Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ocenilibyście poziom trudności w FF(w skali od 1 do 10)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

napiszę Ci tak, ogólnie to 5. Poszczególne potwory dają popalić -> jak chcesz dostać ***** za misję.

Jak poczytasz ten temat to zobaczysz, że i na takich trudnych przeciwników są sposoby i walka jest wtedy prosta. Na 10 można ocenić jedynie zdobycie platyny w tej grze -> ze względu na czas jaki musisz poświęcić, mi osobiście zajęło to 114 godzin i 41 minut.

Edytowane przez hanibal_lekter1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

nie przesadzajmy z 10 za platyne, wg mnie max 7 bo ciekawe ile w tym wypadku byś wystawił star ocean albo white knight chronicles? (te gry są 5x dłuższe w calakowaniu niż FF13) ;P

Edytowane przez darkman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Z autopsji nie wiem ile zajmują platyny w tych grach. Wiem (bo czytałem temat star ocean), że Ty zrobiłeś platynę w star ocean chyba coś ponad 400 godzin z tego co pamiętam. Dla mnie poświęcenie na platynę 114 godzin to 10 punktów w skali 1 - 10 -> dla Ciebie 7. W WKC grałem, ale do platyny nawet się nie przymierzałem. W moich realiach życiowych czyli rodzina małe dziecko 115 godzin to gigant.

Edytowane przez hanibal_lekter1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FFXIII trudny nie jest, jeśli masz zamiar ukończyć tylko samą fabułę to bez problemu powinieneś się zmieścić w przedziale 50 godzin.

Mi przejście gry + lekkie podkoksowanie postaci zajęło właśnie niecałe 50 godzin. Może nawet mniej, bo wiem że potem jeszcze sporo koksowałem postacie, żeby ostatniego bossa ubić bez problemu.

Teraz robię resztę pucharków i mam już około 70 godzin na liczniku i jedyne co mi pozostało to ostatnia misja i farmienie przedmiotów z najtrudniejszych przeciwników w całej grze.

A idzie przy tym czasami osiwieć niestety, bo sporo zależy od szczęścia, szczególnie w początkowych "rozruchowych" partiach.

No i właśnie problem w tym, że to co teraz robię jest najbardziej czasochłonne i niestety nie ma innego wyjścia.

Ale na szczęście gra się w grę super, także jakoś nie czuję się zmęczony czy żebym grał na siłę. Wręcz przeciwnie, zaraz właśnie idę trochę popróbować pobić żółwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się wszystko zwiedzić i przeczytać, to przejście gry może zając niż 50 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem swoją przygodę z trzynastką i po półtoragodzinnej sesji jestem trochę zdegustowany. Czy w tej części nie robi się nic poza wciskaniem X i ewentualnie kierunków w celu użycia potiona? Wiem że wkrótce dojdą mi Paradigmy, ale czy wniosą one jakąś nową jakość do rozgrywki? Kurczę napiszcie że dalej jest lepiej, bo takiego negatywnego podejścia nie miałem do żadnego Finala (a oprócz II, V, VI i XI wszystkie przeszedłem i mam jako taki punkt odniesienia). Oprawa jest oczywiście genialna, ale przecież nie samą grafą się żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie spora róznica. BTW jako doświadczony gracz powinieneś wyłączyć w opcjach autowalkę i grać samemu. Wielu leniuchów grało tylko na automacie i marudzili na system walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie martw dalej jest o niebo lepiej ja na początku tez nie rozumiałem tego systemu i wydawał mi sie beznadziejny ale z czasem jak dochodzą paradigmy a przeciwnicy stają się bardziej wymagający i zaczniesz kombinować z EQ i paradigmami odkryjesz że system jest zajebisty i masz pełną kontrolę nad drużyna - przynajmniej ja tak miałem .

A nie przejść FF VI to wstyd moim zdaniem najlepsza z tych starszych części (obok IV) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyłączaniem AutoBattle to bym tak nie przesadzał. W późniejszym etapie bardzo się to przydaje, szczególnie podczas bicia Adamantoisów czy Long Gui.

Z tym, że tutaj trzeba operować już po prostu i normalnymi atakami i automatycznymi.

Owszem, że na "manualu" bez problemu uciągnięsz tempo walki, ale dużo łatwiej o pomyłkę danej akcji, szczególnie przy większej zadymie, kiedy trzeba być dokładnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcemy normalnego/trudniejszego FAJNALA, to grajmy normalnie. Grę ukończyłem bez zabawy w ułatwień dla Chamerykanów. Gra od razu staje się ciekawsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak, mieliście rację, Panie i Panowie! Dalej jest tylko lepiej :smile: Pozwolicie, że jeszcze kilka pytań rzucę:

1. Czy jest jakaś możliwość ręcznego decydowania jaki powiedzmy czar rzuci dana postać, czy wszystko dzieje się z "automatu", w zależności od tego jaki jest ustawiony paradigm?

