Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

czekam chłopaki na pierwsze wrażenia z dema ;) odpalajcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa za mną. Jestem oczarowany :D Czuję się tak jak się czułem, gdy kupiłem konsolę i zagrałem pierwszy raz w fifę 09 po wielu latach z PESem :) Tempo wolniejsze, strzały w końcu mają moc, system odbierania przez jednokrotne naciśnięcie [ ]/0 powoduje, że w końcu jest miejsce na boisku :) Boisko większe się wydaje, bramki również. Gram na słuchawkach i super słychać doping kibiców. :)

Edytowane przez falcon87pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozegrałem 3 mecze + jeden z karnymi...

Co się rzuca w oczy na samym początku to zmienione Menu - nie wygląda źle

Wejście do meczu i prezentacja strojów na zawodnikach jak najbardziej na plus :thumbsup:

W mini filmiku przed wstępem do meczu prezentacja losowego zawodnika, która też dodaje smaczku przed samym meczem :thumbsup:

Mecz:

Już pierwsze moje wrażenie to zmieniona delikatnie grafika, która przypomina mi lekko naszego głównego konkurenta i delikatnie odbiega od fifowskiej <_<

W samym gameplayu został zmieniony system obrony co w tym momencie nie jest taki łatwy do nauczenia

Nie jest tak łatwo zabrać piłkę przeciwnikowi

Strzały raczej zostały z 11 jedynie lekka kosmetyka i poprawa

Wrzutki, rzuty rożne wszystko po staremua

W demie piłkarze biegają moim zdaniem za szybko

I jak dla mnie nie poprawili "głupiego odbijania się piłki od przeciwnika w trakcie obioru" - przeważnie wychodzi na aut lub leci kilkanaście metrów :verymad:

Myślę, że demo było wykonane w jakiś 70-80%

Składy do poprawy można zobaczyć klika błędów, choćby Barcelona i A.Hleb :wacko: od 2009 nie ma go w klubie

Ibrahimovic jeszcze w starej fryzurze, a u Rooneya nie widziałem jeszcze przeszczepu włosów :tongue:

Filmiki, które umieszczacie i które widziałem na youtubie dają naprawdę dużą frajdę (rzut sędziowski, szybkie auty, wślizgi itp) Ja podczas gry tego jeszcze nie doświadczyłem

Myślę, że Fifa zapowiada się interesująco i jeśli poprawią błędy to naprawdę będzie dobra kopanka :rolleyes:

Edytowane przez butcher23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzały raczej zostały z 11 jedynie lekka kosmetyka i poprawa

Chyba inne gry ściągnęliśmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale w nowej fifce na MANUALU gra się jeszcze przyjemniej. W końcu można zagrywać kapitalne prostopadłe piłki. Tempo gry jest wolniejsze, precyzyjny drybling świetnie się sprawdza, można spokojnie się zatrzymać i pomyśleć nad następnym podaniem lub zwolnić akcje. Ciężej strzelić po wrzutce z boku boiska no i strzały prezentują się nieco lepiej jak w 11tce. Impact Engine też prezentuje się nieźle, ale jak dla mnie jest do poprawy (czasami zawodnicy upadają nierealistyczne szybko albo w sposób niemożliwy), ogólnie wszystkie animacje wydają się takie bardziej dopracowane. Rozgrywka względem poprzedniczki jest bardziej płynna, nowa kamera - jak dla mnie bomba. Oprawa graficzna przypomina teraz bardziej te z PES co dla mnie jest plusem (w końcu dali AA?). Dźwięk też na plus, w końcu słychać kibiców, wstęp przed meczem też dodaje smaczku. Nowa fifka prezentuje się jak dla mnie wyśmienicie. Gdyby jeszcze było LE i LM, kopanka wręcz idealna :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje podstawowe pytanie - czy tactical defending bedzie obowiazkowy w grze online?

Demo uruchpmilem na najwyzszym poziomie i malo z fotela nie spadlem. Tradycyjne trzymanie "x" powoduje podbiegniecie do przeciwnika tylko na pewna odleglosc. Dalwj jest chyba jakis magnes o tym samym buegunie, bo zawodnik zdaje sie btc autonatycznie odpychany od celu.

