Skocz do zawartości
Patricko

GRID 2

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiscie podlaczylem kierownice i jest troche lepiej. Trzeba przywyknac do tego modelu jazdy poprostu. Troche boli brak obslugi sprzegla, ale w tak hardcore'owej arcade'owce jednak chyba wole smigac na manetkach :P Mozna pograc w oczekiwaniu na GT6

 

Mozesz napisac jaka masz kiere (choc skoro wspominasz o sprzegle to zakladam ze moze to byc g27 lub g25) i jak oceniasz prowadzenie w GRID2 na kierownicy w stosunku do GT5 (zakladam ze grales) lub czegos co symulatorem miec nie bylo np NFS:Shift jesli grales??

 

Moje zdanie o przyzwoitosci grid:RD zniszczylo podpiecie DFP pod PC (bo na tej platformie gralem) po prostu nie dalo sie jechac. Stad ciekaw jestem czy jak to wyglada w GRID2.

 

z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym graniu w Grida 2 moge powiedzieć ze jest ok ,przejechałem w offline 200km bardzo emocjonujących (grając na medium )wcale nie jest łatwo .Grałem na kierownicy nie sprawdzałem pada bo na kierze gra się swietnie czuć samochód mi uciekający tył przy furach tylno napędowych ,fajnie sie kontruje by wyprowadzic auto z driftu ,kariera bardzo fajnie wygląda (ciekawośc mnie zrzera co dalej )ale to dopiero dziś coś wiecej pogram (wczoraj 3 godzinki )

Onnline grałem tylko 2 wyścigi w jednym byłem 3 a w 2 1 -i zostałem wyrzucony z pokoju

Ogólnie wrażenia na +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Witam . Z racji tego iż ekipa PS3site ma bodajże problemy techniczne związane z możliwością przetestowania Grid'a 2 postanowiłem samemu streścić moje własne odczucia odnośnie tejże produkcji po pierwszych paru godzinach obcowania z tą właśnie. Sam bardzo wahałem się odnośnie zakupu nowej gry Codemasters i żadna z dostępnych recenzji ,czy to  polskich ,czy zagranicznych  nie była w stanie odpowiedzieć mi na wszystkie pytania toteż streszczę tutaj kwestie ,o których sam dowiedziałem się dopiero ogrywając tytuł.

Zacznijmy od kwestii absolutnie podstawowych ,czyli co jest, czego nie ma , a co fajnie by było żeby było :

- jak wiadomo nie ma kamery  z wnętrza pojazdu ( dla mnie jako SIM Freak'a jest to dość bolesny kopniak w jądra)
- nie ma również żadnej możliwości ingerowania we wspomagacze ( również szkoda )
- średnio duża ilość tras (których to brak twórcy starają się zapełnić "losowo generwoanymi" trasami ,które dubbngujący wdzięcznie nazwali żywymi trasami - chodzi tu o to iż w trakcie wyścigu tory zmieniają swoją trasę losowo. W cudzysłów wziąłem wyrażenie losowo generowane ze względu na to ,że nie jest to losowe generowanie jakie znamy z GT5 tylko komputer dobiera sobie jeden z wczesniej zaprogramowanych wariantów przez co mnie zdarzyło się  przejechać taką samą trasę w ciągu jednego wyściu ok 5 razy , sprawia to wrażenie ,że za każdą kolejną sekwencją czeka was ..... TADAM! Ta sama sekwencja ) 
-brak możliwości włączenia tzw. optymalnej linii przejazdu na torze ( to moim zdaniem jest najbardziej irytująca kwestia w całej grze ,o której to producent nie infromuje , próżno też szukać takiej informajcji w recenzjach ) 
-oczywista oczywistość to spory wybór aut ( w tej kwestii w zasadzie jedyne o czym można powiedzieć to grafika ,która mówiąc delikatnie nie zachwyca , GT5 starsze o 5 lat wygląda o klasę lepiej w przypadku samochodów premium)
- średnie możliwości przerabiania samochodów mechanicznie , spore możliwości zabawy w paincie 

