Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że w wątku głównym postów jest masa i trudno się połapać w tym wszystkim zakładam nowy wątek.

http://www.youtube.c...feature=related

Zauważcie, że drugi filmik zatytułowany jest jako Battlefield bez laga, tymczasem opóźnienie widać jak na dłoni.

Lag podczas celowania w Battlefield 3 jest faktem niezaprzeczalnym. Nie występuje on jednak podobno u wszystkich (w co wątpię) Ja niestety mam, podobnie jak wiele innych osób. Więc nie piszcie proszę, żeby nie narzekać bo niestety mi to przyjemność z grania redukuje o jakieś 50%.

Dla porównania odpaliłem Bad Company 2 - tam celownik na ruchy analoga reaguje momentalnie. Zastanawiam się czy DICE wprowadziło opóźnienie celowo czy jest to błąd. A może liczba FPSów spada do tak niskiego poziomu, a to jest efekt uboczny/

Prośba do wszystkich posiadaczy Battlefielda 3 wpisujcie czy macie aiming laga czy nie.

Jeżeli nie - wrzućcie jakieś filmiki na Youtube z gdzie widoczny jest pad na tle TV (tak jak te wyżej) Jeśli ludzie którzy mają problem zobaczą, że faktycznie nie występuję on u wszystkich to będziemy mieli argument w ręku co pozwoli nam zasypać DICE mailami żeby ruszyli dupy i naprawili błąd

Dice cos zjebalo, mam dokladnie takie samo opoznienie podczas Aimingu jak i rowniez masa moich kolegow ktorzy graja na PS3.

Z tego co wiem Dice dostalo mase skarg na ten tema. Ponoc maja cos z tym zrobic. Oby szybko, bo grac sie nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię rozczarować Tomo, ale masz opóźnienie, czy tam jak to nazywają (...) Polecam śledzić trochę oficjalne forum EA, a potem wyśmiewać ludzi, którzy naprawdę mają problem z grą, KLIK :)

Bas no jednak się rozczarowałem, nie z tego że mam laga, tylko ze złego zrozumienia moich intencji ;) Lag jest czy nie to sprawa jego rozwiązania jest w rękach EA/DICE, zaśmiecanie głównego topicu BF3 informacją że ten ma laga 0,745s a jak włączy tryb video to spada na 0,769s (sarkazm) nie da gotowego rozwiązania :( Właściwie to wszyscy mamy związane ręce, jednych problem dotknął bardziej innych mniej, na niektórych filmikach to opóźnienie jest kurewsko duże, u mnie jest tak małe że pewnie z mojego niskiego obycia z FPS'ami przegapiłem jego występowanie.

Temat ten wykorzystajcie bardziej jako źródło doniesień z oficjalnych portali odnośnie naprawy Waszego/Naszego problemu :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dice cos zjebalo, mam dokladnie takie samo opoznienie podczas Aimingu jak i rowniez masa moich kolegow ktorzy graja na PS3.

Z tego co wiem Dice dostalo mase skarg na ten tema. Ponoc maja cos z tym zrobic. Oby szybko, bo grac sie nie da.

Da się, musisz tylko ustawić rozdzielczość 576p na sztywno w menu konsoli, minus taki ze gra jest paskudna, ale chociaż jest płynnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się, musisz tylko ustawić rozdzielczość 576p na sztywno w menu konsoli, minus taki ze gra jest paskudna, ale chociaż jest płynnie...

Zgadzam sie z kolegą. Laga w 576p nie ma ale gra jest tak paskudna ze nie da sie dostrzec nikogo z daleka:) Za to w pojedynkach na bliskie dystanse zdecydowanie jest lepiej:) Czekamy na patcha - tyle. Na razie cieszmy się grą bo mnie sie gra tak czy inaczej przyjemnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze osob wstawi filmik na ktorym jest ewidentny aim lag, i bedzie twierdzilo ze go tam nie ma ? ;)

Inna sprawa ze gra sie z tym bardzo wygodnie, i moim zdaniem DICE powinno to zostawic tak jak jest.

co do tv, to chyba chodzi Ci o czas reakcji pixela. A wiedziales o tym ze w TV plazmowych tego nie ma? czas reakcji picela jest praktycznie zerowy, pomijalny?

