Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

albo poprostu grac tak jak wszycy, zabijac tak jak wszyscy i nie marudzic. Bo gra sie z tym bardzo dobrze.

Dokladnie wszyscy graja tak samo,To kompletnie nie przeszkadza w grze,przynajmniej mithumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wszyscy graja tak samo,To kompletnie nie przeszkadza w grze,przynajmniej mithumbsup.gif

Sorry zA następne dwa słowa ale; nie pier*ol :sweat: Poświęć dwie minuty z życia i porównaj cztery filmiki załączone w tym topicu, lag jest w każdym inny, u mnie prawie nie zauważalny a w pierwszym poście kurewsko duży. Ciekawe czy pisałbyś podobne stwierdzenia gdyby takie opóźnienie dotyczyło właśnie Ciebię :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu pograłem w BF3 u siebie i nie mam żadnego opóźnienia, natychmiastowa reakcja. Ustawienia TV standardowe, na gównianym 3-letnim 32"LCD LG, aczkolwiek nie wierzę w takie rzeczy jak wpływ ustawień telewizora na input lag. Prędzej jakość połączenia z serwerem. Ja grałem na serwach z dopiskiem "DICE", pełne teamy, pełne "kreski" połączenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w takie rzeczy jak wpływ ustawień telewizora na input lag.

Heh, input lag wyświetlaczy (nie tylko TV), to nie jest religia tylko fizyka, w to nie trzeba wierzyć, wystarczy wiedza.

A TV dawno przestały być zwyczajnymi telewizorami, to komputery z własnym systemem operacyjnym i tak jak w normalnym komputerze różne rzeczy chodzą szybciej, wolniej, są inaczej zoptymalizowane, tak samo na tym samym telewizorze jedne algorytmy wykonują się szybciej od drugich, a ich całkowite wyłączenie jest jeszcze szybsze - "tryb gry" wywala wiele procedur przetwarzających (upiekszających) obraz przed wyświetleniem aby zmaksymalizować responsywność.

jakieś tryby filmowe, poprawiające czerń, kolorystykę skóry, likwidujące ziarno - każdy taki gadżet dodaje milisekundy do opóźnienia wyświetlenia obrazu. Najgorsze ze wszystkiego są tryby "motion plus" i inne tego typu zwiększające płynność, zapobiegające szarpaniu obrazu itd., 100hz, 200hz i inne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, input lag wyświetlaczy (nie tylko TV), to nie jest religia tylko fizyka, w to nie trzeba wierzyć, wystarczy wiedza.

A TV dawno przestały być zwyczajnymi telewizorami, to komputery z własnym systemem operacyjnym i tak jak w normalnym komputerze różne rzeczy chodzą szybciej, wolniej, są inaczej zoptymalizowane, tak samo na tym samym telewizorze jedne algorytmy wykonują się szybciej od drugich, a ich całkowite wyłączenie jest jeszcze szybsze - "tryb gry" wywala wiele procedur przetwarzających (upiekszających) obraz przed wyświetleniem aby zmaksymalizować responsywność.

jakieś tryby filmowe, poprawiające czerń, kolorystykę skóry, likwidujące ziarno - każdy taki gadżet dodaje milisekundy do opóźnienia wyświetlenia obrazu. Najgorsze ze wszystkiego są tryby "motion plus" i inne tego typu zwiększające płynność, zapobiegające szarpaniu obrazu itd., 100hz, 200hz i inne bzdury.

i Twoim zdaniem DICE myli sie mowiac ze to problem z kodem gry? Myslisz ze oni robia teraz patcha do twojego TV czy raczej do swojej gry?

W takim razie wyjasnij skad ten lag na TV CRT? bez polepszaczy? Skad ten lag na monitorze nie posiadajacym polepszaczy?

To problem w kodzie gry, nie w TV!!!

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i Twoim zdaniem DICE myli sie mowiac ze to problem z kodem gry? Myslisz ze oni robia teraz patcha do twojego TV czy raczej do swojej gry?