- opcje trudności w zasadzie podstawowe zupełnie - od poziomu ,w którym wygrywasz wszystko jadąc na wstecznym do poziomu ,w którym komputerowi przeciwnicy nie oddalą się od ciebie na odległość większą niż metr w przypadku prowadzenia lub odjadą tak daleko , że w zasadzie będziesz mógł dokońcyzć wyścig na wstecznym bo i tak nie będzie żadnej różnicy .
- są też 2 poziomy zniszczeń - takie ,które widać i takie ,które widać i czuć 

 

Podsumowując tą wybiórczą listę cech gry wychodzi mi dość dziwny obraz tej produkcji . Bowiem tak , z jednej strony odarto tą część z możliwości dostosowania sobie modelu jazdy do własnych preferencji na rzecz jak to ładnie Codemasters nazywa RealFeel Engine (albo nie owijając w bawełnę powinni to nazwać Arcade Mode) ,a z drugiej zaś strony udostępniamy możliwość stosowania manualnej skrzynki (nawet z użyciem sprzęgła! jeśli ktoś ma takową kierownicę) i zmusza nas poprzez brak linii pomocniczej do spędzania wielu godzin na każdej z tras każdym autem żeby dowiedzieć się jak tam dobrze jechać żeby nie przecholować. 

Zabieg ten jest dla mnie absolutnie nie zrozumiały bo skoro nawet Kazunori Yamauchi tworząc swoje dziecko jakim jest seria Gran Turismo (i prywatnie będąc tzw. Petrol Head'em do granic możliwości ) jest w stanie zrozumieć iż trudno wymagać od każdego z graczy doskonałej znajomośc każdego toru używając zyliarda różnych aut ,uwzględnia w swoich produkcjach tą linię przejazdu ,to jakim cudem Codemasters tworząc grę ,która nie obiera sobie za cel maniaków symulatorów ,lecz zwykłych casualowych niedzielnych ścigantów , nie dodaje tej opcji. O tym ,że nie ma podpowiedzi do wybierania właściwego biegu już nie będę mówił bo to w zasadzie też jest kpina. Boli też fakt tego iż dodanie tych funkcji nie jest rewolucyjną zmianą ,a raczej kosmetyczną w kwestii programowania.

Kolejnym niestety brakiem , jest absolutny brak wstecznego lusterka  w jakimkolwiek trybie kamery .  Ok jest niby strzałeczka pokazuje gdzie mniej więcej jest zawodnik  starający się nas wyprzedzić ale ni jak nie oddaje ona możliwości spojrzenia we wsteczne lusterko. Już bodajże Ridge Racer 2 ,w którego grałem mając lat 8 lub 9 ,na PSX ,miał wsteczne lusterko w chyba każdym trybie kamery. 

Mówiąc już o Ridge Racerze oraz mając w perspektywie przytoczenie paru innych ścigałek mogę wspomnieć do czego wogóle można GRID 2 porównać ,a do czego nie należy . Otóż moim zdaniem Grid2 jest czymś w stylu NFS Pro Street  minus przeróbki ,ale plus odrobinę lepszy model jazdy . Psychofani GT5 , Forzy , czy rFactor , nie znajdą tu nic ciekawego dla siebie ,chyba ,że tak jak ja lubią czasem dla odmiany pocisnąć w nowe Most Wanted ,czy starszawego Burnouta Paradise ale niekoniecznie po otwartym świecie i bez zniszczeń.