Ludzie, zrozumcie, ze kazdy z nas ma taka sama kopie gry, bo to jest kopia jednego i tego samego kodu. To tak samo jakby ktos skserowal kartke, i wmawial wszystkim, ze na kserokopii nie ma tego co bylo na oryginale.

TO skoro tylko tobie to nie pasi, i tylko ty nie potrafisz z tym grac to sprzedaj bfa i czekaj an swojego patcha. Innym to jakos nie przeszkadza, bo gdy teraz wychodzilem z singla to 9/10 osob online gralo w bfa3.

Rozumiem gdyby to opoznienie mialo sekunde, pol sekundy. Ale to sa SETNE SEKUNDY i mi to nawet nie przeszkadza.

251 zabic

256 zginiec

Da sie ? da sie ...

Pewnie jakby tego waszego calego "laga" nie bylo, mialbym 151-0 ...

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę duży sens ma wrzucanie filmików różnych graczy gdy sam fakt posiadania różnych TV i różnie ustawionych potrafi decydować o znaczących różnicach w Input Lagu, który może przyćmić zjawisko Aim Laga wynikające ze skopanej gry.

Już pomijając transmisję bezprzewodową pada, która automatycznie determinuje minimalny lag większy niż przy przewodowej myszce na PC.

Ja się dziwie tym najbardziej wybrednym graczom, ze w ogóle grają na konsolach i w dodatku na TV, a nie jakimś profesjonalnym monitorze, najlepiej CRT aby doprowadzić lag do minimum ;)

Swoją drogą, są gracze CS-a, którzy graja tylko na drogich monitorach 120hz i w 120 fps - poniżej mają za słabą płynność i tracą skilla ;)

Edytowane przez Kazioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napisalem:

"Inna sprawa ze gra sie z tym bardzo wygodnie, i moim zdaniem DICE powinno to zostawic tak jak jest."

Na co ty odpowiedziales:

TO skoro tylko tobie to nie pasi, i tylko ty nie potrafisz z tym grac to sprzedaj bfa i czekaj an swojego patcha. Innym to jakos nie przeszkadza, bo gdy teraz wychodzilem z singla to 9/10 osob online gralo w bfa3.

Rozumiem gdyby to opoznienie mialo sekunde, pol sekundy. Ale to sa SETNE SEKUNDY i mi to nawet nie przeszkadza.

251 zabic

256 zginiec

Da sie ? da sie ...

Pewnie jakby tego waszego calego "laga" nie bylo, mialbym 151-0 ...

Po tym wnioskuje ze sa 2 rozwiazania:

1. Jestes osoba ograniczona intelektualnie.

2. Jestes osoba majaca ogromna potrzebe wyszukiwania nie swoich konfliktow, i wtracania sie w nie pomimo tego, ze tak naprawde gowno masz do powiedzenia. Masz potrzebe zaistnienia, nawet w tematach o ktorych nie masz zielonego pojecia. Tylko po to zeby narobic dymu.

Dziesiatki razy pisalem, ze pomimo tego ze jako pierwszy na tym forum dostrzeglem aim laga, jestem jedna z niewielu osob ktorym on calkowicie nie przeszkadza, co wiecej, wolalbym zeby pozostalo tak jak jest gdyz gra mi sie swietnie. Ty tego pojac nie mozesz, lub ignorujesz to, gdyz krzyzuje to twoj plan zrobienia zamieszania.

P.S.

Jakos moje statystyki pokazuja, ze chyba to jednak Ja bardziej ogarnalem tego laga.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie ja rozpoczalem ogolna dyskusje i zamieszanie nt input laga so stfu.

