Skocz do zawartości
ONE

Final Fantasy XV

Rekomendowane odpowiedzi

up. masz minusa, trzy minusy i wpie... ;)

 

Najbardziej martwi mnnie to wspinanie po wielkich i epickich kondygnacjach po czym wszystko oscrypowane a my niczym w god of war wciskamy jeden button a nasz nowy hiroł naciesza salta, comba i inne piruety  :) Może być dziwnie... Grafika pieknem wypala oczy (naprawdę kawał dobrej roboty) ale jak widzę po trailerach bedzie to ff z największym syndromem adhd w historii  ;)

 

Co nie zmienia faktu że patrząc czysto graficznie - szczęka mi opadła i sobie lezy cały czas gdzieś tam na ziemi...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trailer :/ myślałem że dadzą coś nowego a tu lipa...tak czy siak, i tak kupię więc zostaje czekać do premiery na to KH w świecie FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up widziałeś trailer?? Popatrz raz jeszcze na grafikę (i w 1szej sekundzie na logo z trailera) i odpowiedz sobię na jaką platformę  :P

 

Planowana premiera - jeszcze nie wiadomo - ale znając przeszłość versusa jeszcze sobie poczekamy minimum 2 lata. 

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdun cfaniaku ;D juz nie raz na trailerach widzialem nokautujac grafike a pozniej po premierze bylo WTF;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam i to bardzo. Ta gra ma w sobie to coś, że czuję w niej starego, dobrego Finala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz odwrotnie, czuję straszną kiłę i "button maszerrrrrrrrrrrrrrrrrr'a", a koło finala to to nie stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też uważam, że już chyba na zawsze musimy pożegnać się z systemem klasycznych Finali :(

Toż to slasher jest :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dobry slasher nie jest zly ;) Jezeli sam system walki, pomimo ze inny, ale bedzie dobry, to ja nie mam nic przeciwko. Niech dadza fajne postacie, dobra fabule i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dobry slasher nie jest zły, ale do jasnej ciasnej to jest pełnoprawny final więc jak może to być slasher? To powinno być jRPG pełną gębą, a nie chlastanka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest action jrpg, a nie slasher, czyli coś takiego jak świetny Nier, świetna Dogma czy świetne Demon's Souls/Dark Souls. Ja z tym problemu nie mam, bo dla mnie wyznacznikiem Finala nie jest stanie w rzędzie i czekanie na swój ruch podczas walki/zbieranie pierdół typu kryształki ala FF XIII-2, tylko dobrze nakreślone postacie, dobra fabuła, design czy epicka przygoda i klimat. Z tego co widzę, to postacie mają szansę na bycie najlepszymi od czasów siódemki, a na pewno nie będą miały problemu z przeskoczeniem wynalazków typu Vaan, Noel, czy Serah. Klimat jest obecny, design mówiąc brzydko urywa dupsko, a walka z Leviathanem przelewajacym się przez pomieszczenia czy równajacym z ziemią całe miasto jest lepsze, niż typowo finalowe zwalczanie summonów cios za cios. A takich walk ma być więcej. Zobaczymy co będzie z fabułą, bo gra bez tego będzie tylko piękną błyskotką. No, ale większego paździerza niż to co otrzymaiśmy w FF-XII/XIII-2 być w tym względzie nie powinno, choć będę zadowolony tylko wtedy, gdy gra mi tu da mocnego strzała w twarz. No i gra ma mieć otwarty świat. 

 

 

 

 

Today Sony Computer Entertainment Japan and Asia released a new video interview of the series “Conversations with the Creators”, and this time around the protagonist of the interview is Final Fantasy XV‘s director Tetsuya Nomura.

