Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze jest to że sa rozmowy na dwa różne tematy i niektórzy sa wprowadzenie w błąd, nie piszmy o imput lagu bo go nie ma, chodzi o aim laga, tzn celowik pływa,

DICE is also looking at the following issues
  • PS3 input lag

Czyli DICE poprawia cos czego nie ma i do tego nazywa to w niepoprawny sposob? Amatorzy...:whistling:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe co piszesz, bo ja chwilowo gram na monitorze Samsung 206BW i też u mnie jest ten problem.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja Wam wspolczuje.. To tak jakby w GT nie moc w ogole jezdzic bo kierownica jest zabkowana... Litosci... Ja mam nadzieje ze nie zmienia niczego w sterowaniu i grze, bo jest dobrze, bardzo dobrze.. A faktycznie plywanie broni to wszyscy tutaj sa conajmniej z oddzialow specjalnych grom, jakos nie wydaje mi sie by tak wszystko sztywno bylo..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że sa rozmowy na dwa różne tematy i niektórzy sa wprowadzenie w błąd, nie piszmy o imput lagu bo go nie ma, chodzi o aim laga, tzn celowik pływa, zastanawiam sie nad zakupem tej gry i juz duzo wczesniej widziałem ten problem we wczesniejszej części dlatego teraz przed zakupem zaczołem na to zwracać uwagę, broń nie nadąża za celownikiem, nie może być ze pływa i nie mówicie takich pierdół ze to jest realistyczne, bo nie jest, fatalnie sie z tym gra, tym którzy graja od czasu do czasu to moze nie ma róznicy, ci którzy chcą być dobrzy to przez to celowanie nigdy nie będą. Jest prawdą że trzeba ustawić dobrze telewizor, na wersji pc wszystko jest ok bo monitory sobie z tym radzą a tv niestety nie, pomaga wylączenie wszystkich pierdół upiększających ale niestety nie do końca, mam nadzieję że Dice da rade to naprawić.

Po pierwsze problemem nie jest broń nie nadążająca za celownikiem - to akurat jest efekt zamierzony przez DICE. W odróżnieniu od BC2 tutaj broń miała nie sprawiać wrażenia przyklejonej do TV. I to jest ok - wg mnie nie przeszkadzałoby to w zupełnie w rozgrywce, ale...

Jest ewidentny problem z celowaniem, gra reaguje z opóźnieniem na to co robimy analogiem. Połowicznym rozwiązaniem jest ustawienie najniższej rozdzielczości w menu wyświetlania PS3, dzięki temu mamy lepszy framerate i gra chodzi płynnie, a problemy z celowaniem znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze problemem nie jest broń nie nadążająca za celownikiem - to akurat jest efekt zamierzony przez DICE. W odróżnieniu od BC2 tutaj broń miała nie sprawiać wrażenia przyklejonej do TV. I to jest ok - wg mnie nie przeszkadzałoby to w zupełnie w rozgrywce, ale...

Jest ewidentny problem z celowaniem, gra reaguje z opóźnieniem na to co robimy analogiem. Połowicznym rozwiązaniem jest ustawienie najniższej rozdzielczości w menu wyświetlania PS3, dzięki temu mamy lepszy framerate i gra chodzi płynnie, a problemy z celowaniem znikają.

Minusem zmiany rozdzielczości jest słabsza grafika. Ja rozdzielczość zmieniłem i gra się o niebo lepiej. Pamiętam, że w Pro Evolution 2008 był podobny problem i konami to naprawiło wiec i to da sie naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wczoraj zmniejszylem rozdzielczość żeby sprawdzić czy to coś da. Zdecydowanie polecam :thumbsup: . Nie ma problemu z ruchami celownika. Grafika niestety wygląda wtedy jak kupa ale mi gra się zdecydowanie lepiej. W końcu zacząłem mieć równe szanse w 1 na 1 gdzie wcześniej zdychałem w 90 % przypadków - teraz 50/50 :-). Wymiatacze i tak wycierają mną podłogę ale vs nooby jak ja jest zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o jak najszybszy patch bo to śmiech na sali z tym celowanie na rozdzielczości hd, jakaś kpina z tym portem ps3, grać sie nie da, opóźnienie jest jakieś lol, trochę lepiej jest po zmianie rozdzielczości na sd, ale grac w taką grę na takiej rozdzialce to mija sie z celem, niech szybko robią patcha bo coś im nie wyszło. Grać sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze wylaczenie aim assist rozwiazuje poniekad problem lag'a. Mozesz ktos zweryfikowac czy to prawda, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem, ze wylaczenie aim assist rozwiazuje poniekad problem lag'a. Mozesz ktos zweryfikowac czy to prawda, czy nie.