Ok, trochę sobie pojechałem po MIstrzach Kodu , i powstaje zapewne pytanie - To po cholerę kupiłeś tą gre znając większą część jej wad? . Otóż pomimo wszystkich mniej lub bardziej sensownych zarzutów jakie wypisałem pow. otrzymałem produkt ,który bywa irytujący , niedopracowany i dość przereklamowany ale jednak daje frajdę . Grid 1 był o niebo lepszy kropka . Grid 2 natomiast zachował jedną cechę swego protoplasty - miodność . W dalszym ciągu wolę grać sobie w rFactor , GT5 ,czy choćby nawet Test Drive'a 1 lub 2 ( w kwestii sandboxów jedyna dobra opcja dla ludzi bardziej Sim niż Arcade ) ,ale raczej dla poczucia sztucznej satysfakcji płynącej z bardzo mylnego przekonania o tym ,że jeśli kiedykolwiek zasiądę za sterami takiej bestii poradzę sobie niewiele gorzej niż w grze ( Gówno prawda , o ile wogóle go odpalę to będę jechał kosmicznie zachowawczo ,gry natomiast pozwalają mi stworzyć tą piękną iluzję własnych umiejętności ). Grid 2 natomiast , nie sili się na takie iluzje , nie stwarza pozorów umiejętności , stwarza natomiast chęć wygrywania z innymi , walczenia na każdym zakręcie o to żeby ostatecznie wylądować na pudle . Dowolnym autem na dowolnym torze chce się wygrywać . 

Na koniec słów kilka o Multi i Singlu . Dość oryginalny zabieg to jak zapewne wiecie rozdzielenie absolutne tych dwóch trybów . Sprawi to zapewne ,że większość "kierowców" oleje singla (chyba ,że chce poczuć satysfakcję płynącą z słuchania jak lektor chwali nasze zmagania z SI i łechta nasze rajdowe ego ) ,gdyż nic on nie wniesie do Multi . Natomiast Multi , cóż ... Codemasters schrzaniło wiele ,wkurzyło rzeszę graczy i dało do myślenia wielu innym . Jednak! , stworzyło najciekawszy tryb multi w historii ścigałek .Moim zdaniem przedłużyli tym trybem życie GRID 2 do absolutnie możliwego maximum w kwestii życia ścigałek . Otóż wygląda to tak . Na wstepie mamy 3 autka ,które dostajemy za bycie posiadaczem VIP Pass'a znajdującego się w pudełku . I w zasadzie tyle , wybieramy sobie dowolną grę online (interfejs wymaga przyzwyczajnia ) i katujemy kolejne auta ,tory i przeciwników celem zdobycia wirtualnej waluty ,za którą kupujemy kolejne auta , i przerabiamy je( jak już zaznaczyłem w liście opcje tuningu są dość skąpe ale w przypadku gry arcade'owej wystarczające ) aż do maxymalnego poziomu ,w celu wygrać mecz ,cytując klasykę kina polskiego . Poza walutą zdobywamy również punkty doświadczenia ,które są odnośnikiem wielkości naszego internetowego przyrodzenia oraz odblokowują kolejne upgrade'y i samochody . W chwili obecnej nie udało mi się trafić an żaden serwer ,na którym nie byłoby bandy kretynów ,która jak nie wygrywa  to taranuje ale zapewne wraz z kolejnymi ludźmi kupującymi Grid'a serwery podzielą się na mordownie i ścigantów fair . 

Dobrze więc , koniec tego przydługiego wywodu , jeśli ktoś dotrwał do końca to gratuluję cierpliwości , recenzentem nie jestem , za wszystkie babole językowe żałuję więcej problemów nie pamiętam . Amen . Mam nadzieję ,że pomoże to niezdecydowanym w podjęciu decyzji . 

Na zupełny koniec pozostawie sobie ocenę liczbową na modłę dużych i małych serwisów o grach (wszystko w skali od 0-100)

Grafika :  65 (biorąc pod uwagę ,że GT5 oceniam na 90 , Grid 1 na 80, a F1 2012 na 85 )
Dźwięk : 80 (całkiem fajnie nagrane , nie ma odkurzaczy znanych z GT5 ,aczkolwiek troche przesadzili z wszechobecnym piskiem opon)
Gameplay : Single - 70 (bo mnie nie jara ale może przypaść do gustu) Multi - 90 (bo zawsze może być lepiej ; p )
Bugi i zacinki : 60-70 ( co oznacza mniej więcej tyle ,że nie jest źle ale w najbliższym czasie przydałby się jakiś Patch )

Ogółem - waham się pomiędzy 65 a 75 więc z krakowskim targiem dam 70 . 

