Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Lipek ale jak jest w realnym świecie? Też odbiór nie zajmuje kilkunastu sekund tylko czasami minuty. Problemem jest to że połowa ma 3 minuty i mało czasu na grę, ale dla mnie to wielki plus dla nowej edycji i strasznie gra mi się podoba. Druga sprawa trzeba się tego nauczyć i to nie zajmie 5 czy nawet 10 meczy. Sam wiem z doświadczenia, bo przejście z asyst na manuala (podania) też nie było od razu idealnie. Więcej determinacji i się nauczysz :)

PS: a jeśli ci nie pasuje obrona taktyczna i krycie wolnych dróg którymi chce przejść rywal to zmień na podstawowe ustawienia.

Edytowane przez Graczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: a jeśli ci nie pasuje obrona taktyczna i krycie wolnych dróg którymi chce przejść rywal to zmień na podstawowe ustawienia.

Gdybym miał pewność, że ten system będzie opcjonalny i nieobowiązkowy w grze online, to zrobiłbym to zaraz po zagraniu pierwszych 10 spotkań.

Tu nie chodzi o to, że ja nie potrafię przewidzieć co zrobi przeciwnik. Jest dokładnie odwrotnie. Ja doskonale wiem co zrobi przeciwnik, a mimo to nie mogę odebrać mu piłki.

Zacytuję część posta z EA forum, który idealnie oddaje obecną sytuację i moje pretensje

4. AI tackling - the computer are somehow still unbelievably good at tackling, and it seems that we have to use tactical defense, whereas they seem to still be able to press the hell out of you. If we try that, they instantly take it round you because their reaction speeds are instant whereas ours aren't.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wiezyc im w to co mowili, to AI mialo byc ostatnim elementem, ktory bedzie poprawiany. Wiec jesli to nie tylko marketingowe paplanie to byc moze w pelnej sie AI zmienic. Tylko, ze jedynym sposobem, zeby sie o tym przekonac to czekac do premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież mam problem z tym nowym systemem odbioru.Grałem na Professional pierwszy mecz,dostałem lanie 2 czy 3 do 0,posiadanie pilki 35 % dry.gif.Jeszcze jeden mecz na profesional i znow dostałem po dupie.Wziąłem Amatora i wygrałem 3-0,odbiór piłki nie był trudny,bo zawodnicy nie stawiali oporu.Przeszedłem teraz znowu na profesional i dostałem od arsenalu 1:0.Po prostu za hugo nie moge zabrać im piłki,trzymając X czyli tradycyjny presing zawodnik nie podejdzie zupełnie do przeciwnika tylko trzyma się metr obok/za nim,jakby była tam jakaś niewidoczna ściana.Jak jestem metr obok zawodnika (dobiegłem trzymając X) naciskam O i on robi zajebiste machniecie noga które daje tyle co nic,a właściwie daje to,że nasz przeciwnik biegnie dalej a mój zawodnik zatrzyma się na 1-2 s.Jak zabierać te piłki?Jakby co to wiem że był tutorial,ale nie zawsze jest tak,że zawodnicy wybiegają na siebie ,co robić gdy jestem za przeciwnikiem?...(ostatniej częsci tutorialu nie zrozumiałem kompletnie)

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czas na moją opinię:

Nie chce mi się za bardzo rozpisywać, napiszę tyle że od fify 09 jestem jej fanatykiem więc troche wiem itp itd :)

A więc zacznę od +

+ Wspaniałe zachowania i obrony bramkarzy, jestem pod bardzo dużym wrażeniem.

+ Strzały, lepsze jak w 11.

+ Animacje ruchów niektórych piłkarzy wprost odwzorowane idealnie.

