Skocz do zawartości
unknown3d

The Last Of Us

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę DEMO :P ;) Cóż nie kupiło się GoW-a to i demka nie ma :P

 

Mogę polegać tylko na waszych wpisach... Poczekamy, zobaczymy po premierze co to będzie...

Ewentualnie embargo na reckę 5 mija tak??

To pewnie zaraz po tym będzie zatrzęsienie filmów na gry-online lub YT to może jeszcze ulegnę, ale raczej postaram się poczekać na opinie recenzje i na spokojnie zadecydować.

 

Bo na razie to widzę, że jest ok, ale nie to co ludzie sobie w głowie o tym tytule zbudowali... 

 

Niby jest sposób aby pograć dłużej w demko:

http://www.ps3site.pl/odnaleziono-exploit-ktory-pozwala-zagrac-dluzej-w-demo-the-last-of-us/154605

Edytowane przez Lambert PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura nie warta fatygi. Dluzej o pociagniecie jednej skrzyni i wskoczenie na nia heh.

Co do samej gry to mi sie gra podoba. Spodziewalem sie czegos na pozioime Uncharted i mysle takie cos dostalismy. Gra bedzie napewno bardzo dobra. Jedynie platyna napewno lekka nie bedzie bo miejsc na rozne ZNAJDZKI jest masa :/ A i na najwyzszym poziomie pewnie wiekszosc bedziemy musieli wykonczyc "po cichu". Takze troche zabawy bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelają i nawet ludzie z arhn.eu na to narzekali a był to dokładnie ten sam fragment. Chodzi dokładnie o moment kiedy pierwszy raz spotykamy zombiaka. Teraz ręki nie dam za to czy to był strzał czy rzucili czymś w niego ale fakt faktem że przez głupie zachowanie NPCów zaliczyłem zgon. Co do ostatniego zdania to nie mam zamiaru się z tobą wdawać w przepychanki słowne bo to czy się komuś gra podoba czy nie to kwestia indywidualna. Napisałem swoje odczucia po ograniu dema które mogą się zmienić po ograniu pełnej wersji. Dla mnie dupy nie urywa i tyle.

 

Moment w ktorym spotykamy pierwszego zarazonego jest oskryptowany I zastosowano  w nim QTE , zatem jesli postac sterowana przez Ciebie zginela to nie przez NPC-a tylko przez to ze dales ciala w tym momencie gry.

Oczywiscie jak kazda produkcja tak I The Last of Us bedzie mialo zwolennikow I przeciwnikow . Poza tym kto to jest ci "ludzie z arhn.eu " przewodnicy duchowi graczy czy moze jest to jakis super opinotworczy portal? Jesli nie potrafili sobie poradzic z najprostrzym wciskaniem kwadratu na padzie to moze powinni zajac sie czyms innym niz recenzowanie gier.

 

Po przejsciu dema jest mozliwosc zlozenia preordera na PSS koszt to 39.99 funta . Tak ze jest to chyba bardzo przyzwoita oferta biorac pod uwage ceny innych gier dostepnych w dystrybucji cyfrowej . Dodatkowo sa jakies awatary I temat z gry .

 

Gra na hardzie bedzie wymagala troche samozaparcia I przemyslanych dzialan , chwila nieuwagi I "clickers" wgryza sie w gardlo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment demka jest już dość stary. 20 lutego gry-online robiły zapowiedź na jego podstawie. Ale miałem przynajmniej okazję porównać wersje językowe. I na pierwsze przejście gry wybieram angielski dubbing + napisy PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment w ktorym spotykamy pierwszego zarazonego jest oskryptowany I zastosowano  w nim QTE , zatem jesli postac sterowana przez Ciebie zginela to nie przez NPC-a tylko przez to ze dales ciala w tym momencie gry.

Oczywiscie jak kazda produkcja tak I The Last of Us bedzie mialo zwolennikow I przeciwnikow . Poza tym kto to jest ci "ludzie z arhn.eu " przewodnicy duchowi graczy czy moze jest to jakis super opinotworczy portal? Jesli nie potrafili sobie poradzic z najprostrzym wciskaniem kwadratu na padzie to moze powinni zajac sie czyms innym niz recenzowanie gier.

Nie nie chodzi mi o cutscenkę tylko o moment nieco dalej gdzie nasi NPCe przechadzają się dookoła pomieszczenia omijając zombiaka.

Co do reszty to nawet nie wiem jak mam do ciebie dotrzeć. Wspomniałem że komuś poza mną trafiły się takie głupie błędy a ty mi wyjeżdżasz z cholera wie jakimi pierdołami o opiniotwórczych serwisach. Przytoczyłem ich bo jako jedyni w polsce wtedy mieli filmik z tego dema. Dla twojej wiadomości opinię wyrabiam sobie sam a nie bazuję na arhn.eu, eurogamerze czy cholera wie czym jeszcze.

