Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam bardzo ale z tego co się orientuję to Destiny jest MMO czyli gra Massive Multiplayer Online. FPP MMO RPG. Caly czas granie przez internet, postać zapisana na serwerze, brak stadardowego "Multi" znanego z gier FPP gdzie 2 drużyny mają jakieś zadania na jednej mapie. itp. itd. Nie mając lepszych odnośników na obecne konsole, najlepiej chyba to porównać Borderlands czy Defiance.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jak narazie pierwsza(?) gra, ktora laczy SP i MP w jedno, i to jest cos noewgo czego wczesniej nie bylo na rynku, tak samo jak Destiny, ktore jest MMO FPSem czy The Division, ktore jest online'owym TPS/RPGiem z otwartym swiatem. To wszystko to sa nowe pomysly, a nie odgrzewane kotlety z podrasowana grafika. Bo prostackich strzelanek typu CoD, BF, czy KZ to bylo, jest i jeszcze bedzie od groma.

A słyszałeś może o Demons/Dark Souls. Albo serii Diablo ? I wielu innych gier z co-opem w których przechodzimy kampanię ? 

 

Nie zrozum mnie źle, Titanfall robi na mnie ogromne wrażenie tak samo jak Destiny albo The Division, ale to kolejny zalew strzelanek. Trochę urozmaiconych, ale dalej strzelanek. Ciężko tutaj mówić o czymś nowym, choćby w przypadku Destiny (Borderlands na poważnie), ale z drugiej strony podobnie mówiło sie o TLoU (Uncharted z zombie). Ogólnie to już męczy mnie to bieganie z karabinami, nieważne czy to Titanfall, Killzone czy The Division. Mam nadzieję, że dostaniemy kilka gier typu Journey, a nie kolejne klony multi-strzelanek. Jestem ciekaw Drive Club.

 

Poza tym bardzo się cieszę ze wsparcia Sony dla gier indie i trzymam kciuki za twórców niezależnych, bo takie gry jak Flower i Journey dały mi więcej frajdy niż 500h multi w BF3 na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo ale z tego co się orientuję to Destiny jest MMO czyli gra Massive Multiplayer Online. FPP MMO RPG. Caly czas granie przez internet, postać zapisana na serwerze, brak stadardowego "Multi" znanego z gier FPP gdzie 2 drużyny mają jakieś zadania na jednej mapie. itp. itd. Nie mając lepszych odnośników na obecne konsole, najlepiej chyba to porównać Borderlands czy Defiance.

Źle się orientujesz, Destiny będzie MMO, czy jak to nazwiesz, ale będzie też standardowy tryb multiplayer taki jak z CoD, Halo czy innego fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy funkcja "przedmuchiwania" coś na wzór z PS3 w PS4 została w jakiś sposób potwierdzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One, dzięki za sprostowanie w sprawie Destiny. Teraz tym bardziej "Ja chcę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Chmielarz podzielił się ciekawą informacją.

Zauważyłem że to deweloperzy którzy nie są podlegli żadnemu wydawcy odważniej się wypowiadają.

U żeby nie rozpoczynać kolejnej tej samej dyskusji to napiszę że wiem że teraz różnicy nie widać, ale przypominam że te konsole będą na 8 lat. Tak, wiem też że PC zje oba nextgeny na drugie śniadanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, dlatego dla mnie jedynymi grami, ktore uznaje za next-geny, ktore rzeczywiscie wnosza cos nowego, to Destiny, The Division i Titanfall, a gry typu KZ czy BF tylko pokazuja lenistwo ich tworcow, samo podrasowanie grafiki to IMHO za malo, zeby nazwac gre next-genem.