Edytowane przez NozzyTheThird131
  • Like 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za swietna wypowiedz i po Twoich slowach, na chwile obecna, odpuszczam. Mi nowe MW w ogole nie przypadlo, a tu poczekam az stanieje i ilu moich znajomkow to lyknie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NozzyTheThird131 dobrze zrozumiałem, że multi w Gridzie 2 jest jak singiel w Most Wanted? Bo jeśli tak to mi się podoba. Właśnie takiego multi mi w MW brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac jaka masz kiere (choc skoro wspominasz o sprzegle to zakladam ze moze to byc g27 lub g25) i jak oceniasz prowadzenie w GRID2 na kierownicy w stosunku do GT5 (zakladam ze grales) lub czegos co symulatorem miec nie bylo np NFS:Shift jesli grales??

 

Moje zdanie o przyzwoitosci grid:RD zniszczylo podpiecie DFP pod PC (bo na tej platformie gralem) po prostu nie dalo sie jechac. Stad ciekaw jestem czy jak to wyglada w GRID2.

 

z gory dzieki.

 

Troche pozno, ale lepiej pozno niz wcale. Gram na G27 i jest w miare ok. Na poczatku trzeba sie troche przyzwyczaic, bo jest ogromna roznica w prowadzeniu auta porownujac do GT5. Jest to czyste arcade i tego trzeba sie spodziewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NozzyTheThird131 dobrze zrozumiałem, że multi w Gridzie 2 jest jak singiel w Most Wanted? Bo jeśli tak to mi się podoba. Właśnie takiego multi mi w MW brakuje.

jets . W zasadzie można by to przyrównać ale nie w 100%. Faktycznie jest podobnie odnośnie konieczności zdobywania doświadczenia słabymi wozami (albo "wypożyczania" od hosta jego samochodów , co skutkuje bodajże zmniejszeniem zdobyczy walutowej o połowę ) żeby potem zdobywać coraz to ciekawsze zabawki . Plus każdy samochód można przerobić w 3 kategoriach (silnik , układ napędowy i układ kierowniczy ) ,a każda z kategorii w zależności od modyfikowanego auta ma od 1 do 4 możliwych poziomów rozbudowania . Nie wiem jaki jest limit leveli ,które można zdobyć natomiast "najlepszą" bryką w Grid 2 jest Koenigsegsegsegseg seg CCCVVBEXGSE (czy jakkolwiek go Clarkson określa) i on jest dostępny po wbiciu 28 poziomu . Ogólnie  online zaczyna być znośny, serwery powoli dzielą sie na poważnych arcadeowców i  destruction derby  , wczoraj CM wydało patcha ,który nie wiem co zrobił ale najwyraźniej był konieczny .  

I jednak muszę zwrócić honor trybowi Single bo w zasadzie jest całkiem fajny . Jednego błędu nie polecam popełniać. Jeśli macie dobrą kierownice to zostawcie ją w koncie i niech czeka na lepsze czasy Symulatorów na tą lub przyszłą generację. Nic tak nie obrzydza jeżdżenia w GRID jak kierownica ( sam jestem posiadacze Logitecha Driving Force GT ). Grając na manualnej skrzyni (tzn tej sekwencyjnej bo układu H tam nie ma) było to po prostu męczące , na automacie też . Jeśli jesteście w miarę ogarnięci na padzie , to lepiej używajcie właśnie jego , mniej nerwów , paradoksalnie większa precyzja i ogólnie więcej frajdy z jeżdżenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie dobrą kierownice to zostawcie ją w koncie i niech czeka na lepsze czasy Symulatorów na tą lub przyszłą generację. Nic tak nie obrzydza jeżdżenia w GRID jak kierownica ( sam jestem posiadacze Logitecha Driving Force GT ). Grając na manualnej skrzyni (tzn tej sekwencyjnej bo układu H tam nie ma) było to po prostu męczące , na automacie też . Jeśli jesteście w miarę ogarnięci na padzie , to lepiej używajcie właśnie jego , mniej nerwów , paradoksalnie większa precyzja i ogólnie więcej frajdy z jeżdżenia .

