Skocz do zawartości
Fenderek

Battlefield 3 Aiming Lag

Rekomendowane odpowiedzi

...to wymagam niezmienionego sterowania, to nie dopuszczalne,

A ja przynajmniej trybu "zaawansowanego' dla zmiany sterowania. Zebym mógl zmienic to pierdo...!@#!#!@...lone kucanie jak strzelam...

Nie kupuje gry ze składki. Stac mnie. A moze inaczej... poza serią BF x niewiele mnie interesuje do grania. Dlatego mało wydaje na gry. Moze z braku czasu, albo przywiązania do tej gry.

I gram na takim bzdecie 576p ... ŻENADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na 720p i jakoś mi idzie, jakbym miał przestawić na 576p to chybabym przeciwnika nie zobaczył.Ratio K/D raczej nie ma nic do tego,chodzi o umiejętności.Jak ktoś gra słabo to będzie grał słabo czy to na 576p czy na 720p, aha i nie gram pojazdami praktycznie w ogóle.Czasem wskoczę do kogoś.(USAS i inne przegięte giwery również out).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakakolwiek oficjalna informacja (ale taka "swieza"), ze cos z tym robia?

chcesz najświeższą? wspomnij na twitterze o tym problemie, otrzymasz najświeższe info - przyglądamy się tej sparawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakakolwiek oficjalna informacja (ale taka "swieza"), ze cos z tym robia?

ostatnie (chyba) info od dice:

"You’ve been asking us for an update on PS3 VoIP and input lag. While there is no definitive time frame for fixes, DICE did state “we are quite aware of the issue [input lag/delay] and we’re still investigating it for a possible solution. Thank you for your patience.” Also, in regards to the PS3 VoIP problems, DICE highlighted that the team behind Battlefield 3 considers “PS3 VoIP a top priority.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratio K/D raczej nie ma nic do tego,chodzi o umiejętności.Jak ktoś gra słabo to będzie grał słabo czy to na 576p czy na 720p

Nieprawda. Na 720p ciągle przegrywałem starcie 1vs1 nawet gdy pierwszy zaczynałem strzelać. Teraz taka sytuacja nie ma miejsca i od czasu zmiany rozdzielczości ratio K/D skoczyło +0.450 i ciągle rośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odblokowałeś USASa lub po prostu zacząłeś lepiej grać?;) Ja 1vs1 zazwyczaj wychodzę zwycięsko a gram na 720p.. aż dziś sam spróbuje to 576p i sprawdzę empirycznie.

Edytowane przez busaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odblokowałeś USASa lub po prostu zacząłeś lepiej grać?;) Ja 1vs1 zazwyczaj wychodzę zwycięsko a gram na 720p.. aż dziś sam spróbuje to 576p i sprawdzę empirycznie.

Usas zablokowany. Famasa "tylko" sprawdziłem robiąc 70 killi. F2000 i pozostałe dla innych klas - nie grałem. Natomiast gram Supportem - podstawowe bronie. Czy gram lepiej? Hmm... Generalnie nie gram aż tak dużo, zapewne niewielki procent można tylko zaliczyć jako poprawa gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od chwili zakupu gry i uświadczeniu laga przestawiłem na 576p i tak zostało.. i gram bardzo dobrze.. jak przestawiłem na 720p to nie idzie przeciwnika wycelować i leją mnie jak buraka.. Na bliski dystans to jeszcze jeszcze na upartego można popykać ale jak chce grać a nie pykać to niestety bez 576p ani rusz :(

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od chwili zakupu gry i uświadczeniu laga przestawiłem na 576p i tak zostało.. i gram bardzo dobrze.. jak przestawiłem na 720p to nie idzie przeciwnika wycelować i leją mnie jak buraka.. Na bliski dystans to jeszcze jeszcze na upartego można popykać ale jak chce grać a nie pykać to niestety bez 576p ani rusz :(

Aaaaa to zapewne jestes skillowo ponizej przecietnej skoro na 720p ci nie idzie, tak jak mi :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Na 720p ciągle przegrywałem starcie 1vs1 nawet gdy pierwszy zaczynałem strzelać. Teraz taka sytuacja nie ma miejsca i od czasu zmiany rozdzielczości ratio K/D skoczyło +0.450 i ciągle rośnie...