Ja odpowiadałem odnośnie input laga telewizorów, a nie laga w BF3. Co zrobić, skoro ludzie i tak uparcie mieszają jedno z drugim, jakby w magiczny sposób BF3 był jedyną grą powiązaną z TV, co pisałem kilka postów wyżej: http://www.ps3site.pl/forum/topic/65505-battlefield-3-aiming-lag/page__view__findpost__p__605818

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To problem w kodzie gry

To nie problem, to urok :pardon:

Nie no, na poważnie, na Twitterze co chwilę ktoś o to pyta i ktoś z DICE za każdym razem potwierdza, że wiedzą o tym i ostro nad tym pracują

Strach pomyśleć co się będzie działo na serwerach, jak z patchem naprawią to, czego nie ma :rolleyes: Pierwsze kille polecą pewnie już w rozgrzewce :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie problem, to urok :pardon:

Nie no, na poważnie, na Twitterze co chwilę ktoś o to pyta i ktoś z DICE za każdym razem potwierdza, że wiedzą o tym i ostro nad tym pracują

Strach pomyśleć co się będzie działo na serwerach, jak z patchem naprawią to, czego nie ma :rolleyes: Pierwsze kille polecą pewnie już w rozgrzewce :biggrin:

racja, tez sadze ze to urok, i wolalbym zeby tak zostalo.

Heh, masz racje, po patchu u tych co laga nie mieli, kille beda padaly zanim nacisna spust ;)

Ja odpowiadałem odnośnie input laga telewizorów, a nie laga w BF3. Co zrobić, skoro ludzie i tak uparcie mieszają jedno z drugim, jakby w magiczny sposób BF3 był jedyną grą powiązaną z TV, co pisałem kilka postów wyżej: http://www.ps3site.p...post__p__605818

heh, to inna sprawa, ze co wieksi geniusze tego forum, nigdy w zadnej grze nie mieli takiego efektu, grajac na swoich polepszaczach, a tu nagle jest problem, wylaczyli polepszacze i zniknal ;) Bawi mnie to niesamowicie, ale chyba nie warto z tym walczyc, bo to jak walenie glowa w sciane. Oni i tak wiedza lepiej.

jest jeszcze cos. Ludzie mysla, ze tryby w TV, np GRA, lub DYNAMICZNY, lub KINOWY, to jakies niewiadomo jakie ficzery, robiace jakies cuda z obrazem. A to jedynie sa predefiniowane ustawienia roznych parametrow TV, ktore sami recznie mozemy sobie tak poustawiac przesuwajac niektore suwaki, i zmieniajac kilka opcji. No ale to podobnie jak w aparatach foto, gdzie ludzie mysieli ze tryby Portret czy Sport to jakies cuda, i tylko przy ich pomocy mozna zrobic konkretne zdjecie ;) Coz....

Edytowane przez snosch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić do tego problemu... Trzeba sobie tylko ustawić czułość pod siebie i jazda :thumbsup: A gra się dobrze, bo wiadomo, że każdy ma ten problem, więc równowaga jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie się przyzwyczaić do tego problemu... Trzeba sobie tylko ustawić czułość pod siebie i jazda :thumbsup: A gra się dobrze, bo wiadomo, że każdy ma ten problem, więc równowaga jest.

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym lagu nie slyszalem, ale dzisiaj szlag mnie trafil, bo o ile w BFBC2 niezle mi szlo, to w BF3 na zblizeniu nie moge niekogo trafic. Wiec albo stalem sie niezlym leszczem albo cos jest spaprane.

Zmienilem wlasnie ustawienia w konsoli na 540 i zaraz zobaczymy czy to cos u mnie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie przeczytał na tym forum o tym "aiming lagu" nawet bym nie zwrócił na to uwagi.

Pierwszy dzień szło mi okropnie, ale miałem długą przerwę od fps'ów teraz gra mi się tak dobrze jak w BF:BC2.