+ Grafika twarzy, lepiej być już chyba nie może :)

Noi -

- Jednak nie wiem czemu ale ten silnik jakiś dziwny, nie system obrony lecz silnik, jakoś dziwnie mi się gra, ale to może kwestia przyzwyczajenia

- Impact system, może tak poł na pół, mało widoczny podczas gry, gdy już są jakieś mocne zderzenia to czasem zawodnik potrafi wylecieć zrobić kołowrotek jak z katapulty, troche dziwnie to wygląda, jeśli by tego systemu nie było wcale bym nie narzekał z tego powodu. Przykład: http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/92899972

- Gra coraz bardziej przypomina swoim spowolnieniem PES, który jak wiemy od 3 lat daremny.

Puentując, albo się przyzwyczaję do tej nowej wersji a jak nie to chyba zostanę przy 11, naprawde sam sie sobie dziwie, może przed tym demkiem tak wiele obiecali na trailerach tak fajnie to wyglądało i za dużo człowiek oczekiwał, sam nie wiem, idę dalej ciupać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież mam problem z tym nowym systemem odbioru.Grałem na Professional pierwszy mecz,dostałem lanie 2 czy 3 do 0,posiadanie pilki 35 % dry.gif.Jeszcze jeden mecz na profesional i znow dostałem po dupie.Wziąłem Amatora i wygrałem 3-0,odbiór piłki nie był trudny,bo zawodnicy nie stawiali oporu.Przeszedłem teraz znowu na profesional i dostałem od arsenalu 1:0.Po prostu za hugo nie moge zabrać im piłki,trzymając X czyli tradycyjny presing zawodnik nie podejdzie zupełnie do przeciwnika tylko trzyma się metr obok/za nim,jakby była tam jakaś niewidoczna ściana.Jak jestem metr obok zawodnika (dobiegłem trzymając X) naciskam O i on robi zajebiste machniecie noga które daje tyle co nic,a właściwie daje to,że nasz przeciwnik biegnie dalej a mój zawodnik zatrzyma się na 1-2 s.Jak zabierać te piłki?Jakby co to wiem że był tutorial,ale nie zawsze jest tak,że zawodnicy wybiegają na siebie ,co robić gdy jestem za przeciwnikiem?...(ostatniej częsci tutorialu nie zrozumiałem kompletnie)

Ja robie wszystko manualnie. W 11 tez nie uzywalem X i O, a wszystko przy uzyciu L2 i X w odpowiednim momencie, tak teraz uzywam L2 i O jak dopiero znajde sie w polu odbioru, chyba, ze biegne za zawodnikiem to O przytrzumuje delikwenta za koszulke.

Idzie sie przyzwyczaic. Mi szczerze powiedziawszy duzo czasu to zajelo, ale po ograniu na 2 graczy jak najbardziej pozytywne wrazenia wnosi do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu za hugo nie moge zabrać im piłki,trzymając X czyli tradycyjny presing zawodnik nie podejdzie zupełnie do przeciwnika tylko trzyma się metr obok/za nim,jakby była tam jakaś niewidoczna ściana.Jak jestem metr obok zawodnika (dobiegłem trzymając X) naciskam O i on robi zajebiste machniecie noga które daje tyle co nic.

No bo o to właśnie chodzi. Nie masz dobiegać pressingiem do rywala tylko powoli z R2 blokować mu drogę na przejście. Czekasz aż podejdzie i wtedy manewrujesz gałką normalnie, ręcznie nie odbiegając od niego i w odpowiednim momencie kólko. Chodzi o to, żeby mecz nie polegał na bieganiu z bramki do bramki, tylko na podaniach w środku i budowania akcji jak w prawdziwym futbolu. To daje realizm i wiecej staminy którą podobno znowu zmniejszyli. I bardzo dobrze. Jak gra barcelona? Podaje piłkę a rywal tylko biega. Trudno. Jak chce odebrać piłkę musi biegać, a jak już ją odbierze to musi ją szanować i nie tracić jej od razu wbiegając w kogoś. Na tym to polega. Akcja nie musi polegać TYLKO na bieganiu, podania i tworzenie akcji bez R1. To jest metoda, która może wam pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie ogarniam nowej gry w defensywie ale może to i lepiej. :biggrin:

I ten drybling dokładny też jak narazie mi się ani razu nie udał.

