Skocz do zawartości
Emir

Final Fantasy XIII

Rekomendowane odpowiedzi

KopaczK, a tekst w menu czy pozostałych przypadkach?

Edytowane przez Zygo89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 gwiazdek wpada za bardzo szybkie uporanie się z przeciwnikiem.

Na Twoim miejscu wykonywałbym misje na 5 gwiazdek, co daje przy okazji CP i GILe.

Jedna z misji we wieży jest też całkiem niezłym wyjściem, bo cel jest tuż obok kamienia, a walka jest dość prosta i krótka. Co więcej dostaje się przedmioty, które za niezłą kasę można sprzedać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od miesięcy nie grałem, ale z tego co pamiętam to bez farmienia zrobiłem większość misji klasy najniższej, niskiej i średniej ( nie pamiętam czy trudność szła od A do E czy na odwrót :P ). Zalicz tak jak kiedyś pisałem najłatwiejsze misje. Ewentualnie dobrą miejscówą na początkową farmę jest na północy the Archylte Steppe. Dwa bijące się ze sobą duże potwory.

Ogólnie najlepsza farma kasy + doświadczenia jest na przedostatniej mapie przed bossem na sacrifice. Tutaj masz filmik.

Wykonuj misję od najniższej, jak nie będziesz mógł kogoś rozwalić to trochę pofarm.

Najlepszy poradnik z misjami

http://twobrothersandasister.com/?p=6449 ( w tej chwili nie chce działać, może później będzie ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dziękuje w takim razie za porady. Trzeba będzie rozgryzać wszystko na nowo, ale nie ma problemu, bo gra jest dla mnie świetna i gra się ekstra.

To obecnie skupie się rzeczywiście na misjach, popróbuje zrobić 5 gwiazdek na tych gdzie mi brakuje, a w międzyczasie spróbuje pofarmić trochę CP jak się misje znudzą :)

Chodzi mi jeszcze o to, że te najprostsze misje bardzo ciężko zrobić na 5 gwiazdek mając wymaksowane postacie już bardzo wysoko.

Bo nie wiem czy tutaj im lepsze postacie, tym czas na zabicie zmniejsza się, ale czy koniecznością jest w takim razie używanie tych Deceptisoli na niewidzialność, żeby mieć Preemptive Strike?

PS.

Mam nadzieję, że strona twobrothersandasister.com nie została zamknięta...

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m mocniejsza ekipa i broń, którą władają jej członkowie, tym mniej czasu do zdobycia 5 gwiazdek. Ale spoko wodza, nie jest to aż taki problem.

Myron>>> Dobry wpis. Niezłe rozwiązanie, które warto wypróbować.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak misję gdzie jest więcej niż 3 przeciwników to używaj blitz ( czy jak tam nazywał się ten atak obszarowy ). Najlepiej graj brunetką ( nawet nie pamiętam już jak się nazywa :P ) - tą która dołączyła jako ostatnia osoba. No i faktycznie jak masz jakiś problem z misją i nie możesz zajść przeciwnika od tyłu to śmiało wal ten przedmiot ( na adamantoisy i tak nie działa - ani na najsilniejszych przeciwników z ostatnich chyba 5 misji ).

Ja w zasadzie od 11 rozdziału grałem jedynie brunetką, lightning i hope'm.Brunetkę ulepszaj jako command, lightining ravager ( dużo + haste sprzętu) i hope ravage i healer.

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, teraz spróbuje sobie ten trik co podałeś na filmiku powyżej, bo jakoś nie chce mi się teraz tych misji robić, a przy okazji trochę dokoksuje sobie te postacie jeszcze :)

Może nawet wykoksuje na maksa, a potem zajmę się misjami, ale to już zobaczę jak mi się będzie chciało.

W zespole to mam teraz: Lighting, Fang (właśnie ta brunetka) i Shazh (ten murzyn z afro).

Ale zmienię na: Light, Fang, Vanile/Hope.

Ważnym elementem z tego co widzę są też Speed Shoes, żeby mieć Haste od samego początku.