2. Czy w tej części jest coś takiego jak komenda steal?

3. Moim skromnym marzeniem jest platynka, więc dosyć ważna sprawa: czy są jakieś przedmioty z gatunku "missables", których nie zebranie pozbawi mnie platynki? Chodzi mi o Treasure Hunter, czy wpadnie ono jeśli nie będę sprzedawał żadnych broni/akcesoriów? I dalej, czy są jakieś przedmioty potrzebne do tego trofeum, które można w jakiś sposób przeoczyć (np. nie kupić czegoś w danym momencie gry, nie zebrać jako przedmiotu z mapy itp)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz decydować tylko za postać którą kierujesz, reszta dziala z automatu

2. Nie

3. Ponoć są ale ja nie wiem które. Generalnie chodzi o to żeby nie przegapić żadnej skrzynki w pierwszych 10 chapterach co nie jest trudne i na wszelki wypadek nie sprzedawać niczego co masz sztuk 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Jest kilka takich przedmiotów. Znajdź dobry poradnik i po kłopocie. Nie trzeba mieć wszystkiego po 1 egzemplarzu na koniec gry. Wystarczy choć przez chwilkę mieć dany przedmiot w ekwipunku i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

He he mała rada dla tych którzy chcą grać manualnie (Bez auto battle) zredukujcie sobie także prędkość pojedynku bo wtedy będzie dużoooo łatwiej !!:whistling:

Ps. KopaczK widzę że w avatarze masz herb Manchesteru czyżbyś był kibicem tejże drużyny , wiem w czas pytam ale jakoś tak mi teraz to przyszło na myśl !?

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest kilka takich przedmiotów. Znajdź dobry poradnik i po kłopocie. Nie trzeba mieć wszystkiego po 1 egzemplarzu na koniec gry. Wystarczy choć przez chwilkę mieć dany przedmiot w ekwipunku i tyle.

Chodziło mi raczej o to, że niektóre akcesoria można otrzymać tylko przez dopakowanie i rozebranie innych, tak więc nie wiedząc które to są lepiej nie sprzedawać i trzymać przynajmniej po jednej sztuce każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o to, że niektóre akcesoria można otrzymać tylko przez dopakowanie i rozebranie innych, tak więc nie wiedząc które to są lepiej nie sprzedawać i trzymać przynajmniej po jednej sztuce każdego.

ŻADNEGO akcesoria nie otrzymujesz poprzez rozbieranie.

Za to poprzez ulepszanie jak najbardziej, masz po prostu kolejną wersję danego przedmiotu.

To samo jest z broniami. Każda broń ma 3 poziomy, z tym że dla każdej postaci wystarczy zrobić po jednej broni do maksa, a resztę do 2 poziomu.

Poza tym przeczytaj kilka ostatnich stron, w którymś poście dałem całą listę potrzebnych akcesoriów i broni potrzebnych do Treasure Hunter'a.

Componentsów nie potrzebujesz do tego trofeum, także tutaj nie musisz niczego szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he mała rada dla tych którzy chcą grać manualnie (Bez auto battle) zredukujcie sobie także prędkość pojedynku bo wtedy będzie dużoooo łatwiej !!:whistling:

Ps. KopaczK widzę że w avatarze masz herb Manchesteru czyżbyś był kibicem tejże drużyny , wiem w czas pytam ale jakoś tak mi teraz to przyszło na myśl !?

Z tego co pamiętam, to wielu fanów serii narzekało na mizerny poziom wyzwania, jaki stanowi ta gra. ;) Nie zmieniałem niczego takiego, bo mija się to z celem.

P.S. Tak jakoś wyszło. ;)

Chodziło mi raczej o to, że niektóre akcesoria można otrzymać tylko przez dopakowanie i rozebranie innych, tak więc nie wiedząc które to są lepiej nie sprzedawać i trzymać przynajmniej po jednej sztuce każdego.

Mogą się przydać, ale nie są niezbędne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ŻADNEGO akcesoria nie otrzymujesz poprzez rozbieranie.Za to poprzez ulepszanie jak najbardziej...

Wybacz, dawno grałem to i nie pamiętam szczegółów. Jednak z pozbywaniem się akcesoriów trzeba uważać bo niektórych nie da się potem kupić żeby przez ULEPSZENIE otrzymać inne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując. Należy zaopatrzyć się w listę przedmiotów, znaleźć co się da, a resztę rozwinąć. Cała filozofia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Treasure Hunter zrobiłem wczoraj, platynę też. Uważam, że najlepiej wydrukować sobie całą liste, i z nią zbierać wszystkie rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglibyście jeszcze raz podać linka do listy itemów do Treasure Huntera?

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was zna jakieś ciekawe poradniki PL(ewentualnie EN jeśli takowy nie istnieje ;p) do FFXIII? Dopiero od wczoraj mam przyjemność grać w ten tytuł i jestem kompletnie zielony w tym temacie, jak rozwijać postacie, jakich broni używać, jak korzystać z rożnych materiałów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×