Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

Gra wymaga instalacji? Bo ostatnio ceny poszły strasznie w dół i może się skusze na tego słabego Fajnala.

Skąd wiesz, że słaby? Grałeś? :P

Jeśli grałeś i wiesz, ze słaby, to po co kase marnujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chyba skusze ponownie na tego "słabego" Fajnala bo wyszedł w platynie i można za grosze kupić a tak poza tym to obok Nier-a najciekawsze jrpg na ps3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FFXIII słaby...hehe...dobre...chciałbym, żeby każda gra była tak "słaba" jak FF XIII ^^

Oj uwielbiam ludzi, którzy nie grali jeszcze w grę nawet, a wiedzą jaka jest.

grosze znaczy ile te grosze? :P i gdzie? :P

Na angielskich sklepikach już 15 funtów z przesyłką do Polski. Czyli to masz jakieś 70zł za nówkę w folii.

A na allegro to możesz sobie sam sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanko mam w sprawie misji 27 gdyz gwiadke mam pokazana ale stworek sie nie pokazuje a wyczytałem ze trzeba pokonac Dahake zaznaczam ze juz przeszedlem gre ale wykonuje te misje dodatkowe.

Moje pytanko czy jeszcze raz mozna walczyc z dahaka czy nie i gdzie go niby znalesc w tajens Tower?

Z góry dzieki za info!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - w którym momencie gry nie można juz zawrócić ? mam save sprzed ostatniego bossa i trochę mnie leje (chciałbym podexpić :P)

Mam tez kilka zapasowych jednak dużo (5-10 h grania) savów w razie braku możliwości wyjścia z tego matrix'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego tetrisa możesz bardzo prosto wyjść w każdym momencie. Po prostu wracasz się do momentu gdzie były te portale i przenosisz się na Gran Pulse i sobie koksasz.

Ale jak zabijesz ostatniego bossa, to i tak tam wrócisz. No chyba, że nie dajesz rady to wtedy trzeba podkoksać ostro.

Miejsca, gdzie koksać najlepiej są podane tutaj, oraz w dziale z Trofeami, sam nawet podawałem kilka lokacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję radę do czasu aż zarzuca dooma na leadera - wtedy brakuje mi dps aby go uwalić zanim odliczanie się skończyconfused.gif więc muszę zdrowo podpakować postacie.

Mam jeszcze jedno pytanie- czy istnieje w tej czesci (wzorem FF X-2) coś takiego jak new game + do którego przechodzi zdobyte przedmioty, exp itd z poprzedniego ukończenia gry ?

Bo miałbym ochotę jeszcze raz ją ukończyć, jednak nie chce mi się koksić postaci na nowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skonczeniu gry (ubicie bossa oraz obejrzenie filmiu+creditsy) zapisujemy gierke i spowrotem wracamy na Gran Pulse, i tylko do tego miejsca mamy dostep + ten matrix i final boss ;)

I niema czegod takiego jak New Game +, chcesz grac od nowa- zaczynasz od nowa :P

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko

Gram w FF od kilku dni i nurtuje mnie jedna rzecz... Na filmikach w yt widzę jak kolesie mają inne profesje np JAM, czy tez BLAST, mam odblokowane 6 dla każdej postaci. ale takich nie mam. Możliwe ze w wersji jap mają takie nazwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zależności od wersji są różne nazwy tych samych klas postaci - zwróć uwagę na kolorki ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chcę zrobić trofeum Treasure Hunter to muszę mieć aktualnie w ekwipunku wszystkie przedmioty czy np. wystarczy, że raz przedmiot miałem.

Jestem po 100 h gry (brakuje mi tylko tego trofeum) i szczerze mówiąc chciałbym już pograć w coś innego, ale strasznie w tej grze chcę zrobić platynę. Czy mogę sobie skrócić czas zrobienia w/w trofeum robiąc upgrade np. pierścienia -> następnie load i następny przedmiot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak chcę zrobić trofeum Treasure Hunter to muszę mieć aktualnie w ekwipunku wszystkie przedmioty czy np. wystarczy, że raz przedmiot miałem.