Muszę poszukać info jak je najszybciej zdobyć i założyć każdemu.

Bo kupować ich nie ma sensu ( o ile w ogóle można je kupić ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK, ponawiam pytanie. A co z tekstem w menu czy pozostałych przypadkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fangiem łatwiej grać i szybciej będzie iść z misjami bo light jest najlepszym ravagerem, a fang commanderem. I nie farm na maksa bo później będziesz musiał farmić te najsilniejsze potwory, które dają w huk doświadczenia.

A tak dodając kolejną myśl patrząc wstecz na finala to dzięki soundtrackowi ta gra jest moją jedną z 2 ulubionych gier jakie grałem na ps3. Soundtracka słucham już od 4 miesięcy w zasadzie codziennie :P

Edytowane przez Myron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejsze czyli te z misji, czy mówisz o tych żółwiach, które rzucają te cenne itemki? Bo już się pogubiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KopaczK, ponawiam pytanie. A co z tekstem w menu czy pozostałych przypadkach?

Jest równie czytelny, jak ten na załączonym obrazku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsilniejsze czyli te z misji, czy mówisz o tych żółwiach, które rzucają te cenne itemki? Bo już się pogubiłem :P

Na tej stronie, która nie działa wszystko jest napisane. Z tego co pamietam to ten przedmiot deceicos nie działa na 5 ostatnie misje i na te żółwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji faktu, że ktoś się pomylił odnośnie odpowiedzi na moje pytanie, ponawiam je:

Mam pytanie odnośnie Final Fantasy XIII. Otóż posiadam telewizor CRT/SDTV [Philips 28PT4453/00, jeżeli to istotne] i w wiele gier gra się bardzo przyjemnie. Resident Evil 5, Assassin's Creed 1, Uncharted 1/2. Chodzi mi o "wyrazistość" obrazu. Dopiero w MGS'ie 4 zauważyłem lekkie problemy w odczytaniu itemów, które zbieramy z ziemi. Czcionka jest po prostu zbyt mała, ale nie przeszkadza to jakoś w grze.

A jak wygląda sprawa z Final Fantasy? Chodzi mi o tekst w dialogach, menu, etc. Nie żadne krzywe krawędzie i inne duperele, ponieważ nie tego szukam w grach. Po prostu czy tekst jest czytelny.

Z góry dziękuję za jakieś odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelna. Nie będziesz w stanie w pełni cieszyć się grą. Tekstu jest dużo i raczej go nie odczytasz, ze o menu komend podczas walki nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale opierasz się na własnym doświadczeniu czy opiniach [np. zagranicznych] innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak dodając kolejną myśl patrząc wstecz na finala to dzięki soundtrackowi ta gra jest moją jedną z 2 ulubionych gier jakie grałem na ps3. Soundtracka słucham już od 4 miesięcy w zasadzie codziennie :P

przeciez ta gra jest najnormalniej w swiecie kiepska ;P.. moze bedzie jakis zwrot akcji czy cos (teraz jestem Vanilia i tym murzynem w dzungli) ale przez te ~10h grania raczej nie ma co wspominac z tej gry..

grafika i muzyka trzyma poziom ale tez nie jest jakas wybitne a wiekszosc pozostalych elementow gry jest slaba.. walki schematyczne, nudne i zazwyczaj proste.. fabula praktycznie pusta.. ogolny zarys I'Cia i Focus jest wporzadku ale fabula (Snow i Serah) jest plytka i glupia.. -.-" .. biega sie po sciezce i napotyka sie kolejnych ale tych samych zazwyczaj przeciwnikow i tak wkolko.. jeszcze nawet na otwarty swiat nie wyszedlem i zadnego miasta nie odwiedzilem o jakims ciekawym dialogu nie wspominajac.. w FF7 to normalnie kazdy tekst sie sluchalo z przyjemnoscia a tutaj gledza i gledza o tym samym i ogolnie jakies glupoty ;P

