Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że u Ciebie wszystko jest git. Powiedz mi jeszcze jaką rozdzielczość masz ustawioną w PS3 w ustawieniach wyświetlania -> ustawienia wyjścia wideo?

Sprawa jest dziwna bo jak u siebie 576p na sztywno a więc w takiej rozdziałce uruchomi się gra wtedy opóznienie przy tym pierdzielonym celowaniu nie występuje, zarówno w singlu jak i multi. Tylko gra wtedy wygląda paskudnie...

Wszystko na maksymalnych dostępnych ustawieniach, tv to 42" plazma panasonica, filmik jest kaszaniasty bo kręciłem to telefonem, btw Samsung Galaxy Ace ma funkcję bezpośredniego uploadu filmików na YT, Snosch twierdzi że na tym filmiku lag jest (milisekundowy), ja go nie widzę, ogólnie nadal utrzymuję że nie ma opóźnień które w jakikolwiek sposób utrudniałyby mi celowanie czy poruszanie się ....

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończę dyskusję...

Tak gwoli ścisłości to na dobrą sprawę też nie wiadomo czy to ja czy ktoś inny beztytuuavr.png:biggrin:

Nie bulwersuj się o takie pierdoły... :thumbsup:

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg ludzie piszacy "wszyscy to maja ale nie wszyscy to zauwazaja" chyba nie widza nic poza czubkiem wlasnego nosa. Jak ktos mowi ze nie ma input laga... i pare innych osob to nalezalo by uszanowac opinie innych. Nie wciskajcie komus na sile ze sie nie zna. Mam ps3 od poczatku generacji oraz xboxa, mialem ps2, ps1 oraz dreamcasta. Przerobilem 5 lub wiecej generacji kart graficznych na pececie, sam jestem informatykiem. Wiec prosze was... zrobcie to jak dorosli ludzie i napiszcie do ea feedback o problemie i wkoncu wam pewnie pomogą jesli rzeczywiscie macie problemu z input lagiem. Obrzucanie innych miesem na forum nie sluzy niczemu ponad zwykle trolowanie.

Ps: gram na 27' monitorze 1920x1200 5ms, konsola ustawiona na defaultowych ustawieniach (nie dawno kupiony nowy egzemplarz bo stary zostal uszkodzony na skutek burzy), Internet neostrada 1mb/256kb uploadu. Nie ma zadnego input laga.

Ps2: Majac ponad 400h gameplayu w bc2 (tak jak w sygnaturce) chyba bym dostrzegl "legendarnego input laga".

ps3: mam ratio obecnie w bf3 okolo 2.0. Chyba to nie mozliwe z input lagiem?

Edytowane przez dreadnought1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg ludzie piszacy "wszyscy to maja ale nie wszyscy to zauwazaja" chyba nie widza nic poza czubkiem wlasnego nosa. Jak ktos mowi ze nie ma input laga... i pare innych osob to nalezalo by uszanowac opinie innych. Nie wciskajcie komus na sile ze sie nie zna. Mam ps3 od poczatku generacji oraz xboxa, mialem ps2, ps1 oraz dreamcasta. Przerobilem 5 lub wiecej generacji kart graficznych na pececie, sam jestem informatykiem. Wiec prosze was... zrobcie to jak dorosli ludzie i napiszcie do ea feedback o problemie i wkoncu wam pewnie pomogą jesli rzeczywiscie macie problemu z input lagiem. Obrzucanie innych miesem na forum nie sluzy niczemu ponad zwykle trolowanie.

Omg ludzie piszacy "nie ma żadnego laga" chyba nie widza nic poza czubkiem wlasnego nosa. Jak ktos mowi ze ma input laga... i pare innych osob też to nalezalo by uszanowac ich opinie. Nie wciskajcie komus na sile ze czegoś nie ma. Mam ps3 od poczatku generacji oraz xboxa, mialem ps2, ps1 oraz dreamcasta. Przerobilem 5 lub wiecej generacji kart graficznych na pececie, sam jestem informatykiem.

