego strzalu dupa zbita. Za szybko bramkarze sie potrafia poruszac, zwlaszcza w jokeyingu.

Edytowane przez SmaleC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na normalnym polskim koncie sobie już ściągnę to demo czy muszę czekać do 17 bo nie chce mi się przełączać neta z Pc na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sciagniesz, dopiero po 17 okolo.

Ja wiem ze jest Ronaldo Chop, ale potrafią go 4 gwiazdkowy zawodnicy, a w opcjach jest napisane ze jest dla 5 gwiazdek :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ronaldo chop jest, przynajmniej ja Silva robilem.

Wszystko spoko lepsza ta fifa od 11, ale bramkarze to dalej super ludzie. Wzialem najnizszy poziom i bombarduje bramke silnymi strzalami(ktore zostaly poprawione) i co? Jajco, albo w trybuny(to akurat nic zlego) albo bramkarz wyciaga. I mimo ladnego strzalu dupa zbita. Za szybko bramkarze sie potrafia poruszac, zwlaszcza w jokeyingu.

Smalec i w tym właśnie jest problem. W FIFA są super ludzie a w PES amatorzy. Jedna i druga firma jakoś nie potrafi z balansować bramkarzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś zna nazwę tej nutki : )? Byłbym bardzo wdzięczny.

Barcelona :o Ciekawe w takim razie ile dla porównania mają Real i MU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do zwykłej kamery Tele i gra się jeszcze lepiej niz na tym Tele Broadcast : )

Wiekszy przegląd pola i jakos tak szybciej akcje wyglądają : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem czy ja tylko mam takie wrażenie, ale Fifa tak ogólnie patrząc to nie wygląda jak mecz w TV - chodzi o grafe i inne aspekty składające się na to. PES wygląda bardziej realnie, gdy w demo grałem, to znajomy myślał że oglądam mecz

Moja żona jak gram w fife też myśli,że oglądam mecz.wink.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś zobaczył demko na EU PSS to proszę o info.

Ja też dam jak zobaczę.

Edytowane przez Tom21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś zobaczył demko na EU PSS to proszę o info.

Ja też dam jak zobaczę.

Jest już demko na EU PSS zarówno Fifa 12, jak i drugiej finalnej wersji demo Pro Evolution...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem dwa mecze jeden na Semi-Pro , drugi na Legendary. No zmiana jest zaskakująca.

Podania przede wszystkim wymagają wyczucia , strzały zmieniły się kompletnie. Rozgrywka wydaje mi się trochę wolniejsza ,ale to może jakieś urojenie z mojej strony. Grałem Milanem (z racji nieobecności Chelsea) i grało mi się bardzo przyjemnie. Wkońcu poprawili te zapiski powtórek po meczu ! Grafika tradycyjnie na wysokim poziomie.

W tym roku na półkę , 4 raz z rzędu ląduje FIFA 12 zamiast PESA. :) Brawo EA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do zwykłej kamery Tele i gra się jeszcze lepiej niz na tym Tele Broadcast : )

Wiekszy przegląd pola i jakos tak szybciej akcje wyglądają : )

Przed chwilą strzeliłem taką bramkę w demie: http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/93029072

I jestem pewny, że na zwykłej kamerze tele nie byłoby takiej radochy z tej bramki. Nowa kamera jest efektowna i efektywna. Ale to już oczywiście indywidualne odczucia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamerka w demie jest typowo Peesowska. Nie wiem co ona ma wspólnego z "broadcastem", bo transmisje telewizyjne zazwyczaj prowadzone są z zupełnie innej wysokości (większej) i obejmują szerszy zakres, tak aby widz miał okazję dostrzec jak największy teren boiska. Zawsze można zmienić w finalnej wersji.

Czytałem te wątki na forum EA i jak widać nie tylko ja mam zastrzeżenia do tactical defending. Sama idea jest ok, ale nie działa tak jak powinna. Z tutorialu wywnioskowałem, że trzymając "x" podbiegam do zawodnika tak jak zazwyczaj + za pomocą gałki mogę regulować odległość od przeciwnika.

I wszystko fajnie, tylko trzymanie X doprowadzanie mnie na odległość 1,5m od przeciwnika. Bliżej podejść nie można, pojawia się niewidzialna ściana.

Teraz do akcji wkracza "o" czyli odbiór/przepychanie lub przepychanie/odbiór, właściwie nigdy nie wiadomo co się zdarzy. Raz udaje mi się zagrać ciałem ( inna sprawa, że zazwyczaj kończy się to faulem), raz robię szpagat 2 metry od przeciwnika. Wygląda to tak, jakby "o" było zupełnie randomowe i reagowało na chybił trafił.

W praktyce najlepszym odbiorem jest trzymanie R1, bo nasz komputerowy kolega wykona czarną robotę za nas - nie muszę wspominać, że robi to z taką gracją, jakby grał na starym systemie odbiorów.

Przeciwnicy zresztą też. Ciach Pach i odebrana.

Jest jeszcze inna szkoła, dzokejowanie na własnej połowie - przypomina to ostatnie 15 minut meczu Barca - Inter, ale jest skuteczne. Przeprowadziłem mały test:

Przeciwnik w 22 minucie odebrał mi piłkę na swojej połowie.

Zaczynam dzokejowanie, zamykam wszystkie drogi podania.

ping-pong-ping-pong-ping-pong(...)

39 minuta - konsola znudziła się wymianami podań na 45 metrze. Szybkie dwa podania ( na pressing/przecięcie nie ma co liczyć), strzał z 20 metra. Zaczynam od bramki.

