Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie filmik mi nie pomógł, bo nie dokończyłem tego questu i mam "failed" ... czyli nie będę mógł mieć dostępu do tych lepszych broni ? ....co za lipa

Wystarczy zdobyc Bronze lub Silver Idol, dostaniesz mniej golda i expa ale itemy bedziesz miec nowe, te same co w przypadku oddania gold idola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bronze idol chyba był u tej wiedźmy seleny jeśli dobrze pamietam koło okna

Edytowane przez St0k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a drugi jest kolo tego Dragonforged. Silver jest za quest w gildi pionkow za zabicie cyklopa w shadow forcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmn, to będę musiał jutro z rana skoczyć ubić cyklopa. A w ogóle to czuję się zalany pobocznymi zadaniami, które często same się wypełniają. Byłem u wiedźmy ...ale chyba nie zabrałem Bronz idola. A w ogóle taki spoiler

Podobno Gold idola można u wiedźmy zamienić w jakąś potężną broń :P

Ciekaw jestem gdzie jestem obecnie w grze ... jakoś w środku czy może pod koniec :P Bo mam zadanie odszukać złodzieja Królewskiego pierścienia i bardziej dokładnie zbadać katakumby heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no trochę pograłem :) Przegiąłem w sobotę bo siedziałem z 12h ale gierka jest tego warta :) w NG+ jest 2x większy exp za potwora i cała mapa jaką odkryliście też jest.

Trochę zaniedbałem questy poboczne bo chciałem wiedzieć co będzie dalej :D Fabuła tak się rozwija że to jest masakra.Nigdy bym takich rzeczy nie przypuszczał ,a teraz jak gram drugi raz to wszystko się ładnie zwija w całość.Dzisiaj znowu pogram ,teraz już wiem jakie questy są główne więc nie będę mieć problemu ze znajdowaniem i robieniem tych pobocznych :) Ogólnie rzecz biorąc to gra jest może trochę na początku trudna ,potem jak już skminisz jak grać to nie jest tak pod górkę (trochę jak w dark souls).

Niedługo pójdę na ur-dragona to napiszę coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ostatnio oświeciło, że lepiej grać z pawnami z lvlu mojego lub podobnego a nie boostować się wysoko levelowymi, bo podobno podział expa jest wtedy jakiś dziwny i dostajemy mniej niżeli byśmy dostali z drużyną na własnym poziomie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś w tym jest - chyba odpuszczę sobie 2 pawny.Będę biegać z moją buffką bo exp faktycznie się dzieli.Teraz już normalnie mi wpada.

Gra nie jest na tyle trudna żeby wynajmować silniejsze pawny.Ale skusiło mnie ostatnio - dorwałem fighterkę jakiegoś japońca.Niezłą rozróbe robi.

Mieczyki - dragon's dogmy ma ulepszone i ulepszone na max. Atak - 1500 ;O Sam muszę ulepszyć swoje daggerki smocze ale nie mam pojęcia gdzie są wiwerny...Do tego ostatnio skapnąłem się że mozna duplikować itemki w black cat.Tylko za to co ja chciałem to koleś chciał 300k...Więc chyba się wstrzymam :biggrin:

Tym razem też się postaram wyrwać inną kochankę niż koleś który daje questy u duke'a.Trochę się zdziwiłem jak była to dla mnie "najdroższa" osoba.

Edytowane przez jacotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę czym jest dragons dogma dla mnie(na liczniku 20 lvl około 10-15 godzin gry)... Na dobrą sprawę stał się tym czym miała być seria dragons age. Czyli o prostu zajebistym dark fantasy rpg... Ma w tym wypadku wszystko poza dobrą fabułą póki co.

ps. wszyscy się spuszczają nad tym pierwszym kawałkiem... Ale on dla mnie jest słaby... Jako fan j-rpgów jedyne co mnie w tamtym gatunku razi/raziło to częsty jpop, a tu chlast i znów to samo , i w ogóle nie pasuje do tej gry!

ps2. gra wcale nie jest trudna!! Nie wiem dlaczego ją tak reklamują!

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy gra jest naprawdę taka fajna? bo tak czytam i myślę nad kupnem przy najbliższym wpływie gotówki :) Jrpgi i ogólnie RPGi lubie aczkolwiek nie każdy przypasi to wiadomo :)

Edytowane przez aragornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy gra jest naprawdę taka fajna? bo tak czytam i myślę nad kupnem przy najbliższym wpływie gotówki :) Jrpgi i ogólnie RPGi lubie aczkolwiek nie każdy przypasi to wiadomo :)

Jeśli ograłeś demko i Ci się spodobało, to pełna wersja jest o wieeeeele lepsza.