Jednak jeśli DICE to potwierdza to problem jest zobaczymy jak się będzie celować po poprawce, oby nie była to ponownie nauka od zera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o tym lagu nie slyszalem, ale dzisiaj szlag mnie trafil, bo o ile w BFBC2 niezle mi szlo, to w BF3 na zblizeniu nie moge niekogo trafic. Wiec albo stalem sie niezlym leszczem albo cos jest spaprane.

Zmienilem wlasnie ustawienia w konsoli na 540 i zaraz zobaczymy czy to cos u mnie daje.

troche to dalo, gra sie lepiej ale grafika faktycznie duzo brzydsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BFBC2 gram całkiem dobrze. Mam K/D 1,67 i 23 lvl (więc raczej wiem jak się gra). Dziś kupiłem BF3 i pierwsze co zrobiłem to odpaliłem multiplayera aby sprawdzić czy ja też będę miał ten lag o którym czytałem na forum. Mimo wszystko myślałem że to jakieś takie małe nieszkodliwe opóźnienie i da się z tym żyć. Ale jak już dołączyłem do gry moją pierwszą myślą było "ja pie**e co jest do ch**a?" To jakaś porażka z tym celowaniem. Nie wiem jak wam się dobrze z tym gra to może zemną jest coś nie tak..

Przestawiłem rozdzielczość na sztywno do najniższej i lag zniknął gra się zajebiście tylko piksle aż w oczy kują ale co tam. Czekam na poprawkę do gry tak jak inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BFBC2 gram całkiem dobrze. Mam K/D 1,67 i 23 lvl (więc raczej wiem jak się gra). Dziś kupiłem BF3 i pierwsze co zrobiłem to odpaliłem multiplayera aby sprawdzić czy ja też będę miał ten lag o którym czytałem na forum. Mimo wszystko myślałem że to jakieś takie małe nieszkodliwe opóźnienie i da się z tym żyć. Ale jak już dołączyłem do gry moją pierwszą myślą było "ja pie**e co jest do ch**a?" To jakaś porażka z tym celowaniem. Nie wiem jak wam się dobrze z tym gra to może zemną jest coś nie tak..

Przestawiłem rozdzielczość na sztywno do najniższej i lag zniknął gra się zajebiście tylko piksle aż w oczy kują ale co tam. Czekam na poprawkę do gry tak jak inni.

Spoko, mnie też doprowadza to do szału. Mam nadzieje, że DICE szybko to naprawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)Ale jak już dołączyłem do gry moją pierwszą myślą było "ja pie**e co jest do ch**a?" To jakaś porażka z tym celowaniem. Nie wiem jak wam się dobrze z tym gra to może zemną jest coś nie tak.. (...)

Po prostu się przyzwyczailiśmy ...a tym bardziej wiadomo, że każdy tak ma, to nie musisz się martwić o przewagę przeciwnika w grze. Z kolei nie wiem jak to jest jak inni zmieniają pierdoły w TV i im ten inpunt lag znika.

W sumie pamiętam, że tak miałem w KZ3 i mi to BARDZO przeszkadzało, w BBC2 było super, no i w BF3 jest słabo dopóki się nie przyzwyczaisz.

Miejmy nadzieję, że ten patch co niby wyjdzie zmieni to sterowanie na takie jakie było w BBC2, wtedy byłbym w siódmym niebie, chociaż jak nie zmienią to tez nie będę płakał :thumbsup:, bo już umiem w miare grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BFBC2 gram całkiem dobrze. Mam K/D 1,67 i 23 lvl (więc raczej wiem jak się gra). Dziś kupiłem BF3 i pierwsze co zrobiłem to odpaliłem multiplayera aby sprawdzić czy ja też będę miał ten lag o którym czytałem na forum. Mimo wszystko myślałem że to jakieś takie małe nieszkodliwe opóźnienie i da się z tym żyć. Ale jak już dołączyłem do gry moją pierwszą myślą było "ja pie**e co jest do ch**a?" To jakaś porażka z tym celowaniem. Nie wiem jak wam się dobrze z tym gra to może zemną jest coś nie tak..

