Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

PS4 będzie obsługiwała 4 pady, Yoshida właśnie ćwierknął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XboxOne zadebiutuje 22 listopada jeśli kogoś to interesuje ;)

Edytowane przez zuba1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce 22 listopad 2037 z koreańskim xbox live :laugh:
A w dniu premiery stream na 360`tce z innych krajów, aby poczuć moc premiery :P

Edytowane przez Lightbringer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście o podniesieniu zegarów w CPU X1 z 1.6GHz do 1.75GHz, dodaniu 8 GB pamięci eMMC NAND i o zwiększeniu przepustowości do 30 GB/s pomiędzy CPU i DDR3 RAM ?

Dla porównania, PlayStation łączy 8 GB GDDR5 i procesor z przepustowością 20 GB/s.

 

 

Taa i jeszcze PS4 w zestawie jak kupisz X1. Wiemy, wiemy i wierzymy w te bajki :)

 

A co tu jest nie do wierzenia ? Wcześniej MS podniósł zegar GPU z 800MHz do 853MHz

Aha :biggrin: 8 GB pamięci eMMC NAND nie jest dostępna dla developerów. Sami to potwierdzili

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście o podniesieniu zegarów w CPU X1 z 1.6GHz do 1.75GHz, dodaniu 8 GB pamięci eMMC NAND i o zwiększeniu przepustowości do 30 GB/s pomiędzy CPU i DDR3 RAM ?

Dla porównania, PlayStation łączy 8 GB GDDR5 i procesor z przepustowością 20 GB/s.

 

Taa i jeszcze PS4 w zestawie jak kupisz X1. Wiemy, wiemy i wierzymy w te bajki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście o podniesieniu zegarów w CPU X1 z 1.6GHz do 1.75GHz, dodaniu 8 GB pamięci eMMC NAND i o zwiększeniu przepustowości do 30 GB/s pomiędzy CPU i DDR3 RAM ?

Dla porównania, PlayStation łączy 8 GB GDDR5 i procesor z przepustowością 20 GB/s

O CPU czytałem o reszcie pierwsze słyszę, skąd to info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O CPU czytałem o reszcie pierwsze słyszę, skąd to info?

 

Eurogamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, ze PS4 nadal jest mocniejszym sprzętem, zwłaszcza jeżeli chodzi o gpu i ram.

Po tych ruchach Microsoftu widać, ze pali im się grunt pod nogami i na ostatnia chwilę próbują coś ulepszyć. Tak w ogóle to produkcja xone już ruszyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, żle przeczytałem i myślałem, że napisałeś o dodaniu 8 GB pamięciu eSRAM ;) W każdym razie widać, że M$ robi wszystko na ostatnią chwilę w pośpiechu, prędzej czy później odbije się to na klientach :) A podkręcanie zawsze wiąże się z utratą żywotności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwił bym się jak w PS4 by podkręcili zegary po którejś aktualizacji ;-)

W PSP to był świetny ruch i na zywotnosci nic się nie odbił.

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią na ostatnią chwilę, ale myślę że żadna z firm nie powtórzy błędów z poprzedniej generacji. Dokładnie chodzi o to że konsole nie będą padały jak muchy i wydaje mi się że MS wie co robi.

X1 zmniejsza odległość do PS4 jeśli chodzi o osiągi, na papierze PS4 jest nadal sporo mocniejsze, ale jak to wychodzi w praktyce najlepiej widać po tej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tej generacji pisanie gier na PS3 i X360, to niebo, a ziemia, teraz architektura konsol jest bardzo podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony w zasadzie chyba też jeszcze nigdzie nie podało oficjalnych prędkości zegarów w PS4 więc kto wie może też jeszcze wprowadzą jakieś zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem plotkę o podniesieniu zegara CPU do 2.0 GHz z 1.6

Ale to tylko plotka

Edytowane przez Wszebor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli zostanie tak jak jest to po tym co widziałem do tej pory i mając na uwadze że sony ma pod swoimi skrzydłami magików z naughty dog i santa monica to jestem zupełnie spokojny o moc PS4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to da się odczuć pewną euforię wokół PS4 osób które nigdy nie używały konsol ale dopiero mają zamiar i coś mi się wydaje że ja również do nich należę i podejrzewam co by się nie działo to przy zamiarze kupna PS4 zostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że to się przenosi jak zaraza na obecnych posiadaczy PS3 :D

Ja sie nie mogę już doczekać na pierwsze recenzje ludzi któzy będą mieli PS4 na premierę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie będę testerami, poza tym pewnie będzie pełno streamow z gier na twittche, także kilka dni przed nasza premierą będzie mnóstwo materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie mogę już doczekać na pierwsze recenzje ludzi któzy będą mieli PS4 na premierę.

 

Ja nie mogę się już doczekać recenzji wszystkich tych, którzy nie będą mieli PS4...

  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu podkręcone, ale i tak miej shaderów, cpu podkrecone ale i tak jest słabsze ze względu na pamięć. Ogólem całe APU. Jeszcze pamiętam że chyba przepustowość tych DDR trójek została zwiększona i eSRAM tez przez co się grzeje i wg. niektórych źródłeł coś się może skaszanić. No beka na maksa, oni chcą na siłe ukręcić z tego bat. Z zaciekawieniem będe obserwował co się będzie działo z ta konsola. Natomiast na pewno w najbliższym czasie nie stane sie jej betatesterem.

 

//pisze oczywiście o Xboxie.

Edytowane przez piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Amerykanie będą testerami tylko My wszyscy drogi kolego. Sam mam obawy co do ewentualnej awaryjności konsoli, mimo to nie mam cierpliwości aby kupić konsolę później. Wiecie może w jakiej technologii będzie procesor ? Ile nm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Amerykanie będą testerami tylko My wszyscy drogi kolego. Sam mam obawy co do ewentualnej awaryjności konsoli, mimo to nie mam cierpliwości aby kupić konsolę później. Wiecie może w jakiej technologii będzie procesor ? Ile nm?

Zapewne 28nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że proces technologiczny poszedł o tyle do przodu względem poprzednich konsol że raczej nie ma się co martwić, do tego powinno pomóc że mamy wszystko zintegrowane w jednym chipie co powinno zwiększyć efektywność odbioru ciepła. Zresztą jest dwu letnia gwarancja. Jedyne czego się boję to syndrom pierwszego dnia, kiedy w końcu  PS zjawi się u mnie, Pierwsze odpalenie i "No kur.. nie działa" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×