Ja dziś ubiłem swojego pierwszego Dragonka i ubiłem cyklopa w Syhadow fort.

Powiedzcie mi, czy w everfall są jakieś komnaty ? Bo gość na wiki od dragons dogma jakoś w 15 min zdobył tam poziom z 90-91 ... a w godzinę niby aż do 95-96 doszedł, i że niby tam jakieś potwory są itp itd. Ale jak tam doszedłem (nie schodziłem od czasu macek) i wszystko przeszukałem, to trafiłem tylko na kilka kościaków i parę harpii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W everfall przecież jest masa komnat i bossów (łącznie z ur-dragonem).Ja sam wszystkiego nie przeszukałem bo poszedłem dalej z fabułą i najzwyczajniej mnie reszta ominęła.W niektórych nic nie ma a w niektórych masz bossa do zabicia + eksploracja.

Ale musisz wpierw hmmm pójść dalej z fabułą :) LVL tam leci jak szalony a jak dojdziesz już do pewnego momentu to się skapniesz dlaczego tak jest :)

Co do tego kawałka na początku to też uważam że trochę nie pasuje ,ale w sumie jakoś mi nie przeszkadza.

No gierka nie jest trudna ale też zależy kim grasz.

Edytowane przez jacotnik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co doczytałem, to w everfall jest możliwy do odkrycia dopiero po ubiciu głównego smoka (??)

Bo jak na obecną chwilę dla mnie to tam nic nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dotarłem do tego miasta gran soren, zrobiłem 3 questy, w tym jeden od Masona. I powiem miazga.. Na początku żałowałem tych 220 zł, gra na początku była taka sobie, nijaka. Teraz nie mogę się oderwać od niej.. =)

Mam pytanie, czy mogę spotkać poza zadaniem smoka ? Oraz czy gryf pojawia się tylko wraz z postępami w fabule, czy losowo ?

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dragio - zgadza się.

Co do smoka to można jednego spotkać przed fortem.Później po ubiciu głównego smoka będą pojawiać się częściej.

Gryfy to raczej pojawiają się losowo.Jest jeden quest żeby go ubić ale pozatym to musisz liczyć na szczęście :)

Pogoniłem resztę party i podróżuję sam z moją pomocniczką.Zmieniłem jej klasę na sorcerera ,bo i tak healów nie potrzebuję narazie.

Nawet niezłe czary ma.Zacząłem robić wszystkie questy poboczne.Dużo to ich nie jest ,a szkoda bo mogłoby ich być przynajmniej 2 razy więcej.

Ogólnie teraz ogarniam całą fabułę podczas przechodzenia gry drugi raz :) podczas pierwszego przejścia na mało rzeczy się zwraca uwagę co jest istotne.

Także questy poboczne nie są jakieś durnowate i wnoszą coś do fabuły (oczywiście nie wszystkie).

Próbowałem zmienić klasę ale przyzwyczajenie wzięło górę i wróciłem do stridera :) za bardzo się już zżyłem z tą klasą.

Byłem pare razy na ur-dragonie.Zabrałem mu niewielki kawałek paska.Trochę się zawiodłem bo później zamiast mieć mniej życia to smok miał 2 razy więcej (pewnie już zdążyli go ubić i rezali następnego).Muszę chyba się ostro ulepszyć jak chce mu robić coś więcej :)

Mogliby też zwiększyć żywotność i obrażenia mobków w NG+ bo ubicie takiego zwykłego smoka nawet solo z pomocniczką to pikuś...

Sprawdzałem w statystykach ile zajęło mi przejście gry - 30h - nie leciałem na łeb i szyję ale dużo questów czy lokacji pominąłem co teraz nadrabiam.

Myślę że w tym tygodniu platynka będzie.

Edytowane przez jacotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Platyna ? :o

Ja mam około 12 godzin za sobą, a dopiero dotarłem do tego miasta, i zrobłem jakieś począktkowe questy w nim. Nie wiem czy gre przjede do konca miesiąca, a widze że ludzie już platyny robią =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak już siąde to się oderwać nie mogę :) A platyna nie jest wcale trudna wystarczy uważnie 2 razy grę przejść ,a ja już jestem gdzieś w 1/4 drugiego przejścia.