 

 

 

Mam prośbę, jeżeli dajesz innym rade to nie kieruj się tylko swoją subiektywną opinią, bo gwarantuje Ci że wiele osób się z tobą nie zgodzi, w tym chociażby ja :)

Na kierownicy gra się inaczej, ale jest to świetna zabawa, w odróżnieniu od nudnego GT, no ale to zależy od osobistych preferencji, więc nad tym nie dyskutujmy.

Edytowane przez RandyOrtonRKO
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu macie kawałek gameplaya mojego z wczoraj z trybu Touge

Edytowane przez matijad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika :  65 (biorąc pod uwagę ,że GT5 oceniam na 90 , Grid 1 na 80, a F1 2012 na 85 )

Dźwięk : 80 (całkiem fajnie nagrane , nie ma odkurzaczy znanych z GT5 ,aczkolwiek troche przesadzili z wszechobecnym piskiem opon)

Gameplay : Single - 70 (bo mnie nie jara ale może przypaść do gustu) Multi - 90 (bo zawsze może być lepiej ; p )

Bugi i zacinki : 60-70 ( co oznacza mniej więcej tyle ,że nie jest źle ale w najbliższym czasie przydałby się jakiś Patch )

Ogółem - waham się pomiędzy 65 a 75 więc z krakowskim targiem dam 70 .

 

Odebrałem dziś swój egzemplarz na PS3, pograłem 3 godzinki i mogę coś na temat GRIDa 2 napisać. Zdecydowanie nie zgadzam się z opiniami kolegi wyżej, a chyba najbardziej w kwestii graficznej. Gra wygląda zdecydowanie lepiej od "jedynki" i jest znacznie ładniejsza choćby od GT5. Lokacje są zróżnicowane, wyścigi po miastach, jak i po terenach górskich wyglądają naprawdę dobrze i trudno się czegokolwiek przyczepić. Cały problem polega w płynności, bo o ile ścigamy się z pięcioma, czy też siedmioma przeciwnikami, to jest ok. Ale gdy przed nami jedzie jedenastu (bo chyba największy wyścig to w 12 aut) to wtedy gra zaczyna się dusić, do momentu aż rywali nie wyprzedzimy. Gra łapie delikatne zaciachy przy driftach, gdy z kół idzie dym i to zdecydowanie jest do poprawy w patchach.

 

Wspomniane powyżej zacinki to dla mnie na chwilę obecną jedyna wada całej gry. Gameplay jest bardzo przyjemny. Trochę na początku zraziłem się jeżdżąc na starcie Muscle Cars, bo prowadzi się je ciężko, łatwo wypaść z drogi i faktycznie można się z irytować. Ale gdy już przesiądziemy się do normalniejszych fur, od razu różnica jest zauważalna i gra się znacznie przyjemniej. Dźwięki są świetne. W trakcie wyścigów w tle nie przygrywa żadna muzyka, przez co faktycznie można poczuć ryk silników, który robi wrażenie. Multi dopiero przede mną, więc póki co się nie wypowiadam.

 

Co do kwestii braku kamery ze środka - mi to nie przeszkadza. W takie gry jak GRID czy NFS przy takim modelu jazdy zawsze grałem z widokiem z zewnątrz na samochód. GT5 to symulator, w którym jazda ze środka jest obowiązkowa. Tutaj niekoniecznie. Póki co z wysokimi ocenami mediów się zgadzam. To obecnie najlepsza zręcznościowa ścigałka na rynku, choć szkoda, że nie wydana rok później na next-geny, gdzie graficznie jeszcze bardziej mogłaby rozwinąć skrzydła. No ale na PS4 będziemy mieć DriveClub ;)

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co blackhawkPL napisałeś wynika niestety, że na ps3 CM znowu wydało crapa. Niestety nie umieją robić gier na ps3 i wypuszczają wersje które mają dropy w animacjach (najgorszy przykład to F1 2011, tam to aż oczy bolały od małej ilości klatek). 

