Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ps4 bedzie posiadać wejscie component do podłączenia chociażby nagrywarki Hauppauge HD PVR 1212 jak jest to możliwe teraz na PS3 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Żadnej nagrywarki. Tylko HDMI z kodowanym sygnałem. Nic nie nagrasz chyba że Sony wypuści coś oficjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co ma coś wypuszczać do pzechwycania obrazu jak konsola sama w sobie ma funkcję zapisu gameplaya?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh. w sumie nie bedzie to duza strata jezeli bedzie mozna puszczac LIVE prosto z konsolu na twitcha lub inny oficjalny portal Sony.

Przy okazji czy to prawda że aby grac w gry na multi trzeba mieć koniecznie ps+ ? To już się zrobi jak X360 i jego Gold ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie można robić stream, umieszczać na różnych społecznościówkach filmy- takie jest założenie. Jednak na razie nigdzie nie widziałem żadnej wzmianki czy będzie można zapisany film sobie skopiować z dysku.

 

Tak, o prawda. Do grania po sieci w PS4 wymagany jest PS+.

Jeżeli nie zamierzasz się pozbywać PS3 to już jest to opłacalny zakup, a co dopiero mając 2 konsole. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie byles kolego przez ostatnie miesiace, ale od czerwca wiadomo, ze plus bedzie obligo jesli chcesz grac po sieci. Tylko gry free to play nie beda go potrzebowaly.

Plus niby zrobi sie tym samym co gold na xboxie jednak filozofia jaka teraz sie kieruja w plusie pozostanie nadal i bedzie mozna sciagac gierki co miesiac. Plus bedzie takze jeden dla ps3, ps4 i psv.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to o tyle dobrze że koncepcja Plus'a zosaje taka jak była czyli darmowe gierki. Dzięki za potwierdzenie.

Jedno z nurtujących mnie pytań jest to czy Sony mówiło coś o 'Cross chat' na PS4 tak jak posiada to X360 czyli rozmowy przed headset ze znajomymi niezależnie kto w co gra, a rozmawiać i tak może ?

Edytowane przez Leito_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cross chat to chyba już na Vicie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XGVC zostal juz potwierdzony jakis czas temu, wystarczy przejrzec pare stron wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się ps4 do teraz i tak sobie oglądałem ceny gier i wszystko zaczyna się niemal od 249 zł. Toż to jakiś skandal. Mógłbym przysiąc że było mówione że gry nie podrożeją więc co jest grane. Chyba że to tylko znowu polskie sklepy chcą zarobić to wtedy wszystko zrozumiałe. Więc jak to jest z tymi cenami gier?

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się ps4 do teraz i tak sobie oglądałem ceny gier i wszystko zaczyna się niemal od 249 zł. Toż to jakiś skandal. Mógłbym przysiąc że było mówione że gry nie podrożeją więc co jest grane. Chyba że to tylko znowu polskie sklepy chcą zarobić to wtedy wszystko zrozumiałe. Więc jak to jest z tymi cenami gier?

 

ale o co ci chodzi? wszędzie podają narazie ceny zalecane przez dystrybutorów, które nijak się mają do późniejszych cen w sklepach, które zwykle są niższe. Obecnie ceny gier sugerowanych na konsole to 60$/60€ więc stąd jest 250zł. Po premierze konsoli  gry też pójdą w dół zapewne tak jak to jest teraz- większość sklepów sprzedaje gry za ok 200-220 na premierę.podczas gdy sugerowana to 250...

Było mówione, że nie zmieni się cena sugerowana czyli te 60$/€ i tak w sumie jest. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem zarówno GTA IV jak i BF BC 2 kupowałem w dniu premiery za 249 zł :)
więc pytam się gdzie jest ten szok cenowy ? :biggrin:
Nikt nie każe kupować nikomu gier w dniu premiery :thumbsup:
To oczywiste, że ceny gier nie są adekwatne do zarobków ale kiedy były? :laugh: A czego cena jest adekwatna ? :laugh:
Jak to wczoraj mówili w wiadomościach ----------------> Niemiec za średnią płace krajową jest w stanie zakupić ~ 1400l benzyny , Polak 400l :yes:
I to samo tyczy się wszystkiego ;) dla Nas konsola to cała wypłata, za granicą to parę dni pracy ;)

aaa no i pozdrawiam wszystkich :biggrin:
 

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 249zl w dniu premiery to mocna przesada bo do dzis trzymam paragon z MM gdzie kupilem BF:BC2 Limited Edition w dniu premiery za 179zl,ale to nie ma zasady bo trzymam wszystkie paragony i mozna sobie porownac co i ile w dniu premiery kosztowało dajmy na to:Skyrim 229zl w dniu premiery,Battlefield 3 189zl w dniu premiery,Red Dead Redemption 229zl w dniu premiery.I warto wspomnieć że RDR/Skyrim to jedne z najdroższych gier jeżeli chodzi o wersje pudelkowe w dniu premiery.