no to jak naprawią tego laga, ponownie zaczniesz przegrywać starcia 1 vs 1, więc graj na 576p i ciesz się póki możesz z posiadania przewagi nad innymi (tymi na 720p) ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak naprawią tego laga, ponownie zaczniesz przegrywać starcia 1 vs 1, więc graj na 576p i ciesz się póki możesz z posiadania przewagi nad innymi (tymi na 720p) ;)

facepalm.gif

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujecie jak o złote kalesony :rolleyes: Skoro producent gry przyznaje się do tego, że jakieś tam opóźnienie między ruchem analoga a reakcją na ekranie występuje, to po co się spierać? A to czy ktoś to zauważa lub nie, to kwestia indywdualna. Człowiek to nie maszyna, nie można wszystkich mierzyć jedną miarką. Ja uważam że kwestia odczuwania lagu jest zależna od umiejętności przystosowawczych mózgu, który potrafi skompensować opóźnienie przygotowując odpowiednią reakcję. Jednym przychodzi łatwiej, innym trudniej, a dla innych to problem nie do przeskoczenia, z resztą podobnie jak z wieloma innymi skomplikowanymi czynnościami manualnymi.

Druga sprawa to gra w 576 vs 720 i podniecanie się kilkama odjętymi liniami. Nosz kur.... kogo to obchodzi jak kto gra? Czy to jest 576 czy 720, albo 22'' czy 55'', każdy gra jak lubi i jest mu łatwiej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja z ciekawości sprawdziłem czy mam tego input laga. jak to wyglada tak jak na filmiku :http://www.youtube.com/watch?v=b5MzUSH6VJA&feature=related

to i ja go mam. mam nadzieje ze teraz jak ma ta swiadomości, ze i z moim sterowaniem jest cos nie tak, to nie zaczne przegrywac pojedynków 1vs1thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja z ciekawości sprawdziłem czy mam tego input laga. jak to wyglada tak jak na filmiku :http://www.youtube.c...feature=related

to i ja go mam. mam nadzieje ze teraz jak ma ta swiadomości, ze i z moim sterowaniem jest cos nie tak, to nie zaczne przegrywac pojedynków 1vs1thumbsup.gif

zaczniesz i bedziesz gral w 576p, uwierz mi.

Wojujecie jak o złote kalesony :rolleyes: Skoro producent gry przyznaje się do tego, że jakieś tam opóźnienie między ruchem analoga a reakcją na ekranie występuje, to po co się spierać? A to czy ktoś to zauważa lub nie, to kwestia indywdualna. Człowiek to nie maszyna, nie można wszystkich mierzyć jedną miarką. Ja uważam że kwestia odczuwania lagu jest zależna od umiejętności przystosowawczych mózgu, który potrafi skompensować opóźnienie przygotowując odpowiednią reakcję. Jednym przychodzi łatwiej, innym trudniej, a dla innych to problem nie do przeskoczenia, z resztą podobnie jak z wieloma innymi skomplikowanymi czynnościami manualnymi.

Druga sprawa to gra w 576 vs 720 i podniecanie się kilkama odjętymi liniami. Nosz kur.... kogo to obchodzi jak kto gra? Czy to jest 576 czy 720, albo 22'' czy 55'', każdy gra jak lubi i jest mu łatwiej.

czyli w sensie ze ci co laga maja/zauwazaja to maja szybsze polaczenie neuronowe reka-mozg? czyli reflex? czyli najbardziej dotyka to skillzorow? hmm mialem takie podejzenia ale nie chcialem sie wychylac jak mnie wyzwali od noskilli. tak sobie myslalem ze ci powolniejsi moga tego laga nie zauwazac poprostu, byl na ich predkosci zauwazania ze tak powiem. ale nie chce nikogo urazic bron cie panie ...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojujecie jak o złote kalesony :rolleyes: Skoro producent gry przyznaje się do tego, że jakieś tam opóźnienie między ruchem analoga a reakcją na ekranie występuje, to po co się spierać?