Przestawiłem rozdzielczość na sztywno do najniższej i lag zniknął gra się zajebiście tylko piksle aż w oczy kują ale co tam. Czekam na poprawkę do gry tak jak inni.

poswiec na nauke sterowania 3-4 mecze, i nie bedziesz musial sie meczyc z niska rozdzielczoscia. Jakos wiekszosc z nas to ogarnela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje ze zostanie jak jest, gra sie dobrze.. Tylko trzeba grac a nie siedziec na forum i marudzic !

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak DICE zamierza to naprawić. Zwłaszcza, że nie jest to problem wynikający z tego, że po prostu tak sobie skonfigurowali sterowanie, tylko związany ze słabym frameratem gry w domyślnej rozdzielczości.

Zabawne jest to, że mimo zmniejszenia rozdzielczości do 1280x704 gra i tak nie chodzi płynnie i stąd te wszystkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laga z czasem każdy z odrobiną chęci ogarnie, powinni dodać wybór płynnego sterowania ( opcja która trzeba zaznaczy lub odznaczyć) lub klasycznie jak jest teraz. Podobne rozwiązanie było chyba w KZ2 ale nie jestem pewny. Wtedy był by każdy zadowolony ;) Priorytetem dla nich powinien być kulejący Voice Chat w trakcie meczu oraz straszne lagi na servach. Reasumując gracz sam sobie wybiera sterowanie z lagiem lub bez :D

Edytowane przez Rafcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje ze zostanie jak jest, gra sie dobrze.. Tylko trzeba grac a nie siedziec na forum i marudzic !

Nie kazdy ma tyle czasu żeby siedzieć i uczyć się celowania z opóźnieniem. Mi się to nie podoba i chce by to usunięto.

Z tego co ktoś pisał DICE na twitterze pisało, że wie o problemie i nad nim pracuje. Przeglądałem twitter i nic na ten temat nie znalazłem, ale mam nadzieje, że jednak nad tym pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy ma tyle czasu żeby siedzieć i uczyć się celowania z opóźnieniem. Mi się to nie podoba i chce by to usunięto.

Z tego co ktoś pisał DICE na twitterze pisało, że wie o problemie i nad nim pracuje. Przeglądałem twitter i nic na ten temat nie znalazłem, ale mam nadzieje, że jednak nad tym pracują.

Nie wiem za bardzo czego tu sie uczyc.. Raz nie wyjdzie, drugi raz nie a za trzecim sie zdobywa mvp. To jest moj pierwszy tak naprawde fps, w bad company2 gralem malo, w killzone'a 3 pare godzin a tu se radze dobrze mimo malego doswiadczenia w strzelaniu na padzie, wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snosch

Jak nie wierzysz to zapraszam do mnie i zobaczysz że napisy są ostre jak brzytwa i można odczytać nick gracza na którym chcesz się zrespić a nie jak na kinowym że się czytać nie dało bo wszystko zlane było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że sa rozmowy na dwa różne tematy i niektórzy sa wprowadzenie w błąd, nie piszmy o imput lagu bo go nie ma, chodzi o aim laga, tzn celowik pływa, zastanawiam sie nad zakupem tej gry i juz duzo wczesniej widziałem ten problem we wczesniejszej części dlatego teraz przed zakupem zaczołem na to zwracać uwagę, broń nie nadąża za celownikiem, nie może być ze pływa i nie mówicie takich pierdół ze to jest realistyczne, bo nie jest, fatalnie sie z tym gra, tym którzy graja od czasu do czasu to moze nie ma róznicy, ci którzy chcą być dobrzy to przez to celowanie nigdy nie będą. Jest prawdą że trzeba ustawić dobrze telewizor, na wersji pc wszystko jest ok bo monitory sobie z tym radzą a tv niestety nie, pomaga wylączenie wszystkich pierdół upiększających ale niestety nie do końca, mam nadzieję że Dice da rade to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×