Edytowane przez PLasgoogle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale o co ci chodzi? wszędzie podają narazie ceny zalecane przez dystrybutorów, które nijak się mają do późniejszych cen w sklepach, które zwykle są niższe. Obecnie ceny gier sugerowanych na konsole to 60$/60€ więc stąd jest 250zł. Po premierze konsoli  gry też pójdą w dół zapewne tak jak to jest teraz- większość sklepów sprzedaje gry za ok 200-220 na premierę.podczas gdy sugerowana to 250...

Było mówione, że nie zmieni się cena sugerowana czyli te 60$/€ i tak w sumie jest. 

Jeśli tak jest jak mówisz to uspokoiłeś mnie. Po prostu wszedłem  na parę sklepów a wszędzie od 249 zł wzwyż co mnie podłamało ale skoro piszecie że gry dalej mają tą magiczną 60$ i nic się nie zmieni to uspokoiliście mnie dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ps4 bedzie posiadać wejscie component do podłączenia chociażby nagrywarki Hauppauge HD PVR 1212 jak jest to możliwe teraz na PS3 ? 

 

 

Nie. Żadnej nagrywarki. Tylko HDMI z kodowanym sygnałem. Nic nie nagrasz chyba że Sony wypuści coś oficjalnego.

 

 

Dzisiaj ukazało się potwierdzenie, że będzie można nagrywać materiał z gier przez HDMI.

 

https://twitter.com/amboyes/status/380527832624930816

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nagrywarki HDMI dzialaly juz z PS3/X360, wiec czemu niby mialy by nie dzialac z PS4/X1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie do końca. Nie było to do końca ustalone jak będzie wyglądać form aostateczna, ale sygnał miał byc szyfrowany w taki sam sposób jak w odtwarzaczach BlueRay.

Widocznie idą graczom na rękę albo wypuszczą jakieś swoje urządzenie.

Możliwe również że napotkali jakieś technologiczną przeszkodę i musieli z tego zrezygnować i tylko ubrali to w ładne słówka. To tylko moje domysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włąśnie czegoś tkaiego się spodziewałem.

Jeszcze żeby było potwierdzone który chat działa - czy tylko tekstowy, czy voice lub video oraz czy aplikacja działa na konto a nie tylko na konsolę.

Jeżeli oba warunki by były spełnione, to Sony by wkonało świetny ruch. Nawet jeżeli appka byłaby płatna. Już samo to, że tablet czy telefon może robić za urządzenie sterujące lub dodatkowy ekran jest świetne. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak jest jak mówisz to uspokoiłeś mnie. Po prostu wszedłem  na parę sklepów a wszędzie od 249 zł wzwyż co mnie podłamało ale skoro piszecie że gry dalej mają tą magiczną 60$ i nic się nie zmieni to uspokoiliście mnie dzięki za info.

Jesteś w szoku?.Wydaj mi się,że każdy z nas kupujących PS4 liczył i liczy się z tym,że sama konsola to nie wszystko i trzeba czasem kupić jakąś grę tym bardziej,że to świeżynka będzie na rynku.Zawsze możesz poczekać kilka miesięcy i szukać używek.Ja mam zamiar wypakować te 250 czy ile tam będzie złociszy na grę bo już sie nie mogę doczekać nowej maszynki do zabijania "wolnego" czasu,którego i tak brakuje.Wiadomo,że nie wszyscy są w komfortowej sytuacji i wydanie takiego grosza to trudna decyzja,ale czego się nie robi dla własnej przyjemności :)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, ja postawiłem sobie założenie że nie wydam na grę więcej niż 200zł (chyba że kolekcjonerka). Zawsze można poczekać tydzień, dwa i kupić taniej na allegro, lub używkę. Do tego mimo że sony wprowadziło ostatnio cenę sugerowaną w PL na 279 bodajże to GTA V kupiłem na Amazonie za 180 i Beyond Two Souls również za podobną kwotę. Na ps4 będzie pewnie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

003.jpg

 

funny-gifs-want.gif

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo multi będzie płatne ;( a czy na ps3 dalej będzie za darmo ?Jestem zielony w temacie więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×