Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak się grało raz lub max 2. Osobiście widziałem je wszystkie, ale nigdy nie kusiło mnie zmieniać kanałów ;].

Mam powód aby przysiąść na poważnie do gry :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle że raz czy dwa ale u mnie od razu się odpalała gra XD bez żadnych kanałów przed xD jedyne takie co miałem to był wywiad z kolesiem na końcu :)

Ahhh wspomnienia wróciły po odpaleniu MGS'a...te poślady Snake'a, pijąca cole małpa i Eye Have You ah ah xD

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, masz zapłon i nie masz nawyku czytania postów wyżej ;)

Jakoś nie widzę, żeby ktoś wcześniej zarzucił linkiem z prawdziwą listą trofeów. Kto więc nie ma nawyku czytania postów wyżej? Hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tytuł to jednak jakiś ewenement... Właśnie po 2 letniej ponad przerwie wróciłem aby po raz nasty ukończyć ten tytuł.. I co?? Grafika to nadal pierwsza liga gier na ps3... Nie wiem jak konami tego dokonało ale mgs 4 nadal graficznie zachwyca... 1 akt dziś ukończony, jak jakiś wolny dzień od pracy niedługo wpadnie chyba skuszę się na nockę i przejdę na raz całość... Damn zaczynam odczuwać chęć platyny (ps3 mam od jakoś początku jej istnienia i po raz pierwszy odczułem chęć wbicia tego badziewnego platynowego pucharu...)

ale póki co nie platyna tylko przypomnienie sobie fabuły i gra jedynie na normalu :D

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma się problem z którymkolwiek tropy wystarczy w yt wpisać jego nazwę oraz mgs4 i wszystko jest pokazane... przykładowo za cholerę nie wiedziałem jak to odpalić

bronze.pngThat Tune Is His Mind Control Music

a wystarczyło skopiować nazwę wkleić w yt dodać mgs4 na końcu i wszystko masz jak na tacy...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze przejście gry za mną. :biggrin:

Niesamowite tyle lat i ciągle ta gra dostarcza tyle radości, nie mówiąc o tym, że ciągle można znaleźć wiele ciekawostek ukrytych w grze.

Teraz zostaje najtrudniejsze - dorwać wszystkie emblematy i znowu "chicken" :wallbash: , jak dla mnie najgorszy emblemat do zdobycia, zabijający sens tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chicken to nic ;D zobacz te niżej

#39 Puma: You need to finish the game with more than 75 Alerts, more than 250 kills and more than 25 continues. This will be obtained at the same time with Chicken, so you don't need to worry about that.

#40 Chicken: The most hated emblem, you have to finish the game eith more than 150 Alerts, over 500 kills, over 50 continues, use over 50 recovery items and over 35 hours.

#18 Tortoise: For this one you have to equip your Drum Barrel for one hour in total. When you acquire this item, go to a safe place and hold the L2.png button to show the Items menu. You must put it there from the Items category in the StartButton.png menu. You should do this in your Chicken run. You can leave the game running for one hour and do something else until 1 hour is accumulated.

#21 Gecko: For this one you have to stand against the wall for one hour in total. Go near a wall and press the Triangle18x18.png You should do this in your Chicken run. You can leave the game running for one hour and do something else until 1 hour is accumulated.

#24 Inch Worm: For this one you have to crawl on the ground for one hour in total. Hold Cross18x18.png and you will go prone. Do this in a safe location. You should do this in your Chicken run. You can leave the game running for one hour and do something else until 1 hour is accumulated.

#25 Lobster: For this one you have to stay in crouch position for two and a half hours in total. Go at the safe place and press the Cross18x18.png while standing. You should do this in your Chicken run. You can leave the game running for two and a half hours and do something else until the necessary time is accumulated.

#31 Giant Panda: Simply spend 30 hours of playtime in one playthrough. It will be done in your Chicken run. You can simply leave the PS3 running overnight.

