Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie głównej jest info, że "badają" sprawę laga...Pozostaje nadzieja, że jednak go "znajdą" i naprawią.

Edytowane przez wilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to jakieś jaja,kupiłem tv za 3500,konsolę za 1200,grę za 200 i muszę grać na 576p,taniej było kupić WI,albo grać na ps1 .Komedia

nie musisz, twój wybór, miliony grają na 720p i sobie radzą,

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musisz, twój wybór, miliony grają na 720p i sobie radzą,

tia, ci ktorzy nie sprawdzili 576p

btw: to nie jest jakis foch czy wymysl/marudzenie, ciekawe czy znajdzie sie choc jeden gracz BC2 ktory powie mi prosto w oczy ze sterowanie w BF3 jest idealne/takie jak w BC2? Jezeli znajdzie sie taki to niech zrobi filmik i wrzuci na YT. Do dnia dzisiejszego takich filmow jest lacznie ZERO. Filmow z lagiem sa juz chyba dziesiatki jak nie setki. Nastepna sprawa forum EA UK Temat: [PS3] Input lag is the single biggest issue with this game, fix it immediatelly!!!! zalozony przez Rasomaso (znajdzcie sobie jego kanal na yt filmy z bc2 daja rade) 07-11-2011 ktory liczy obecnie 440 postow potwierdzajacych laga. Imo lag juz zostanie i trzeba grac w 576p albo nie grac (jak ja) albo udawac ze jest wszystko ok i to ciezar broni (dice made). Pozdrawiam.

fixit48.jpg

Edytowane przez splacz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi, ze ludzie nie widza/ nie czuja tego lag'a. Niech zagraja sobie w wersje na x360, wtedy zobacza jak "komfortowo" sie namierza (prawie jak w bfbc2). DICE dalo ostro cialo z dwoma najbardziej FUNDAMENTALNYMI kwestiami w multi- z lag'iem oraz VOIP. Mam wielki szacunek do ludzi odpowiedzilanych za serie BF, ale za wersje Ps3 wy&^balym ich na zbity pysk z pracy. Placimy za "ubozsza" wersje BF3 niebagatalne pieniadze, a tu takie rodzyny.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo lag juz zostanie i trzeba grac w 576p albo nie grac (jak ja)

Jeżeli nie poprawią laga to gra leci na sprzedaż i za rok mogą zapomnieć o mojej kasie.

Dalej nie pojmuje jak mogli tak spier..... wersje na PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag niestety jest i można go łatwo odczuć w starciach 1vs1 gdy nasza postać reaguje z wyraźnym opóźnieniem na sterowanie. Rozdziałki na 576p nie zmieniam, bo i tak te 720p (704) to już i tak minimum w dzisiejszych czasach. Chociaż jak już dadzą privy i lag nadal będzie występować, to klanówki będą chyba tylko w tej rozdziałce rozgrywane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag niestety jest i można go łatwo odczuć w starciach 1vs1 gdy nasza postać reaguje z wyraźnym opóźnieniem na sterowanie. Rozdziałki na 576p nie zmieniam, bo i tak te 720p (704) to już i tak minimum w dzisiejszych czasach. Chociaż jak już dadzą privy i lag nadal będzie występować, to klanówki będą chyba tylko w tej rozdziałce rozgrywane.

jak nasza postac reaguje z oponieniem to i przeciwnika tez. takze szanse sa caly czas rownerolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nasza postac reaguje z oponieniem to i przeciwnika tez. takze szanse sa caly czas rownerolleyes.gif

chyba ze przeciwnik gra w 576p :pardon:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na 720 i myslalem,ze laga nie mam,dopiero po jakim czasie z nudow odpalilem BC2.Naprawde sterowanie w BF3 jest uposledzone,w bc2 wszytsko plynne,kazdy minimlany ruch galki.

Nie mam slow do tej gry, zjeb**e zbugowane gowno,ktore powinno wyjsc pol roku pozniej.Jak w grze FPS moze byc spier*** sterowanie? nie dzialajacy voice chat?