Wąłaśnie sprawdziłem, wyłączenie "aim assist" nic nie zmienia. Zostaje tylko czekać na patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, aim assist nie ma znaczenia.

Gra zdecydowanie lepiej reaguje na kontroler w rozdzielczości 576p, dziwne bo w becie ten problem nie występował.

Dziś również grałem w niskiej rozdzielczości, i chyba tak będzie do czasu usunięcia tej usterki przez patch.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na zwykłym telewizorze CRT i nie widzę żadnych lagów z celowaniem :D a kurde planuje kupić telewizor HD mam nadzieje że do tego czasu wypuszczą patcha który to naprawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram na zwykłym telewizorze CRT i nie widzę żadnych lagów z celowaniem :D a kurde planuje kupić telewizor HD mam nadzieje że do tego czasu wypuszczą patcha który to naprawi :)

Nie widzisz bo grając na CRT masz rozdzielczość 576p. Na tego patcha chyba wszyscy czekają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalilem w czwartek gre na normalnych ustawieniach tv (samsung 40" 3d) i bylem zachwycony grafika w multi. Jednak jak przyszlo co do czego, to sie zalamalem. Lag w poruszaniu sie byl przeogromny, z dobre pol sekundy kazdy ruch byl pozniej niz ja na padzie cos zrobilem.

Poszperalem, powylaczalem bajery, wlaczylem tryb gry (taka opcja w szajsungach) i gra multi smiga jak stary dobry BC2. Fakt, ze grafika to polowa tego co mialem przy pierwszym odpaleniu, no ale nie o grafike tu chodzi a o reakcje i o to by zdazyc strzelic zanim przeciwnik to zrobi.

Mowicie ze jest lag przy celowaniu? Nic takiego nie odczulem. Ciekawe czy bedzie roznica jak EA cos z tym zrobi (rzekomo).

Edytowane przez alieen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest oficjalny twitter Battlefielda, wiadomości to odpowiedzi w stylu kopiuj i wklej "wiemy, pracujemy". A ja się pytam do wacława, ile potrzeba czasu, żeby naprawić choćby przydzielanie do drużyn i komunikację głosową? O problemie wiedzą już od ok sześciu tygodni, czyli początków bety. O zmienionym celowaniu nie piszę, bo ciężko to udowodnić "na papierze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumcie, że samo oddanie patcha pod zgodę Microsoftu i Sony trwa gdzieś około 2 tygodni, więc spokojnie, nie ma co panikować, a patcha spodziewać się najwcześniej miesiąc po premierze - obstawiam koniec listopada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema znalazłem pewne rozwiazanie do tego laga jak ktoś może to niech sprawdzi czy to działa ja dopiero bede mógł to zrobić wieczorem pozdro Opcja to wyłącza triple buffering

Before entering the game, go to your PS3 Settings -> Display Settings -> Video Output Settings -> Then HDMI -> Automatic -> Yes -> Set your Display inch if you have a 3DTV -> Set Audio Output Settings -> HDMI -> Manual -> unset the dolby(leave just the PCM through) -> Enter the Game.

When you enter the Game, you will notice that the graphics will glitch like the beta, and the movement become much more responsive. The only problem is that you have to do this procedure every time before you enter the game.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, to działa! Co prawda czasami ekran w trakcie gry na ułamek sekundy miga na zielono, ale reakcja na kontroler jest taka jak przy przestawieniu rozdzielczości na 576p, czyli prawidłowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to może teraz jak już toś im znalazł błąd w końcu wydadzą patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Potwierdzam, to działa! Co prawda czasami ekran w trakcie gry na ułamek sekundy miga na zielono, ale reakcja na kontroler jest taka jak przy przestawieniu rozdzielczości na 576p, czyli prawidłowa.