Ale i tak największy hardcore to big boss

#1 Big Boss: You have to beat the game on the highest difficulty (Boss Extreme) with no deaths, no alerts, no kills, no recovery items, no stealth suit, no bandana, in under 5 hours. Check this walkthrough for a run on the highest difficulty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Boss może i jest hardcore ale daje dużo satysfakcji ze zdobycia, a Chicken zamienia mi Snake'a w Rambo wpadającego na własne granaty :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez emblemat chicken musiałem zostawić na noc konsole żeby mi się te 35 godzin nabiło a i tak to nic nie dało bo miałem 139 alarmów zamiast 150 i muszę przechodzić drugi raz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kolejnośc wykonywania trofików polecacie?

Które robić w pierwszym podejściu a które w następnych?

Ile przejść potrzeba do wbicia platyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam w pierwszej kolejności przejść na normalu i wbic to co się da, czyli:

-ponętne panie "bossówy" rozwalić za pomocą broni uspypiającej i zabierać ich lalki

-wbijać pucharki typu "usłysz tajemniczy głos" które można zrobić już za pierwszym podejściem

-oglądać za pierwszym razem wszystkie cut scenki i wciskać zawsze x (za to też jest puchar)\

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem za pierwsze podejście dostaniesz około 30-40 % trophy. Po tym pierwszym podejściu możesz już skipować scenki przez co wszystko pójdzie w miarę gładko ale musisz wiedzieć że prosto i szybko nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość przejść to min. 8

Proponuje najpierw przejść gra na najniższym poziomie trudności, nie zabijając nikogo (na "Beauty&Beast" - broń usypiająca), nie wszczynając żadnego alarmu - wpadnie większość trofików.

Kolejne przejścia to robienie emblematów:

1. Chicken:

  • +150 alarmów
  • +500 zabójstw
  • +50 kontynuacji
  • +50 użyć przedmiotów leczniczych
  • +35 godzin grania tzn 1 przejście gry musi zająć tyle czasu

przy okazji wpadnie jeszcze kilka emblematów

ponieważ trzeba tu poświęcić 35h na grę warto tu zrobić kilka pojedyńczych rzeczy za które też są emblematy np. godzina w beczce lub w kartonie itp (sprawdź sobie w necie jakie są emblematy)

2. Big Boss: (robisz to na najwyższym poziomie trudności)

  • 0 alarmów, kontynuacji, zabójstw, przedmiotów leczniczych
  • bez użycia przedmiotów specjalnych (bandana, stealth)
  • poniżej 5h

robiąc to wpadnie jeszcze kilka emblematów

3,4,5,6,7,8 - Assassin; Centipeda; Jaguar; Panther; Spider; Tarantula (te się nie pokrywają - jeśli dobrze pamiętam)

w trakcie któregoś przejscia pamiętaj żeby zaliczyć wszystkie flashback'i ( gold.pngFlashback Mania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie emblematy zdobyłem w 2008 roku , zanim trofea zostały wprowadzone i powiem wam jedno -

Z WIELKĄ PRZYJEMNOŚCIĄ ZDOBĘDĘ JE JESZCZE RAZ : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w grze istnieje jakieś menu przedstawiające zdobyte emblematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w grze istnieje jakieś menu przedstawiające zdobyte emblematy?

Też szukałem odpowiedzi na to pytanie i jedyne co znalazłem to - nie, nie istnieje. Jedyna możliwość to skończenie gry. Nie okłamujmy się, ale robiąc speed run ze Stealth Camo. to kwestia 2 godzin?

Odnośnie samej gry - moja reakcja bardzo podobna do tych z wcześniejszych wpisów. Gra jest ponadczasowa i to pod każdym względem. "Smakuje" jeszcze lepiej po kilku latach przerwy w niegraniu.