PS. i postacie tez sa takie bez charakteru.. ogolnie wszyscy odpicowani i dopieszczeni sa.. w cut-scence gdy Snow ucieka z Serah na motocyklu i potem sam uderza w plaze i motor sie pali itp itd a Snow normalnie wstaje i nic mu sie nie stalo.. mogl sie chociaz pobrudzic i zadrapac ale coz.. musi byc piekny nawet gdy walnie w ziemie na pelnej predkosci motocyklem choc najlepiej jakby zgina ;P..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marna prowokacja, bardzo marna. Ale co ja tam wiem, skoro Ty słuchałeś dialogów w FF VII, to zapewne wiesz lepiej, ze były niesamowite. Tak samo schematycznych walk, ani nudnego tłuczenia tych samych ludzików tam nie było. Nie było korytarzy, a cudownie otwarty świat, gdzie można było wszędzie dotrzeć. Choć nie... wcale tak nie było. ;)

Zygo>>> SE o tym trąbił przed premierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadna prowokacja.. i gratuluje uczepienia sie slowka i Twojej prowokacji..

wystarczy wlaczyc mape i zobaczyc jaka sciezka ciagle biegamy.. jedyny wybor to kwestia tego czy zatrzymamy sie na chwile i wejdziemy do wneki by otworzyc skrzynke.. we wszystkich FF swiat byl otwarty -biegales po mapie swiata, miastach i ogolnie sobie biegales po swiecie- a tutaj nawet nie ma gdzie zabladzic.. idziesz na przod i klikasz ciagle te same uderzenia.. niewiem czy nie grales w pozostale FF i wogle w zadne RPG ze nie widzisz roznicy.. w tej grze swiat jest tak otwarty jak w najnowszym Terminatorze..

a dialogi w grze sa denne.. zreszta tak jak fabula.. poki co kiepskie romansidlo.. zero poczucia humoru i dystansu tylko ciagle o milosci i jaki jestem fajny bo chce chronic ludzi.. na dodatek wlasnie wszyscy odpicowani i nic soba nie prezentujacy.. ogolnie widac ze gra mogla byc dobra bo swiat w grze wydaje sie ciekawy..

a walki sa latwe.. sory ale jesli majac wlaczonego medyka i wojownika jestem praktycznie nie do pokonania to jest cos nie tak.. fakt ze czasem wtedy walki sie dluza bo trudniej sie napelnia pasek i walczy jedna osoba ale wygrac tak mozna poki co kazda walke.. i tak jedynie przy bossach jestem zmuszony zmieniac czasowo na medyka bo tak to wystarcza ciosy obszarowe i nic nie trzeba specjalnie robic.. w FF7 jedynym schematem w walce bylo chyba wlaczenie haste->all na poczatku.. potem sie dzialy rozne rzeczy i taktyki.. a potworow bylo napewno wiecej wiec nie gadaj glupot..

i tak.. w FF7 byl otwarty swiat.. bylo mozna podrozowac miedzy miastami, plywac pod woda itp itd jesli sciezka nazwac wykonywanie zadania by przechodzic gre to tak.. FF7 byl jedna wielka sciezka.. chyba ze znow sie uczepiles i powiesz ze "w ktoryms momencie gry bylo trzeba przez 10min isc wyznaczona droga".. uprzedze wiec to i odpowiem "tak.. byly takie momenty" ( -.-")..

moze zle oceniam gre bo jej nie skonczylem ale jesli po ~10h grania gra jest kiepska to juz na tyle zle swiadczy o grze ze nie warto w nia inwestowac bo kto chce sie meczyc 10h nawet jesli na samym koncu beda 2h fajnej gry.. wiec grze jakby nawet niezadlugo mial pojawic sie jakis zwrot akcji, otwarty swiat i ogolnie fajna gra to i tak napewno bym nie dal wiecej niz 6/10.. poki co dla mnie to jest slabe 4-/10 a to i tak pewnie czesciowo z sentymentu do FF

pograj sobie w ktoregos dobrego FF (5-8.. gralem w 4-8, 10, 12) a nie glupoty gadasz ze FF7 bylo takie jak FF13.. choc pewnie uznasz 13 za lepsza bo grafika ladniejsza..