Ps: gram na 27' monitorze 1920x1200 5ms, konsola ustawiona na defaultowych ustawieniach (nie dawno kupiony nowy egzemplarz bo stary zostal uszkodzony na skutek burzy), Internet neostrada 1mb/256kb uploadu. Mam około pół sekundowego aim laga i napisałem do Pomocy Technicznej EA. Pracują nad rozwiązaniem tego problemu w najnowszym patchu. Czyli? Jest, czy go nie ma? Chyba, że DICE postanowiło popracować nad czymś co nie istnieje, ale nie podejrzewałbym ich o taki brak logiki ;)

Regarding some problems PC players have been experiencing with the mouse, it seems DICE has “found the issue thanks to your guys’ threads. Sneaky bug.” Apparently, “it’s a code thing, not a setting. When [the mouse] hit the cap for movement it interpolated time of movement instead of distance.”

Many fans on the PC and PS3 have reported issues of look sensitivity. On PC, it probably has much to do with the problem noted above. However, Ian Tornay has stated that “we’ve heard similar concerns regarding the sensitivity and control for PC and PS3. We’ve forwarded all of these concerns along to the DICE team who is looking at this issue.”

b67203586f417d51d0040f689c41f224,4,37.jpg

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na poniższym filmiki autor tematu i jego wyznawcy też widzą jakieś lagi?

Nie chcę Cię rozczarować Tomo, ale masz opóźnienie, czy tam jak to nazywają "input laga". To samo tyczy się filmików DJYano. Możecie się naśmiewać z osób, które twierdzą, że coś takiego istnieje dowoli, ale skoro samo EA/DICE przyznaje, że problem istnieje i że trwają już prace nad najbliższym patchem likwidującym go, to znaczy, że tak jest.

Problem nie dotyka wszystkich osób, ale skoro osoby postujące filmiki, gdzie jak byk widać opóźnienie, same tego nie widzą, to w sumie nie dziwota ;) Pewnie niektóych to omija, ale nie mam pojęcia dlaczego, ale skoro w FIFIE zwiechy mogą być powodowane przez oryginalny dysk PS3 i model, to nic od EA mnie nie zdziwi :)

Na chwilę obecną ponoć ma to do czynienia z framerate'em i jakimiś pierdułkami graficznymi, na których się kompletnie nie znam (AA itp). I żeby nie było, problem jest w kodzie gry bo zarówno na PC problem istnieje (trochę innej natury, ale następstwem tego jest właśnie coś a la "input lag").

Polecam śledzić trochę oficjalne forum EA, a potem wyśmiewać ludzi, którzy naprawdę mają problem z grą, KLIK :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się spierać, czy to aiming lag, czy nie, w każdym razie jest coś dziwnego w sterowniu, czego nie zauważyłem we wcześniejszej becie. Aczkolwiek na dłuższą metę jakoś szczególnie nie przeszkadza. Kiedyś w internecie słynny był wątek z lagiem na myszce i klawiaturze. Sugerowaną odpowiedzią na rozwiązanie problemu było skrócenie kabli o połowę :smile: Myślę że w przypadku BF3 te 10-20 cm z HDMI by styknęło :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wrocmy sie w czasie o 2,5 roku - KZ2, tyle osob zaciekle bronilo sterowania, ze niby o to wlasnie chodzi, ze tak ma byc bo jest wtedy "realne". A teraz wychodzi BF3, ktory wg. wielu nie jest nawet gra a wrecz "symulatorem pola wali", i co, nagle takie samo ociezale sterowanie przeszkadza w graniu?? Ot, takie moje 3 grosze do tematu ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wrocmy sie w czasie o 2,5 roku - KZ2, tyle osob zaciekle bronilo sterowania, ze niby o to wlasnie chodzi, ze tak ma byc bo jest wtedy "realne". A teraz wychodzi BF3, ktory wg. wielu nie jest nawet gra a wrecz "symulatorem pola wali", i co, nagle takie samo ociezale sterowanie przeszkadza w graniu?? Ot, takie moje 3 grosze do tematu ;)