Pewnie w nastepnym BF nie bedzie sie dalo strzelac.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lag jest delikatnie odczuwalny, ale powiem szczerze, że nie zauważyłem go dopóki nie zwróciłem uwagi. U innych być może bardziej go czuć, u mnie nie przeszkadza to w żaden sposób w komforcie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze przeciwnik gra w 576p :pardon:

skoro ty grasz czy grałeś na 576p to powinienes miec k/d ratio na poziomie 1,5 i więcej, gdy ponad 80% ludzi gra na 720p i ma laga, a masz k/d takie jak ja i kilku moich znajomych grających wyłącznie na 720p i nie wiem jak oni, ale ja wiem ze gram przeciętnie :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ty grasz czy grałeś na 576p to powinienes miec k/d ratio na poziomie 1,5 i więcej, gdy ponad 80% ludzi gra na 720p i ma laga, a masz k/d takie jak ja i kilku moich znajomych grających wyłącznie na 720p i nie wiem jak oni, ale ja wiem ze gram przeciętnie :D

Nie rozumiem co moje k/d ratio ma wspolnego z tym tematem. Nawiasem mowiac kompletnie mnie ono nie interesuje, gram dla przyjemnosci. Jezeli to takie wazne to jestem ponizej przecietnej.

Edytowane przez splacz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że k/d "teoretycznie" jest taki wyznacznikiem jak ci idzie w grze.. Oczywiście można campować itp ale grając uczciwie i mając wysoki k/d można domniemać że dany gracz kuma co się dzieje i czy daje sobie w kasze dmuchać. Natomiast trudno jest nabić wysokie k/d jeśli masz takiego laga, że nie daje się porządnie wymierzyć. To tyle w kwestii sprostowania po co k/d :sweat:

Edytowane przez Edmunt
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej dlaczego teraz nie da sie grac na 720p, bo przegrywasz większość pojedynków 1 vs 1 czy z jakiegoś innego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej dlaczego teraz nie da sie grac na 720p, bo przegrywasz większość pojedynków 1 vs 1 czy z jakiegoś innego powodu?

Ja osobiście jestem mocno wyczulony na sterowanie w grach fpp, przy 720p moje k/d ratio wynosiło ledwo ponad 1. Po zmianie na 576p potrafie nabić 70 fragów na metrze i czasami wygrywam pojedynki 2 vs 1 :P

Myślę, że u każdego jest ten sam problem z aiming lagiem tylko nie wszyscy potafią go dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ustawić te 576p? W tv czy na konosli. Jeżeli w konsoli to w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie ustawić te 576p? W tv czy na konosli. Jeżeli w konsoli to w jaki sposób.

ustawienia wyswietlania>hdmi>niestandartowe>zostawic zaznaczone tylko 576p>16:9>zapisz

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem mocno wyczulony na sterowanie w grach fpp, przy 720p moje k/d ratio wynosiło ledwo ponad 1. Po zmianie na 576p potrafie nabić 70 fragów na metrze i czasami wygrywam pojedynki 2 vs 1 :P

Myślę, że u każdego jest ten sam problem z aiming lagiem tylko nie wszyscy potafią go dostrzec.

no to wyobraź sobie że naprawiają tego aim laga i co się dzieje? lądujesz w tym samym miejscu gdzie byś był teraz grając na 720p, tracisz przewagę tych 200ms (taki w moim odczuciu jest lag), jak nie możesz teraz ubić kogoś 1 vs 1 na 720p tak później będzie to samo, ci co wcześniej cię ubijali na 720p po fixie będą nadal 200ms szybsi od ciebie,...

wg mnie (chcecie to minusujcie - zwisa mi) lepiej grać na 720p i podziwiać grafikę gry (która ma jedną z lepszych jaka na ps3 się pojawiła) niż przełączać na 576p i samemu siebie oszukiwać :P lub jak sobie nie radzi sobie pieszo to pobawić się pojazdami, lub poszukać sobie innej gry w której posiadany przez nas skill dostarczy nam frajdę z gry (gt5, gow, uncharted, lbp), z fps polecam kz3 i zabawę infiltratorem :D

Edytowane przez nathrent
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po takiej zmianie rozdzielczości nie wygląda to jak pół psiej dupy zza krzaka? Bo ja odczuwam tego laga ale nie jakoś bardzo zwiększenie czułości mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej dlaczego teraz nie da sie grac na 720p, bo przegrywasz większość pojedynków 1 vs 1 czy z jakiegoś innego powodu?

Sam sobie odpowiedziales na pytanie ale nie tylko o to chodzi. Pojedynki 1vs1 mozna przegrac (reflex,ogarniecie pada itp) to zaden wstyd, ale jak wchodze przeciwnikowi na plecy, strzelam pierwszy a on sie odwraca i zabija mnie pistoletem zachowujac 50% hp to mnie krew zalewa. Celowanie na dalszy dystans czy prowadzenie celu w ruchu - porazka. To wszystko znika odpalajac 576p lub BF2.