Co do trofeów - oczywiście celuję w platynę. Pierwsze przejście za mną, czysty rekonesans i zabawa z Solar Gun'em. Drugie podejście to Chicken Emblem i pojedyncze trofea. Wszystko szło niemal idealnie, do czasu kiedy zostawiłem konsole na noc. Snake kuca + przylega do ściany = 2 Emblemy za jednym zamachem, rano przesiadka do pudła i znowu afk na czas pracy i kolejny łatwy Emblem. Wracam z roboty, robię elegancko save, pomyślałem, że dam konsoli odpocząć i ją wyłączę, ale przy okazji sprawdzę ile mi się tam godzinek nabiło. Play Time: 3h...

Nie zapomnijcie przed zapisaniem czegokolwiek w MGS4 wyjść i wejść z jakiejś lokacji. Eh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy flashback'i trzeba wykonać w ciągu jednego przejscia gry, czy można to rozłożyć na kilka. Niestety nie wpadło, a nie chce mi się oglądać wszystkiego jeszcze raz :P

@Zygo89

miałem podobną sytuację, tylko ja zapomniałem wyłączyć oszczędzanie energii w konsoli :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak samo jak w przypadku innych przedmiotów, jak bronie, piosenki, tak i flashback'i zliczają się na jednym zapisie. Też się lekko martwię jeśli trofeum nie wpadnie, ale mam jeden wpis liczb flashback'ów z aktów, po których puchar został zaliczony:

Act 1: 40

Act 2: 105

Act 3: 143

Act 4: 205

Act 5: 271

Jak na razie ja po akcie pierwszym miałem 44, więc nie jest źle. To, że wszystko się zlicza na kolejne przejścia to jakiś plus, no ale skąd będziesz wiedział, którego flashback'a Ci brakuje? Pozostaje jeszcze raz przelecieć wszystkie.

Odnośnie tego oszczędzania energii to normalnie komedia. Sam mam ustawione na 3 godziny. Przed tym nocnym afk specjalnie to wyłączyłem, no ale zapomniałem o wyjściu/wejściu. Heh.

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mogę zdobywaćflashe podczas wszystkich przejść to git :)

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mashowałem oglądałem każdą wstawkę i nic.. Troszkę się poddałem przez to (jest jakaś która się nie uwidacznia jako ten x w prawym górnym rogu??).... Gdyż następne przejścia chciałem jechać na skipowaniu...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdun1983

są dwa ukryte przy których nie pojawia się :x:

- po walce z Screaming Mantis pojawia się Psycho Mantis, jak zacznie znikać to dajesz po :x:

- koniec aktu 4, jak Raiden zostaje "przejechany" przez statek

Ja zawaliłem na Shadow Moses - flashback z kamerą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te flashbacki są tylko w cut scenkach , czy trzeba jeszcze robić czemuś zdjęcie , na coś się popatrzeć itd , żeby aktywowały się dodatkowe flashbacki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca wiadomo jak z tym jest. Nie zdobyłem jeszcze tego trofeum, więc nie powiem Ci dokładnie o co chodzi, ale obecnie farmiąc ten puchar korzystam z kilku źródeł. Od opisów z 3 stron po 2 filmiki z YT. Najgorsze jest to, że w każdym brakuje po kilka względem pozostałych. Niektóre cut-scenki nie pokazują (ponoć) "X" kiedy trzeba go nacisnąć. Jest też kilka sytuacji, gdzie flashback nie jest we wstawce, np. wtedy kiedy szukamy Naomi, trzeba lekko zboczyć z drogi, kiedy jesteśmy niedaleko rzeki. Znajduje się tam specyficzna lokacja, gdzie usłyszymy dziwne głosy i to ponoć też jest flashback. (wpada wtedy przy okazji puchar Crop Circle). Z tego co widziałem na filmiku, na Shadow Moses, kiedy jesteśmy na lotnisku jest też kilka miejsc, gdzie są "niby-flashback'i". Trzeba podejść np. do windy skąd przyjeżdżamy w MGS1 i pojawia się wspomnienie. Nie ma natomiast pokazanego żadnego "X".

Dokładniej się wypowiem jak już wbiję to trofeum.

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko

Jeśli stałem godzinie przy ścianie ( gecko emblem) , następnie w tej samej lokacji zginąłem to czy ta godzina jest wliczana do gry : ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×