Nomura-san had a lot to say about the game’s systems, the tech it’s based on, its story and themes, and the synergy with the PS4. Below you can read a summary of the points he makes in the interview. At the bottom of the post you can find the video itself.
Final Fantasy XV is the first numbered Final Fantasy to be an action RPG. Since when Final Fantasy became 3D, Square Enix made heavy use of prerendered cutscenes, but the hardware has changed, so what was previously prerendered now can be displayed in real time. So even in a quite cinematic scene you’ll be able to control the character.
An example of that is the scene of the E3 trailer where Noctis is fighting and flying in the city and leviathan is rampaging causing a massive wave. Before that would have been prerendered, but this time it’s in real time and playable.
The concept is to make battles as seamless as possible while switching between actions. Each character is very unique and they work together taking advantage of their unique abilities. Even those interactions are rendered in real time instead of prerendered.
The scene in which Prompto covers Noctis is also in real time. Since the game is now action based, the focus of the battle is to give a sense of speed and to make the enemy act as much as possible. Enemies and allies move around, the battle situation changes rapidly, and there’s a sense of realism. Nomura-san thinks that’s where Final Fantasy XV differs from previous Final Fantasy games.
FFXV is similar to previous games of the series in the visualization of numerical values on the screen, like HP, or in the fact that when an ally or an enemy receives an attack, damage is displayed as numbers. Even if now the point is the flow of battle, the team has kept those elements or people would feel that it’s not Final Fantasy. Both action and numbers are present, and there are probably no other action games where these two coexist.
The story inherited the foundation of the world of Final Fantasy XIII and Type Zero, and is rooted in the mythology of Fabula Nova Crystallis. That said, the world itself is different and original. It has a more modern feel. The story is simple: about heroes that go to recover the crystal stolen by the enemy, but it mixes with the relationships between characters to create a plot appropriate to Final Fantasy.
Since the theme of the game is “a fantasy based in reality”, the concept of the world is similar to the real world, but it’s a big point of FFXV that a fantasy develops in that world. Realizing the power of that concept before the coming of the PS4 was difficult.
From a developer’s point of view, what’s most important in the hardware is memory. The more memory you have, the more the impossible becomes possible.
The more your data can be resident in the memory, the more you reduce the frequency of reading from the disk in the game and making large worlds becomes possible. Rendering many things in real time really depends on the large size of the memory. In addition to that, since there are so many characters in motion during battles, and so many different weapons that can be permanently loaded, the affinity between FFXV and PS4 is quite good.
After the E3 presentation in which the Behemoth appeared on the scene, Nomura-san had a talk with his staff. He felt that the expression of characters were great, but not so much these of monsters, so he wants to focus on improving the facial expressions of the monsters as well in the future.
Nomura-san wants to think about some use for mobile devices since the PS4 can work with them, considering that in this day and age it’s difficult to sit still in front of a screen for a long time. He wants to give players a way to interact with the world of Final Fantasy XV even when going outside.
He knows that the time passed since the announcement of Versus XIII is considerable, and that the expectations of everyone are high. The staff will work hard to live up to those expectations.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja action jrpg też nie gardze i jeśli system rozwoju i ekwipunku będzie dobry to bez bólu przełkne riltajmową walke w numerycznym fajnalu. Bardziej boje się o świat gry i klimat które mi w 13-stkach najmniej podeszły głównie przez styl futurystycznych miejscówek, a w XV jest podobny z tego co widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

The story inherited the foundation of the world of Final Fantasy XIII and Type Zero, and is rooted in the mythology of Fabula Nova Crystallis. That said, the world itself is different and original. It has a more modern feel.

Świat jest zbliżony designem do czasów współczesnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze gorzej. Chyba najgorsza opcja z możliwych. Nawet sobie nie wyobrażam tego specyficznego, fajnalowego feelingu w bardziej uwspółcześnionym settingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w grze potiony będzie można kupić w biedronce po atrakcyjnej cenie, a wypaśny ekwipunek w obi   :P

Edytowane przez Strife
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się dobry slasher nie jest zły, ale do jasnej ciasnej to jest pełnoprawny final więc jak może to być slasher? To powinno być jRPG pełną gębą, a nie chlastanka.

zeby bylo jasne, piszac 'slasher' mowilem o systemie walki nie o grze jako calosc. bo to dwa zupelnie rozne swiaty. wiec 'slasher' moze koegzystowac z dobrym jrpg. bo to tylko element skladni, choc mam nadzieje, ze i on nie zawiedzie

Edytowane przez Don_Mario

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że kwadratowi pewnie pojadą po bandzie i x to atak, a kółko to czary i więcej bym się po nich nie spodziewał, obym był w błędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u góry chyba nie wiedzą co to slasher :) Mnie to bardziej przypomina coś w stylu Kingdom Hearts i zapewne na tym będzie wzorowane.