Naprawdę CAPCOM bardzo mnie zaskoczył tym tytułem.Mam nadzieję ,że będzie następna część i zaangażują do niej jeszcze większy zespół żeby gra gabarytem przypominała skyrim :) Fajnie by też było aby w grze był co-op na 2 osoby.Ale to raczej nie będzie miało miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś biega z moją wojowniczką, to proponuję ją ponownie zatrudnić, bo kupiłem jej lepszy sprzęcik trochę. Pograłem dziś 30 min rano przed siłownią i pracą, i muszę przyznać, że strasznie mnie ciągnie do tej gry. Sprawdziłem "trick" na kase z marchewkami i nawet bez większego przygotowania i jakiegoś specjalnego party (bo niektórzy to biorą wojów z udźwigiem i z atutem maga na sprzedawanie drożej) to i tak w chwilę można zarobić sporo kasy. Mi z 500K w przeciągu może 15 min zrobiło się 1,2 mil golda. No ale nie o to chodzi heh. Aha, taka prośba np do Ciebie JAcotnik, jakbyś miał jakieś nadwyżki kasy, to mógłbyś kupić jakiś lepszy equip czy coś dla mojej wariorki ? :P

Apropo platynowania, to trzeba niby uważać z zakończeniami, bo żeby zdobyć wszystkie to niby trzeba w różne sposoby działaś, potem wczytywać od chekpointa (jak wpadnie trofik) i robić coś innego heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSzystko fajnie tylko martwi mnie bardzo że ktoś pisze że giera super a za 3 dni pisze że już NG+ zaczyna .

Wygląda na to że nie jest zbyt głęboka/trudna .

Jacotnik możesz mi napisać ile masz dokładnie H na sejwie ?

NG+ to poniżej 50 lipa by była bo znaczy że contentu niewiele .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WSzystko fajnie tylko martwi mnie bardzo że ktoś pisze że giera super a za 3 dni pisze że już NG+ zaczyna .

Wygląda na to że nie jest zbyt głęboka/trudna .

Jacotnik możesz mi napisać ile masz dokładnie H na sejwie ?

NG+ to poniżej 50 lipa by była bo znaczy że contentu niewiele .

Jezeli ktos gra w 3 dni tyle co inni w 2 miesiace to co sie dziwic?:D 50h grania to malo contentu?:) Na ile bys chcial gre na 500?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie mam 30h przegrane, poziom coś koło 36 (chyba) , a gram od dnia premiery w sumie. Grając sam wątek główny można się zmieścić w 30-40h, a robiąc poboczne to już inna bajka. Zresztą trochę żałuję, że brałem wyżej lvlowe pawny , bo tak to miałbym trochę trudniej i byłoby więcej wyzwać. A gdy ma się np 2 pawny o 20 lvli wyższe, to nie dość że prawie same wszystko zabijają, to jeszcze mają wiedzę o wielu zadaniach. Więc jeśli chcesz by gra była naprawdę trudna, graj tylko Ty + Twój pawn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dragio

Co do wczesnych zakończeń to czytałem że liczą się one jako śmierć.Jeżeli chodzi o pawny to faktycznie lepiej się wstrzymać z wynajmowaniem.Mam trochę kasy (z 2m) i mógłbym jej coś nawet kupić ,zobaczę co jest w sklepach.Jak będą jakieś lepsze itemki niż ona ma to ją ubiorę (ale na jakieś super nie licz bo jeszcze nie ubiłem głównego smoka i nie mam dostępu do najlepszych broni).

@schranz

Co do mojej gry to jak sprawdzałem to było 38h.Z tym że 30h zajęła mi pierwsza gra i robiłem praktycznie same main questy (czasem mi się zdarzyło coś dodatkowego ale tak to głównie sobie je odpuszczałem).O tym jak szybko skończysz grę zależy wyłącznie od ciebie ,bo po ubiciu głównego smoka możesz skończyć ją od razu ,albo dalej robić questy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zaskakuje mnie ta gra. Dzisiaj przebyłem kawał mapy gran soren -> zadanie z fortem który bronił zawsze kraine przed goblinami lub coś w ten deseń. Po zadaniu obawiałem się że bede znów musiał wracać tamtą drogą ale znalazłem jaskinie, która jest zajebistyskrótem... Mam narazie 27 lvl ale z smokiem nie mam żadnych szans.. trafiłem na 1 ale odrazu dałem sobie spokoj..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zaskakuje mnie ta gra. Dzisiaj przebyłem kawał mapy gran soren -> zadanie z fortem który bronił zawsze kraine przed goblinami lub coś w ten deseń. Po zadaniu obawiałem się że bede znów musiał wracać tamtą drogą ale znalazłem jaskinie, która jest zajebistyskrótem... Mam narazie 27 lvl ale z smokiem nie mam żadnych szans.. trafiłem na 1 ale odrazu dałem sobie spokoj..

Ja smoka ubiłem dosłownie jakby wczoraj ... lvl 35+ z pawnami 50. i ja grając magiem i tak wykonałem 90% roboty, bo pawny padają jak muchy podczas jakiegoś "ryku", więc nastaw się na dużo ziółek leczących hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×