Edytowane przez szatnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szatnia fajnie dupisz "a walki sa latwe.. sory ale jesli majac wlaczonego medyka i wojownika jestem praktycznie nie do pokonania" znam przynajmniej 10 przeciwników gdzie twoi wojownicy i medyk dostają wpierdziel jak małe dzieci , fakt faktem final jest grą ograniczoną jak na rpega ale jest grą dobrą !:tongue:

Ps.Final 7 jedna z bardziej dennych rpg i łatwy że ho ho !

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest te Final Fantasy. Bo jak patrze na youtube to jakieś totalne gówno dla chińskich dzieci. o co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest te Final Fantasy. Bo jak patrze na youtube to jakieś totalne gówno dla chińskich dzieci. o co tu chodzi?

He he albo jesteś bardzo młody (Bardzo) albo z choinki się urwałeś FINAL FANTASY to jedna z najlepszych serii gier RPG R-Role, P-playing, G-Game !!!!!:biggrin:

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest te Final Fantasy. Bo jak patrze na youtube to jakieś totalne gówno dla chińskich dzieci. o co tu chodzi?

Nie... nie... nie !!! Nie wierzę w to co on napisał - to jest jakaś podpucha :D Żyć w świecie w gier i nie rozpoznawać marki Final Fantasy :D to tak jak być fanem Nintendo i nie kojarzyć Mariana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki poczekam bo dla reszty też sie powoli przyda

Tak jak obiecałem daję resztę przeróbki broni i linki !

BROŃ DLA SHAZZ

Vega "Peroskite" Altair

Spica "Scarletite" Sirius

Deneb "Peroskite" Canopus

Pleiades "Peroskite" Hyades

Aldebarans "Cobaltite " Sadalmeliks

Antares "Uraninite " Fomalhaut

Procyons "Dark Matter" Betelgeuse

Rigel "Uraninite" Polaris

..............................................................................

BROŃ DLA VANILLE

Binding Rod "Peroskite" Hunter’s Rod

Healer’s Staff "Adamantium" Physician’s Staff

Pearlwing Staff "Peroskite" Brightwing Staff

Rod of Thorns "Peroskite" Orochi Rod BROŃ DLA VANILLE

Mistilteinn "Scarletite" Erinye’s Cane

Belladonna Wand "Uraninite " Morbol Wand

Heaven’s Axis "Uraninite" Abraxas

Tigerclaw "Cobaltite" Wyrmfang

.......................................................................

BROŃ DLA FANG

Bladed Lance "Peroskite" Glaive

Partisan "Peroskite" Rhomphaia

Punisher "Scarletite" Fatal Scissors

Pandora Spear "Scarletite" Calamity Shaft

Taming Pole "Uraninite" Venus Gospel

Gaebolg "Scarletite" Gungnir

Dragoon Lance "Uraninite" Dragon Horn

Shamanics "Uraninite " Heretic Task

.................................................................................

BROŃ DLA HOPE

Airwing "Uraninite" Skycutter

Hawkeye "Peroskite" Eagletalon

Ninurta "Peroskite" Jatayu

Vidohunir "Scarletite" Hraesvelg

Simurgh "Uraninite" Yezcatlipoca

Arikanto "Uraninite" Charadrius

Otshirvani "Scarletite" Urubutsin

Malphas "Peroskite " Naberius

.........................................................................

BROŃ DLA SNOW

Wild Bear "Peroskite" Feral Pride

Paladin " Scarletite" Winged Saint

Rebel’s Heart "Uraninite" Warrior’s Greatcoat

Power Circle "Scarletite" Energy Coat

Feymark "Uraninite" Soul Blazer

Unsinkable Sun "Peroskite" Midnight Sun

Umbra "Adamantite" Solaris

Sacrificial Circle "Scarletite" Indomitus

A to są linki na których znalazłem wszystko czego było mi potrzeba do FF13 myślę że całej reszcie też to pomorze !!!!:whistling:

http://ps3.cheatfreak.com/Final-Fantasy-XIII-cheat-tipsandtricks/110-42757.html

http://www.gamefaqs.com/ps3/928790-final-fantasy-xiii

http://www.psxextreme.info/topic/37996-final-fantasy-xiii/page__st__2180

http://ff-13.info/

http://www.(spam).pl/forum/index.php?/topic/657-faq-jak-wgrac-savey-sciagniete-z-netu-do-ps3/

http://www.ps3site.pl/poradnik-final-fantasy-xiii/39656/

http://xboxforum.pl/gier-f12/final-fantasy-xiii-problem-52679.html

http://finalfantasy.wikia.com/wiki/Gigantuar_%28Final_Fantasy_XIII%29

http://www.k-ff.com/phpbb2/index.php?sid=b69f5c706705b93d0d51e48d3be59950

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie, nadal uważam, ze to prowokacja ale co tam. ;)

zadna prowokacja.. i gratuluje uczepienia sie slowka i Twojej prowokacji..

wystarczy wlaczyc mape i zobaczyc jaka sciezka ciagle biegamy.. jedyny wybor to kwestia tego czy zatrzymamy sie na chwile i wejdziemy do wneki by otworzyc skrzynke.. we wszystkich FF swiat byl otwarty -biegales po mapie swiata, miastach i ogolnie sobie biegales po swiecie- a tutaj nawet nie ma gdzie zabladzic.. idziesz na przod i klikasz ciagle te same uderzenia.. niewiem czy nie grales w pozostale FF i wogle w zadne RPG ze nie widzisz roznicy.. w tej grze swiat jest tak otwarty jak w najnowszym Terminatorze..

Skoro tak sądzisz, to Twoja sprawa.

Teraz konkrety. Owszem mamy tu praktycznie same korytarze, ale to co napisałeś dalej "jedyny wybor to kwestia tego czy zatrzymamy sie na chwile i wejdziemy do wneki by otworzyc skrzynke.." dotyczy wszystkich FF (tych "otwartych" także). Pamiętam jak otwarta byłbyły FF X, X-2, I, II, IV, V, VI, VII, VII CC, VIII, IX. Aż nie wiedziałem gdzie iść (ironia). :P Jedyne (w miarę) otwrte FF to FF XII, XI i XIV (ostatnie z wiadomych względów).

Jeśli bładziłeś w którymkolwiek Fajnalu, to zapewne masz kłopoty z dysleksją, albo orientacją w terenie.

Odpal stare FFy i popatrz na tę "swobodę". SDkowy ludek na mapce świata, który łazi po niej i w sumie może się udać tylko tam gdzie mu pozwala gra. Pojawi się jakiś rycerz i powie, ze ta jaskinia jest zamknięta, bo coś tam, albo, że do komnaty możesz wejść dopiero po rozmowie z królem, itp. Swoboda jest równie pozorna jak w XIII. Jedyna różnica jest tak, że w klasycznych FFach mieliśmy mapkę z konkretnymi ograniczeniami, a tu mamy korytarz. BTW wyłącz minimapę, a poczujesz sie lepiej. Moze nawet sie zgubisz.

BTW pływanie i np. jazda na snowboardzie w VII odbywały się na określonych, małych planszach, jeśli tego nie zauważyłeś, to niezbyt dobrze świadczy o Twojej percepcji.

a dialogi w grze sa denne.. zreszta tak jak fabula.. poki co kiepskie romansidlo.. zero poczucia humoru i dystansu tylko ciagle o milosci i jaki jestem fajny bo chce chronic ludzi.. na dodatek wlasnie wszyscy odpicowani i nic soba nie prezentujacy.. ogolnie widac ze gra mogla byc dobra bo swiat w grze wydaje sie ciekawy..