Doprawdy fascynujące doznanie. Średnie posiadanie piłki w meczu na poziomie 35-40%.

Na 25~ spotkań strzeliłem 3 bramki, zmarnowałem jednego karnego, zepsułem dwie 1vs1.

Z ładniejszych akcji, to udało mi się wypracować takiego karnego:

http://www.ea.com/soccer/videos/ugc/93024251

Z tego całego opisu możecie wywnioskować, że zwyczajnie nie umiem grać, więc podam statystyki z jedenastki.

H2H - 4,5k pkt.

Ultimate Team ( w to głównie gram) - 743-9-92 / 143 trofea.

Nie, nie gram ping-ponga i nie spamuję L1+triangle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się strasznie źle grało na tej kamerze defaultowej.

Ściągam demo z PSN EU bo może będzie jezyk polski i sie przyda tacie : )

Co do postu wyżej :

Jak grałem karierę w Fifie 11 też nie potrafilem meczu wygrać nawet na nizszych poziomach, a w H2H mialem 5,5k punktów i ponad 500 meczów w Ultimate Team.

Myślę ze jak się zacznie gra online to będzie latwiej strzelic gola, bo ten CPU to gra jakby gral na starym odbiorze pilki bez tego tactical całeo :]

Edytowane przez skomerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem karierę w Fifie 11 też nie potrafilem meczu wygrać nawet na nizszych poziomach, a w H2H mialem 5,5k punktów i ponad 500 meczów w Ultimate Team.

Myślę ze jak się zacznie gra online to będzie latwiej strzelic gola, bo ten CPU to gra jakby gral na starym odbiorze pilki bez tego tactical całeo :]

Racja, ale chciałbym czerpać też przyjemność z gry WG czy sezonów.

Komputerowy przeciwnik przyzwyczaił mnie do lekkich oszustw i Valbuena wywracający Abidala, a zaraz potem Pique, nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia. Mijanie mnie jak pachołka, już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipek90 - właśnie na tym polega cały ten system, że nie jest losowy a wymaga wyczucia. Nie nauczysz się tego od razu. Trzymasz x i manerwujesz. Widzisz szansę na przejęcie (trzeba być uważnym), wciskasz kółko. Zagrałem ok 15 meczy i już nie sprawia mi to żadnego problemu, zazwyczaj skutecznie odbieram piłki

Drugi skuteczny sposób to trzymanie L2 zamiast X, reszta tak samo. W niektórych momentach dużo przydatniejszy sposób.

Wszystko opiera się na wyczuciu, granie na pałę nic nie da. Tak miało być i ja jestem z tego powodu ogromnie zadowolony :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do zwykłej kamery Tele i gra się jeszcze lepiej niz na tym Tele Broadcast : )

Wiekszy przegląd pola i jakos tak szybciej akcje wyglądają : )

Ja tam zmieniam polozenie kamery. Wysokosc na pol paska przynajmniej i oddalenie prawie calkowite, wtedy zostaje nowa kamera, ktora daje ciekawszy efekt, a i pole widzenia wzrasta. Ale co kto lubi jak dla mnie nowa kamera to strzal w dziesiatke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozegrałem właśnie kilka meczów i szczerze powiedziawszy spodziewałem się czegoś więcej. Jakoś nie widzę zbyt wielu zmian względem 11 czy 10, a jeszcze do tego brak Ekstraklasy spowoduję, że na pewno nie kupię gry w dniu premiery. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipek90 - właśnie na tym polega cały ten system, że nie jest losowy a wymaga wyczucia. Nie nauczysz się tego od razu. Trzymasz x i manerwujesz. Widzisz szansę na przejęcie (trzeba być uważnym), wciskasz kółko. Zagrałem ok 15 meczy i już nie sprawia mi to żadnego problemu, zazwyczaj skutecznie odbieram piłki

Drugi skuteczny sposób to trzymanie L2 zamiast X, reszta tak samo. W niektórych momentach dużo przydatniejszy sposób.

Wszystko opiera się na wyczuciu, granie na pałę nic nie da. Tak miało być i ja jestem z tego powodu ogromnie zadowolony :)

Na jakim grasz poziomie? Bo tak jak wspominałem stronę wcześniej - przeciwnik na world class gra taktyką "jak jesteś blisko mnie, to odwrócę się do ciebie dupą" i podaje dalej. Nie jara mnie ganianie za nimi, jak piesek za kijkiem. Owszem, koniec końców czekam aż podejdzie i mu zabieram, ale efektywny czas przy piłce nie przekracza wtedy minuty.

Wszystko byłoby ok, gdyby przeciwnik również miał takie problemy, mijał się z piłką etc.

Niestety odbiera piłkę jak chce i kiedy chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na professional gram. Skoro przeciwnik na najwyższym poziomie jest nie do zatrzymania to dlaczego go nie obniżysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na professional gram. Skoro przeciwnik na najwyższym poziomie jest nie do zatrzymania to dlaczego go nie obniżysz?

Bo problemem nie jest gra przeciwnika, która jest dokładnie taka sama, jak w 11. Problemem jest zachowanie moich zawodników. Nie chcę grać na poziomie, gdzie konsola sama odda mi piłkę, albo wbiegnie na mnie z nią.

Zawodnicy nie robią tego co chcę - tu leży problem.

Najlepiej przeczytać ten temat, dokładnie oddaje moje wrażenia:

http://forum.ea.com/uk/posts/list/989504.page

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×