Do mnie tytuł nie przemawia, pograłem trochę i jak dla mnie to nie jest to. Gdyby gra miała więcej wspólnego z Gridem jedynką to może i byłaby fajna a tak, można kupić jak stanieje do 50 zł. Więcej za tą grę bym nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ktoś byłby zainteresowany zrobieniem mini klubu w GRID2 online ? Można by sobie kulturalnie raz na jakiś czas pojeździć dla fun'u w warunkach ,nazwijmy to , bezkolizyjnych ; p Ew. można też jakieś nagrania z wyścigów publikować o ile ktoś ma pomysł jak nagrać to w dobrej jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś swój egzemplarz na PS3, pograłem 3 godzinki i mogę coś na temat GRIDa 2 napisać. Zdecydowanie nie zgadzam się z opiniami kolegi wyżej, a chyba najbardziej w kwestii graficznej. Gra wygląda zdecydowanie lepiej od "jedynki" i jest znacznie ładniejsza choćby od GT5. Lokacje są zróżnicowane, wyścigi po miastach, jak i po terenach górskich wyglądają naprawdę dobrze i trudno się czegokolwiek przyczepić. Cały problem polega w płynności, bo o ile ścigamy się z pięcioma, czy też siedmioma przeciwnikami, to jest ok. Ale gdy przed nami jedzie jedenastu (bo chyba największy wyścig to w 12 aut) to wtedy gra zaczyna się dusić, do momentu aż rywali nie wyprzedzimy. Gra łapie delikatne zaciachy przy driftach, gdy z kół idzie dym i to zdecydowanie jest do poprawy w patchach.

 

Wspomniane powyżej zacinki to dla mnie na chwilę obecną jedyna wada całej gry. Gameplay jest bardzo przyjemny. Trochę na początku zraziłem się jeżdżąc na starcie Muscle Cars, bo prowadzi się je ciężko, łatwo wypaść z drogi i faktycznie można się z irytować. Ale gdy już przesiądziemy się do normalniejszych fur, od razu różnica jest zauważalna i gra się znacznie przyjemniej. Dźwięki są świetne. W trakcie wyścigów w tle nie przygrywa żadna muzyka, przez co faktycznie można poczuć ryk silników, który robi wrażenie. Multi dopiero przede mną, więc póki co się nie wypowiadam.

 

Co do kwestii braku kamery ze środka - mi to nie przeszkadza. W takie gry jak GRID czy NFS przy takim modelu jazdy zawsze grałem z widokiem z zewnątrz na samochód. GT5 to symulator, w którym jazda ze środka jest obowiązkowa. Tutaj niekoniecznie. Póki co z wysokimi ocenami mediów się zgadzam. To obecnie najlepsza zręcznościowa ścigałka na rynku, choć szkoda, że nie wydana rok później na next-geny, gdzie graficznie jeszcze bardziej mogłaby rozwinąć skrzydła. No ale na PS4 będziemy mieć Drive

Wielkie dzieki za twoja wypowiedz.Juz sie balem ze gra bedzie crapem.A juz jutro ma przyjsc poczta. Napisz tylko jeszcze jak jest z modelem zniszcen. Widzialem filmik z indie car jak mialy full damage wlaczony i jak przydzwonil w AI to mu nawet spojlera przedniego niezarysowalo.W GRIDzie super to dzialalo a jak jest w 2ce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model zniszczeń jest ok ,jak przywalisz to albo koło albo blacha ,chłodnica itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba mocno przydzwonić, by poczuć, że auto znosi na bok i nie rozwija maksymalnej prędkości. Też jest różnica, czy czołowo przywalisz w ścianę sztywną, czy np. w ściankę ustawioną przez opony. Ale generalnie wtedy flashback się przydaje, bo każde mocniejsze starcie z bandą sprawia, że wyścigu już później wygrać się nie da, gdy auto znosi lub jedzie wolniej.