Jestem po 100 h gry (brakuje mi tylko tego trofeum) i szczerze mówiąc chciałbym już pograć w coś innego, ale strasznie w tej grze chcę zrobić platynę. Czy mogę sobie skrócić czas zrobienia w/w trofeum robiąc upgrade np. pierścienia -> następnie load i następny przedmiot?

nie musisz miec wszystkiego na raz wystarczy ze cos "bylo" w twoim ekwipunku potem mozesz sprzedac ew. rozlozyc na komponenty z tego co wiem nie idzie oszukac muisz wymeczyc upgrade wszystkiego na jadnym zapisie

mala porada zaopatrz sie jakas sprawdzona liste przedmiotow np. z games faq, i najpierw zrob upgrade broni - sprzedasz za wieksza kase/ dostaniesz lepsze komponenty potem akcesoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz miec wszystkiego na raz wystarczy ze cos "bylo" w twoim ekwipunku potem mozesz sprzedac ew. rozlozyc na komponenty z tego co wiem nie idzie oszukac muisz wymeczyc upgrade wszystkiego na jadnym zapisie

mala porada zaopatrz sie jakas sprawdzona liste przedmiotow np. z games faq, i najpierw zrob upgrade broni - sprzedasz za wieksza kase/ dostaniesz lepsze komponenty potem akcesoria

Dzięki za odpowiedz. Listę już mam. Szkoda, że nie można "oszukać" z save/load -> moim skromnym zdaniem to trofeum powinno być łatwiejsze, bo w takiej formie sztucznie przedłuża czas do zrobienia platyny -> i tak 3/4 z tych rzeczy nigdy mi się nie przydało, nawet ich nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, cały urok zabawy w zbieranie trofików. ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy gra uzywana moze miec jakies braki ? chodzi mi o to ze ponoc do FF13 jest dolaczony jakis kod do rejestracji choc pewny nie jestem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, cały urok zabawy w zbieranie trofików. ;)

Zazwyczaj mam gdzieś trofea -> jak wpadają to super jak nie to też super, ale w FF XIII jakoś zapragnąłem tej platyny :) , ale to chyba przez to, że gra mi strasznie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci pasuje, to pewnie i bawi, a skoro bawi, to nie męczy. Dasz radę. ;)

Kod był na betatesty FFIV, która już została wydana, więc nic nie stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci pasuje, to pewnie i bawi, a skoro bawi, to nie męczy. Dasz radę. ;)

Kod był na betatesty FFIV, która już została wydana, więc nic nie stracisz.

No jest tak jak napisałeś gra nie męczy i daje mi niezły fun. Tylko, że po 100 h jest chęć pogrania w coś innego -> a ja mam zasadę, że nie gram w kilka gier na raz (wyłączając z tego PESa) -> chociaż od kiedy w napędzie zagościł FF żadna inna gra się w nim nie znalazła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Coś w tym jest. Tak czy siak, nie jest to taka wielka filozofia. Pociułasz trochę i będzie wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma lepszy pomysł niż Long Giu - Platinium Ingot na zdobywanie $$$? -> Trzeba na niego poświęcić przynajmniej 5 minut i nie zawsze wpada te 150 000 $?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest najszybciej. 5 minut to nie jest aż tak długi czas. Możesz też szukać skarbów na choco, albo walczyć z upiorami na planszy a`la tetris. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co Long Gui - cofnij się do Eden Hall i tam masz 1 Adamantoise (który jest dużo słabszy) zaraz przy save poincie

Ja obecnie drugi raz to robię (tzn bez zdobywania WSZYSTKICH itemów) i tym razem poczekam ze zmianą Adamantoise -> Long Gui na sam koniec ;P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darkman - koszę Adamantoise, ale tego z Grand Pulse + 3 shaolong gui, które stoją obok siebie -> wychodzi średnio 1 PI + 1 GN + 1 DM czyli jakieś 220 000 $ w 8 minut. Oczywiście to co napisałeś, żeby zostawić przemianę adam na giu jest dobrym pomysłem, ale niestety mam tylko savy po tej zamianie.

Chciałbym Was zapytać:

Czy jak wbijam bronie na tier 2 to muszę upgradować na maxa tier 2 do momentu aż będę mógł zrobić upgrade na tier 3 czy wystarczy "pierwszy" level z tier 2?

Czy jak już wbiję tier 2 to lepiej sprzedawać te bronie czy "rozkładać" na akcesoria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×