Chętnie podyskutuję na argumenty lepsze niż "wpływ arhn.eu na moją opinię o The Last of Us. Jeśli jednak masz zamiar dyskutować dalej o serwisach internetowych to pisz mi na PW bo nie będę chłopakom robił syfu w tym temacie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zebralem tez np butelke albo cegle. I nie wiem jak potem przelaczyc zeby uderzac ta rura albo sztacheta. Za cholere nie wiem.

Krzyżakiem? Broń długa ulokowana jest po lewej (aby wybrać inny model, trzeba kliknąć przycisk na padzie), broń krótka po prawej, apteczki i tym podobne u góry. Wciśnięcie kierunku w dół uaktywnia tzw. rozpraszacze, czyli butelkę lub cegłówkę...

NOWE SCREENY:

1383123381.jpg

318648206.jpg

1799648266.jpg

1046963183.jpg

1318136830.jpg

1265547214.jpg

1785956445.jpg

159748259.jpg

549832580.jpg

17783881.jpg

Edytowane przez Spanky87
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej to TLOU na PSS (239- nawet samemu wychodzi taniej niż w PL sklepach a są jeszcze motyw, awatary i jakieś pierdoły w pakiecie. Składając się z kimś to już w ogóle....). 

 

co do PL wersji: demka nie ograłem bo się nie kupiło GOW to bazuję tylko na filmach z YT. Polska wersja psuje cała grę niestety (co dziwne bo Sony zwykle robi świetne PL wersje):

 

PL                                                                 

głosy postaci głośne jak na jakiejś imprezie  

głosy niemal cały czas na podobnym poziomie głośności

 

EN:

głosy w tych samych miejscach cichsze, bliższe szeptu- czyli pasujące do sytuacji

głosy zmieniają głośność

 

pierwsza tak słaba polonizacja od dawna w wykonaniu SCEP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorąc przedpłatą- ja zawsze biorę za pobraniem- wtedy kurier "nie zrzędzi" tylko musi do mnie przyjechać i mi dać towar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iYz3CGiHnGOYz.gif

 

Jak będzie wyglądała grafika n PS4? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem dwa razy na muve przedpłatą i ani razu mi kurier nie zrzędził a nawet raz przyjechał dzień przed premierą. Niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę DEMO :P ;) Cóż nie kupiło się GoW-a to i demka nie ma :P

 

Mogę polegać tylko na waszych wpisach... Poczekamy, zobaczymy po premierze co to będzie...

Ewentualnie embargo na reckę 5 mija tak??

To pewnie zaraz po tym będzie zatrzęsienie filmów na gry-online lub YT to może jeszcze ulegnę, ale raczej postaram się poczekać na opinie recenzje i na spokojnie zadecydować.

 

Bo na razie to widzę, że jest ok, ale nie to co ludzie sobie w głowie o tym tytule zbudowali... 

 

Niby jest sposób aby pograć dłużej w demko:

http://www.ps3site.pl/odnaleziono-exploit-ktory-pozwala-zagrac-dluzej-w-demo-the-last-of-us/154605

 

 

Poważnie jest coś takiego jak embargo na Recke ? To już tak bardzo włażą recenzentom na głowę ? czyżby obiektywizm miał powoli umierać. Ja wciąż czekam na Jeremiego Clarkson'a branży elektrocznicnej który wyśmieje każdą grę i znajdzię w każdej grze błędy. Nawet te gry które bardzo lubię i chwalę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Embarga były od dawna...

I nie zawsze obiektywizm ma coś do tego...

 

Ja mimo wszystko takiego Clarkson'a bym nie chciał - gry to głównie rozrywka i powinny bawić i sprawiać przyjemność, a nie stanowić poletka do szukania na siłę błędów i wad...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie jest coś takiego jak embargo na Recke ? To już tak bardzo włażą recenzentom na głowę ? czyżby obiektywizm miał powoli umierać. Ja wciąż czekam na Jeremiego Clarkson'a branży elektrocznicnej który wyśmieje każdą grę i znajdzię w każdej grze błędy. Nawet te gry które bardzo lubię i chwalę. 

 

Embarga byly od zawsze ...

 

3/4 gier ma embarga az do dnia premiery zeby zamaskowac jakie gowno nam chca wcisnac, tutaj recenzje wyplyna AZ tydzien przed premiera gry aby podbudowac hype dobrymi ocenami prawdopodobnie.

 

PS. Obiektywizm dziennikarski w branzy elektronicznej rozrywki juz od dawien dawna nie istnieje.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Obiektywizm dziennikarski w branzy elektronicznej rozrywki juz od dawien dawna nie istnieje.