I tu się całkowicie zgadzam! Wszyscy oczekując na grę podniecali się słowem "realizm",tak? "Im więcej realizmu-tym lepiej",tak? A teraz płacz,że broń ważąca "w realu" parę kg (M16 ok. 3,5kg) nie zatrzymuje się w miejscu przy gwałtownym obrocie ciała...i to jeszcze przyłożona do twarzy ("przycelowana").Ja wiem, że ten efekt trochę przeszkadza (mnie też) ale...potraktowałem to jako dodatkowy element "realności" i nie narzekam.Jak poprawią to dobrze, jak nie poprawią to się przyzwyczaję i...też dobrze! I tyle ode mnie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się całkowicie zgadzam! Wszyscy oczekując na grę podniecali się słowem "realizm",tak? "Im więcej realizmu-tym lepiej",tak? A teraz płacz,że broń ważąca "w realu" parę kg (M16 ok. 3,5kg) nie zatrzymuje się w miejscu przy gwałtownym obrocie ciała...i to jeszcze przyłożona do twarzy ("przycelowana").Ja wiem, że ten efekt trochę przeszkadza (mnie też) ale...potraktowałem to jako dodatkowy element "realności" i nie narzekam.Jak poprawią to dobrze, jak nie poprawią to się przyzwyczaję i...też dobrze! I tyle ode mnie...

A co ma realizm do błędu w kodzie gry i przypadkowego efektu opóźnienia w ruchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma realizm do błędu w kodzie gry i przypadkowego efektu opóźnienia w ruchu?

Przecież nie twierdzę,że zrobili to specjalnie.Być może jest to efekt błędu w kodzie gry (nie twierdzę że nie).Ale w efekcie wyszło coś, co da się IMO wytłumaczyć logicznie i można traktować jak "zbliżenie się do większego realizmu". To trochę tak, jakby ktoś narzekal na to że dym zasłania mu pole walki i przeszkadza celować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie twierdzę,że zrobili to specjalnie.Być może jest to efekt błędu w kodzie gry (nie twierdzę że nie).Ale w efekcie wyszło coś, co da się IMO wytłumaczyć logicznie i można traktować jak "zbliżenie się do większego realizmu". To trochę tak, jakby ktoś narzekal na to że dym zasłania mu pole walki i przeszkadza celować...

Rozumiem, że to że w becie bronie się zacinały i trzeba było zmienić na inny gadżet i wrócić do broni, lub czasem nawet zginąć, żeby się "odblokowała" też Ci nie przeszkadzało i byłbyś szczęśliwy, gdyby taka realistyczna cecha znalazła się w finalnym produkcie, no bo przecież w prawdziwym świecie bronie też się zacinają! Albo to, że czasami nie działał sprint i powstawał mały 'cooldown' - toż to przecież czysty realizm, nasza postać się zmęczyła!rolleyes.gif

Jakby szukać logicznych wytłumaczeń dla bugów w grze, to mielibyśmy gówno, a nie produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wrocmy sie w czasie o 2,5 roku - KZ2, tyle osob zaciekle bronilo sterowania, ze niby o to wlasnie chodzi, ze tak ma byc bo jest wtedy "realne". A teraz wychodzi BF3, ktory wg. wielu nie jest nawet gra a wrecz "symulatorem pola wali", i co, nagle takie samo ociezale sterowanie przeszkadza w graniu?? Ot, takie moje 3 grosze do tematu ;)

Zywy moze i przyznalbym Ci racje, ale jakby to wystepowalo u wszystkich. A tak jedni to maja inni troche mniej a jeszcze inni wcale.

Edytowane przez gany1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super temat. Czekam na kolejny pt - problemy z komunikacją głosowa - jak rozwiązać!

Czy jest jakiś input lag/aiming lag/ czy inny lag - ja mam laga rano jak idę do kibla, otwieram drzwi i kilka sekund laga zanim wejdę :D

Jedni twierdza że "wszyscy maja ale niektórzy nie widzą" - to ja - inni maja to w d...e i grają ciesząc ryja - też ja.

Mnie ów magiczny lag, podobno mam, jakoś w grze nie przeszkadza - nomen omen w KZ2 też mi nie przeszkadzał .

U mnie lagowanie zauważyłem tylko na Wyspie Chark i to nie jakiś tajemniczy aimlag ale zwykłe standardowe lagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ile jeszcze bedziecie o tym pisac ?

Ja nie mam laga ale nie mam jak wrzucic filmik - Na telefonie z 2mpx aparatem nic nie bedzie widac.

Moze sa tu tacy co sugerujac sie kupowianiem tv nie zwracali uwagi na ipnut laga, ktory jest najwazniejszy ?

Masz, poczestuje was moja pixeloza - ale przynajmniej widac ze opoznienia nie ma (ale pewnie waszym zdaniem jest, bo byc musi ..)

http://www.youtube.com/watch?v=6Nib3FK7EIs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg ile jeszcze bedziecie o tym pisac ?

