Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Z całym szacunkiem dla wszystkich graczy, ale nikt mi nie wmówi, że na manualu łatwiej się gra lub łatwiej wygrać z tym na asyście.

Ta gra powinna mieć tylko dwa tryby sterowania w trybie online, manual vs manual lub asysta vs asysta.

Tak jak kolega pisze, ping pong na asyście lata niesamowity. Większości zależy na wyniku, niż na dobrym meczu.

Takie są realia i owszem, w realnym świecie wynik jest najważniejszy.

Jednak... kiedy siadam przed konsolą, dla mnie najważniejsze jest stoczyć dobry pojedynek, w dobrym stylu.

Jedynym tego gwarantem jest ustawienie sterowania na tryb ręczny i stworzenie przepięknych akcji. Nic nie daje w tej grze większej satysfakcji.

Wynik ma znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam wszystkich graczy :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla wszystkich graczy, ale nikt mi nie wmówi, że na manualu łatwiej się gra lub łatwiej wygrać z tym na asyście.

Ja nie mówię, że łatwiej.

Mówię, że na manualu masz więcej możliwości. A już od Ciebie zależy, czy je umiesz wykorzystać, czy nie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ma konto na amerykanskim PSN to jutro już o 23 polskiego czasu będzie Fifa do sciagniecia : )

18 godzin wcześniej to w sumie nie tak malo : ) Jezeli sie nei pomylilem w obliczeniach oczywisice. Bo demo Fify 12 będzie w USA o 2 p.m czasu PST.

Edytowane przez skomerek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe w mojej wypowiedzi było to zdanie:

"Ta gra powinna mieć tylko dwa tryby sterowania w trybie online, manual vs manual lub asysta vs asysta."

Tych trybów nie można porównywać. To zupełnie co innego. Dlatego też, nie można pisać czegoś w stylu "manual daje Ci przewagę nad asystą".

Mimo "możliwości", o których piszesz jest wręcz odwrotnie. Nie porównujmy tych trybów bo to dwie różne bajki.

Pozdrówko zachęcające do trybu ręcznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem spoko. W każdej fifie soundtrack jest świetnie nadający się do gry także nie ma co sie przyczepić ;) a jak komuś nie odpowiada to przecież marudzić nie będzie,bo w samym menu aż tyle czasu nie spędzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie soundtrack jedenastki jest tragiczny (wyjątek Massive Attack). Tu widzę będzie znacznie lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem polega na tym, że 90% osób w FIFA 11 grało na asyście. Trzeba było czekać 10 min na hardcorowego gracza manualnego. Prawie nikt nie gra w FIFA na manualu. W tym jest problem. Właśnie prze tę mnogość opcji zaczynają być problemy, bo jak z offline to nie ma problemu tak z online już jest. Tactical defending to nowa rzecz w FIFA i możliwość wyłączenia tej funkcji według mnie wcale nie jest dobrym ruchem. Nie po to wprowadza się coś nowego, trąbi o tym pół roku by w rezultacie dać możliwość wyłączenia takiej funkcji. To tak jak by wyłączyć imact engine. Dla mnie osobiście ten ruch jest beznadziejny.

Przecież w niestandardowym pojedynku jest możliwość wyszukiwania tylko grających na manualu, a nawet jeśli w danej chwili takowego nie ma, to samemu zakłada się sesję i zaraz ktoś chętny się znajduje (tak przynajmniej dzieje się w moim przypadku :biggrin:).

Ponieważ w Fifę 11 gram od niedawna i jestem prawie całkowicie zielony, to czy może ktoś przybliżyć o co chodzi z tym Tactical defending? Byłbym wdzięczny

Z całym szacunkiem dla wszystkich graczy, ale nikt mi nie wmówi, że na manualu łatwiej się gra lub łatwiej wygrać z tym na asyście.

Ta gra powinna mieć tylko dwa tryby sterowania w trybie online, manual vs manual lub asysta vs asysta.

Tak jak kolega pisze, ping pong na asyście lata niesamowity. Większości zależy na wyniku, niż na dobrym meczu.

Takie są realia i owszem, w realnym świecie wynik jest najważniejszy.

Jednak... kiedy siadam przed konsolą, dla mnie najważniejsze jest stoczyć dobry pojedynek, w dobrym stylu.

Jedynym tego gwarantem jest ustawienie sterowania na tryb ręczny i stworzenie przepięknych akcji. Nic nie daje w tej grze większej satysfakcji.

Wynik ma znaczenie drugorzędne.

Pozdrawiam wszystkich graczy :)

Zgadzam się z tym co napisałeś. Ja sam gram niemal wyłącznie na manualu z dwóch powodów. Po pierwsze wydaje mi się, że ten tryb bardziej odwzorowuje faktyczną grę na boisku, gdzie wiele podań jest jednak nie celnych, za mocnych, itp. Po drugie (może nawet ważniejsze), jestem raczej dość słaby w tą grę - nigdy wcześniej nie grałem w żadną Fifę, a w 11 mam rozegranych niewiele więcej niż 100 meczy - i grając przeciwko komuś na asyście po prostu byłem bez radny. Na manualu sam może nie stwarzam zbyt wielu sytuacji, jednak i przeciwnik zwykle tak łatwo nie strzela mi bramek. Stąd mój wniosek, że na manualu gra się trudniej, choć ciekawiej, a akcje są bardziej urozmaicone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tym demem Fify? bo niektórzy mówią że ponoć dzisiaj 10siąta? ale pewnie tak już było pisane wcześniej -dziś tylko xbox i pc, jutro ps3 ewentualnie dziś wieczorem amerykański ps store albo japoński. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak z tym demem Fify? bo niektórzy mówią że ponoć dzisiaj 10siąta? ale pewnie tak już było pisane wcześniej -dziś tylko xbox i pc, jutro ps3 ewentualnie dziś wieczorem amerykański ps store albo japoński. pozdro

PC - 11:00

Xbox360 - 11:00

PS3 - 14 Września 17:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno są jakieś problemy z demem na PC. Jaja z podłączeniem kontrolera a także wywalaniem do pulpitu. Wolę poczekać do tej 23 i ściągać z amerykańskiego PSS.