A gdzie sie do tego przyznal?? Napisali, ze badaja sprawe bo maja zgloszenia a nigdzie nie napisali, ze przyznaja sie ze jest AIM LAG i ze beda dokladnie to naprawiac. Chyba, ze cos pominalem.

zaczniesz i bedziesz gral w 576p, uwierz mi.

czyli w sensie ze ci co laga maja/zauwazaja to maja szybsze polaczenie neuronowe reka-mozg? czyli reflex? czyli najbardziej dotyka to skillzorow? hmm mialem takie podejzenia ale nie chcialem sie wychylac jak mnie wyzwali od noskilli. tak sobie myslalem ze ci powolniejsi moga tego laga nie zauwazac poprostu, byl na ich predkosci zauwazania ze tak powiem. ale nie chce nikogo urazic bron cie panie ...

No ja chyba do tych najslabszych nie naleze i w sumie w kazdego bf'a cioralem sporo, a aim laga nie widze. Widocznie mam slabe polaczenia neuronowe:( Teraz poczulem sie gorszy:(

I wydaje mi sie tez, ze po prostu Ci co dostaja w dupe lubia sie tlumaczyc ze slabo graja bo maja aim laga...... Jak widac po moim K/D, W/L i czymkolwiek innym chociazby SPM przy braku uzywania pojazdow, JEDNAK da sie grac i to grac dobrze. Wiec takie tlumaczenie sie aim lagiem bo sie w pi**e dostaje jest dla mnie zalosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..w kazdego bf'a cioralem sporo, a aim laga nie widze. Widocznie mam slabe polaczenia neuronowe:( Teraz poczulem sie gorszy:(

Ja też sporo grałem w BF'y i niestety ale lag jest na tyle duży, że uniemożliwia mi granie.. Widać chyba mam lepsze połączenie neuronowe

I wydaje mi sie tez, ze po prostu Ci co dostaja w dupe lubia sie tlumaczyc ze slabo graja bo maja aim laga...... Jak widac po moim K/D, W/L i czymkolwiek innym chociazby SPM przy braku uzywania pojazdow, JEDNAK da sie grac i to grac dobrze. Wiec takie tlumaczenie sie aim lagiem bo sie w pi**e dostaje jest dla mnie zalosne.

Nie chce nikogo obrażać ale myślisz, że my (ja i inni) gramy na 576p bo lubimy? Też chcielibyśmy normalnie w świecie ustawić sobie 720p i grać.. ale niestety ta opcja odpada do czasu kiedy coś z tym lagiem nie zrobi DICE. Kilka razy próbowałem grać na 720p jednak żadna to przyjemność bo ja widzę kolesia ale nie mogę go namierzyć a co za tym idzie on mnie zabija. Rezultat? Ja się krótko mówiąc wku***am i k/d leci na pysk.. rzadko uzyskuje poziom 0,7-0,8 zwykle jest to przedział 0,4-0,5. A teraz ciekawostka jak przestawię na 576p to nagle moje k/d jest na poziomie 2,5-3,0 ostatnio nawet nabiłem 8,5 :biggrin: więc jak to wyjaśnisz?

Edytowane przez Edmunt
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że ktoś w dziale "wrażania" może poddawać w wątpliwość czy lag istnieje, ale jeśli ktoś wchodzi na ten post to niech psuje krwi innym pisząc że laga nie ma. Czy naprawdę uważacie że ktoś jest na tyle głupi żeby grać na ustawieniach 576 bo tak mu się podoba. Przestaw sobie jeden z drugim mądralińskim na takie ustawienia i wtedy zobaczycie jaka piękna grafa jest. Może jakimś cudem przyjdzie wam do mózgownicy że skoro ktoś się męczy na tak badziewnej grafice to coś musi w tym być.

Ja również nie mam pojęcia na czym ten lag polega i skąd się bierze. Jednak tak jak koledzy wcześniej pisali pojedynki 1vs1 na 756 wszystkie przegrywałem. Nieraz cały magazynek był za mało żeby przeciwnika położyć. Po przejściu na ustawienia 576 nagle 80% pojedynków 1vs1 wygrywam, żeby kogoś skosić wystarczy jedna góra dwie krótkie serie. No i często jestem jako pierwszy czy tam w pierwszej trójce jako gracz w tabeli. Na normalnych ustawienia kończyłem na szarym końcu.

Jeśli grasz na normalnych ustawieniach i wygrywasz to laga nie masz, proste jak budowa cepa.

Na początku myślałem że jestem taki słaby w tej grze, choć w BC2 radziłem sobie świetnie każdą klasą. Jednak to był lag. Jeszcze snajperem grając nie jest tak odczuwalny, wystarczy wziąć większą poprawkę na ruch przeciwnika, tak samo jest w czołgu. Jednak w każdą inną klasą na ustawieniach 756(czy jak tam to jest dokładnie) grać się u mnie nie da.