Zeby wejsc w kontakt cielesny trzeba nacisnac/trzymac kolko, a ono odpowiedzialne jest tez za odbior.

W praktyce wyglada to tak, ze jezeli uda ci sie podbiec do rywala, to ten albo juz nie ma pilki, albo tez robisz dziwaczy szpagat, a on cie mija.

Bardzo to wszystko zawile, a dodajac do tego taktyke konsoli czyli "zeby nie wiem co, to pilki nie oddam" i "jak nie eiem co zrobic z pilka to odwracam sie plecami - nic mi wtedy nie zrobisz" mamy pilke przez jakies 20% czasu gry.

Dopiero po zmianie na tradycyjny odbior moglem powachac pilke. na 11 spotkan trzelilem lacznie jedna bramke. Mialem dwie setki i srednio 1 strzal na spotkanie. Dramat.

Konsola ma jakas manie atakowania skrzydlami. Pilka fruwa z flanki na flanke i dawaj to samo.

Na szczescie nie sugeruje sie demem, bo 11 tez miala je dosc slabe.

Mimo wszystko tactical jako opcja dodatkowa, inaczej sobie tego nie wyobrazam.

Na plus

zwody - pada szybciej "lapie" kombinacje

Nowe animacje

Paski sily strzalu sa malo czytelne. Jak w 11 wszystkie wolne z 25~ metrow mi wpadaly, tak tutaj leci gdzies w sufit.

Przepraszam za ogolna kompozycje posta i literowki. Pisze z telefonu.

Edytowane przez lipek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, miałem wczoraj okazję zagrać cały jeden mecz. Więc zdecydowanie za wcześnie na opinie. Ale nie za wcześnie na wrażenia.

Poziom Professional, Milan (ja) vs. OM. 1:1, 4:5 w karnych ;)

Tactical defending. Trudny, ale może to początki. Z drugiej strony sprawia, że gra jest płynniejsza. Zdecydowanie wymaga myślenia podczas obrony i zwiększa nacisk na dobre krycie. Wygląda to nieźle (w końcu w prawdziwym meczu obrońca nie zawsze od razu atakuje piłkę), ale nie wiem jak wpłynie na gameplay - zwłaszcza ten online. Nie wiem też jeszcze jaką (i czy) ma przewagę nad tradycyjnym modelem bronienia.

Gra jest wolniejsza, to właśnie przez ten TD. To zdecydowanie krok w dobrym kierunku.

Strzały - lepsze niż w F11, ale nadal nie shaolin soccer (czyt. PES). Widać, że EA nie ma zamiaru każdemu piłkarzowi dawać młotka w nodze (a nawet jak już to nie pneumatyczny), super.

Bramkarze - tu krok w stronę PES'a (który ten element miał lepszy) - silne strzały są przez nich odbijane, a nie łapane. Wygląda lepiej.

Dryblingi, podania - nie zauważyłem kosmicznej zmiany, może feeling trochę lepszy ale to może być spowodowane większą ilością miejsca (TD) albo moim chceniem, żeby tak było ;-) Muszę dłużej pograć.

IE - tak, widziałem kwiatki na youtube, ale nic podobnego mnie nie spotkało.

Ogólnie zostaje odinstalować FIFE 11 i czekać na pełną wersję :)

PS. No i wciąż mam nadzieję, że i druga kopanka w tym roku da w końcu radę. Choć po pierwszym demie to nadzieja jakby mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te US Store to trzeba jakoś specjalnie wejść? Czy n każdym playstation store znajdzie demo? Bo mi coś nie wyszukuje ;/

odpisze ktoś bo bym se już wypróbował demko.