No ale trzeba trenować.

Sama gra mnie zadowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zagrałem tylko 3 mecze, mało ale zaczyna mi się podobać. Ten nowy system odbiorów wydaje mi się, że ma potencjał ale z wciskaniem "O" trzeba zachowywać się ostrożnie bo można zawalić przez to w obronie. Z przyzwyczajenia trzymam "X" przy próbach odbioru piłki i często kończy się to tak, że wbiegam w typa i zabieram mu piłkę xD nie zawsze to się sprawdza ale już kilka razy zadziałało. Z odbiorem "O" zaczynam się przyzwyczajać i teraz już wygrałem na doświadczonym aż 1:0 z Marsylia grając Borussią Dortmund.

W 3 rozegranych meczach strzeliłem 3 gole, 1:1 z Arsenalem i wygrana w karnych, 1:3 z Marsylia i 1:0 z Marsylią. 2 gole strzeliłem po rzutach rożnych więc mogę powiedzieć, że rożne w tym demku mi "wchodzą". Nawet w Fifie 11 nie strzelałem tak często po rożnych. Komp z główki wali niezłe kiksy nie raz, po wrzutce w pole karne uderzył z głowy tak że piłka zamiast w kierunku bramki poleciała wzdłuż boiska...

Jako że mam strzaszliwego neta i lagi niesamowite jak gram online to w 10 i 11 dużo grałem z kompem, więc może teraz nie czuje za bardzo tego, że poziom jest dużo wyższy chociaż tutaj gram na doświadczony a w poprzednich na legendarnym. Ale mam wrażenie, że komp ogarnia trochę lepiej w defensywie, chociaż używając L1+X dość łatwo jest rozbić kompa gdy próbuje zagęścić środek boiska na przykład.

Ale jeszcze sporo do odkrycia w tym demku, po 3 meczach nie mogę wiele powiedzieć. Nie bawiłem się jeszcze kamerą, ogólnie idzie się przyzwyczaić do tej która jest ustawiona od razu ale chyba spróbuje troszkę oddalić bo nie raz dokucza to że nie widać za bardzo co dzieje się wyżej, a nie zawsze rzut oka na radar pomoże dobrze trafić z przerzuceniem akcji na drugą stronę.

Na razie mam pozytywne odczucia, zobaczymy co dalej.

E: Ja gram na klasycznym. Kurde z Barceloną trudno jest wygrać, przynajmniej Borussią. Btw to tak ma być że napastnicy w stosunku do obrońców są dużo szybsi? Wiem, wiem że defensorzy nie grzeszą zwykle szybkością ale przeciwnicy czasami odjeżdżają zbyt szybko chyba. Ja w sumie za dużo takich rajdów nie miałem ale jak Błaszczykowskim przyjąłem piłkę i 2 razy sobie ją wypuściłem to obrońcy chyba Marsylii zostali daleko w tyle wiec może za jakiś czas i ja będę w stanie tak odjechać defensywie rywala, częściej :P

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekając na całkowite zassanie Fify 12 przemłuciłem, dobry kawałek czasu w PES 2012. Chciałem zobaczyć ten kontrast, radość z gry. I powiem Wam, że poczułem się jakby na początku zaserwowano mi gó***, a poźniej "kieliszek dobrego Porto":biggrin:

Fifa 12 to przełom. Ogromny krok w przód.

+ nie wiem od czego zacząć, więc plusem jest już mój banan na japie;

+grywalność, grywalność, grywalność. Gra w defensywie jest nareszcie ciekawa, trzeba pokombinować, żeby odebrać piłkę.