Jasne, tragedia. Pamiętam niesamowicie wciągające rozmowy z NPCami, którzy mówili o tym, że jest piękna pogoda, że np. Shinra kręci się po mieście, itp. Szkaoda tylko, ze były to 3, może 4 kwestie, które losowo mówili praktycznie wszyscy mieszkańcy danego miasta. BTW cofnij się kończąc stare Fajnale do wcześniejszej lokacji. Ludziki nadal będą raportowały problemy, które już dawno rozwiązałeś. Taka to swoboda i głębia dialogów. BTW2 przypominam, że czepiałeś sie głosów postaci z XIII porównując je do tych niesamowitych zaszłyszanych w VII. Przypominam, że do FF X postacie były nieme...

a walki sa latwe.. sory ale jesli majac wlaczonego medyka i wojownika jestem praktycznie nie do pokonania to jest cos nie tak.. fakt ze czasem wtedy walki sie dluza bo trudniej sie napelnia pasek i walczy jedna osoba ale wygrac tak mozna poki co kazda walke.. i tak jedynie przy bossach jestem zmuszony zmieniac czasowo na medyka bo tak to wystarcza ciosy obszarowe i nic nie trzeba specjalnie robic.. w FF7 jedynym schematem w walce bylo chyba wlaczenie haste->all na poczatku.. potem sie dzialy rozne rzeczy i taktyki.. a potworow bylo napewno wiecej wiec nie gadaj glupot..

Nie, no jasne. Rozegtrałeś 10 godzin (mała informacja- tutorial kończy się w okolicach 16-20 godziny gry) gry i wiesz wszystko o walce i wrogach. BTW taktyka i strategia w VII były masakrycznie skomplikowane. Normalnie rzeźnia. Czlowiek bał się o postaci bardziej niż grając w DEMON`S SOULS... Choć nie, czekaj, coś tu nie gra. A jednak. Wszystkie FF z wyjątkiem VIII i od X-XIII kończyłem na 40-50 poziomie. Tak, to była trudność.

i tak.. w FF7 byl otwarty swiat.. bylo mozna podrozowac miedzy miastami, plywac pod woda itp itd jesli sciezka nazwac wykonywanie zadania by przechodzic gre to tak.. FF7 byl jedna wielka sciezka.. chyba ze znow sie uczepiles i powiesz ze "w ktoryms momencie gry bylo trzeba przez 10min isc wyznaczona droga".. uprzedze wiec to i odpowiem "tak.. byly takie momenty" ( -.-")..

O otwartości juz pisałem, ale powtórzę: nie, nie był otwarty. Otwarty świat to taki, w którym możesz udać się gdzie chcesz kiedy chcesz, a nie wtedy kiedy gra Ci na to pozwoli. VII jest jedynie pozornie otwarta. Bardzo fajnie to zrobiono, ale jest ograniczona jak wymienione przeze mnie FFy.

moze zle oceniam gre bo jej nie skonczylem ale jesli po ~10h grania gra jest kiepska to juz na tyle zle swiadczy o grze ze nie warto w nia inwestowac bo kto chce sie meczyc 10h nawet jesli na samym koncu beda 2h fajnej gry.. wiec grze jakby nawet niezadlugo mial pojawic sie jakis zwrot akcji, otwarty swiat i ogolnie fajna gra to i tak napewno bym nie dal wiecej niz 6/10.. poki co dla mnie to jest slabe 4-/10 a to i tak pewnie czesciowo z sentymentu do FF

Nie, spoko, Twoja wola i Twoja ocena, ale innych moze śmieszyć kwilenie na grę po 10 godzinach. Szczególnie w rpgu, gdzie poznajesz świat, bohaterów i system gry. BTW skoro taka marna ta XIII, to się nie męcz. ;)

pograj sobie w ktoregos dobrego FF (5-8.. gralem w 4-8, 10, 12) a nie glupoty gadasz ze FF7 bylo takie jak FF13.. choc pewnie uznasz 13 za lepsza bo grafika ladniejsza..