Ja nie mam laga ale nie mam jak wrzucic filmik - Na telefonie z 2mpx aparatem nic nie bedzie widac.

Moze sa tu tacy co sugerujac sie kupowianiem tv nie zwracali uwagi na ipnut laga, ktory jest najwazniejszy ?

Masz, poczestuje was moja pixeloza - ale przynajmniej widac ze opoznienia nie ma (ale pewnie waszym zdaniem jest, bo byc musi ..)

http://www.youtube.c...h?v=6Nib3FK7EIs

ile jeszcze osob wstawi filmik na ktorym jest ewidentny aim lag, i bedzie twierdzilo ze go tam nie ma ? ;)

Inna sprawa ze gra sie z tym bardzo wygodnie, i moim zdaniem DICE powinno to zostawic tak jak jest.

co do tv, to chyba chodzi Ci o czas reakcji pixela. A wiedziales o tym ze w TV plazmowych tego nie ma? czas reakcji picela jest praktycznie zerowy, pomijalny?

Ludzie, zrozumcie, ze kazdy z nas ma taka sama kopie gry, bo to jest kopia jednego i tego samego kodu. To tak samo jakby ktos skserowal kartke, i wmawial wszystkim, ze na kserokopii nie ma tego co bylo na oryginale.

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze osob wstawi filmik na ktorym jest ewidentny aim lag, i bedzie twierdzilo ze go tam nie ma ? ;)

Inna sprawa ze gra sie z tym bardzo wygodnie, i moim zdaniem DICE powinno to zostawic tak jak jest.

co do tv, to chyba chodzi Ci o czas reakcji pixela. A wiedziales o tym ze w TV plazmowych tego nie ma? czas reakcji picela jest praktycznie zerowy, pomijalny?

Ludzie, zrozumcie, ze kazdy z nas ma taka sama kopie gry, bo to jest kopia jednego i tego samego kodu. To tak samo jakby ktos skserowal kartke, i wmawial wszystkim, ze na kserokopii nie ma tego co bylo na oryginale.

Upieraj sie dalej... Dla mnie jest tak samo jak w becie. Mimo ze to konsola i teoretycznie ten sam sprzet to jest naprawde wiele czynnikow wplywajacych na "legendarnego input laga".

Jak dla mnie topic do smietnika. Narzekanie na forum nie naprawi TYM LAGUJACYM ich KOPII GRY... Dla mnie na chwile obecna wazniejsze do naprawy sa squady, voip oraz wyszukiwarka serwerow z "cudotworczym" wskaznikiem pingu pokazujacym zawsze 5 kresek :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upieraj sie dalej... Dla mnie jest tak samo jak w becie. Mimo ze to konsola i teoretycznie ten sam sprzet to jest naprawde wiele czynnikow wplywajacych na "legendarnego input laga".

Jak dla mnie topic do smietnika. Narzekanie na forum nie naprawi TYM LAGUJACYM ich KOPII GRY... Dla mnie na chwile obecna wazniejsze do naprawy sa squady, voip oraz wyszukiwarka serwerow z "cudotworczym" wskaznikiem pingu pokazujacym zawsze 5 kresek :D

ale ja sie nie upieram czlowieku zrozum, ze DICE potwierdzilo ten problem, i pracuja nad jego wyeliminowaniem. Czyli Twoim zdaniem potwierdzili cos czego nie ma? A ze dla Ciebie jest tak samo, to nie swiadczy o tym ze tak naprawde jest.

oraz wyszukiwarka serwerow z "cudotworczym" wskaznikiem pingu pokazujacym zawsze 5 kresek :D

wyszukiwarce serwerow nic nie dolega, nie pokazuje caly czas 5 kresek. Pokazuje od 1 do 5 kresek, w zaleznosci od pingu. I tak powinno byc.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze osob wstawi filmik na ktorym jest ewidentny aim lag, i bedzie twierdzilo ze go tam nie ma ? ;)

Inna sprawa ze gra sie z tym bardzo wygodnie, i moim zdaniem DICE powinno to zostawic tak jak jest.

co do tv, to chyba chodzi Ci o czas reakcji pixela. A wiedziales o tym ze w TV plazmowych tego nie ma? czas reakcji picela jest praktycznie zerowy, pomijalny?