Teraz to cie serio nie rozumiem, 10 stron tematu w bfie 3, bezsensownego czytania twoich postow nt laga, a teraz wyskakujesz z tekstem ze ci sie z tym gra przyjemnie.

Tak czy inaczej juz mi sie nie chce z toba dyskutowac.

Edytowane przez Skiba94
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to nie ja rozpoczalem ogolna dyskusje i zamieszanie nt input laga so stfu.

Teraz to cie serio nie rozumiem, 10 stron tematu w bfie 3, bezsensownego czytania twoich postow nt laga, a teraz wyskakujesz z tekstem ze ci sie z tym gra przyjemnie.

Tak czy inaczej juz mi sie nie chce z toba dyskutowac.

jakbys przeczytal dokladnie i nie szukal dymu, to dostrzeglbys ze ja jedynie zauwazylem fakt istnienia tego laga. Nie napisalem ze mi to przeszkadza i ze nie da sie grac.To cala reszta wypisywala pierdoly o sprzedazy gry i wbijaniu gwozdzi. Ja w tym czasie delektowalem sie rozgrywka. Bo to najlepsze multi w jakie w zyciu gralem.

Edytowane przez snosch
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamiast tracić czas lepiej byście pograli trochę a nie marnowali czas na jakieś dysputy, lag jest i będzie do czasu wydania stosownego pacza od tego nie uciekniemy. Można ten lag ogarnąć kwestia chęci i trochę samo zaparcia. Miodność i grywalność multi jest poprostu zaje*** :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bas no jednak się rozczarowałem, nie z tego że mam laga, tylko ze złego zrozumienia moich intencji ;) Lag jest czy nie to sprawa jego rozwiązania jest w rękach EA/DICE, zaśmiecanie głównego topicu BF3 informacją że ten ma laga 0,745s a jak włączy tryb video to spada na 0,769s (sarkazm) nie da gotowego rozwiązania :( Właściwie to wszyscy mamy związane ręce, jednych problem dotknął bardziej innych mniej, na niektórych filmikach to opóźnienie jest kurewsko duże, u mnie jest tak małe że pewnie z mojego niskiego obycia z FPS'ami przegapiłem jego występowanie.

Temat ten wykorzystajcie bardziej jako źródło doniesień z oficjalnych portali odnośnie naprawy Waszego/Naszego problemu :thumbsup:

Specjalnie oddzieliłem paragrafy, to musiałeś je scalić razem? :P To akurat nie było do Ciebie, chyba wiadomo kto tu jest tą osobą, która usilnie stara się ośmieszać ludzi, którzy twierdzą, że problem istnieje (a zwłaszcza snosch'a).

Mnie przykładowo ten problem nie przeszkadza, bo chyba mam ten z tych mniejszych 'lagów', a poza tym gram na dużej sensitivity więc może tego aż tak nie odczuwam.

Niektórzy ludzie z forum EA piszą, że pomaga przejście w tryb/mod "Gra" na swoim TV, bo to wyłącza jakieś popierdułkowate ulepszenia i lock na 100hz, może warto spróbować. Pozostaje czekać na patch i w międzyczasie cieszyć się grą :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy ludzie z forum EA piszą, że pomaga przejście w tryb/mod "Gra" na swoim TV, bo to wyłącza jakieś popierdułkowate ulepszenia i lock na 100hz, może warto spróbować. Pozostaje czekać na patch i w międzyczasie cieszyć się grą :)

No i kolejna osoba pisze o input lagu TV. OK, to jest fakt, ale co z tego?! Co to ma do BF3? Ta kwestia inputa laga i trybu gry dotyczy wszystkich gier, nawet na lag w menu, hehe. No i gry są w 60hz, więc na pewno NIE może to być 100hz na żadnym telewizorze, bo oznaczałoby to spadek płynności (100 nie dzieli się przez 60 czy 30, więc oznaczałoby to nierówny przydział czasu na każdą z klatek).