Jeszcze raz? Może tak zrobię, ale za jakiś czas. Teraz gram sobie w różne inne gry (czeka na mnie MAGNA CARTA i kilka innych jRPG na PSP), ala na 100% powrócę do kilku ukończonych już kilka lat temu części serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szatnia fajnie dupisz "a walki sa latwe.. sory ale jesli majac wlaczonego medyka i wojownika jestem praktycznie nie do pokonania" znam przynajmniej 10 przeciwników gdzie twoi wojownicy i medyk dostają wpierdziel jak małe dzieci , fakt faktem final jest grą ograniczoną jak na rpega ale jest grą dobrą !:tongue:

Ps.Final 7 jedna z bardziej dennych rpg i łatwy że ho ho !

to duzo jest tych walk.. 10 walk przy ktorych trzeba cos robic hmmm.. w dodatku pewnie pod koniec gry w takim razie.. poki co nawet nie ulepszalem zadnej broni a i tak wszyscy dostaja lomot.. mowisz ze FF7 bylo denne a seria FF to najlepsza seria gier to troche sie ze soba kloci.. ale jak tam uwazasz.. a FF7 napewno byl trudniejszy od 13 i wymagal farmienia exp i ogolnie wiecej wysilku w czasie gry... ciekaw jestem jakie FF przeszedles i uwazasz za takie swietne.. (strzelam ze grales i czcisz FF X i XIII... FFX byl przyzwoitym przecietniakiem a FF13 jest jedym z gorszych jRPG w jakie gralem)

@KopczaK

w takim razie nie ma gier z otwartym swiatem w twojej opini rozumiem.. tak kazda gra to pozory.. sztuczki tworcow.. tak wszystkie gry maja ograniczenia ale nie sa jedym dlugim waskim korytarzem.. nawet jesli FF7 mial pozory otwartosci to chociaz sprawial takie pozory.. to ze postacie w miastach mialy zapetlone dialogi to co z tego ? widze ze oczekiwalbys zeby w grach postacie za kazdym razem gadaly cos innego madrego i ogolnie by to byli moze normalni ludzie.. wiem ze tutek konczy sie po 15h gry a gra ponoc konczy po okolo 20h to chyba mowi samo przez siebie.. rozumiem ze sie odkrywa nowe rzeczy i pojawia sie tutek ale to nie oznacza ze gra ma byc tak prosta.. walczac Light i Hope z tym bosem co zmienial zywioly to gdy Hope mial medyka to bylem nie do pokonania tylko ze Light zadawala mu male dmg. ale pokonoc go moglem.. bawiac sie w zmiany klas szybciej go pokonalem i bylo trzeba cos robic wiecej ale gra powinna byc bardziej wymagajaca..

w FF7 byl otwarty swiat.. w kazdej grze z otwartym swiatem jego otwartosc to pozory ale chociaz gracz nie czuje sie jak prowadzony za raczke co ma miejsce w FF13.. a w FF7 byl wybor i bylo mozna cos robic.. startowac w wyscigach chocobosow itp itd w FF13 przez po ponad 10h grania nawet nie ma gdzie farmic bo idzie sie i idzie caly czas do przodu a przeciwnicy sa z gory ustawieni w danym miejscu.. nawet nie moge chodzic postaciami tymi co chce tylko odgornie mam narzucone kim bede chodzic i walczyc.. w FF7 wybierales dane postacie do gry i w zaleznosci od tego kogo miales to byly rozne dialogi miedzy nimi w danych lokacjach i rozne opcje (roznica tego czy spotka sie Vincenta, randka Cloud'a z dana postacia).. w FF13 nie moge o niczym decydowac.. bo w czym ? wybor jest taki jak wczesniej mowilem czyli kwestia skrzynki (do tego mozna dolozyc to ze mamy wybor czy zapiszemy gre i w czasie walki tez jest 'jakis wybor')..

w Twojej opini Twoje zycie to tez taki jeden wielki korytarz bo masz ograniczenia i wszystko to pozory..

i nie czepialem sie 'glosikow bohaterow' tylko ich wygladu i dialogow.. jesli ktos uwaza FF13 za wybitna gre i ogolnie za najlepszego FF (pfu) to gratuluje gustu.. jak pozbede sie tej gry sadze ze nie bedzie czego wspominac..

zalety gry to grafa muza i ogolny pomysl (rozwijanie postaci i swiat gry)

wady gry to napewno zamkniety swiat do bolu (jeden dlugi korytarz) prosta i monotonna rogrywka, puste postacie, fabula (po ~11h grania)

Edytowane przez szatnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×