PS. Z komentarzy ludzi którym udało się już zagrać - jest cholernie dobrze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno są jakieś problemy z demem na PC. Jaja z podłączeniem kontrolera a także wywalaniem do pulpitu. Wolę poczekać do tej 23 i ściągać z amerykańskiego PSS.

PS. Z komentarzy ludzi którym udało się już zagrać - jest cholernie dobrze. :)

Jedyne jaja są takie że trzeba usunąć Fife 11 żeby zainstalować demo 12 :blink: Poza tym żadnych błędów nie uświadczyłem. Całkiem dobra optymalizacja na PC sprzed 5/6 lat ( C2D E4500 2,2 / GF8600GT 256 MB/ 2GB ) w 1440x900 full AAx4 w 50 klatkach. Zwalnia do ok. 30 tylko podczas animacji po golu. Pad z Xboxa 360 bez problemu rozpoznawany mimo że w opcjach są do wyboru tylko Logitechy :turned:

Co do samej gry to wg po 3 meczach które zagrałem aż takiej rewolucji względem 11 z konsol nie ma. Za to jest duży przeskok jeśli chodzi o 11 z PC.

Niezła grafika i modele zawodników. System kolizji hmmm u mnie jakoś nie miałem okazji go zobaczyć mimo że starałem się specjalnie faulować to nic rewolucyjnego nie zobaczyłem. Być może za krótko pograłem. No i poziom trudności dema pozostawia wiele do życzenia. Nie wiem czy to amator czy jak bo nie widziałem opcji zmiany go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też będe czekał do 23 i zdzierał z amerykańskiego ps store. Powinna już być fifa o tej godzinie tam. Pozatym rozmawiałem z ziomkiem który własnie ją testuje na X Boxie i stwierdził podobnie jak kolega wyżej " stara dobra fifa tyle że z numerkiem 12 , zadna rewolucja " ale ocenimy jak sami pogramy. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=b51EjrBvwO0



Jesli IE dziala dobrze to wychodzi fajnie i bardzo kontekstowo, jednak zdarzaja sie sytuacje, ze czlowiek zachowuje sie jak talez krecacy sie po podlodze.


Czekam na trainera zeby wydluzyc czas meczu, bo 3 min polowa to smiech na sali, zagrac sie nie da akcji, bo mecz sie konczy. A gra jak narazie moze i nie jest to rewolucja, ale w kazdym aspekcie gra sie inaczej: podania, strzaly, obrona, drybling sa inne. Czy lepsze sie okaze jak sie ogra. Narazie czuc powiew swierzosci, i ze produkt faktycznie calkowicie inny niz poprzednia odslona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie przede wszystkim podoba to, że w końcu czuć siłę podania na manualu. Czekam na demko PS3 :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na trainera zeby wydluzyc czas meczu, bo 3 min polowa to smiech na sali, zagrac sie nie da akcji, bo mecz sie konczy. A gra jak narazie moze i nie jest to rewolucja, ale w kazdym aspekcie gra sie inaczej: podania, strzaly, obrona, drybling sa inne. Czy lepsze sie okaze jak sie ogra. Narazie czuc powiew swierzosci, i ze produkt faktycznie calkowicie inny niz poprzednia odslona.

Mógłbyś sprawdzić jak robi się "scoop turn"? Wygląda na bardzo przydatny i jeżeli będzie tak samo prosty jak berba spin, to już wiem nad czym będę pracował do perfekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na PC, naprawdę fajnie, kilka takich pierdółek które był w PES a robią różnicę w Fifie. Chociażby fajne animacje na początek meczu, czy też sposób strzału czy podania, nie jest sztuczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już pocinał na xbox? Jestem ciekaw, czy PC będzie faktycznie identyczne jak konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc tylko lepsza na PC, bo smiga ladnie w 60fps przy 1080 do tego AA wieksze z takim samym gameplayem. No i wspominane wczesniej modyfikacje beda robic swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmaleC, a ty grasz na manualu?

Na mnie gameplay zrobił już pozytywne wrażenie mimo tego, że pad ledwo co chodził i nie działało kilka przycisków.:tongue:

Edytowane przez gandihigh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demie sześć drużyn (Arsenal Londyn, Barcelona, Manchester United, Olympic Marsylia, Borussia Dortmund oraz AC Milan), 10-minutowe mecze oraz jeden stadion - Etihad Stadion. Jak już zagracie, nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami w komentarzach! - informacja z gamezilla.pl

jest Manchester Utd i faktycznie po 10min mecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W demie sześć drużyn (Arsenal Londyn, Barcelona, Manchester United, Olympic Marsylia, Borussia Dortmund oraz AC Milan), 10-minutowe mecze oraz jeden stadion - Etihad Stadion. Jak już zagracie, nie zapomnijcie podzielić się wrażeniami w komentarzach! - informacja z gamezilla.pl

jest Manchester Utd i faktycznie po 10min mecz?

Jeżeli takie zespoły są i 10 min mecz to EA jest bardzooooo hojna.Równie dobrze można pograć w demo miesiąc,poczekać aż cena spadnie.Barcelona vs MU albo Borusia vs milan,rowne zespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×