Tak samo puszczanie filmów z blu ray - najlepszy możliwy tryb to 24hz, nawet 500hz jest gorsze, ale tego wam marketingowcy nigdy nie powiedzą, że więcej może oznaczać gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna osoba pisze o input lagu TV. OK, to jest fakt, ale co z tego?! Co to ma do BF3? Ta kwestia inputa laga i trybu gry dotyczy wszystkich gier, nawet na lag w menu, hehe. No i gry są w 60hz, więc na pewno NIE może to być 100hz na żadnym telewizorze, bo oznaczałoby to spadek płynności (100 nie dzieli się przez 60 czy 30, więc oznaczałoby to nierówny przydział czasu na każdą z klatek).

Tak samo puszczanie filmów z blu ray - najlepszy możliwy tryb to 24hz, nawet 500hz jest gorsze, ale tego wam marketingowcy nigdy nie powiedzą, że więcej może oznaczać gorzej.

A czy ja próbuję coś forsować? Napisałem, że dużo ludzi na forach EA tak zrobiło, więc po prostu przekazuję, co przeczytałem. Nic nikomu się nie stanie jak spróbuje, Boże...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę filmik,pozwoliłem sobie go zatytułować tak jak tytuł tematu

P.S.

zapomniałem dodać że TV ustawiony na: GRA i d00pa to daje :laugh:

TV 42" - PHILIPS 42PFL3604 FHD

konsola po kablu się łączy

Edytowane przez portek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja próbuję coś forsować? Napisałem, że dużo ludzi na forach EA tak zrobiło, więc po prostu przekazuję, co przeczytałem. Nic nikomu się nie stanie jak spróbuje, Boże...

Bas odpusc bo bedziw zaraz BASLAG :) Opoznienie sterowania jest duze , za duze jak na FPS. DICE o tym juz wie i byc moze naprawi(oby). Tlumaczenie tym "niemajacym" laga jest no future imo, niech sie dobrze bawia z " naturalnie plywajacym celowniczkiem". HF

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panowie zamiast tracić czas lepiej byście pograli trochę a nie marnowali czas na jakieś dysputy, lag jest i będzie do czasu wydania stosownego pacza od tego nie uciekniemy. Można ten lag ogarnąć kwestia chęci i trochę samo zaparcia. Miodność i grywalność multi jest poprostu zaje*** :D "

Podpisuje się pod tym.

Edytowane przez riddi_962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to stosowne do tego miejsce, ale ja uważam że jest:

Chciałbym przestrzec kolegów forumowiczów i koleżanki forumowiczki przed jakimkolwiek żartowaniem z kolegi snoscha, czy to słownym czy wizualnym. Jak się okazało, kolega snosch ma (w mym mniemaniu) poczucie humoru odmienne od ogólnego, bądź nie ma go wcale (w mym mniemaniu). Za moją niewinną i zabawną (w mym mniemaniu) przeróbkę jego avataru zamierza podjąć "stosowne kroki prawne". Ręce opadają no ale cóż zrobić. Moda z Ameryki coraz modniejsza u nas. Już mu napisałem co myślę o takich ludziach, tutaj od dalszego komentarza się wstrzymam. Jeszcze źle to odbierze...

Pozdrawiam wszystkich i życzę luźniejszego podejścia do życia. Zwłaszcza tego wirtualnego...

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę filmik,pozwoliłem sobie go zatytułować tak jak tytuł tematu

P.S.

zapomniałem dodać że TV ustawiony na: GRA i d00pa to daje :laugh:

TV 42" - PHILIPS 42PFL3604 FHD

Racja, gołym okiem widać jakieś pół sekundy opóźnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie jest to stosowne do tego miejsce, ale ja uważam że jest:

Chciałbym przestrzec kolegów forumowiczów i koleżanki forumowiczki przed jakimkolwiek żartowaniem z kolegi snoscha, czy to słownym czy wizualnym. Jak się okazało, kolega snosch ma (w mym mniemaniu) poczucie humoru odmienne od ogólnego, bądź nie ma go wcale (w mym mniemaniu). Za moją niewinną i zabawną (w mym mniemaniu) przeróbkę jego avataru zamierza podjąć "stosowne kroki prawne". Ręce opadają no ale cóż zrobić. Moda z Ameryki coraz modniejsza u nas. Już mu napisałem co myślę o takich ludziach, tutaj od dalszego komentarza się wstrzymam. Jeszcze źle to odbierze...