Ja tu nie widzę klimatu FF + klepanie jednego przycisku. Ta firma już nie zrobi niczego co zblizyłoby się jakością do klasycznych odsłon, choćby tych z PS2. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta cała jakość sprowadza się tylko do systemu walki i otwartego świata, bo co czytam, to nikt nie widzi w tym starych FF, bo nie ma tur. Przez 10 odsłon był turowy system walki, gdzie były tylko niewielkie zmiany i poważnie chcecie dalej czekać na swój ruch? Podejrzewam, że wtedy narzekacze zaczęliby narzekać, że to już było, nic nowego, nuda itp. Dla mnie osobiście, jeśli system walki będzie wzorowany na tym z Kingdom Hearts czy FF: Crisis Core, to nie mam nic przeciwko. Żeby jeszcze tylko nie popsuli rozwoju postaci/ekwipinku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo to jest troche tak, jakbyś kupił Onimushe 4 a tam się strzelają zamiast ciachać mieczami. Ludzie są przyzwyczajeni do pewnych standardów które wrosły w tą serie i były bardzo miodne. Rozumiem potrzebe zmian, jakiegoś powiewu świerzości, ale IMO nie powinno się aż tak przebudowywać gameplayu w takich seriach. bo to jest odcinanie się od korzeni a bez korzeni to nawet dąb Bartek się obali, spróchnieje i wszyscy o nim zapomną ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta cała jakość sprowadza się tylko do systemu walki i otwartego świata, bo co czytam, to nikt nie widzi w tym starych FF, bo nie ma tur. Przez 10 odsłon był turowy system walki, gdzie były tylko niewielkie zmiany i poważnie chcecie dalej czekać na swój ruch? Podejrzewam, że wtedy narzekacze zaczęliby narzekać, że to już było, nic nowego, nuda itp. Dla mnie osobiście, jeśli system walki będzie wzorowany na tym z Kingdom Hearts czy FF: Crisis Core, to nie mam nic przeciwko. Żeby jeszcze tylko nie popsuli rozwoju postaci/ekwipinku.

A ja mam, bo to nie żaden spinnoff czy durna klepanka jak Kingdom Hearts 2 (chodzi mi tylko o system walki) tylko pełnoprawny Final. Masa ludzi narzekała na FF XIII że to klepanie  :x: a teraz będzie to samo tylko bez listwy poleceń i już wszyscy mają być happy ? Jak ktoś lubi sobie "sklepać" to polecam Dragon Age 2 :biggrin:

 

Fabuła może być spoko, postaci mogą być świetnie przedstawione, ale to nie ma klimatu Final Fantasy, przynajmniej sądząc po tym co widziałem do tej pory. I to jest wina zarówno designu jak i systemu walki. Stare finale nie zdobyły takiego uznania fanów i popularności dzięki zręcznościowej walce, a DOBRZE zrobiona turówka potrafi dostarczyć więcej emocji niż bezpłciowe napie*dalanie w przyciski. 

 

Czyżby kolejna, po Tomb Raiderze czy DmC, gra, która przypomina swoich poprzedników tylko popularnym tytułem ? Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm "Hasło "A world of the VERSUS epic" które pojawia się pod koniec zwiastuna odnosi się do możliwości stworzenia osobnej serii w świecie FF XV. To co poznamy w XV będzie punktem kulminacyjnym całości, ale jest jakby konkluzją większego poematu. Będzie miejsce na kolejne historie."

nie jestem do tego przygotowany!!!!!!!!!!! :shok:

____________________________

tablety - dla każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie potworek pokroju Lightning Returns, a później jego kontynuację i milion garniturków dla Noctisa  :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×