Wbijcie sobie to do mózgownicy niedowiarki że lag jest, a to nie jest forum niedorajdów którzy sobie coś wymyślili bo grają gorzej niż inni.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olałem granie w BF3'czkę trochę przez takie rzeczy, trochę przez chroniczny brak czasu.. Poczekam z graniem aż naprawią to i voice chat, aż nie będzie akcji że przez 10 min nie mogę wejść na serwer.. Ech rozmarzyłem się. Jak wyszedł dodatek to zagrałem z 10 minut, po tym jak przez kwadrans nie mogłem się wbić do gry, żenada. Nie mam czasu jak za małolata na granie, po to człowiek kupuje konsole by takich problemów nie było, a tu ciągle mocz prosto w oczy. ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róbcie sobie co chcecie, ja to wasze przestawianie odbieram podobnie jak celowe zamulanie łącza do hostowania meczu w mw3, dzięki czemu zyskuje się podobną przewagę 200-250ms nad innymi,... też jestem za tym by naprawiono ten lag, by takie lolki jak wy straciły ta swoją przewagę i wylądowały tam gdzie ich miejsce, czyli na dole tabeli wyników :D koniec w tym temacie :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Nath, ale bredzisz jak pokręcony. Jaką przewagę mają Ci, którzy grają na 576? Taką, że potrafią wtedy lepiej kontrolować pada? Jak Ci przeszkadza, sam przełącz na tą rozdzielczość i raszuj z automatycznymi strzelbami i odłamkami. Lag jest, mi on nie przeszkadza, Tobie nie przeszkadza, busabie nie przeszkadza, ale zaraz wymienię Ci 10 kolejnych osób, które to wkurza. Sam pamiętam jak przez pierwsze godziny wyłem że nikogo nie potrafię skosić. Potem przyzwyczaiłem się do nowego sterowania, i jeśli jakoś głębiej się nie zastanawiam, to tego opóźnienia nie zauważam. Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie może wyrównać laga, którego w FPSie NIE POWINNO być, to dlaczego bronisz mu powrotu do "normalnego" sterowania, które jest możliwe w mniejszej rozdzielczośći?

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róbcie sobie co chcecie, ja to wasze przestawianie odbieram podobnie jak celowe zamulanie łącza do hostowania meczu w mw3, dzięki czemu zyskuje się podobną przewagę 200-250ms nad innymi,... też jestem za tym by naprawiono ten lag, by takie lolki jak wy straciły ta swoją przewagę i wylądowały tam gdzie ich miejsce, czyli na dole tabeli wyników :D koniec w tym temacie :D

Szkoda słów na Ciebie, są ludzie którzy nic nie rozumieją choć piszesz w ich ojczystym języku......

Pewnie że koniec tematu i sio na dział "wrażenia" dodawać kolejny raz filmik jak ktoś kosi jety z RPG wyskakując ze swojego Jeta itp., i tam się podniecajcie głupotami. No chyba że Ciebie jara denerwowanie innych, to już tylko psycholog może pomóc, choć....

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Nath, ale bredzisz jak pokręcony. Jaką przewagę mają Ci, którzy grają na 576? Taką, że potrafią wtedy lepiej kontrolować pada? Jak Ci przeszkadza, sam przełącz na tą rozdzielczość i raszuj z automatycznymi strzelbami i odłamkami. Lag jest, mi on nie przeszkadza, Tobie nie przeszkadza, busabie nie przeszkadza, ale zaraz wymienię Ci 10 kolejnych osób, które to wkurza. Sam pamiętam jak przez pierwsze godziny wyłem że nikogo nie potrafię skosić. Potem przyzwyczaiłem się do nowego sterowania, i jeśli jakoś głębiej się nie zastanawiam, to tego opóźnienia nie zauważam. Jeśli ktoś z jakiegokolwiek powodu nie może wyrównać laga, którego w FPSie NIE POWINNO być, to dlaczego bronisz mu powrotu do "normalnego" sterowania, które jest możliwe w mniejszej rozdzielczośći?