Czy Ty wiesz jaką historię skrywa w sobie silnik na którym jest ta prymitywna gra ? Oj Carmack znów będzie trzepał kase na licencji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I? Szczerze j**ie mnie to (BTW jest to Source 2.0), GAMEPLAY to jest to co sie liczy, bo jak on kuleje to nawet najlepsza grafika tego nie nadrobi (patrz: Crysisy). Jakby mi zalezalo tylko i wylacznie na grafice to bym nawet nie patrzyl na next-geny tylko siedzial na swoim PC ktory na luzie ciagnie wymaxowane wszystkie gry (jeszcze :P), ale dla mnie jako gracza licza sie GRY i przede wszystkim GRYWALNOSC, np. do dzisiaj pogrywam w Fallouta 2 czy Starcrafta z ich grafika 2D i marnymi 640x480, i jakos mi to nie przeszkada, a ze nie sa to Killzone'y w 1080p@60FPS? Pfff, couldn't care less.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam niektóre komentarze to nie wiem co myśleć, niektórzy to ewidentnie fanboye, jak można napisać, że mi wystarczy taka grafika jak na ps3 tylko żeby było lepsze wygładzanie itp coś podobnego było. No sorry ludzie, ale musi być skok, jeśli jest to next gen to musi prezentować wyższy poziom. Jak popatrzeć na specyfikacje to jest dużo, ale to dużo mocniejsza od PS3, a z tego co czytam to gry mają chodzić w 720p, śmiech na sali. Od tej generacji oczekuję Full HD i ostrych tekstur. Od dawna było po 30 fps w grach i jakoś to nie przeszkadzało, co innego na pc gdzie gra się myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy

To nie nazywaj gry opartej o source engine next-genem bo ma on z nim niewiele wspólnego.

Edytowane przez piernik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywy

To nie nazywaj gry opartej o source engine next-genem bo ma on z nim niewiele wspólnego.

 

 

[...] samo podrasowanie grafiki to IMHO za malo, zeby nazwac gre next-genem.

 
Czytanie miedzy wierszami FTW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra... chodziło mi o to co napisałes wcześniej. Next-gen taki że hej, id tech święci triumfy po 20 latach nadal :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nieroby z DICE są zajęte trzaskaniem BF4 na 5 platform i zrobią to w HDReady i 30 klatkach nie oznacza że wszystkie gry będą podobnie zacofane. KZ:SF ma być FHD.

Poza tym najmocniejsze teamy deweloperskie Sony trzaskały w tym roku tytuły na PS3.

W tym roku wyszedł GOW od ekipy z Santa Monica i The Last Of Us od ND. Wkrótce wyjdzie Beyond: TS od Quantic'ów.

Tak więc naprawdę nie rozumiem oburzenia.

Co ciekawsze tytuły wychodzą dopiero w przyszłym roku, poczekajmy pierwszy Uncharted też nie był graficznym arcydziełem.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WUT?! Ja do dzisiaj mam wyryty w pamieci widok niemieckiego ubota nad wodospadem. To, ze przeskok miedzy UC1 i UC2 byl ogromny nie znaczy, ze w dniu premiery UC1 slabo wygladal, wrecz przeciwnie.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle się orientujesz, Destiny będzie MMO, czy jak to nazwiesz, ale będzie też standardowy tryb multiplayer taki jak z CoD, Halo czy innego fps.

 

Przepraszam, ale z tym to się nie mogę zgodzić. Gry, które z uwagi na przynależność do stricte FPS-owej działki, oferowały tryb single, który przy HALO szybko się nudził, a przy KZ po prostu nie istniał (wybaczcie wszyscy miłośnicy uniwersum KZ, ale taka prawda), porównujesz do gry, która tryb PvP zaoferuje niejako "bonusowo". Jaką żywotność miałyby gry z serii HALO, czy KZ, gdyby nie tryb multi, który w podobnej do nich formie zagości w Destiny jako dodatek?? Taki tryb można spokojnie nazwać arenami, a te nawet GoW zaoferował - a raczej nie jest FPSem. Cały sens grindu lepszych broni, leveli nie zostanie sprowadzony do trybu PvP - tam będziesz mógł co najwyżej przetestować nowe zabawki, znalezione poza tymi arenami. Wybacz, ale idąc tym tokiem rozumowania to WoW byl także FPSem - tam tez miałeś MMO oferujące tryb PvP :biggrin:

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ty do mnie piszesz. :mellow:

Ja chciałem tylko napisać, że Destiny będzie miało taki tryb, który został pokazana na konferencji Sony, oraz będzie zakładka Multiplayer, gdzie na kilku mapach będziemy rywalizować z innymi graczami o flagi, terytoria, fragi czy co tam Bungie wymyśli. Taki zwykły, poczciwy, standardowy multiplayer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu jak słyszę to narzekanie na to jaki to ma skok nie być... Proszę, link do tytułow startowych ps3 http://www.gamestar.pl/news/99932/Lista.gier.startowych.Sony.na.PLAYSTATION.3.html

I naprawdę między ps2 i ps3 na początku nie było wielkiego skoku ;). Porównajnie TLOU do gier z tej listy. Jeżeli taka sama różnica będzie między powiedzmy Watch Dogs a jaką najładniejszą grą wydaną np. 2019 roku to nic tylko brać :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One,

Ja ciebie właśnie tak zoruzmiałem i jeżeli rzeczywiśćie tak będzie, to gra podbije nie jedno serce. Właśnie czegoś takiego mi brauje w obecnej generacji.