Mam pytanie czy po takiej zmianie rozdzielczości nie wygląda to jak pół psiej dupy zza krzaka? Bo ja odczuwam tego laga ale nie jakoś bardzo zwiększenie czułości mi pomogło.

sprawdz sam czy bilans wyjdzie dodatni.

no to wyobraź sobie że naprawiają tego aim laga i co się dzieje? lądujesz w tym samym miejscu gdzie byś był teraz grając na 720p, tracisz przewagę tych 200ms (taki w moim odczuciu jest lag), jak nie możesz teraz ubić kogoś 1 vs 1 na 720p tak później będzie to samo, ci co wcześniej cię ubijali na 720p po fixie będą nadal 200ms szybsi od ciebie,...

zwisa mi to jak bede wiedzial ze zalezne to jest ode mnie.

wg mnie (chcecie to minusujcie - zwisa mi) lepiej grać na 720p i podziwiać grafikę gry (która ma jedną z lepszych jaka na ps3 się pojawiła) niż przełączać na 576p i samemu siebie oszukiwać :P lub jak sobie nie radzi sobie pieszo to pobawić się pojazdami, lub poszukać sobie innej gry w której posiadany przez nas skill dostarczy nam frajdę z gry (gt5, gow, uncharted, lbp), z fps polecam kz3 i zabawę infiltratorem :D

twoje zdanie nie bede komentowal, swoja droga w Killzone 2 tez jest z****ne sterowanie w 3 nie gralem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na minute przestawilem na 576 i na 50 calach to w ogole nie dalo sie grac. Po czasie czlowiek sie przyzwyczyja. Gra i tak nie powala graficznie i granie na 576 to jak cofniecie sie o pare lat w czasie. Nie po to kupowalem duzy telewizor zeby grac na jakis marnych ustawieniach. Niestety dla battlefield nie widze alternatywy w swiatku gier bo ta gra ma cos w sobie, choc niedosyt pozostaje. Nadzieja tylko, ze DICE bedzie coraz lepsze w robieniu gier na konsole. Moze BF4 na PS4 zaspokoji nasze dzikie rzadze.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wyobraź sobie że naprawiają tego aim laga i co się dzieje? lądujesz w tym samym miejscu gdzie byś był teraz grając na 720p, tracisz przewagę tych 200ms ...

Tak masz racje ;)

Tego sie spodziewam. Bo obecnie na 576p idzie mi za dobrze jak na moje umiejetnosci.

@gany1979

Wole fun z gry niz podniecanie sie moim 55 calowym tv ... Troche litery sa nieczytelne ale co mi tam. Gra sie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje ;)

Tego sie spodziewam. Bo obecnie na 576p idzie mi za dobrze jak na moje umiejetnosci.

@gany1979

Wole fun z gry niz podniecanie sie moim 55 calowym tv ... Troche litery sa nieczytelne ale co mi tam. Gra sie bardzo dobrze.

A czy nie wolisz posiadać pełnowartościowego produktu bez błędów płacąc za niego 200 zł? Chyba, że BF3 masz ze składki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie wolisz posiadać pełnowartościowego produktu bez błędów płacąc za niego 200 zł? Chyba, że BF3 masz ze składki...

To chyba oczywiste ze kazdy komu lag przeszkadza w grze jest wsciekly ze wywalil kapuche/zaufal DICE i dostal wielka pake frustracji. Ale z tym juz nic zrobic sie nie da poza przelaczeniem gry w 576p. Chyba ze ktos ma taka silna autosugestie ze sobie wmowi ze w grze za 2 stowy nie moze byc przeciez takiego bledu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste ze kazdy komu lag przeszkadza w grze jest wsciekly ze wywalil kapuche/zaufal DICE i dostal wielka pake frustracji. Ale z tym juz nic zrobic sie nie da poza przelaczeniem gry w 576p. Chyba ze ktos ma taka silna autosugestie ze sobie wmowi ze w grze za 2 stowy nie moze byc przeciez takiego bledu.

każda gra jest za 2 stówy, ale wkurwić do mógłbyś się gdybyś zakupił skyrima lub dead island, gdzie gra była/jest nie do przejścia nawet po przełączenie na 576p :); to też prawie to samo jak zmienili sterowanie z tego w bc na to w bc2, przecież to straszny błąd - do tego nikt nie kwapi się by go naprawić, nie da sie tak grać, płacę 200 zł to wymagam niezmienionego sterowania, to nie dopuszczalne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×