Edytowane przez Maras710

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te US Store to trzeba jakoś specjalnie wejść? Czy n każdym playstation store znajdzie demo? Bo mi coś nie wyszukuje ;/

odpisze ktoś bo bym se już wypróbował demko.

zaloz konto na PSS ale jako kraj pochodzenia wybierz stany zjednoczone.potem sie zapisz i odwiedz PSStore.Ja dzisiaj wstalem i wlasnie pobieram demko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że będziesz musiał wpisać w wyszukwiarce Fifa 12; tak przynajmniej trzeba bło zrobić wczoraj :)

a demko hmmm - krótko mówiąc - mam nadzieję, że finalna wersja będzie lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem już troche w demo nowej fify i zgadzam się z kolegami wyżej. Całkowita zmiana gry w defensywie, tu już nie ma trzymania "x" na przypał przy odbiorze piłki , trzeba dużo myśleć , krycie i ustawienie się na boisku jest kluczem do skutecznego odbioru. Każdy centymetr ustawienia naszego obrońcy jest ważny. Dla mnie zdecydowanie jest to na PLUS. Trzeba będzie siąść i to ogarnąć na spokojnie bo skuteczne odbieranie gały po kilku meczach i tutorialu jest nie możliwe;) pozatym na PLUS na pewno prawa gałka . Daje nam ona większą swobodę w mijaniu rywali przez co gameplay naprawdę wygląda inaczej.

p.s na japońskim ps store drugie demo PES-a gdyby ktoś chciał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, tak sobie poczytałem na oficjalnym forum Fify, tam ludzie są przekonani, że tactical defending w meczach rankingowych będzie jedyną opcją.

Legacy defending ma być dostępne jedynie offline i friendly online.

Nie wiem skąd mają te informacje, ale są tak tego pewni, że prawdopodobnie tak właśnie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te US Store to trzeba jakoś specjalnie wejść? Czy n każdym playstation store znajdzie demo? Bo mi coś nie wyszukuje ;/

odpisze ktoś bo bym se już wypróbował demko.

jak zalozycz konto na amerykanskim ps store

http://www.onlygames.pl/artykul-jak_zalozyc_konto_na_playstation_store_-_poradnik-1084.html

zrobilem wg instrukcji i dziala za 40 min bede mial demo smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie wiem czy ja tylko mam takie wrażenie, ale Fifa tak ogólnie patrząc to nie wygląda jak mecz w TV - chodzi o grafe i inne aspekty składające się na to. PES wygląda bardziej realnie, gdy w demo grałem, to znajomy myślał że oglądam mecz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem 5 meczy w demo FIFY 12 i powiem szczerze, że się zawiodłem. Praktycznie nie zmieniło się nic od FIFY 11 oprócz odbioru piłki. Liczyłem, że po zapowiedziach EA będzie to istny kombajn, ale grając w demo tak nie jest. Animacje piłkarzy według mnie są nienaturalne, nie wiem dlaczego powtarza się jedna sekwencja ruchowa (w PES 12 tego nie zauważyłem). Graficznie wygląda bardzo podobnie do 11, na poziomie profesjonalnym (tzn środkowym, nie pamiętam dokładnie nazwy) wygrywam wszystkie mecze jakie gram. Na najwyższym z reguły remisuje. To jest tylko moja opinia, ale spodziewałem się znacznie więcej po tych zapowiedziach i mimo, że jestem fanem FIFY, muszę uznać w tym roku wyższość PES-a (właśnie ściągam demo 2, zobaczymy co tam jest). Zawiodłem się na FIFIE w tym sezonie :(

PS. DO tego czy wygląda jak mecz mogę jasno odpowiedzieć : NIE, wygląda tak jakoś sztucznie i prędkość gry też jest dziwna.

Jest to tylko moja opinia, obiektywna w moich oczach, więc proszę o nie pisanie jakiś obelg w moją stronę, każdy ma swoje zdanie.

Pozdrawiam Jordan123//

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to demo jest dosyc stare skoro nie ma fabsa w barcelonie wiec zapewne wszelkie bledy zdaza wyeliminowac ale ogolnie - podoba mi sie bardziej niz 11 ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem 3x po 6 minut i powiem ze ogólnie zmiana defensywy jest ogromna, holowanie piłki trwa znacznie dłużej, przeciwnik nie naciska tak mocno w środku pola jak to było w fifie 11.