Akurat Nath powiedzial swieta prawde, bo skoro grasz na 720p i inni tez, i przegrywasz pojedynki 1v1 to jesli wszyscy by grali w 576p to tez bys pojedynki przegrywal:) Skoro teraz grasz na 576p a inni na 720p to wg Twojej teorii o aim lagu masz przewage, bo inni grajacy na 720p maja laga a Ty NIE, wiec wygrywasz. W momencie kiedy nikt nie bedzie mial laga, znowu zaczniesz dostawac w dupe. Wiec tak jak zostalo juz powiedziane, palaj sie momentem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Nath powiedzial swieta prawde, bo skoro grasz na 720p i inni tez, i przegrywasz pojedynki 1v1 to jesli wszyscy by grali w 576p to tez bys pojedynki przegrywal:) Skoro teraz grasz na 576p a inni na 720p to wg Twojej teorii o aim lagu masz przewage, bo inni grajacy na 720p maja laga a Ty NIE, wiec wygrywasz. W momencie kiedy nikt nie bedzie mial laga, znowu zaczniesz dostawac w dupe. Wiec tak jak zostalo juz powiedziane, palaj sie momentem.

Wy naprawdę nic nie rozumiecie czy tylko udajecie???? Rozumiem że ktoś kto pierwszy raz gra w FPS i dostaje to może się żalić bo jeszcze nie potrafi szybko grać. Jednak jeśli piszę że w BC2 byłem w górze tabeli np, potrafiłem grać i wygrywać każdą klasą, a tutaj nie tzn. że co? że nagle wszyscy wymiatają w BF3 od samego początku a ja nagle zapomniałem jak się gra. Że niby odrzut większy to grać np ktoś nie potrafi. ZROZUMCIE wreszcie że lag nie polega tylko na tym że jest opóźnienie w celowaniu lub ciężej się celuje niż w innych grach. Na 720 można zmienić czułość celowania i jest dokładnie tak samo jak na 576. Tu chodzi o to że ja np. gram na 720 tak jakbym miał wolny net, albo serwery były słabe. Widzę gościa on mnie nie widzi, stoję na przeciwko niego i zaczynam strzelać, ładuję w niego prawie cały magazynek on zdąży się obrócić wycelować we mnie i mnie położyć a sam ma prawie 50 % życia. Na tym polega ten lag. Nie pisałbym o tym czy zmieniał ustawienia jakbym tylko nie potrafił w kogoś wycelować.

Dziwne jest to że na 576 takiej sytuacji nie ma, wystarczy parę kulek i już ktoś leży. Nie chodzi tu o jakieś nadzwyczajne przyspieszenia gry, bo jak przeciwnik dobry czy wcześniej mnie zauważy to przegrywam wtedy 1vs1, normalna sprawa. Jednak wiem że wtedy ja zwaliłem czy tamten miał lepsze oko do hetszota np.

Jak zlikwidują laga, to się będę bardzo cieszył bo w końcu będę mógł na 720 ustawienia wrócić. Nie boje się że będę dostawać w dupę, bo MOH, BC2, z 4 części COD-a, i wiele innych gier w które grałem jakoś nie dostawałem. CUD ???

Edytowane przez daw1985
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

róbcie sobie co chcecie, ja to wasze przestawianie odbieram podobnie jak celowe zamulanie łącza do hostowania meczu w mw3, dzięki czemu zyskuje się podobną przewagę 200-250ms nad innymi,... też jestem za tym by naprawiono ten lag, by takie lolki jak wy straciły ta swoją przewagę i wylądowały tam gdzie ich miejsce, czyli na dole tabeli wyników :D koniec w tym temacie :D

nic dodac nic ujac, sloma z butow i tyle.

Akurat Nath powiedzial swieta prawde, bo skoro grasz na 720p i inni tez, i przegrywasz pojedynki 1v1 to jesli wszyscy by grali w 576p to tez bys pojedynki przegrywal:) Skoro teraz grasz na 576p a inni na 720p to wg Twojej teorii o aim lagu masz przewage, bo inni grajacy na 720p maja laga a Ty NIE, wiec wygrywasz. W momencie kiedy nikt nie bedzie mial laga, znowu zaczniesz dostawac w dupe. Wiec tak jak zostalo juz powiedziane, palaj sie momentem.

juz o tym wczesniej pisalem, nie przeszkadza mi to ze przegrywam jezeli to jest spowodowane moja slaba gra a nie zje.anym sterowaniem.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×