Pozdrawiam wszystkich i życzę luźniejszego podejścia do życia. Zwłaszcza tego wirtualnego...

Widze ze rozmowa na PW nie wystarczy, postanowiles poszukac wsparcia i poklasku na forum. Niezle.

To moze tutaj wymienimy swoje racje i poddamy je ocenie ogolu?

Jesli nie potrafisz zalatwic sprawy w 4 oczy, to moze wkleimy oryginalny zapis naszej rozmowy tu na forum, i pozwolimy ludziom zaglosowac?

///// zdanie usuniete na przemila prosbe moderatora @cwir ///////

Edytowane przez snosch
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sora ale to dyskusja o aim laggu, więc papa stąd. Co do aim lagga, zmieniłem ustawienia ekranu w TV z kinowego na dynamiczny, i nie dość że grafika jest lepsza, wszystko jest ostrzejsze to lagg jest sto razy mniejszy, gra się normalnie. Więc polecam wszystkim pogrzebanie w ustawieniach TV.

Edytowane przez riddi_962
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyeliminowałem aim laga poprzez zmianę ustawień obrazu (na mniejszą rozdzielczość). O ile w menu jest pikseloza i tragedia to chociaż w grze nie wygląda to jakoś tragicznie(porównałbym jakoś tekstur do tej z bety). Może nie wygląda to zbyt dobrze,ale daje mi o wiele większą przyjemność z gry kiedy wreszcie mogę kogoś ucelować :)

Szlachcic próbował i u niego zmniejszyło to problem (ale go nie usunęło),więc w sumie nie pozostaje nic innego jak czekać na jakiegos patcha.

Edytowane przez nowen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc w sumie nie pozostaje nic innego jak czekać na jakiegos patcha.

albo poprostu grac tak jak wszycy, zabijac tak jak wszyscy i nie marudzic. Bo gra sie z tym bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie się gra bardzo dobrze. Nie narzucaj innym swojego wielce zajebiście nieomylnego zdania. U mnie problem nie występuje po zmianie rozdzielczości ,ale mimo wszystko chciałbym korzystać z dobrodziejstw Frostibe 2 w pełni, więc czekam na patcha.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić i swoje trzy grosze dotyczące wszystkich marudzących : Skoro ten lag tak przeszkadza to czemu po niektóre osoby osiągają lepsze K/D ratio niż w BC2 ?? Przykładowo Moje ratio w BC2 wynosi 0,61 a na dzień dzisiejszy w BF3 w meczach poniżej 1.2 rzadko schodzę? Panowie lag to tylko i wyłącznie kwestia indywidualna nie odejmująca znacząco przyjemności w grze jak to piszą nie którzy forumowicze( bez urazy proszę). :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze rozmowa na PW nie wystarczy, postanowiles poszukac wsparcia i poklasku na forum. Niezle.

To moze tutaj wymienimy swoje racje i poddamy je ocenie ogolu?

Jesli nie potrafisz zalatwic sprawy w 4 oczy, to moze wkleimy oryginalny zapis naszej rozmowy tu na forum, i pozwolimy ludziom zaglosowac?

Pomijam ze czytasz moje prywatne wiadomosci do innych uzytkownikow i dopisujesz sie do nich.

Zaglosowac nad czym? Czy chciales podjac prawne kroki czy nie? Rozmowa nie ma nic do tego. Ostrzegam innych. Wywijaj kota ogonem ile chcesz. Ale juz nie tutaj.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×