Większych zmian poza obroną nie ma w tym demie. Co do kolizji zawodników to myślę ze EA powinna popracować nad sędziami bo np. można wykonać nakładkę praktycznie kopiąc przeciwnika w czajnik.

Także przepychanki bez piłki kończą się faulami bez reakcji sędziego, poniżej możecie zobaczyć włoskie cwaniactwo hehe:

http://www.ea.com/soccer/videos/ugc/93018554

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem. Najpierw 3 mecze wczoraj plus 1 dzisiaj rano. Gra się inaczej. Nie wiem jak na razie czy lepiej, chociaż wydaje mi się, że tak. Gra w niektórych momentach sprawia wrażenie wolniejszej, a jednocześnie bardziej dynamicznej (dynamiczne zagrania, strzały, przerzucenia, dryblingi). Wiem, że brzmi to jak paradoks, ale tak to wygląda. BARDZO podoba mi się, że w momencie trzymania X zawodnik trzyma się dalej i trzeba się sporo nakombinować i obserwować przeciwnika, żeby odebrać mu piłkę. Grafika jaka była, taka jest, animacja piłkarzy jest rzeczywiście trochę lepsza, ale nie mówimy tu absolutnie o żadnej rewolucji, poza tym i tak nie uważam, aby była takowa potrzebna.

Uważam, że kamera jest fajna, nie wiem jeszcze czy coś więcej, bo wiadomo, ciężko oceniać po kilku meczach. W każdym razie powoduje ona, że bardziej się skupiam na meczu i wydaje się on mieć trochę większą głębie. Kamera podąża za piłką dynamicznie, w sposób naprawdę ciekawy. Jak na razie nie wychodzi mi drybling, co jest w sumie dziwne, bo w 11 nie miałem żadnych kłopotów, ale najwyraźniej do niektórych trików, trzeba podejść trochę inaczej.

Zagrałem wczoraj najpierw mecze Arsenalem, zaś później Barceloną. Piłkarze barcy w niektórych sytuacjach zachowywali się dokładnie w swoim stylu, podobało mi się to. Na zmianę na plus uważam też moment zmian na boisku. Nie ma już zbliżenia na innego zawodnika, a później dopiero odbywa się zmiana, tylko jest szybka akcja-kamera na dwóch zawodników, pokazane kto schodzi, kto wchodzi i gramy dalej. Nie ma takich długich, żmudnych przeskoków. No i samo boisko, wydaje się jakby było większe, jakby było większe pole manewru.

Oby było tak jak z 11- demo takie sobie, a później przychodzi pełna wersja i jest wooooooow! Przy czym teraz jest różnica, że demo 12 chyba rzeczywiście mi się podoba. O 15 wracam z pracy, biorę pada i spuszczę trochę łomotu przeciwnikom.

I koledzy proszę was, jeśli zagraliście ze 3-4 mecze, to nie piszcie, "głupia ta fifa, pes jest super". Po pierwsze jesteśmy na forum fify i mało kogo obchodzi co tam sobie myślicie o pesie (http://www.ps3site.pl/forum/topic/58921-pro-evolution-soccer-2012/page__st__540 <-na tej stronie możecie znaleźć kumpli), a po drugie jestem pewien, że trzeba tych meczy zagrać zdecydowanie więcej.

Także do konsoli i do boju! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to demo jest dosyc stare skoro nie ma fabsa w barcelonie wiec zapewne wszelkie bledy zdaza wyeliminowac ale ogolnie - podoba mi sie bardziej niz 11 ; )

demo jest z gamescomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby było tak jak z 11- demo takie sobie, a później przychodzi pełna wersja i jest wooooooow! Przy czym teraz jest różnica, że demo 12 chyba rzeczywiście mi się podoba.

Akurat demo fify 11 było fajne ale wersja finalna miała tyle błędów ze szkoda gadać

Wiadomo po demie 12 nie można mówić ze gra jest do dupy ale gdyby nie zmiana w obronie i akrobatyczne faule to bym nie wiedział ze to fifa 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to kwestia gry na asyście, ale ja osobiście czuje znaczną różnice w gameplayu na manualu względem 11tki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×