 

GRID 2 to gra,w której opłaca się ryzykować. Stąd opcja z flashbackami. Gram na normalu i wcale nie udaje mi się wygrywać każdego wyścigu, czasem jestem drugi, a nawet trzeci. By w takich sytuacjach wygrać, trzeba ryzykować, wchodzić na ręcznym w trudny zakręt i dzięki temu zyskiwać kolejne sekundy. Normalna jazda z hamowaniem i wolniejszym wchodzeniem w zakręt nie spisuje się zupełnie, gdy przeciwnicy mają minimalnie szybsze samochody. 

Edytowane przez blackhawkPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ciąg dalszy zabawy z GRID 2. Końcówka trzeciego sezonu i jest naprawdę świetnie. Lokacje w Azji (Dubaj!) wyglądają kapitalnie. Są bardzo zróżnicowane, bo o ile w miastach trasy są wiadome, tak mi najbardziej podobają się odcinki specjalne zbudowane na fragmentach dróg, np. w Hong Kongu i Okutamie. Czuć, że nie jeździ się po malutkim fragmencie stworzonym specjalnie pod grę, ale po dużym fragmencie miasta/terenu, z wieloma rodzajami ulic, skrzyżowaniami itd. Wyścigi pod górkę też są świetne. Ogólnie to trasy w GRID 2 są zrobione perfekcyjnie, bardzo dopracowane, bardzo zróżnicowane.

 

Pojawia się też coraz więcej samochodów, na które wyczekiwałem (np. mój wspaniały Camaro), wyścigi są emocjonujące i ich rodzajów jest mnóstwo. AI rywalizuje ze sobą, popełnia błędy, rozwala się o bandy, spycha na bandy. Jest dobrze, naprawdę dobrze :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można tuningować auta? Wymieniać części aero, wydech czy montować turbo?

2. Konfigurować chociażby wysokość zawieszenia albo przełożenia biegów?

3. Włączać i wyłączać ABS, TCS, ASM i inne wspomaganie?

4. Można ustawić manualną skrzynie pod prawy analog?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Można tuningować auta? Wymieniać części aero, wydech czy montować turbo?

2. Konfigurować chociażby wysokość zawieszenia albo przełożenia biegów?

3. Włączać i wyłączać ABS, TCS, ASM i inne wspomaganie?

4. Można ustawić manualną skrzynie pod prawy analog?

1.Nie , tzn w bardzo ograniczony sposób ,który nie kwalifikuje się do tego o co Ci chodzi

2.Nie

3.Nie

4. Idk 

A tak odnośnie Multi , to pomimo wbicia 22 lvl dalej gra jest chaotyczna ,ludzie jeżdżą jak banda kretynów ,a CM nie wprowadziło żadnego systemu kar za zderzenia <3

Edytowane przez NozzyTheThird131
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jets . W zasadzie można by to przyrównać ale nie w 100%. Faktycznie jest podobnie odnośnie konieczności zdobywania doświadczenia słabymi wozami (albo "wypożyczania" od hosta jego samochodów , co skutkuje bodajże zmniejszeniem zdobyczy walutowej o połowę ) żeby potem zdobywać coraz to ciekawsze zabawki . Plus każdy samochód można przerobić w 3 kategoriach (silnik , układ napędowy i układ kierowniczy ) ,a każda z kategorii w zależności od modyfikowanego auta ma od 1 do 4 możliwych poziomów rozbudowania . Nie wiem jaki jest limit leveli ,które można zdobyć natomiast "najlepszą" bryką w Grid 2 jest Koenigsegsegsegseg seg CCCVVBEXGSE (czy jakkolwiek go Clarkson określa) i on jest dostępny po wbiciu 28 poziomu . Ogólnie  online zaczyna być znośny, serwery powoli dzielą sie na poważnych arcadeowców i  destruction derby  , wczoraj CM wydało patcha ,który nie wiem co zrobił ale najwyraźniej był konieczny .  