Ludzie, zrozumcie, ze kazdy z nas ma taka sama kopie gry, bo to jest kopia jednego i tego samego kodu. To tak samo jakby ktos skserowal kartke, i wmawial wszystkim, ze na kserokopii nie ma tego co bylo na oryginale.

Dokladnie tak jak piszesz, ludzie wrzucaja filmiki i nawet pojecia nie maja ze u nich ten lag przy sterowaniu tez wystepuje. Tez bym tak chcial, przynajmniej bylbym przekonany ze u mnie go nie ma :). Co do tv to z tego co widze po kilku komentarzach to ludzie kompletnie nie ogarniaja ustawien samego tv, i duzo osob do tej pory gralo z wlaczonymi polepszaczami ( 100hz i inne jak je tam zwal, ktore powoduja podobny efekt) i po wylaczeniu tych wspomagaczy, albo wlaczeniu trybu gra ( ktory wylacza 100hz i polepszacze) nagle dostaja olsnienia ze u nich nagle przestal istniec ten lag, a tak naprawde caly czas grali na lagu ktory zaserwowalo nam dice w sterowaniu + lag z tv ( 100hz, i inne polepszacze obrazu, tv musi to wszystko sobie przemielic zanim wyswietli obraz) = mieli mega laga a nawet o tym nie wiedzieli, a teraz maja mniejszego laga bo wlaczyli wreszcie tryb "gra", albo po prostu wylaczyli 100hz.

Edytowane przez raqu76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignorantom, którzy postulują o zamknięcie tematu proponuję tu nie wchodzić i nie uczestniczyć w dyskusji. To jest forum, topic jest na zgodny z regulaminem więc nie macie co przeżywać.

Wracając do tematu, ludziom którzy dostrzegają aim delaya (tym co nie - też) polecam aby w ustawieniach wyświetlania konsoli w menu ustawienia wyjścia wideo ustawić na sztywno rozdzielczość 576p tak aby gra uruchomiła w tej rozdziałce.

Wtedy sprawdzcie czy jest różnica. Ja ją widzę, opóźnienie ustępuje, zarówno w singlu jak i multi - natomiast gra wygląda paskudnie.

Wg mnie wynika z tego, że konsola ma poważny problem z uciągnięciem gry w domyślnej rozdzielczości 1280x704, przez co nie ma framerate'u który zagwarantuję płynną rozgrywkę.

Innymi słowy gra zwalnia, co odczuwamy szczególnie w momencie celowania analogiem... Peace!

PS. Dajcie znać jak jest u Was!

Edytowane przez Fenderek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż dla tych co twierdzą, że wg nich nie ma opóźnienia radzę wybrać się do specjalisty. Może po prostu od siedzenia przed TV Wasz błędnik trochę szwankuje :).

Kolego Skiba94 z całym szacunkiem na Twoim filmiku JA widzę opóźnienie. Jak wolno ruszam gałką jest ok, ale gdy gwałtownie skręcę w prawo czy lewo jest ewidentnie opóźnienie, to samo widać na Twoim filmiku.

Kurde i nie potrafię zrozumieć, że lag jest i DICE o tym wie, a Wy twierdzicie, że nie ma :D to jak to?

Pzdr.

Edytowane przez eXiDe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celownik lata okropnie. Opoznienie jest kosmiczne w porownaniu do BC2. Jesli ktos nie zauwaza tego to gratuluje :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie nie jest takie: to nie jest lagg tylko zabieg dice na urealistycznienie gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie nie jest takie: to nie jest lagg tylko zabieg dice na urealistycznienie gry

to fajnie ze najpierw ten realizm wprowadzaja na ps3 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie wynika z tego, że konsola ma poważny problem z uciągnięciem gry w domyślnej rozdzielczości 1280x704, przez co nie ma framerate'u który zagwarantuję płynną rozgrywkę.

Innymi słowy gra zwalnia, co odczuwamy szczególnie w momencie celowania analogiem... Peace!

Slabsza konsola x360 jakos sobie daje rade. Widzilem na filmikach lag, i faktycznie jest zle. Ktos w DIce powinien za to zostac wykopany.

Moje zdanie nie jest takie: to nie jest lagg tylko zabieg dice na urealistycznienie gry

Mam nadzieje,z e to zart z twojej strony. Nie wiem jak mozna w lag'u widziec realizm.

Edytowane przez kabotyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×