Azrael88 mozesz mi napisac jaki dźwięk dokładnie ustawiles albo wrzuć fotkę z co masz ustawione w hdmi audio bo jak ustawilem ale nic mi to nie pomogło pozdro ;)

Edytowane przez Ziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)

Azrael88 mozesz mi napisac jaki dźwięk dokładnie ustawiles albo wrzuć fotkę z co masz ustawione w hdmi audio bo jak ustawilem ale nic mi to nie pomogło pozdro ;)

Kolego, teraz tego nie uczynię bom jest w pracy ale wieczorem zasiądę znowu do BF3 i napiszę dokładne ustawienia, z tego co pamiętam cały czas mam zaznaczone PCM, nie można ich odznaczyć, odznaczyłem dźwięk wielokanałowy.

Efekt: reakcja na kontroler która mnie zadowala w 90%, czasami miałem jakieś szarpnięcia ale nie wiem czy to kwestia tegoż ustawienia czy zwykłego sieciowego laga. Efekt uboczny: ekran co jakiś czas na ułamek sekundy miga na zielono.

Wnioskuję, że coś jest zjebane w kodzie gry albo zwyczajnie optymalizacja poszła w piach i konsola nie wyrabia. Skoro pogorszenie jakości obrazu lub dźwięku powoduje płynniejsze działanie gry to na 99% spieprzyli optymalizację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, teraz tego nie uczynię bom jest w pracy ale wieczorem zasiądę znowu do BF3 i napiszę dokładne ustawienia, z tego co pamiętam cały czas mam zaznaczone PCM, nie można ich odznaczyć, odznaczyłem dźwięk wielokanałowy.

Efekt: reakcja na kontroler która mnie zadowala w 90%, czasami miałem jakieś szarpnięcia ale nie wiem czy to kwestia tegoż ustawienia czy zwykłego sieciowego laga. Efekt uboczny: ekran co jakiś czas na ułamek sekundy miga na zielono.

Wnioskuję, że coś jest zjebane w kodzie gry albo zwyczajnie optymalizacja poszła w piach i konsola nie wyrabia. Skoro pogorszenie jakości obrazu lub dźwięku powoduje płynniejsze działanie gry to na 99% spieprzyli optymalizację.

Siema. Ja tez właśnie mam takie ustawienia w dźwięku ale mi to nic nie pomaga ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, dźwięk mam na "optical", w menu formatów zaznaczone wyłącznie 2-kanałowe pcm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Znalazlem kolejne rozwiazanie na laga.

Jest to przykład innej gry lecz powinno tez pomoc w bf3 ustawienia zróbcie na najniższe ;) przed zmiana proponuje zapisać ustawienia ponieważ jak będziecie grać w inna gre to bedzie inaczej wyglądała. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aim lag" "pokonany" ... rozdzielczość 576... i koszę aż miło. Gdy grałem na 32 cale było ok. Po zakupie 55" wszystko sie spieprzyło cięzko było kogos ubic 1:1. Dlatego zostałem zmuszony na zmiane rozdzielczości na takie paściarstwo. Wazne ze da sie normalnie grac...

Oby do patcha.

Polecam innym którzy maja takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Aim lag" "pokonany" ... rozdzielczość 576... i koszę aż miło. Gdy grałem na 32 cale było ok. Po zakupie 55" wszystko sie spieprzyło cięzko było kogos ubic 1:1. Dlatego zostałem zmuszony na zmiane rozdzielczości na takie paściarstwo. Wazne ze da sie normalnie grac...

Oby do patcha.

Polecam innym którzy maja takie problemy.

Ten patent jest już znany od jakiegoś czasu i opisany wcześniej. W sumie dobrze, że go powtarzasz. Jak ktoś będzie szukał rozwiązania nie będzie musiał czytać całego tematu.

AVE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×