 

Na szczęście mamy forum i nadwornych narzekaczy którzy dostrzegą każdą wadę, włącznie z 100 milisekundowym input lagiem ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mamy forum i nadwornych narzekaczy którzy dostrzegą każdą wadę, włącznie z 100 milisekundowym input lagiem ;)

I to nawet na dwa tygodnie przed zagraniem w niniejszą grę :biggrin:

..............biektywizm dziennikarski w branzy elektronicznej rozrywki juz od dawien dawna nie istnieje.

Ty widziałeś w tym kraju jakiegoś obiektywnego pismaka ? :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie było, nie ma i nie będzie obiektywnych w 100% recenzji...Zwykle recenzent dostaje gre która w jakiś tam sposób wchodzi w jego gusta growe (chociażby preferencje gatunkowe) - przykładowo wyobrażacie sobie aby np. w psx extreme recenzje jakiegokolwiek jrpga miał pisać HIV lub strzelaninę fps typu cod/bf zax albo bijatykę butcher?? W przypadku the last of us będzie tak samo... Recenzje często są zawyżone gdyż recenzentów też (w końcu to zwykli ludzie) łapie hype a aby napisać cos obiektywnego potrzeba ochłonięcia jakiegoś tam czasu... Przykładem ff8 gdzie w 1999 roku wszyscy wystawiali oceny 10/10 temu tytułowi a nie zasługiwał on z żadnej strony na takową... Gdyby recenzje miały być chociaż minimalnie bardziej obiektywne musiałyby się ukazywać około 3 miesiące po premierze gry kiedy emocje opadają i można coś o grze skrobnąć nie podniecając się... Ale jest to niemozliwe bo takowych recenzentów gonią terminy i muszą skrobać coś jeszcze przed/ zaraz po premierze... 

 

Stąd owszem można się sugerować kupnem gier na podstawie recenzji ale należy wiedzieć że nie zawsze ma to w 100% zastosowanie dla potencjalnego odbiorcy... 

Edytowane przez zdun
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obiektywnych recenzji. Dużo lepiej spojrzeć na metacritic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet gdyby taka recenzja była pisana po roku od premiery gry, to i tak będzie ona subiektywna - każdy ma inny gust, smak, fanaberie, pojęcie "fajności", wymagania, itp. Obiektywnie będzie tylko, jeśli będzie to można przedstawić w sposób miarodajny...

 

Ale wracając do tematu - widział ktoś z Was, w jakimś sklepie Trzecie Świata edycję Ellie?

 

@up - Metacritic nie jest specjalnie miarodajny i wiarygodny (chociaż czasami pomocny) - wystarczy przypomnieć sobie akcję Ruskich z oceną Painkillera...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kloose

 

Chodziło mi o to, że jest lepszy niż zwracanie uwagę np. na jedną, bądź dwie recenzje. :) Hm, wybacz, ale nie wiem o jaką akcję chodzi. :)

 

Natomiast jeśli ta akcja odnosiła się do ocen wystawionych przez internautów, to nie ma co się tym sugerować. Resident Evil 6 miał ogromną ilość ocen, a średnia chyba nie przekraczała przez jakiś czas 1/10. Potem masę wpisów usunięto.

 

Fakt, wracając do tematu. Ktoś widział aby cena tej gry wynosiła gdzieś poniżej 200zł ?

Edytowane przez KoRnick90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - za mniej aniżeli 200 na premierę nie znajdziecie - stąd warto się w tym wypadku zastanowić nad cyfrową dystrybucją i "podziałem" gry na 2 osoby... I tak jest to tytuł w stylu "raczej go nie będę chciał sprzedawać" więc wydaje mi się dobrą alternatywą takowa składka wynosząca po 120 zł na łeb a i gwarancja że nie będzie akcji w stylu red dead redemption swego czasu że w dzień premiery pl gra była nieosiągalna (z czeluści sklepów/internetu itp udało mi się wyrwać grę na premierę)..

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić na 4 i jest jeszcze taniej ;) Przed chwilą skończyłem odrywać demo, i hype na grę wzrósł o 100% Będzie hicior murowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komarzysko z całym szacunkiem dla twojej osoby ale podział gry z psnu na tyle osób to było dawno i nie prawda ;)

 

Sam zastanawiam się cały czas czy nie kupić w jakimś mm za 239 czy cyfrową brać - jedno wiem na premierę grę chce mieć...

 

 

ps. nie oglądałem gameplayów i nadal nie chce ale niech mi ktoś odpowie tak czy nie - dostajemy mieszankę uncharted/dead space a wszystko polane sosem z filmu "jestem legendą"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×