+tempo tworzenia akcji znacznie poprawione

+szybkość reakcji na polecenia gracza

+nowa kamera to rzecz gust. Dla mnie na plus, duży plus

+grafika nieco ulepszona, twarze bardziej realistyczne

+doping

+nowe animacje

+CAŁOKSZTAŁT! (odświeżone menu, okienka, estetyczniej to wygląda i co najważniejsze - cieszy oko)

+jestem tak podjarany, że dodam jeszcze jednego plusa :tongue:

Dobrze, że zaczynam 2 rok akademicki od 1 października naciesze się przynajmniej demkiem. Szkoda że pełna wersja wychodzi dzień przed :blink:

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. Gracie na ustawieniu pada klasycznym? Warto pisać jak dodajecie post, bo niektórzy mają nieco inne ustawienia.

Edytowane przez Bzyku
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się coraz lepiej : )

Super wychodzą te podania z R1, efektowne są bardzo.. Do tego rabonę potrafi zrobic nawet Rooney : )

Na początku mnie jechał CPU na Professional a teraz co mecz to mu 2-3 bramki strzelam, zaraz włączam World Class .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a wiecie o co będzie chodziło w tych trybach ONLINE gdzie jest napisane NOWOŚĆ? Mam nadzieję , że będzie możliwość rozegrania poprostu mecza z punktami do rankingu i taki tryb gdzie szybko wyszuka graczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj widzę chłopaki już troszkę ograli demo. Cieszę się, że wrażenia są ogólnie pozytywne. Moje się dopiero ściąga, ale mimo szybkiego łącza, idzie jak krew z nosa :( Idę oglądać ligę mistrzów. W półtorej godzinki może się ściągnie i uda mi się jeszcze dzisiaj ździebko okiełznać temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest lepsza niz poprzedniczka, ale mam jedno pytanie czemu sa takie skille tzn. Szczesny ma tylko 78 albo 79 a powinien miec kolo 81 albo Fabregas nie gral dluzszy czas w pilke i ma 89!? jak to?Van Persi 87? O_o Messi z tym 95 chyba tez przesadzony .. beda zmieniane te punkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, już więcej tych spotkań zagrałem w te demko, nie zawsze uda się wygrać czy zremisować ale uważam że gra jest świetna. Tzn mi się gra świetnie, rok studencki w październiku więc może w ostatni weekend września uda się chwile pograć w pełną wersję gry.

Teraz udało mi się nawet strzelić gola z przed pola karnego. Nic specjalnego ale mam powtórkę : http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/93066123

Tyle grałem już Borussią że zdecydowałem zagrać przeciwko nim. Swoją drogą jak grałem Borussią to niemal strzeliłem bramkę z przewrotki, wtedy byłoby czym się pochwalić ale spudłowałem minimalnie i nawet nie zapisałem tej powtórki. Ale animacja przewrotki wyglądała lepiej niż w 11, takie mam wrażenie.

Co do dema jeszcze, a konkretnie czasu trwania połowy. Ci ludzi z EA to są jednak bezduszni :P dali by 5 minutową połowę a nie tylko 3. I tak trzeba się męczyć do premiery :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyła mi się sytuacja której nie miałem przyjemności doświadczyć w fife 11,a mianowicie była mała przepychanka w środku pola,ucierpiał(czyt.odniósł kontuzje) Sagna,niestety nie udało mi się tego uchwycić,lecz mam to,co nastąpiło po tej akcji.Nie wiem,było to dziwne..

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/93066935

Nie zrobiłem tego ja,stalo się to automatycznie.

A teraz coś przyjemniejszego dla oka czyli kiwki messiego i sancheza.

Idzie to w za szybkim tempie wiec nie widać dokładnie tego,co zrobił sanchez

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/93067266

I znowu sanchez :

http://www.ea.com/pl/football/wideo/ugc/93067616

PS.Nie wiem tylko czemu jest napisane że nagrywałem te mecze podczas gry na poziomie amateur,a grałem na profesionalu

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu demka stwierdzam:

PLUSY:

* Przede wszystkim bramkarze.