Poza tym kłucicie sie o innowacje, a tak na spokojnie wyjdźcie z prostego założenia - "nie porównujmy tego co ma być z tym co obecnie znamy z PC, tylko sprawdźmy czy to już było na obecnej generacji konsol".

- Więcej gier społecznościowych

- Więcej MMO

- łączenie innowacyjnych (jak na konsole) trybów rozgrywki

Nie było (lub było jak na lekarstwo) i teraz będzie - pomimo że niektórzy wszystko już widzieli i znają podobne rozwiązania z PC i cięzko ich zadowolić.

Ja się bardzo cieszę z chociażby najprostszych rozwiązań które Sony w końcu zaczyna wprowadzać a których mi brakowało w PS3 bo byłem do tego przyzwyczajony z PC.

Poza tym pamiętajcie że nie każda gra musi być z założenia innowacyjna. Kotlety z zamrażalnika też mogą być smaczne jak się je podsmaży i doprawi.

Diablo 3 chociażby - kotlecik jak ch*j, i to odgrzany po wielu latach ale tego się od neigo wmaga żeby był tym kotletem i cieszę się jak małe dziecko z takich pierdół jak znajoma nuta w tle w nowym aranżu czy te same odgłosy czy teksty. Do tego nowe przyprawy i sałatka i jem aż mi się uszy trzęsą bo jest po prostu smaczny. ...i mogę powiedzeć śmiało, właśnie takiego kotleta miałem smaka, ale jutro zjem coś czego nigdy nie próbowałem. Najwyżej sie pożygam i wrócę do kotleta bo go znam i wiem jak smakuje.

Ostatnia sprawa - to wyrażenie "Next-Gen" które jest nadużywane.

Konsola jest nowej generacji nie zależnie czy komuś odpowiada jej specyfikacja czy nie z prostej przyczyny. Jest nowa, oferuje nowe możliwości i jest technologicznie do przodu od obecnej generacji konsol. Pamiętajcie że to nie PS3 z większą liością RAMu tylko zupełnie nowy sprzęt.

Gry na nią pisane będą jakie będą nie zależnie czy będą innowacyjne czy nie. Nikt nei każe każdemu wszystkiego kupować.

Jeden chce nowości, inny kotleta z nowym sosem. ...a wy jak przedszkolaki: To będzie next-gen a to nie będzie, a dla mnie to jest Next-Gen a to nie jest. A taj wogóle Mój Next-Gen jest lepszy niż twój!!

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam niektóre komentarze to nie wiem co myśleć, niektórzy to ewidentnie fanboye, jak można napisać, że mi wystarczy taka grafika jak na ps3 tylko żeby było lepsze wygładzanie itp coś podobnego było. No sorry ludzie, ale musi być skok, jeśli jest to next gen to musi prezentować wyższy poziom. Jak popatrzeć na specyfikacje to jest dużo, ale to dużo mocniejsza od PS3, a z tego co czytam to gry mają chodzić w 720p, śmiech na sali. Od tej generacji oczekuję Full HD i ostrych tekstur. Od dawna było po 30 fps w grach i jakoś to nie przeszkadzało, co innego na pc gdzie gra się myszką.

 

Też masz niewielkie wymagania. Next gen to przede wszystkim bardziej rozbudowane i złożone gry, bardziej złożona geometria i AI, więcej szczegółów, detali, bardziej naturalna animacja, światło, fizyka itp. bzdety. I tu progres widać, że jest, z tego co pokazują na trailerach. Ale nie ma FULL HD! to dupa nie next gen :/  Kiedyś było SD i nie było tej sraczki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś jak będą wyglądały ceny wersji cyfrowych ?

 

Na Vicie chyba są troche tańsze niż pudełka, z kolei na PS3 są droższe w cyfrowej wersji przy premierze jakies 20-30% a później nie tanieją co najlepsze. Nie wiecie jak to bedzie wygladac z PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wole brak takiej mozliwosci i nizsze ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×