I jednak muszę zwrócić honor trybowi Single bo w zasadzie jest całkiem fajny . Jednego błędu nie polecam popełniać. Jeśli macie dobrą kierownice to zostawcie ją w koncie i niech czeka na lepsze czasy Symulatorów na tą lub przyszłą generację. Nic tak nie obrzydza jeżdżenia w GRID jak kierownica ( sam jestem posiadacze Logitecha Driving Force GT ). Grając na manualnej skrzyni (tzn tej sekwencyjnej bo układu H tam nie ma) było to po prostu męczące , na automacie też . Jeśli jesteście w miarę ogarnięci na padzie , to lepiej używajcie właśnie jego , mniej nerwów , paradoksalnie większa precyzja i ogólnie więcej frajdy z jeżdżenia .

Nazywasz siebie SIM freak'iem, a wytykasz grze brak opcjii optymalnej linii przejazdu.. wtf?! Jeżeli weżmiemy pod uwagę to że GRID 2 jest całkowicie nastawiony na arcadowy fun i nie kryje sie z tym, to ta gra jest b. dobra w swoim gatunku a jedynym problemem są spadki animacjii przy wiekszej ilości drajwerów. Grafika jest bardzo przyjemna, fizyka kolizjii zjada te z GT5 (gdzie uderzenie w inny samochód przypomina pierdolnięcie obuchem w stodołe).Model jazdy jest dość solidnie zrównoważony i róznica między autami w prowadzeniu jest mocno odczuwalna (wiadomo że to nie GT w tej kwestii ale jak na ramy gatunkowe GRID 2 wypada b. dobrze). Owszem nie uświadczymy tu gmerania w silniku, tuningu czy specjalistycznych ustawień. Ale tak naprawde to po cholere to komu w tego typu grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam zabawę z Grid 2

Troche mi zalatuje pierwszą częścią Grida

Powiedzcie mi czy jest tu możliwy jakiś tuning samochodów? Mechaniczny czy też wizualny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erwines - niestety żadnego tuningu, w singlu tylko malowanie, i zmiana felg...

w multi, możesz ulepszać samochody, ale polega to na wykupywaniu pewnych funkcji, multi jest nawet fajne z tego powodu ulepszania, musisz zbierać kasę na auta, na początku jest tylko kilka dostępnych, biorąc udział w zawodach, jak pożyczasz samochód to zarabiasz tylko 50% kasy, no chyba że jedziesz swoim autem wtedy 100%.

Moim zdaniem grafika trochę kiepska, auta nie wyglądają jak w GT5:) ale trasy fajne i dość wymagające, sporo fajnych aut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem z tą grą troche czasu więc przyszedł czas na marudzenie.

Silnik graficzny z Dirta Showdown. To mi akurat pasuje bo wygląda to całkiem nieźle.

Model BMW E30 żywcem wzięty z DiRT 3 tylko bez wlotów na dachu i wydech gdzie indziej.

Dźwięki samochodów też żywcem z Dirta. Dosłownie Ctrl c - ctrl v. Bardzo mnie to razi, mogli się troche bardziej postarać

No i ostatnia rzecz, tryb gry który w pierwszej części był rewelacyjny tutaj chyba nie można już było go bardziej sp****dolić. Mianowicie Drift

 

Jak bym miał oceniać to nie więcej niż 7/10

 

Tyle z mojej strony. Gre pożyczyłem i już oddałem. Kupie jak stanieje do 80zł. Moim zdaniem więcej nie jest warta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tym sterowaniem da sie normalnie grac na padzie czy bez kiery nie ma co odpalac tej gry ???? W jedynce sterowanie z pada bylo do dupy jak jest w dwojce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tym sterowaniem da sie normalnie grac na padzie czy bez kiery nie ma co odpalac tej gry ???? W jedynce sterowanie z pada bylo do dupy jak jest w dwojce ?

Ja bym powiedział że wręcz przeciwnie. Na kierownicy sie gra kiepsko. Lepiej na padzie. To jest arcade a nie symulacja a do tego nie ma kamery z kokpitu więc moim zdaniem gra na kierownicy jest bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×