* Realistyka w podaniach, strzałach, ruchach zawodników.

* Przerywniki, powtórki, wszelkiego rodzaju cut-scenki i animacje.

* Największych plusem jest to jak wygląda gra: oprawa, grafika, dźwięki, zachowanie siatek, murawa - dopieszczone do samego końca.

Niestety jak są plusy to muszą być i MINUSY:

* Ogólnie gameplay... w tym roku jest dla mnie tragiczny, męczę demo i nie czerpię satysfakcji z żadnych spotkań... Ten nowy system obrony?! Dla mnie to kpina... W spotkaniach online jeden zawodnik będzie przebiegał całe boisko - idę o zakład. W singleplayer jak to wygląda?! Zanim uda się odebrać przeciwnikowi piłkę to on już dawno ucieknie do tyłu, wykona podanie, potem się pomyli, my odzyskamy piłkę i tak w kółko... Jak dla mnie bez sensu, ta wersja FIFY wydaje mi się bardzo dziwna...

Grałem w FIFĘ 10 (i jest to dla mnie najlepsza kopanka na świecie!), numerek 11 ogrywałem bardzo długo, ale te ciągłe zagrania L1 + trójkąt... - tragedia! Na półce zostaje FIFA 10 i w tym roku prawdopodobnie wybieram PES'a... Pozdrawiam wszystkich fanów FIFY i życzę miłej gry :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wychodzą te podania z R1, efektowne są bardzo..

Jak to działa ? ^^

Przy obronie taktycznej. muszę niemalże odpuścić środek pola bo inaczej może być problem. :P I Grosskreuz jaki jest szybki :o koleś z piłką ucieka Alvesowi.o.O Albo wymienia piłkę na środku boiska prawy def przybiega wtedy Grosskreuz mija go z palcem w dupie (To jak ich mija też jest przesadzone) i już jest dupa nie ma kto go zatrzymać bo nikt nie może go dogonić... Nawet jeśli to on, jak próbuję odebrać piłkę robi w ostatniej chwili zwód i znowu sam leci :/

Szczesny ma tylko 78 albo 79 a powinien miec kolo 81 albo Fabregas nie gral dluzszy czas w pilke i ma 89!? jak to?Van Persi 87? O_o Messi z tym 95 chyba tez przesadzony

No to ile Cesc czy Messi powinni mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te statystyki zawodników będą zmienione w finalnej wersji gry jak zresztą co roku...

Można ściagnąc demo na ps3 z ps3 store ???

Ciężko wrócić się 2 - 3 strony i sprawdzić? Jest też opcja wejścia w PS Store na konsoli... TAK MOŻNA!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory jestem nowy nie bende przecież w kazdym temacie czytał wszystkich stron ;) odpowiedziałes dzięki i pzdr

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że ten nowy system obrony jest do bani. Do wszystkiego należy się przyzwyczaić. Gdybym usadził Cię przy perkusji, od razu zacząłbyś grać trudne bicia? Zacząłbyś od tych najprostszych, przechodził w coraz to trudniejsze. Tak samo jest z tym systemem obrony. Rozegrałem ok 15 meczy i muszę przyznać, że z meczu na mecz coraz bardziej się go czuje. Po za tym jeśli spóźnisz odbiór może zakończyć się on faulem. To dodaje realizmu. Jest masa możliwości odbioru piłki, to pozwala przebierać w różnych wariantach.

Jedyne co mnie denerwuje to ta długość meczu. Mogliby ciachnąć z 10min, ale to typowa zagrywka producentów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory jestem nowy nie bende przecież w kazdym temacie czytał wszystkich stron ;) odpowiedziałes dzięki i pzdr

Nie "bende" ci przypominać, że jest coś takiego jak opcja szukaj.

A co do czytania, przydałoby ci się poczytać słownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×